שאלה לגבי רזלוציות צילום

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם
קניתי בשעה טובה את המצלמה canon powershot sx1 is.
ויש לי כמה שאלות לגבי הצילום.
הרזלוציה המקסימלית של המצלמה היא 10MP. השאלה היא באיזה רזלוציה לצלם את כל התמונות שלי? האם כדי לצלם תמיד עם 10MP?
אני חדש בעסק הצילום, ואשמח אם מישהו יסביר לי על מצבי הצילום, טיפים לצילום, באיזה מצבים כדי לצלם בתחומים מסוימים וכו'.
השאלה הכי חשובה היא: באיזה יחס לצלם את התמונות, ביחס של 4:3 או ביחס של 16:9(מסך רחב), איזה יחס יותר ממומלץ לצלם בו.
אני שואל את זה כי יש לי אפשרות לשנות את מצב היחס במצלמה.
כרטיס הזיכרון לא מהווה מגבלה בשבילי כי הוא בנפח גבוהה, 8 גיגה

שאלה נוספת.
כיצב ניתן לצלם בלילה מטוסים וכו'?
באיזה מצבי צילום צריך להשתמש? איזה ISO, וכו',
אשמח מאוד להסבר מעמיק על זה, כי זה גם חשוב לי.

אשמח מאוד להסברים וטיפים בהקדם, כי אני גר בצפון ורוצה לצאת לטיול קטן עם המצלמה Wink

תודה רבה ולילה טוב

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ראשית, תתחדש!
אם אין לך בעיית מקום בכרטיס זיכרון או בכונן הקשיח במחשב, תוכל לצלם על 10MP, מה שיתן לך גמישות במצבים בהם תרצה לבצע CROP על חלק מהתמונה, או לעבד אותה בתוכנת עיבוד תמונה.
אם אתה הולך בעיקר לצפות בתמונות מעל מסך המחשב ולא לבצע הגדלות לפוסטרים, תוכל להסתפק גם בצילום ברזולוציה נמוכה יותר.

לגבי יחס תמונה, 16:9 יתאים מאוד להצגה על טלויזיה מסוג LCD או פלזמה, או על מסך מחשב LCD מודרני.

לגבי צילום מטוסים בלילה, האם אתה מתכוון לצילום מטוס בשמיים בעת חשיכה? יהיה לך קשה מאוד עד בלתי אפשרי לצלם דבר כזה...

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תראה, אני מעונין לאכסן את כל התמונות על המחשב, ומדי פעם להציג אותם בסלון על הטלווזיה לאורחים.
אבל השימוש הוא לאכסן במחשב.
האם אתה ממליץ לי לצלם ביחס 16:9 את כל התמונות?, ואז הרזלוציה היא 8 מגה פיקסל.

לגבי צילום המטוסים.
כן התכוונתי לצילום מטוסים בשמים בעת המראתם/נחיתתם בעת החשיכה.
ראיתי הרבה תמונות שאנשים צילמו ככה, אז איך זה יתכן?

תודה רבה על העזרה ליאור.
שינה טובה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אישית, אני פחות "מתחבר" לפורמט 4:3 בצילום, במיוחד כאשר רוב התמונות מוצגות על מסכי טלויזיה או מחשבים רחבים.

לגבי צילום מטוסים, אם מדובר בטווח קרוב יחסית, אתה צריך למנוע טשטוש בצילום ולכן לשאוף למהירות סגר גבוהה כמה שיותר, מה שגורר העלאת ISO בהתאם, נסה עם ISO 400, זה תלוי עד כמה התוצאה גרעינית בדגם מצלמה שלך.
לגבי תמונות של צלמים אחרים, זה מאוד תלוי במצלמה בה השתמשו, ב- DSLR הענין פשוט בהרבה...

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור חשבתי לקנות חצובה בכדי לצלם מטוסים ועצמים חשוכים = כדי שהמצלמה תיהיה יציבה בעת הצילום
האם לכל החצובות יש את אותה ההברגה למצלמה?
ואיזה חצובה אתם ממליצים לי עד 200 שקל מקסימום?
אני מעונין בחצובה שנפתחת לגובה יותר מחצי גוף, שתיהיה סטנדרטית ואיכותית.
השימושים שלי בחצובה הם צילומי מטוסים, צילמוי לילה ועצמים חשוכים.
ראיתי בחנות מסוימת את החצובות הבאות:

http://www.video.org.il/Product.aspx?productid=1673

http://www.video.org.il/Product.aspx?productid=2266

איזה חצובה יותר טובה ועונה לדרישות שלי?
החצובה הראשונה שעולה 100 שקל טובה?

אשמח לתשובה

תודה

yoni1z

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי החצובה הזולה תספיק לך...

כל עוד כמובן היא תוכננה לעמוד במשקל של המצלמה שלך
המצלמות הפשוטות ב100 שקל בדרך כלל טובות גם לוידאו, אבל הראש שלהן בדרך כלל פשוט ולא מייצר תנועה גמישה. אבל זה לא צריך להטריד אותך, כל חצובה תהיה מספיק טובה לצילומי סטילס, גם בחושך.
רק שים לב, כאשר אתה מצלם עם חצובה בחושך אתה מכוון לזמן חשיפה ארוך, אשר מתאים רק לעצמים נייחים. במידה ותצלם מטוס עם חשיפה ארוכה יווצר לך אפקט מריחה שיטשטש את התמונה אבל אולי זה מה שאתה מחפש, יכולות לצאת לך תוצאות אומנותיות.
אם אתה אכן רוצה תמונה לא מרוחה עם שימוש בחצובה, זה יהיה קשה בתנאי תאורה חלשה (לילה). אתה מוזמן להשתמש בפלאש (בשביל מטוס זה יהיה בעייתי, אולי מטוס צעצוע)
בכל אופן טיפ קטן, תקבע את המצלמה לצילום עצמי עם השהייה של 2 שניות, ככה הרעידה הנוצרת מהלחיצה על ההדק לא תופיע בתמונה, אבל נדרש כושר תזמון, או שתרכוש לך שלט רחוק למצלמה במידה וקיים למכירה.

רעיון נחמד שאני יכול להציע לך זה צילום מס' תמונות ברצף עם חצובה של נחיתה או המראה, ושילוב של התמונות לסרטון שתוכל להציג בהילוך מהיר או איטי במחשב. אתה מוזמן להיכנס לבלוג שלי לפוסט העוסק בצילום Time Lapse, יש שם מדריך מפורט ב3 חלקים
yoni1z.blogspot.com

eladh7

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני מעונין לצלם מטוסים נוחתים/ממראים באור יום ושהתמונות יראו חדות ולא יהיה אפקט טישטוש.
כאשר אני ישתמש בחצובה איזה זמן חשיפה יתאים לצילום זה?
תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זמן החשיפה לא קשור למצלמה, אלא לתזוזת האובייקט אותו אתה מצלם.
מדובר על אור יום, כך שהענין יותר פשוט מבחינתך, נסה 1/500 ומעלה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור