שדרוג לעדשה חדשה

yan14

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום, לפני כשנה וחצי רכשתי מצלמת ניקון D3300 עם עדשה של ניקון 18-140mm F/3.5/5.6
אני מרוצה מהמצלמה ומהעדשה, אך בזמן האחרון אני מרגיש שאני רוצה להשתדרג, אני רוצה לצלם תמונות באיכות טובה יותר ואני רוצה שהמצלמה והעדשה יתאימו לצורכי צילום שלי. שקניתי את המצלמה זו הייתה המצלמה DSLR הראשונה שלי, לא הבנתי כלכך בתחום והחלטתי לקחת גוף זול יחסית ועדשה יותר טובה (ביחס למתחילים) וכמובן גוף ועדשה שיתאימו לכמה סוגי צילום.
אני מצלם בעיקר אנשים (משפחה וחברים לא בסטודיו), נופים אך אני מאוד אוהב לעשות תמונות של עומק שדה רדוד. קשה לעשות עם המצלמה והעדשה שברשותי עומק שדה רדוד ולפעמים המצלמה לא פשוט לא מצליחה לצלם.
חשבתי לקנות עדשה חדשה של 50mm F/1.8 אך אני מתלבט האם לקנות עדשה כמו זו שהיא עדשה קבועה או לקנות עדשת זום כמו 18-55mm F/3.5-5.6 אך בסוג עדשה זו הצמצם זהה לצמצם בעדשה שלי.
בקיצור אני רוצה לקנות עדשה חדשה שתוכל ליצור עומק שדה רדוד בקלות עם איכות טובה, וכן שתתאים גם לצילום של נופים... לא משנה איזה חברה העדשה תהיה רק חשוב שהיא תתאים למצלמה שברשותי כרגע, ניקון.
אני מתלבטת האם לקנות מצלמה חדשה לגמרי (גוף) אבל אני לא ממש בטוח מפני שבכל זאת המצלמה שלי די חדשה.
בכל אופן אשמח להצעות, המלצות על עדשות ואלי גם על מצלמות...
תקציב שלי לא גבוה במיוחד אך אשמח לשמוע המלצות גם על דברים יותר יקרים כי אם זה ישתלם אולי אחסוך עוד כסף ואקנה גם יקרות.
כרגע התקציב הוא באזור ה1300 שקל אולי יותר (לעדשה) בנוגע למצלמות אני עדיין לא בטוח
תודה לכל העוזרים :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
העדשה שהכי תתאים לדרישות שלך היא עדשה 17-50 עם יכולת לצמצם גדול F2.8 לכל אורך הזום
יש עדשה כזאת מבית טמרון או מבית סיגמא רק להקפיד לרכוש את הדגם שמתאים לניקון
הסיגמא נחשבת יותר טובה, אבל הרוב בדרך כלל רוכשים את הטמרון

נכון שעדשת 50 F1.8 מספקת צמצם גדול יותר ותספק יכולת טובה יותר של עומק שדה רדוד (למרות ש F2.8 מספיק לרוב הצרכים) ועבור צילומי פורטרטים יש לה גם זוית ראיה טובה לכך והיא יכולה להיות באמת עדשה משלימה לעדשת 18-140 שיש לך - עדשות פריים מספקות איכות טובה במחיר שפוי בדרך כלל וזו באמת בחירה טובה.

איזה עדשת לקחת את הזום או את הפריים - זה מאוד אישי.
למרות שאני יודע שעדשות פריים טובות יותר וגם יש לי כמה אני אישית מצלם בדרך כלל בעדשות זום :)

yan14

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה, ואם כבר מדברים על זה אם יש לי מצלמת ניקון ואני קונה עדשה של חברה אחרת האיכות תהיה נמוכה יותר מעדשה של ניקון או שזה לא משנה (כמובן שהעדשה של חברה אחרת היא ברמה טובה)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ממש לא מדויק,
נכון שעדשת 17-55 F2.8 של ניקון מעולה ועולה קרוב לפי 4 מעדשות סיגמא או טמרון, אבל זה עניין של תמורה לכסף
מצד שני יש עדשות של סימגא או טמרון שאפילו טובות יותר מהניקון המקבילות.

יש חשש שעדשות של חברה צד ג לא יעבדו חלק - אבל עדשות הסיגמא/טמרון 17-50 מאוד מאוד פופלריות ויש הרבה ניסיון מוצלח איתן כך שיכולים להיות רגועים בנושא זה.

בקשר למצלמה אם יש לך ספק - אני לא הייתי רץ להחליף אותה כעת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור