שדרוג מצלמת קנון

אהרון 1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב,
ברשותי מזה כמה שנים מצלמת קנון EOS KISS X3, בצירוף מספר עדשות המכסות את הטווחים 15-300 מ"מ + מכפל.
ברצוני להעלות רמה ולשדרג את גוף המצלמה (קנון בלבד), באופן שבו איכות התמונה הסופית תשתפר באופן בולט.
אני מתלבט בין רכישת מצלמת CROP טובה יותר של קנון או לעבור למצלמת FULL FRAME.
אשמח לקבל המלצות לשדרוג המצלמה בהתאם למבוקש.
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לקחת בחשבון שלא כל עדשות קנון עובר מצלמות קרופ מתאימות גם למצלמות FF.
למצלמת FF יתאימו עדשות עם חיבור EF ועדשות עם חיבור EF-S לא יתאימו - כך שאם יש לך מבחר עדשות EF-S שלא יתאימו ל FF, זה יכול לשנות את הבחירה במצלמת FF.

מעבר כך מצלמות FF יקרות יותר (כן בעלות חיישן טוב יותר ובדרך כלל דגמים מוצלחים יותר, אבל יקרים יותר) וכן יש את שאלת התקציב וכן סוג הצילום.

לדוגמא מצלמת קנון FF היכ זולה ה 6D עולה כ 4150 ש"ח ודגם שמחליף אותה (והבא בתור בתקציב) ה 6D II עולה כבר 6000 ש"ח ומדובר על מצלמות בסיס עם מערכת פוקוס פחות מתקדמת מול מצלמות הקרופ באותו בתקציב - כך שעבור צילומי ספורט או ציפורים קרופ יכולה להיות פתרון טוב יותר (עבור צילום ציפורים בכלל קרופ מספקת מראש הגדלה של 1.6 מול מצלמות FF, שזה יתרון), עדיין עם איכות תמונה טובה, אך פחות טובה מ FF (בכל מקרה זה יהיה שיפור מול המצלמה שלך).

אם התקציב כבר יותר גדול מכך - יש על מה לדבר כמו מצלמה ללא מראה FF החדשה של קנון EOS R שממש יוצאת בקרוב קרוב.

אחרי שאמרתי כל זאת חשוב להבין שאיכות התמונה יכולה מאוד להשתפר על ידי עדשות טובות - תקופת זמן צילום עם מצלמה כמו שלך עם עדשת קנון 17-50 F2.9 וכן עם עדשות פרים טובות של קנון שסיפקו לי איכות תמונה טובה - כן עברתי בסוף למצלמת FF :) , אבל כל אחד עם הצרכים שלו.

אהרון 1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התשובה.
אני מצלם בעיקר בטיולים, דהיינו משפחה ונוף.
האם שדרוג למצלמת קרופ הכי טובה של קנון (אולי 760D) ישפר את איכות התמונה הסופית?
האם זה עדיף על מצלמת FF -6D במקרה זה?
מבחינת עדשות, אני משתמש ב:15-24 מ"מ, 18-55 (3.5), 50 מ"מ (1.8), 55-250 (3.5) , 70-300 אנלוגית.
האם רכישת עדשה אחרת עשויה להביא לתוצאה הנדרשת?
שוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מכיר עדשת קנון 15-24, אתה בטוח שזה מה שיש לך? כך שאני לא יודע אם היא מאימה ל FF או לא
עדשת 50, 70-300 וכן עדשת הקיט 18-55 מתאימות גם ל FF.
עדשת 55-250 לא מתאימה ל FF.

מעבר לכך עדשת הקיט ה 18-55 היא בנונוית וכן תספק איכות תמונה בנונית בהתאם, עדשת 50 ממ F1.8 נחשבת תמורה נהדרת לכסף היות והיא זולה מאוד ועם איכות אופטית לא רעה, כך גם עדשת 70-300 שגם היא לא רעה.

מעבר למצלמה כמו קנון 6D תספק לך איכות תמונה יותר טובה, אבל פרט לעדשות 50 וה 70-300 תיהיה צריך לרכוש גם עדשה כללית טובה כמו קנון 24-105 ואז כבר מדברים על מחיר שכולל מצלמה ועדשה.

אם אתה רוצה עדשה טובה למצלמה שלך, אתה יכול לבדוק עדשה כמו סיגמא 17-50 F2.8 עבור קנון שעולה כ 1200 ש"ח היא יכולה לספק לך שיפור באיכות התמונה לצילומים שלך, אבל זו עדשה שגם לא תתאים בעתיד למצלמת FF

אתה יכול לרכוש עדשה כמו קנון 24-105 שעולה כ 3000 ש"ח.

מעבר לכך המצלמה שלך גם כך ישנה ושידרוג שלה לדגם חדיש יותר כמו 760D או 77D או אפילו 80D תשפר גם את איכות התמונה, אבל לדעתי עדיין יהיה צורך בעדשת זום כללית טובה

אהרון 1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אתה צודק, מדובר בעדשה של סיגמה 15-30 מ"מ...
עוד כמה שאלות ברשותך:
ראיתי עדשה 18-200 מ"מ של קנון, מה דעתך עליה?
מה מבין 3 המצלמות שציינת בסוף, היא הטובה והמומלצת מכולן? בהנחה ששיקול התקציב הוא משני, האם הן עדיפות על ה-6D מבחינת תוצאה סופית?

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK ה 15-30 כן תתאים ל FF והיא עדשה לא רעה בכלל.
ברור שמצלמת FF מספק איכות תמונה טובה יותר ממצלמת קרופ ולכן ה 6D עדיפה בלי לחשוב פעמיים.
ה 77D ה 760D ו 80D יספקו איכות תמונה מאוד דומה עד כדי זהה - היות ומדובר על החיישן ההתקופה האחרונה אם אפשריות תפעול טובות יותר בגרסאות היקרות יותר (לא מפתיע :) ).

לדעתי קנון עדשת 18-200 היא עדשה גרוע במחיר יקר (היא עדשה בנונית ומטה שעולה לדעתי פי כמה יותר ממה שהיא שווה), להסיר ספק עדשות 18-200 או 18-300 של חברות אחרות לא יותר טובות.

עדשה אפשרית ל 6D בנוסף לקנון 24-105 יכולה להיות קנון 24-70
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=841539

אבל אם תקציב הוא לא נקודה הייתי ממתין קצת למצלמת EOS R החדשה של קנון תחיר צפוי להיות 2300 דולר
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1433710-REG/canon_eos_r_mirrorless_digital.html

אבל נראה לי שאני מושך אותך למקומות לא לעניין כעת :)

אהרון 1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ממה שראיתי, ההבדל במחיר בין ה 80D לבין ה 6D הוא כ-600 ש"ח בלבד ואם 3 עדשות שיש ברשותי כבר מתאימות למצלמת FF, אז נראה לי לפי תשובתך שבוודאי עדיף לי לרכוש את ה 6D...
רק חשוב לי לוודא סופית שלא ארגיש בנחיתות כלשהי באיכות/נוחות/אפשרויות הצילום ביחס למצלמה שיש לי כעת.
המון תודה על העזרה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 6D היא מצלמה בכירה יותר עם גוף גדול יותר וכבד יותר - אם זה לא מפריע לך אז כל השאר יהיה שיפור גדול
ואתה הולך להיות מופתע לטובה גם מגודל ואיכות העינית של ה 6D :)

https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos500d&products=canon_eos6d

המצלמה שלך היא דגם ישן שקשה לקבל מידע עליה כעת, אבל ראה תמונה זהה ב ISO 3200 ב 6D וב 700D (שהחליפה את ה 650D, שהחליפה את ה 600D, שהחליפה את ה 550D, שהחליפה את ה 500D שזה מה שיש לך).

700D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t5i/FULLRES/T5IINBI03200.HTM

6D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-6d/FULLRES/E6DINBI003200.HTM

אני חושב שתמונה שווה אלף מילים

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מצלמות חסרות המראה מסידרת R של קנון כבר זמינות בארה"ב ובריטניה רק הזמנה מראש לא נמצאות,עדיין,בחנויותבישראל - עדיין לא.
לסידרת ה R יש תבריג משל עצמה RF Mount בעזרת מתאם אפשר לחבר אליה עדשות בתבריג EF ו EF-S,אבל לא עדשות עם תבריג EF-M ו DX.
המתאם נמכר בנפרד.
מביקורות שראיתי אין שום בעיה בשימוש עם מצלמות מסידרת R מתאם ועדשות עם תבריג EF.
ה R שיצאו לשוק עם השקתן ו/או אלה שנמסרו לצלמים לסקירה סבלו מבעיות בעיקר בצילומי וידאו,וכמה תכונות חסרות ובעיות של איטיות במערכת הפוקוס בצילומי סטילס. קנון הבטיחו,וככל הידוע קיימו,לעדכן קושחה במצלמות שכבר יצאו וכמובן גם באלה שיצאו בהמשך,ולכן חשוב שאם קונים איזו R לוודא שהיא בגירסת הקושחה האחרונה שקנון שיחררו.
עוד משהו: בסידרת R יש כמה דגמים ולכל דגם יש כזה עם Low Pass Filter ובלי,וכן יש הבדל במחיר אבל,לפי הביקורות לא התנסתי באחת כזו אמפירית,יש ירידה באיכות התמונה,כולל בוידאו,באלה ללא ה- Low Pass Filter וכדאי לשם לב לכך אם וכאשר הולכים לרכוש חיה כזו.
מנחם

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם, המצלמה הבאה שלך?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
יש סיכוי........

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שכנע אותו לא לקנות קנון - זאת מצלמה בינונית (וגם לפי קנון, את האמת - זה לא אמור להתחרות ב-5D)

באמת ניסיתי, אבל הוא קרב אבוד, אבדתי אותו כבר מזמן
אני באמת לא מבין למה העדר ממשיך לרכוש קנון וכל מצלמה חדשה שלהם נהפכת ללהיט מכירות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
5D נגיד.. זה סוס עבודה.. אבל כל דבר פחות מזה - מבייש

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
...לא יפה לקרוא לי עדר. אני דווקא ממשפחת החמורים/יחמורים:(.

אני כבר קרוב ל- 40 שנה בעלים של מצלמה כלשהי ותמיד זו היתה קנון. לא בגלל שיא האיכות או שיא כלשהו. משכך,גם כשעברתי לעולם ה DSLR "נדבקתי" למותג הזה.

עכשיו,כשהסט כבר די גדול זה מאוחר מידי,יקר מידי ואתגר ליכולת ההתקשרות שלי לתפעול של מצלמה אחרת...נניח ניקון.

אני ער למינוסים,הלא מעטים,של קנון בכלל ושל שתי הקנון שברשותי ולמדתי לנצל את המינוסים האלה כדי להביע את עצמי.

חג שמייח ושנה טובה לכולכם.

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבל יש מאונט חדש, אז למה קנון, אם תצטרך לקנות אופטיקה חדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם אם קונים מתאם, אז מתאם לסוני עבור עדשות קנון וכן אז קונים ללא מראה FF של סוני

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אתם יוצאים מהנחה שברגע ש R מגיעה לארץ אני רוכש אותה. זה נקרא לקפוץ למסקנות. אני לא אמרתי את זה ובטח שעוד לא חלטתי דבר כזה....
מה שכן: סיקרן אותי עניין ה R באמת מנקודת המבט של נושא התבריג. מעניין אותי איך יגיב השוק כשהוא מקבל מוצר שלא מתחרה באחיות הבחירות של סידרת ה EOS וכמו שנאמר פה: אם כבר צריך מתאם אז למה דווקא לקנון אפשר...לסוני.
וגם סוני,לא מוזכרת פה סתם. היא מוזכרת פה כי בהשוואות/סקירות שקראתי הרכיבו עדשות של קנון של ה R וגם על אלפא 7 סימן 3 של סוני....
אז:נושא השדרוג שלי...יכול לרדת מהפרק. אמשיך לעקוב אחרי ה R כמו שאמשיך לעקוב אחרי הניקון החדשות הצפיות להיות מוכרזות וכן גם אחרי השואה של שתי המלכות החדשות מול האלפא 7 סימן 3 של סוני.
יהיה....:מעניין.
מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ועוד דבר: גם עם גוף כמו ה אלפא 7 סימן 3,שהיא בהחלט State of the art, וגם אם נוסיף לסט הזה עדשות של סוני וגם של קנון,כן זה כן שכיח וראיתי כמה יצירות נדירות ביופין עם גוף סוני ועדשה קנון,ונניח שגם העדשה/עדשות הן כולן State of the art נו אז מה? זה באמת אומר שמי שעומד מאחורי המצלמה ימצה משהו מה Art שלהן...ממש לא!
אנחנו בדיון של בעיית שדרגת (לא שלי של פותח הדיון) ומניסיוני,הדל,השדרגת היא פתרונות לדחף היא לא,ובטח לא בהכרח,פתרון לקבל תמונות בתחום שהוא נושא ההתענינות של הצלם ושהם תזכנה לכנוי Art.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הנקודה החשובה היא שחיישן קנון נחות מזה של חיישן סוני ואז אם משדרגים ללא מראה ומשתמשים במתאם עבור עדשות, מעבר לסוני מספק תמורה טובה יותר לאיכות התמונה.

השאלה האם ללא מראה FF של קנון או סוני נכנסים לתקציב של פותח השרשור, והאם FF זה הכיוון זה מאוד אישי עבור התקציב עבור כל אחד.

ואני לא נכנס לשאלה האם מצלמה טובה יותר מספקת יכולת טובה יותר לקבל אומנות. התשובה ברור שכן :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור