שדרוג עדשה

• פותח הנושא udig
  • פורסם בתאריך

udig

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
ברשותי מצלימה 70d עם עדשות 18-135 ו 55-250
אני שוקל לשדרג לעדשה אשר יכולה לתת לי איכות טובה
יותר כאשר הדגש הוא על צילומי טבע ונוף
האם למטרה כזו עדשת פריים אם מפתח צמצם גדול תיתן את המענה
אודה על עזרה והמלצה

אודי

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
צילומי טבע ונוף הם לא אותו הדבר.

בצילומי טבע יש תת קטגוריות,למשל:צילום בעלי חיים (הכוונה לציפרים,יונקים וכו) בבית הגידול שלהם. ויש צילומי מאקרו של,למשל,צמחיה דבורים ובעלי כנף אחרים.

צילום נוף,גם כן יש מספר קטגוריות אבל אני מניח שאתה מתכוון לנוף שאיננו בעיר ו/או ארכיטקטורה.

לפני שאמשיך,כדאי מאוד שתציב לעצמך תקציב - שכן: עדשות,טובות,לסוגות האלה באות עם תג מחיר מכובד מאוד. כמה? מתחיל ב 2500 ש"ח ויכול להגיע למחיר של מכונית קטנה חסכונית וזולה ביחס למחירון המכוניות... ומהניילונים.

אלך דווקא לסוגת הנוף,למה? כי עם עדשות אלה אפשר לצלם גם צילומי מאקרו ולגבי בעלי חיים בבית הגידול שלהם,יש לך את שתי העדשות שיכולות לתת פיתרון לסוגה הזו.

לצילום נוף משתמשים,בדרך כלל זה ממש לא אקדח לראש ואיום שרק כך תעשה,בעדשות עם זוית "ראייה" רחבה מאוד.

העדשה השכיחה לצילום נוף למצלמות של קנון היא ה Canon EF 24-70 L f/2.8 II USm זהו הקדילק של צילומי הנוף אבל..... אבל: העדשה הזו ללא מיצב ומחירה מתחיל ב 6000 ש"ח. לסיגמא וטמרון יש דגם מקביל במחיר שפוי יותר באזור ה - 4000 ש"ח. שתי העדשות,של סיגמא ושל טמרון,טובות מאוד מיוצבות ומחירן שפוי. אם תשווה כל אחת מהן לקנון בצד של חדות תמונה דינאמיות ואיכות בכל מה שקשור לעיוותים ושאר פרמטרים הן פחות טובות. אם לא תשווה וגם תלמד להתגבר על המגרעות שלהן (וזה לא ממש קשה) אילו שתי אופציות מצויינות.

עדשות פריים. עדשות פריים הן כיף אמיתי לצילום אבל: צריך להבין כיצד הן עובדות על מנת להוציא מהן את המיטב. בגלל שאין להן טווח זום אז אם האובייקט שתרצה לצלם לא נכנס לתמונה (למשל) תצטרך לכתת רגליים (ללכת קדימה או אחורה) כדי להכניסו לתמונה. בעדשה שהיא לא פריים תשנה את הטווח ולא תצטרך לכתת רגליים.
מצד שני,בארסנל של קנון,סיגמא,וטמרון יש כמה עדשות פריים,שמתאימות לצילום נוף,נהדרות ובמחירים לא זולים,אבל:שפויים.

איזו עדשת פריים? זו שאלה קשה וקשה לי להציע למשהו עדשת פריים כאשר לא ידוע לי אם אי פעם השתמש באחת כזו וגם המונח "נוף" לא לגמרי ברור... ובכל זאת,אנסה.

מניסיון שלי: אני משתמש בעדשה הזו: Sigma 20mm F1.4 DG HSM ART
אבל: העדשה הזו ללא מיצב. היא כבדה מאוד,ועולה כ 3200 ש"ח.

בצד השני של הסקאלה,לצילומי נוף,הייתי מציע את עדשת ה 50 MM של קנון ה - Canon ef 50 f/1.8 USM שמכונה,גם,Nifty Fifty. זו עדשת פריים זולה מאוד (תקבל עודף מ 400 ש"ח) ומפתיעה באיכות התמונות שאפשר להוציא ממנה. במחיר הזה,הייתי מתחיל ממנה ואם תרצה להתקדם ולהתמקצע בתחום צילומי הנוף תוכל להשתדרג/להוסיף עדשת פריים אחרת (או ניפטי פיפטי עם צמצם גדול יותר,איכות אופטית טובה יותר ו....יקרה יותר) או לעדשות ה 24-70 שהזכרתי קודם. גם עם הניפטי פיפטי שהצעתי פה יש לי ניסיון אמפירי והיא בהחלט מסוגלת להפתיע למרות מחיר זול ואופטיקה לא ממש State of the art.

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לצילום נוף וטבע בדרך כלל צריך עדשה עם זווית ראיה רחבה, האם זווית הראיה של ה 18-135 מספקת אותך בזווית הראיה?
לצילום נוף בדרך כלל נהוג לצלם עם צמצם סגור לקבל כמה שיותר נוף בפוקוס.
בצמצם סגור יותר אזורים בפוקוס, בצמצם פתוח פחות אזורים בפוקוס טוב להבליט דמות- נראה גם עומק שדה רדוד - השאלה האם זה מה שאתה מחפש?

כמו כן מה בדיוק חסר לך בעדשות כעת שאתה רוצה לשפר?

udig

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי ומנחם תודה על התגובות
הזווית של 18-135 מספקת אותי אבל אני מחפש עדשה שתיתן לי
תוספת איכות וכן הכוונה בעיקר לתמונות נוף
המליצו לי על tamron sp 24-70 f2.8
האם היא יכולה לדעתכם לתת לי את האיכות העודפת
כך שאקח עלי בפועל אותה בתוספת ה-55-250 שיש לי

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני משתמש בעדשת טמרון 70-200 F2.8 והיא עדשה מעולה כעת יש גרסה חדשה שלה G2 שטובה עוד יותר, אבל יש לקחת בחשבון שזאת עדשה כבדה.

יש לקנון עדשת 70-200 F4 שהיא קלה יותר, אומנם ללא צמצם גדול של F2.8 ולצלומי נוף לא צריך צמצם גדול ותוספץ המשקל זו בעיה שתמיד יש גם לא צריך צמצם גדול :)

udig

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי
שם לב אני דברתי על 24-70

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אוי סליחה,
הטמרון 24-70 F2.8 היא עדשה טובה מאוד, אבל לא תספק את הזווית הרחבה שחשובה לך לתמונות נוף 24 על המצלמה שלך זה יותר 24*1.6 יוצא יותר מ 38 זה לא מספיק רחב לצילום נוף (אפילו לא קרוב לרחב).
חשוב לי להבין מה חסר לך בעדשת 18-135 שהיא עדשה חדה וטובה - מה הכוונה תוספת איכות מה בדיוק את רוצה לשפר.
יש עדשות כמו קנון שהיא 16-35 שהיא עדשה טובה, אבל כבדה ויקרה, אבל אני לא בטוח שהיא תספק לך את האיכות שאת מחפשת
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=878454

מצד שני יש עדשה כמו סיגמא 18-30 F1.8 שהיא מעולה, אבל השאלה האם היא מה שאתה מחפש עם צמצם גדול מאוד
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=852256

יש גם הרבה עדשות ידניות חדות וטובות והכוונה שהפוקוס איתן הוא ידני והן יהיו גם יחסית זולות למה שמקבלים

מעבר לכך יכול להיות שצילום על חצובה בזמן חשיפה ארוך יספק לך את מה שאתה מחפש,
כך שלהגיד שאתה רוצה שיפור ולא ברור לי מה השיפור וקשה לי לכוון אותך

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
תחליט,בעצמך...:

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור