שוב החכם התורן אומר שתקליטים זה רק נוסטלגיה :)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אז תפציצו בתגובות את הכתבה ...

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
למה?
מטריד אותך מה שהוא מקשקש?!
זוטות.
: -)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא !,אבל שלא יחשוב שהוא אורים ותומים של הסאונד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הוא צודק, אבל למה לא נתת ציטוט מלא? זה מאבד משמעות.

זה ההמשך -

כל הטקס של לפתוח את האריזה, להריח, להחזיק את הדבר הזה ביד, זה משהו אמיתי. זה לא משהו חסר ערך, שאפשר בקלות למחוק ולשכפל ולהעתיק, צריך לעבוד קשה בשביל להשיג אותו ויש סיפוק במרדף ובחיפוש, בלפשפש במדפים. מוזיקה על תקליט או על דיסק לא מתנגנת סתם ברקע, צריך להתייחס אליה, להפוך צד בתקליט, לדאוג לנקות אותו. תקליט, קלטת או דיסק - זה הכי קרוב שאפשר ללגעת במוזיקה".

עם כל הכבוד - לדעתי זה עדיין לא מוזיקה זה נוסטלגיה, כל התאור הזה יכול להיות גם על מכונית, או כל נושא אחר שאוהבים אותו.

יש אספני חוברות קומויקס שרוב התאור לעיל יכול להתאים גם להם - זה לא קשור כלל למוזיקה זה קשור לאספנות ולנוסטלגיה

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
כודם כל זה כן קשור
בניגוד לקומיקס פה הוא פוגע בתחום שלנו מוציא אותנו טמבלים .
דבר שני אנשים כאילו מתיימרים להיות מבינים גדולים במוזיקה כשהתמונה שהם ממליצים עליה היא בתלת מימד ועם המון פרטים קטנים וגוונים רבים והם למעשה מכירים אותה רק בדו מימד ובלי המשקפי ראיה שלהם.
אני לא יכול לדמיין מבקר אומנות קצר רואי שיכתוב על ציורים של גוגן או מבקר מוזיקה חצי חרש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש בארץ כמות גדולה של אספני תקליטים - אני חושש שהכמות היא גדולה יותר מכמות האודיופילים בארץ :(

דוגמא כאלו שמחזיקים ורוכשים תקליטים ובכלל אין להם פטיפון או שלא ישמעו תקליט כדי לא לפגום בערכו (בחלק מהמקרים עם "המחרשה" שלהם אולי זה רעיון טוב :) )
דוגמא נוספת במכירה פומבית ברשת נשאל המוכר האם התקליט כולל את הפוסטר ובאיזה מצב הפוסטר שצורף לתקליט.

לדעתי אלו לא חובבי מוזיקה הם אספנים (יכולים להיות אספני מוזיקה), כאמור מבחנתי הם כמו אספנים של חוברות קומיקס

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אבל שלא יחשוב שהוא אורים ותומים של הסאונד.
לא יפה מצידך. עד שהוא טורח לחשוב!
: -)

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
פעם שמעתי את דויד ברוזה מדבר על גיטרות ובוני גיטרות מהוללים שמשתמשים בחומרים אקזוטיים ותהליך היצור שלהם לוקח שנים מיבוש העץ ושרפים מיוחדים בלה בלה בלה בשביל להפיק צליל חלומי.
למה לתרוח עם כולם שומעים את זה דרך רמקול במחשב שהורג את הגיטרה או אוזניות וסלולאר
לתרוח בשביל עצמם ובשבילנו ,אנחנו לא כל כך מעטים.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אהבתי את ה - ביוטיוב, כמו כולם.
איזה דור פח אשפה...
:)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ז
מה זה חשוב באיזו מערכת שומע יואב קוטנר?

אריה

זה משנה בגלל שמתוקף תפקידו כאוטוריטה בתחום המוזיקה, לא משנה כרגע פופולרית או אחרת, הוא אמור לשמוע את מירב הניואנסים והפרטים בהקלטה ובביצוע.
בהנחה שאין לו את הציוד הדרוש לעשות זאת הוא חוטא לתפקידו וגם ליוצרים מהאומן דרך המפיק ועד לטכנאי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
[תומר מולוידזון, עורך מוזיקה ומנהל דיגיטל ברדיו הבינתחומי, ועורך ומגיש תוכניות ברדיו 88 אף.אם. "מי שממשיך לקנות תקליטים ודיסקים זה ממש לא בגלל איכות השמיעה, אלא בגלל הרומנטיקה"]

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4895288,00.html

תשמע כרמי, בגדול יש משהו בדבריו (לפחות בכל מה שנוגע לדיסקים), אם אני לא טועה בתערוכות האחרונות בעולם ניתן לראות שחלקם של הדיסקים הולך וקטן לטובת מזרימי מוזיקה, כיום ניתן לרכוש קובצי DSD או Hi Res באיכות טובה מאוד שמשחררת מהצורך לרכוש דיסקים, אישית כמי שמחזיק ספריה של כ 500 דיסקים וסטרימר DAC עליו נמצאים כיום יותר הקלטות מאשר הדיסקים שברשותי, אני יכול לומר שאכן משהו הולך לאיבוד בדרך (בכל זאת יש משהו בהחזקת מדיה פיזית) אבל מצד שני הנוחות גורמת לכך שאני לא מרבה להשתמש בנגן ה CD או ה SACD כפי שהייתי משתמש בהם בעבר.

לגבי אודיו אנלוגי, עם על הגידול שברכישות עדיין מדובר על שוק זניח. נכון שהפטיפונים של היום הם בכמה וכמה רמות מעבר לפטיפונים של פעם אבל מערכת אודיו אנלוגית טובה עולה יד ורגל (ואולי איזו כליה או שתיים), פטיפונים נראים ונשמעים נפלא, יש כיום יש שיא במכירת תקליטים ופטיפונים אבל עדיין מדובר בשוק זניח ונשתי ביחס לשוק כולו.

בכלל, אנחנו נמצאים בתחביב שהו נישתי, רוב הציבור מסתפק בהשמעת מוזיקה מתוך טלפונים סלולריים.

אגב, כמי שגדל בשנות ה 70 וה 80 והחזיק בידו תקליט או שתיים במהלך אותם שנים, הייתי מהראשונים לאמץ את טכנולוגית ה ומעולם הCD, מעולם לא הבטתי לאחור, מעולם לא אהבתי או נקשרתי לתקליטי הווניל (ויש לי אוסף עוד מבית הורי של למעלה מ 100 תקליטים). אישית מעולם לא התחברתי למדיה אנלוגית (למרות שדור הפטיפונים של העשורים האחרונים גורם לי להזיל ריר מהמראה ואיכות הסאונד) ואין לי שום כוונה לנסות לחזור ולמצוא את עצמי מתעסק במדיה אנלוגית - מבחינתי האישית, ברוך שפטרנו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תשמע כרמי, בגדול יש משהו בדבריו (לפחות בכל מה שנוגע לדיסקים), אם אני לא טועה בתערוכות האחרונות בעולם ניתן לראות שחלקם של הדיסקים הולך וקטן לטובת מזרימי מוזיקה, כיום ניתן לרכוש קובצי DSD או Hi Res באיכות טובה מאוד שמשחררת מהצורך לרכוש דיסקים, אישית כמי שמחזיק ספריה של כ 500 דיסקים וסטרימר DAC עליו נמצאים כיום יותר הקלטות מאשר הדיסקים שברשותי, אני יכול לומר שאכן משהו הולך לאיבוד בדרך (בכל זאת יש משהו בהחזקת מדיה פיזית) אבל מצד שני הנוחות גורמת לכך שאני לא מרבה להשתמש בנגן ה CD או ה SACD כפי שהייתי משתמש בהם בעבר.

.

נוחיות, וקלות התפעול, מנצחת.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ז

זה משנה בגלל שמתוקף תפקידו כאוטוריטה בתחום המוזיקה, לא משנה כרגע פופולרית או אחרת, הוא אמור לשמוע את מירב הניואנסים והפרטים בהקלטה ובביצוע.
בהנחה שאין לו את הציוד הדרוש לעשות זאת הוא חוטא לתפקידו וגם ליוצרים מהאומן דרך המפיק ועד לטכנאי.
יואב קוטנר הוא מבקר מוסיקה לא מבקר מערכות. כדי להתרשם ממוסיקה, לא צריך להיות אודיו פיל ולא צריך מערכת בעשרות אלפי שקלים.

חלק מהדיסקים שלי קניתי אחרי ששמעתי אותם לראשונה ברדיו במכונית. הרדיו במכונית שווה מקסימום שני כפתורים במערכת שלי.

אריה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אם לא הבנת את דברי אז גם אתה חוטא - לעצמך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תשמע כרמי, בגדול יש משהו בדבריו

זה שאתה מצטט את מה שאני כותב זה מחמיא לי וגם אתה בכלל פונה אלי אז בכלל אני מרגיש חשוב, אבל עדיין כל מה שאתה רושם ממש לא מסביר את דבריו של בגאון בשם עצמו שאנשים רוכשים תקליטים בגלל הנוסטליה.
אני לא משתמש ב CD כלל ובוחר לשמוע תקליטים בגלל האיכות. הייתי שמח לקבל את האיכות הזאת ללא כל "הנוסטלגיה" של התעסקות עם תקליטים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה שאתה מצטט את מה שאני כותב זה מחמיא לי וגם אתה בכלל פונה אלי אז בכלל אני מרגיש חשוב, אבל עדיין כל מה שאתה רושם ממש לא מסביר את דבריו של בגאון בשם עצמו שאנשים רוכשים תקליטים בגלל הנוסטליה.
אני לא משתמש ב CD כלל ובוחר לשמוע תקליטים בגלל האיכות. הייתי שמח לקבל את האיכות הזאת ללא כל "הנוסטלגיה" של התעסקות עם תקליטים.

השאלה האם אתה, אני ואחרים כאן בפורום בכלל מייצגים את השוק?
בכללי אני לא בטוח שרוב חובבי הסאונד הם אלה שרוכשים תקליטים, ממה שיוצא לי לראות במקומות בהם אני רואה אנשים שרוכשים תקליטים קצת קשה לומר שאצל רובם הפרוטה נמצאת בכיס, פעמים רבות אני נתקל בצעירים בשנות העשרים שחושבים שתקליטים הם דבר מגניב ואוטסיידרי, אבל המערכת שברשותם איך לומר לא בדיוק חוד החנית הטכנולוגי במילים עדינות.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לפחות מבחינתי כן, בטח ובטח כשזה מגיע עם איכות סונית שבעיני עדיפה על איכות אנלוגית אבל זה כבר דיון אחר.

קבצי DSD וקבצי Hi Res נשמעים מעולה. ממליץ בחום לגבי פורמט BLU-RAY AUDIO

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
קבצי DSD וקבצי Hi Res נשמעים מעולה. ממליץ בחום לגבי פורמט BLU-RAY AUDIO

אלה פשוט קבצי PCM עם תפריט

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור