שידרוג למצלמה חדשה

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

כיום יש לנו מצלמה קומפקטית של קנון, אבל היא מאוד ישנה.
אשתי ואני רוצים להתחדש במצלמה חדשה, אבל אנחנו לא כל כך מבינים בתחום ולכן אני פונה אליכם :)

השימושים יהיו צילום ילדים, משפחה, טיולים וכדומה.
חשוב לנו שיהיו תמונות חדות עם צבעים טובים, שצילום הלילה יהיה סביר פלוס (הרבה אירועים משפחתיים בשעות הערב) ושיהיה וידאו באיכות HD לסרטונים קצרצרים בשעת הצורך.
כמובן שאנחנו שנינו חובבנים מאוד, כך שאין צורך במצלמה עם מיליון פונקציות ידניות שלא נדע להשתמש בהן. לפעמים אני אוהב לצלם במצב מאקרו בטבע, אז אם יש צילום מאקרו טוב- מבחינתי זה מצוין.

מבחינת גודל המצלמה אנחנו מוכנים מקומפקטיות ועד גודל של דמוי SLR, זה לא משנה לנו כל כך.
התקציב שלנו הוא עד 2000 ש"ח ואנחנו רוצים מצלמה שנרגיש שעשינו קפיצת מדרגה לעומת המצלמה הקודמת.

נשמח מאוד להמלצות!

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני יכול להמליץ בחום על הקנון S100 שבניגוד לגדול הקטן שלה שזה היא נראת עוד מצלמה - היא באמת אחת המצלמות המוצלחות בתקציב שלכם למי שלא מחפש הרבה משחק. בקיצור לדעתי היא עונה הכי טוב להגדרות שלכם.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=803288

תתחדשו

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשובה המהירה.

יש עוד מצלמות דומות עם וידאו HD? ועד כמה זום X4 מגביל אם בכלל? נניח בצילום בטיול שרוצים לצלם עצם קצת מרוחק. האם מצלמה עם זום קצת יותר גדול באמת תביא תוצאות טובות יותר, או שכל עוד זו מצלמת חובבנים, אין הבדל בין X4 לבין X14 למשל...?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זום גדול יגדיל את התמונה זה בטוח :)
אבל טווח זום גדול יוריד את את איכות התמונה

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חשוב לי תמונות ברמה גבוהה כמה שאפשר במצלמת חובבים. יש מצלמות שמוציאות תמונות מדהימות באיכות HD, השאלה אם משהו עד 2000 שקל גם יכול לעשות את זה (בצילומים של אובייקטים ואנשים מקרוב ובתמונות נוף בטיולים).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם טווח זום חושב לך - יש מצלמות עם טווח זום גדול יותר כמו קנון SX230 עם זום כפול 14 בכ 1100 ש"ח איכות התמונה לא ברמה של ה S100 - אבל עדיין מצלמה מעולה למחירה.

אפשרות נוספת קנון SX260 עם טווח זום עוד יותר גדול ועוד קצת ירידה באיכות התמונה.

אני כלל לא מדבר על מצלמות כמו ה SX40 עם טווח זום ענק ואיכות תמונה בנונית ומחיר שלא שווה את הכסף לדעתי.

חיפשתי מצלמה עם חיישן גדול כמו של ה S100 (שחשוב לאיכות תמונה וכן לצילום מוצלח באור חלש) עם טווח זום קצת יותר גדול ואיכות תמונה ברמה שלה ולא מצאתי - אני לא יכול להגיד לך שלא צריך זום גדול יותר (אני אישית לא צריך, אבל כל אחד עם הדרישות שלו :) )

נערך לאחרונה ב:

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
פער מחירים

הS100 עולה בסביבות 1800
הSX230 בסביבות ה1100

יש הצדקה להוציא עוד 700 שקל ולקנות את הS100?
מה ההבדל המהותי בין שתי המצלמות?

תודה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ה S100 לא תתן תמונות טובות מה S230.
היתרון שלה שהיא מצלמת RAW שמאפשר להתעסק עם התמונות אח"כ במחשב, לסדר קונטרסט וכו'.
זה לא מתאים לרוב האוכלוסייה, שלא רוצים לשבת ולטרוח אחרי הצילום.
ה 230 מעולה יחסית לקטנות. ה 100 בזבוז כסף לדעתי מהסיבה הנ"ל.
שדרוג אמיתי תקבל ממצלמות כגון סוני RX100, קנון GX1 או M החדשה,
סוני NEX3, פנסוניק GF למינהן וכאלה.
קפיצת האיכות נובעת מגודל החיישן, שבזולות הוא מאד קטן ולכן רועש באסא מעל 200, אבל באור יום המצב בסדר.
כ"כ למצלמות הטובות יותר שציינתי יש פוקוס יותר מהיר מלזולות, ולכן סיכוי יותר טוב לתפוס ילד רץ בפוקוס, אבל לא ממש.
זו בקשה שצריכה לרדת מהרשימה של מצלמות בפחות מ 4000 שקל...

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אז בטווח של עד 1500 שקל הכי טוב זה sx230?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן
:)

yoni_gr

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה המצלמה הזו תתן לי יותר?
איכות התמונה תהיה טובה יותר?

כמו כן, עד כמה "קריטי" לשלם יותר ולקבל אחריות מקורית של קרט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו שאיתי הסביר, אחת הנקודת החשובות לקבלת תמונה טובה יותר זה גודל החישן (כמובן שגם חדש יותר חשוב) וככול שהוא גדול יותר מקבלים תמונה ברורה יותר (גם בתאורה חלשה) עם יכולת דינמית טובה יותר.

מצלמות קומפקטיות יש חישן יחיסית קטן (לדוגמא ב S100 החישן גדול יותר מזה של רוב הקומפקטיות)
כמו שאיתי כתב "
שדרוג אמיתי תקבל ממצלמות כגון סוני RX100, קנון GX1 או M החדשה,סוני NEX3, פנסוניק GF למינהן וכאלה." במצלמות אלו יש חישן עוד יותר גדול וכן וזה כמובן מספק תמונה טובה יותר.​

כעת נשאלות השאלות שוב - מה התקציב ? ומה חשוב לך במצלמה?
היות ולדעתי לרוב האנשים שאני מכיר ה SX230 תספק איכות מעל ומעבר לצרכים שלהם (ותמיד יש מצלמה טובה יותר שניתן לרכוש :) )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור