שאלת שיכוך - HARBETH SHL5

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אהלן,
אז כאמור בכותרת. הסטנד נבנה לפי מפרט שהתקבל מיגאל סבו על ידי משה מאומגה אודיו.
להלן תמונה שלו:
2012-05-01%u0025252015.35.07.jpg

ולהלן תמונה של הספייקים:
2012-05-15%u0025252014.43.41.jpg

* כרגע הסטנדים לא ממולאים, למרות שיש אפשרות כזו - אני בחדר קטן, לא רוצה שהצליל יהיה כבד מדי. בבוא העת, ימולאו.

1. איזה שיכוך, אם בכלל, מומלץ בין הרמקולים לבין הסטנד? כרגע הוא יושב על חתיכות שעם דקות וסתמיות לגמרי.
2. האם הספייקים בסדר? האם מומלצים אחרים?

* אני חדש *לגמרי* בעניין שיכוך, אז תהיו עדינים איתי בבקשה

תודה לעוזרים!

תמונות מצורפות

• 2012-05-15%u0025252014.43.41.jpg
    2012-05-15%u0025252014.43.41.jpg
    KB 63.2 · צפיות: 255
  • 2012-05-01%u0025252015.35.07.jpg
    2012-05-01%u0025252015.35.07.jpg
    KB 90.5 · צפיות: 251

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אני בעדינות שואל
איך אפשר לענות על שאלה כזו כשלא אמרת ולו הבהרה אחת לגבי הסאונד?
איך זה באוזניך ?
תתיחס בבקשה לתחום הנמוך, דהיינו לבס (מרוח/"פאנצי" ?), הפרדת הצליל, גודל הבמה, תדר עומד וכו

איתי

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
קודם כל, כן התייחסתי. כתבתי שהחדר קטן ושאני לא רוצה שהצליל יהיה כבד מדי. :)

יש סיבה שהשאלה כללית כרגע, והיא מנסיון להבין האם יהיה איזשהו שיפור אוניברסלי (כמו שלעיתים מתואר) במידה ואכניס שיכוך בין הרמקולים לבין הסטנד. מעבר לזה, אישית לא נתקלתי בשיכוך בין הרמקול לבין הסטנד (למרות שזה לא אומר כלום), אז אני מנסה להבין האם השאלה הגיונית בכלל.

לגבי התחום הנמוך, הוא נמרח מעט לפעמים, הייתי שמח לשיפור בתחום הנ"ל מבלי לשנות את האופי שלו.
יתרה מזאת, אם אפשר להשיג שיפור בהפרדת הצליל, אשמח גם כן. אין לי ספק שזה נובע מאקוסטיקה לא משהו אצלי, אבל טיפול לחלל ההאזנה לא פרקטי עבורי כרגע, מסיבות שונות ומגוונות.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
הי רן,

דיברנו פעם בטלפון - התייעצתי איתך לפני הרכישה... :)
גם אני בניתי את הסטנד של ה - Hartbeth אצל משה מאניגמה. ביקשתי ממנו שבתור ספייקים ירכיב לי כמה בולמי זעזועים של BDR (אגב, אותם בולמי זעזועים ניתן למצוא גם ברמקולים מאוד יקרים של בוזנדורפר) שרכשתי בנפרד מעופר. עושה את העבודה יופי ומאוד נוח- הברגה שניתן לכוונן כדי ליצב את הרמקול העומד על ריצוף לא 100% ישר...

בין הרמקול לסטנד הדבקתי עיגולי ספוג קטנים לאחיזה טובה יותר וזהו.

הבאס מרגיש יותר פאנצ'י לתחושתי והסאונד בכללי זורם יותר טוב - מוסיף הרבה לאוצר שיש לנו ביד ;-)

הנה תמונה - צטער על האיכות (מהסלולרי...) photo (2).JPG

תמונות מצורפות

• photo (2).JPG
    photo (2).JPG
    KB 27.9 · צפיות: 379

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
תתחיל מהמינימום ןאז לפי צורך אחרי שאתה חי עם הרמקול תקופה תוסיף .
מה שכן כל מה שאתה מוסיף תוסיף מוצרים איכותיים אל תתפשר העלות שלהם סבירה בדרך כלל bdr זו דוגמא טובה.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
רן
תנסה לברר את הנושא בפורום באתר הבית של HARBETH אני בטוח שאלן שו-הבעלים יתן לך תשובה מקיפה.
מה שלא ברור לי הוא שיש ליצרן הרמקול,המלצה חזקה ביותר לעבוד עם סטנדים של SKYLINE מקנדה ובכל ההדגמות שלהם בכל התערוכות,הם מציגים עם הסטנדים הללו,אז מדוע היבואן לא מוכר את הרמקול עם הסטנד המומלץ ע"י היצרן ? לסטנד של רמקול מדפי יש חשיבות רבה וחבל שהוא לא נמכר כסט עם הרמקול .בהצלחה.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אכן יש המלצה לעבוד עם הסטנד של סקייליין, אבל זו חברה פרטית. למיטב זכרוני הוא פשוט לא מעוניין להיכנס לייבוא של הסטנדים. מי שרוצה, מזמין מחו"ל (סיפור של 3000 ש"ח, אם אני זוכר נכון); מי שלא - מקבל מיגאל את המפרט על קובץ PDF והולך למסגר כדי שיעשה את העבודה עבורו. אני אישית הלכתי לאדם שבנה הרבה מאוד סטנדים וגם רמקולים בחיים שלו, אין לי ספק שהסטנדים עושים את העבודה כמו שצריך, במיוחד בהתחשב בעובדה שהם נבנו לפי הספסיפיקציות מיגאל (למרות שאני מודה, מדגדג לי משהו לעשות השוואה ראש-בראש מול הסקייליין).

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
עדיף סטנדים "פתוחים" לרמקולים מהסגנון הזה. יענו OPEN FRAME. הסטנד מהסגנון שבנית מונע מהחלק התחתון של הרמקול לנגן כפי שהוא תוכנן.

נערך לאחרונה ב:

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
למה החברה ממליצה על הסטנדים של סקייליין, אם כך?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מה אתה חושב?

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
נו, בסדר. הבנתי.
אם וכשיזדמן לי מתישהו להשוות ל-OPEN FRAME, אחזור עם תובנות.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
דיטון66,
אכן חבר'ה רבים עובדים עם הסטנדים של סקייליין, אבל אלן שו טוען שהוא עצמו עובד עם סטנדים מאיקאה וממליץ עליהם לאנשים רבים. מצד שני, כולם כבר מכירים את עניין ה-אין-הבדל-בין-מגברים שלו, ככה שצריך לראות איך להתייחס לכל העניין.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מציע לך לנסות אופציות שונות ולשמוע, עצות לא רלוונטיות כאן - אלא בתור רעיונות לגבי מה ואיך כדאי לבדוק.

מניסיוני, הפרטי, באופן כללי גם סורבוטן וגם שעם עשויים לעבוד טוב מתחת לרמקולים, אבל מה יקרה עם הרמקולים שלך, על הסטנד שבנית ובמערכת שלך לא ניתן לחזות מראש.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
למיטב זכרוני אלן שו טוען שגם אין הבדל שמיע, בין מגברים בהינתן נתוני תכנון זהים. הדבר האופטימלי הוא לבצע השוואה "ראשבראש" בין הסטנד הייעודי לבין השרפרף מאיקיאה ולהאזין,אם קיים הבדל/שיפור סוני ביניהם. ללא קשר הסופר5 שלך ראוי לכסא מכובד יותר משרפרף של איקיאה:כל-הכבוד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור