שדרוג מערכת הרכב

samiawad

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,
כרגע אני צריך את עצתכם לגבי שדרוג מערכת הסאונד של הרכב שלי
נתוני רקע:
- בבעלותי רכב בורה שנת 2001.
- רדיו דיסק של פיוניר דגם DEH-P590IB (נקנה לפני שנתיים ועובד מצויין).
- ברכב יש 2 רמקולים קדמיים סטנדרטים של הרכב מהחברה, כאשר רק אחד מהם עובד בינתיים.
- סוג מוזיקה: RAP, Hip Hop, MTV, dubstep כמו שאתם רואים קצת מכל הסוגים.

מתכנן:
- החלפת הרמקולים הקדמיים / קדמיים + מגבר לבנתיים, כלומר אני מתכנן בעתיד לשדרג לעוד מגבר
מונובלוק + סאב או שתיים.
- בשל היותי סטונדט אני חוסך כסף ועושה שלב שלב.
- מחפש יחס של איכות על חשבון עוצמה (למרות שעוצמה גם חשובה).

שאלות:
1. מה ההבדל בין החלפת הרמקולים הקדמיים הנוכחיים (מהחברה) למורל פולס 6 ללא מגבר ?
2. בטווח המחירים של המורל פולס 6 +/- יש המלצה לרמקולים יותר טובים ללא מגבר ?
3. האם אני חייב במגבר כדי להרגיש הבדל מהמצב הנוכחי ?
4. אם תשובה לשאלה 4 היא חיובית, אז איך שהבנתי אני צריך מגבר 2 ערוצים בנתיים נכון ? איזה ?
5. האם צריך להחליף חיווט ברכב ? אם חיובי כמה דבר זה עולה ?

סיפקתי את כל המידע הצריך, אם צריך עוד מידע אני פה, בבקשה מכם לענות על כל שאלותי.

תודה רבה לכולם מראש., וסליחה התרחה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בתור אחד ששיפר, נהג, ובדק את הבורה 2001 מכל כיוון.
הרמקול המקורי הוא אחלה. יותר טוב ממורל פולס. פחות טוב מהדוטק.
מגבר טוב עושה ממנו קסמים. לי היה מחובר אליו מגבר פשוט והוא נשמע מיליון דולר.
מאחורה שים זוג קומפ' נורמלי. למשל דוטק. אל אף שהרכב הזה כ"כ אקוסטי שכל קומפ' נשמע בו מיליון דולר.
חס ושלום אל תשים רמקולים על המגש.
שים לב שצריך לעשות בניה קטנה על הרכב בשביל להגביה את הרמקול.
אם אהיה ספציפי:

1. הבדל קטן.
2.לא, תמיד עדיף מגבר. וזה לא בעיה להעביר בבורה. יש באמצע קיר האש פקק שמיועד לזה.
3.כן
3. עדיף ובגלל המקום לקחת אחד של 4 ערוצים , ומונו לסאב.
5. לא חייבים. החיווט הוא טוב. אם רוצים זה תמיד מומלץ.
3.

samiawad

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל תודה רבה על התגובה שלך, עזרת לי לפחות לפתח כיוון מסויים.
לגבי הרמקולים של הרכב, אחד מהם נראה לי כבר הלך לעולמו אז כבר אני אחליף אותם.
לפי מה שאתה אומר בכדי להרגיש בהבדל אני צריך להחליף "לדוטק", אין לי בעיה עם זה אבל אחרי דפדוף קל באתר זאפ שמתי לב שיש יותר מרמקול אחד מהסדרה של "דוטק".
1. על איזה אחד מסדרת "דוטק" אתה ממליץ ? (יש הבדל במחיר שלהם)
2. אם כבר, איזה מגבר איכותי של 4 ערוצים אתה ממליץ בכדי להגביר באופן מקסימלי 4 רמקולי
"הדוטק" ?
3. לגבי החיווט, חיווט טוב כמה יעלה ? (לא מבין בעניין הזה)
4. אחרי קניית רמקולים + מגבר + חוטים, האם יש עוד משהו שאני צריך לקנות ? כמו קבל או
משהו דומה ?

זה יהיה השלב הראשון, ובעתיד הקרוב הסאב או שנתיים + המונובלוק.

שוב תודה מראש.

dror c

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
רמקולים

בוקר טוב ושבוע טוב
אני בוחן את השרשור שלך מהיום שפתחת אותו ולא ממש ראיתי צורך להתערב מכיוון שזה נראה ונשמע כמו שרשור שממליץ על חברה מסוימת ואופציות הרמקולים של אותה חברה בלבד (זה כולל גם את התגובה שקיבלת מ אורי_ו)
אבל החלטתי להתערב כי לדעתי אתה בדרך לטעות ואני אסביר למה
הרמקולים שהומלצו לך הם סט קומפוננט שמגיע עם טוויטר משי שעובד כעיקרון טוב יותר במוזיקת רוק או אולי קצת ג"אז (בקיצור הכוונה היא למוזיקה רכה ואוטנטית יותר)
אני הייתי ממליץ לך באותו מחיר ואפילו בפחות על סט אחר לחלוטין
לגבי מגבר אז לפי הבנתי אתה מתכנן להוסיף סאב או אפילו שניים
מה שזה אומר זה שאתה צריך מגבר לקומפוננט ומגבר לסאבים שצריך להיות מאוד איכותי ויוקרתי (לרוב מגברי המונו קשה להתמודד עם עבודה על שני סאבים שזה עבודה ב 2 אוהם מונו, אגדיל ואומר שרוב המגברים שנמכרים בחנויות לא מסוגלים לייצר עבודה ב2 אוהם מונו)
לכן המלצתי לך היא על מגבר 3 ערוצים (מגבר טוב חזק ושמוצהר כמגבר שיודע לרדת ל 1 אוהם או ל 2 אוהם מונו) זה הוא מגבר שבעצם כולא בתוכו גם מגבר שתי ערוצים וגם מונו
דוגמא טובה הוא ה <נערך>
את הקומפוננט בודאי שבודאי יש להרכיב מקדימה (אין בכלל שאלה שרוב ההשקעה ורוב האיכות והכח צריך להגיע מהדש בורד) כדי שאפשר יהיה לייצר במה קדמית נכונה
את הרמקולים האחוריים (במידה והם תקינים) הייתי משאיר על חיבור היי פאוואר
אשמח לענות על שאלות אם יצוצו
כמו כן במידה ותרצה המלצה ספציפית לסט שאני חושב שיעבוד לך הרבה יותר טוב מההמלצה הקודמת אז אשמח לתת
המשך יום טוב
דרור

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
דרור.
לא המלצתי על כלום.
נתתי דוגמא, ולכן כתבתי "למשל".
הרעיון הוא לקחת רפרנס שהמשתמש מכיר. הוא מכיר מורל. אז זה הרפרנס שלי בשבילו.
במחיר הזה יש מלא זוגות רמקולים נהדרים שיעשו את העבודה טוב יותר.

אגב סילק, הסט מוזיקה אלק' כוחנית הטוב אולי שהכרתי בישראל השתמש בזה. אז? מה זה אומר?
תבוא תשמע את הזוג טווטרים שיש לי במערכת שהם סילק, מפצחים הרבה זוגות טווטרים מסוגים אחרים.
בנוסף לזה, דווקא סילקים נשמעים טוב יותר במוזיקה כזו כי הם טיפה מאזנים את ההתפרצות של מוזיקה אלק' או מוזיקה עם גבוהים חזקים. במיוחד ברכב שיושבים מאוד קרוב.
לצערי שמעתי הרבה מערכות בישראל שלא הבינו את זה ושמו טווטרים מאלומיניום, טיטניום ועוד ופיצצו את האוזניים.
כמו כן ובנוסף יש לשים הבדל רב בין סילק "0.75 לבין סילק 1" .

dror c

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
טוויטר משי

בוקר טוב אורי ומה שלומך ?
אכן אתה בהחלט צודק ואני מסכים אם כל מילה שאמרת אבל בהדגש אחד שהוא חשוב מאוד וזה התקציב
מה שאני מתכוון לומר זה שטוויטרים משי אכן מאזנים את הגבוהים ה"חודרניים" אני אקרא לזה ומורידים את הצווחניות לרמה של טוויטר שאפשר לחיות איתו גם בטראקים של "חרישות" ו"שריטות"
אבל אני מכיר טוויטרים כאלו בסטים שעולים ממש יותר ממה שפותח השרשור (לפחות להבנתי) מכוון אליו
אני מסכים איתך ומזמין אותך להגיע ולהתרשם מסט <נערך> ברכב שמנגן בדרך כלל מוזיקה אלקטרונית ואכן הטוויטר די מאוזן ומושלם יחד עם המיד והוופר
אבל כמו שאמרתי זהו סט יקר מאוד שצורך גם מגבר חזק ואיכותי
לכן אני למשל הייתי ממליץ על סט כדוגמאת <נערך> שזהו סט שנכנס בתקציב ובהחלט מספק את הסחורה
עדיין אתה תשמע בו את טביעת האצבע של היצרן <נערך> שלא ייתן לטוויטר לחדור לתוך הראש ולהרוס את הבמה מצד אחד
ומצד שני תקבל את ההיס הגבוה של הטראנס וההאוס וכל אותם סוגי מוסיקה
אשמח אם תגיע אתה מוזמן תמיד לבוא להתרשם ואולי קצת להחליף חוויות רשמים ויידע בנינו
יום טוב
דרור

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני מכיר את המוצרים דרור.
ל<נערך> אחלה מוצרים, אבל, הם לא היחידים.
אגב גם בתקציב הזה יש סטים טובים שמנגנים ככה.
אגב, יש גם סטים בעולם עם טוויטר לא משי שעושים את זה. לצערי מעטים מהם מיובאים ארצה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Eldad77

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
צריך תקציב רציני כדי לעשות שדרוגים כאלה??? כמה, בערך?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
היי אלדד, מה השאלה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור