שאלה על "משולש הזהב"

אשצןר W

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי
יש י
לי שאלה
שאני שומע מוזיקה אני מסתובב בבית ולא יושב מול הרמקולים (במשולש הזהב)
במקרה כזה אילו רמקולים מומלצים ?

אשצןר W

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
.... שמי טמיר אני מתגורר בשוויץ
אני שומע מנעד רחב של מוזיקה אבל בעיקר קלאסית ואופרות
כרגע יש לי רמקולים של PIAGA מגבר LAVARDIN

ׁ

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
אזניות אלחוטיות ......... :)

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
duevel sirius.
נותנים פיזור תלת מיימדי יפה.
אבל צריך להרחיק אותם מהקירות כדי לקבל את מלוא האפקט.
אם זה האפקט שאתה מחפש אז ממליץ לך לשמוע אותם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מקבל פיזור מעולה עם Verity Audio Parsifal

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אם אני מבין נכון- "מסתובב בבית"=לא נמצא רק בחדר שנמצאים הרמקולים.
אז מה יעזור להחליף רמקול?

קח אוזניה אלחוטית

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תישאר עם מה שיש לך או שתקנה רסיבר קולנוע ביתי עם שני איזורים נוספים, תפזר רמקולים מדפיים בבית ותבחר מה מהם להפעיל.

אין טעם להשקיע במערכת איכותית כשלא יושבים להקשיב לה. זה כמו לקנות חליפה אלגנטית בשביל להכנס איתה לשירותים.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
ליפעמים זזים מול הרמקולים בישיבה . הצליל משתנה
אז קל וחומר . מיסתובב . על מה אתה חושב בזמן הסיסתובבות ?
חג מימנה שמח

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אולי אפשר להתקין רמקולים בהנמכה . כמו בבית מלון
לאן שלא הולכים שומעים מוסיקה ברקע . בכול חדר רמקול בתיקרה

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
כל רמקולים שאתה נהנה להאזין להם.

אשצןר W

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכולפםעל התשובות
הכוונה הייתה כמובן להסתובב בחדר ההאזנה ולא בכל הבית
פעם שמעתי רמקולים אלקטרוסטטיים וההרגשה הייתה כאילו אני אם אוזניות אלחוטיות
אבל לא הצלחתי לשחזר את הרגע הזה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לרמקולים אלקטרוסטטיים יש Sweet spot בין הצרים שיש, הם ממש לא מתאימים לדרישה שלך.

אשצןר W

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כן ליאור זה מה שאמרו לי בכל החנויות (הבעיה ששמעתי את הרמקולים לפני שנכנסתי לתחום :)
ניראה לי שהפיתרון של נמר הכי יתאים לי
תודה לכולם

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אני קטגורית חולק על מה שנמר כתב.

כשאתה בהופעה חיה, אתה יושב בדיוק באמצע?
לא.
לא בהופעת רוק ולא במרתף ג'אז וגם באופרה אתה לא בהכרח באמצע, ויש עוד אנשים מסביבך.
כל העניין הזה של לשבת מול רמקולים מכוונים היטב ולהקשיב לאפקט הסטריאו (במה-אימאג') שיוצר הטכנאי באולפן, זה תחביב של אודיופילים (לגיטימי).
בעולם האמיתי מוזיקה לא נשמעת ככה.

זה בהחלט נכון לחפש איכות גם שלא יושבים מול הרמקולים ובהחלט יש רמקולים שהם יותר כיוונויים באופיים (מוניטור אולפני להאזנה מקרוב, near-field, למשל) ויש כאלו שלגמרי לא ובמתכוון (Shahinian לדוגמא, שלא שמעתי מעולם).

הבעיה היא שאין שום נתון שינחה אותך לגבי פיזור הסאונד של רמקול, וכל המבחנים עוסקים בישיבה של בחינה מדוקדקת מול הציוד. לכן קשה מאוד לכוון למה שאתה צריך זה לחפש, אבל הייתי מתרכז דווקא ברמקולים רחבים יותר, עם דרייברים גדולים. מן הסתם הם פחות כיווניים בטבעם.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
כרגע אתה מבסוט או לא?
למה לשנות אם השמיעה סבירה ב"הסתובבות", ותמיד יש גם אופציה לשמוע ממש טוב ב SWEET SPOT.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני קטגורית חולק על מה שנמר כתב.

זה בסדר. בטח לא הראשון ובטח לא האחרון.

לא.
לא בהופעת רוק ולא במרתף ג'אז וגם באופרה אתה לא בהכרח באמצע, ויש עוד אנשים מסביבך.

נכון. אבל אתה עדיין מקשיב להופעה ומרוכז בה. ברגע שאתה מסתובב בבית ועוסק בדברים שלא קשורים (כלים, אירגון הבית, כושר) אתה רחוק מלהיות מרוכז באיכות הצליל אם כי במוסיקה עצמה.

כל העניין הזה של לשבת מול רמקולים מכוונים היטב ולהקשיב לאפקט הסטריאו (במה-אימאג') שיוצר הטכנאי באולפן, זה תחביב של אודיופילים (לגיטימי).
בעולם האמיתי מוזיקה לא נשמעת ככה.

אז איך היא נשמעת במציאות? ואם לא לשבת בין הרמקולים איך לשבת? הרי כשלא יושבים מולם ובניהם לא נקבל את אותה אשליה שהלהקה מנגנת בחדר. אם אין במה, תמונת סטריאו וכדומה, למה להשקיע כל כך הרבה?

זה בהחלט נכון לחפש איכות גם שלא יושבים מול הרמקולים ובהחלט יש רמקולים שהם יותר כיוונויים באופיים (מוניטור אולפני להאזנה מקרוב, near-field, למשל) ויש כאלו שלגמרי לא ובמתכוון (Shahinian לדוגמא, שלא שמעתי מעולם).

לא נכון. גם ה-Shahinian, גם הבורדמן, גם הדובל ושאר הרמקולים שמנגנים ״עקום״ (במובן הטוב) נשמעים הכי נכון כשיושבים בניהם. אני לא מכיר זוג רמקולים שמייצרים לך במה, תמונת סטריאו, עומק, פוקוס וכ״ו כשאתה לא יושב בניהם. למה אני אומר את זה? משום ששמעתי בעצמי.

הבעיה היא שאין שום נתון שינחה אותך לגבי פיזור הסאונד של רמקול, וכל המבחנים עוסקים בישיבה של בחינה מדוקדקת מול הציוד. לכן קשה מאוד לכוון למה שאתה צריך זה לחפש, אבל הייתי מתרכז דווקא ברמקולים רחבים יותר, עם דרייברים גדולים. מן הסתם הם פחות כיווניים בטבעם.

אין קשר בין גודל היחידה לבין יכולת הפיזור שלה. מאידך, יש רמקולים שמפזרים יותר טוב ויש רמקולים עם נקודת האזנה מאוד צרה. רמקול אלקטרוסטטי למשל הוא בעל יחידה ענקית. עדיין הפיזור שלו צר באופן מחריד. פיזור הצליל מושפע גם מהחדר והאביזרים שבו (ריהוט, ארונות, חלון).

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
לא.
בהופעה אתה גם לא מאזין לזוג רמקולים...

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
נכון. אבל אתה עדיין מקשיב להופעה ומרוכז בה. ברגע שאתה מסתובב בבית ועוסק בדברים שלא קשורים (כלים, אירגון הבית, כושר) אתה רחוק מלהיות מרוכז באיכות הצליל אם כי במוסיקה עצמה..

אני מתקשה באבחנה בין איכות הצלילים למוסיקה עצמה.
אבל לאיכות הסאונד יש השפעה בכל מצב האזנה. כשהסאונד לא טוב, זה מעצבן, גם אם אתה עושה כלים במטבח, וזה פוגע בהנאה ממוסיקה, שאפשר להנות ממנה גם כשעושים כלים.

רמקולים (ולא רק, אפילו ברווזים) נשמעים שונה גם כשאתה בחדר ליד.
ממוסיקה אפשר להנות גם כשאתה מסתובב בבית.
מי ששומע ככה עדיין יכול להנות מסאונד משובח, רק שלא ישים דגש של פרטי פרטים כשהוא בוחר מערכת.

אז איך היא נשמעת במציאות? ואם לא לשבת בין הרמקולים איך לשבת? הרי כשלא יושבים מולם ובניהם לא נקבל את אותה אשליה שהלהקה מנגנת בחדר. אם אין במה, תמונת סטריאו וכדומה, למה להשקיע כל כך הרבה?

לא צריך להשקיע כלום בבמה ואימאג'.
לך להופעה חיה, ספר לי אם יש במה. אולי קצת. אימאג' אין בכלל. פירוט... אה. בטח לא ברמה שאתה שומע בהקלטה בה דחפו מיקרופון לתוך הפסנתר. אני יודע שאודיופילים מתלהבים ממשמע טפיחות השסתומים בסקספון, אבל זה לא מוסיקה וככה לא נשמעת הופעה חיה.

רק בשבוע שעבר ישבתי בחדר אחד עם נגנים. מטר מהם. אין במה, אין אימאג'. המוסיקה מתפזרת בחלל, וגם אם תעצום עיניים, לא תוכל למקם שום כלי בשום מקום מדוייק.

שבועיים לפני זה ישבתי בהופעה מוגברת (שבלול).
איפה במה ואימאג' בהופעה מוגברת?
התשובה היא - אין.

כל האפקטים הויזואלים הללו הם בדיוק זה - אפקטים. כמו סראונד. משהו שיוצרים במעבדה. אין בין זה לבין האזנה למוסיקה חיה באמת ולא כלום.
לך לאולפן והטכנאי ישים לך את הזמרת איפה שתרצה. מלפנים, מאחור, מהצד... רק תבקש.

מי שנהנה מזה, תפדאל, הכל טוב... רק שזה לא קשור לשחזור הופעה חיה בסלון. זה לא מדמה לא נגנים בחדר, לא איך שנשמעת הופעה חיה כשאתה שם ואפילו לא איך שההופעה נשמעה במקור (בלעדיך).

היכן לשבת?
היכן שאתה רוצה.
ואם אתה שואל אותי, תפסיק לחפש את הנגנים בחלל ותתחיל להקשיב למוסיקה כמו שמקשיבים לה בהופעה חיה. תקשיב לנגנים, לכלים, לתווים, לתזמון, לקשר בין הנגנים, לקצב... לכל הדברים שהם מוסיקה ולא אפקטים.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אני מסתובב בחדר ההאזנה (סלון מחובר למטבח) או יושב במקום אקראי בחדר, ונהנה מאד מהמערכת, גם תוך כדי ביצוע דברים אחרים בבית, כולל ארוחת ערב, שיחת חולין וכד'. מרגיש כל שיפור שעשיתי במערכת גם ככה.
כן, בין הרמקולים זה נשמע הכי טוב, אין ספק (לא מעניין אותי אם זה "כמו בהופעה", זה פשוט נשמע הכי טוב :)). אבל אני נהנה מאד גם לשמוע בכל מקום במרחב. לכן לדעתי בהחלט יש משמעות לאיכות המערכת גם במצב כזה, שבו 70-80% מהזמן אינו מוקדש להאזנה בלבד.
אגב יש לי דובל פלאנטס. לא יכול להעיד (לטובה או לרעה) על איך זה נשמע עם רמקולים אחרים.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אדר, לו הייתה לך יכולת כלכלית לשדרג ל'בלה לונה' היית קונה אותו או שהיית עובר לחברה אחרת ?
במילים אחרות, האם התמכרת לסאונד של דובל ?

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור