שאלה לגבי חיבור מחשב לטלוויזיה באמצעות כבל HDMI

zachnaim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם, אני חדש פה ואני אשמח לקבל קצת עזרה.

יש לי טלוויזית לד 42 אינץ' של LG 42LE5300 שכרגע מחוברת למחשב שלי וגם לקונסולת PS3.
במחשב יש לי כרטיס מסך Radeon5850 שמחובר ישירות ליציאת HDMI של הטלוויזיה.

הבעיה שלי היא כזו, לפני כן לא היה לי כרטיס מסך HDMI והשתמשתי ב-PS3 כדי לעשות סטרים מהמחשב לטלוויזיה עם תוכנה שנקראת PS3 Media Server. איכות התמונה הייתה מעולה, חדה ונקייה גם בסרטים באיכות 720p, האיכות בסרטי 1080p היא אפילו יותר טובה, אני יודע שהמדיה סרבר משתמש במקודד שנקרא MEncoder כדי לפענח את הוידאו.

לעומת זאת כאשר אני מחבר את הכרטיס מסך ישירות לטלוויזיה רואים הבדל ברור באיכות, התמונה לא חדה, נקייה וברוב המקרים מגורענת ולא רצה חלק. בהתחלה השתמשתי ב Windows Media Player ולאחר מכן המליצו לי להשתמש ב- VLC שמשתמש בהאצה של הכרטיס הגראפי, היה שיפור משמעותי אבל עדיין זה לא באותה איכות של הסטרים מה-PS3.

עם הטלוויזיה שלי גם הגיע דיסק ואמרו לי שבדיסק הזה אפשר להתקין אפליקציה על המחשב שתעזור למקסם את ההגדרות של הכרטיס מסך ולהבטיח שהוא ייתן אאוטפוט של 100 הרץ לטלוויזיה (הטלוויזיה תומכת 100 הרץ) כדי לשפר את האיכות, עדיין לא הספקתי לעשות את זה.

האם זה ישפר את האיכות ובכלל האם יש תוכנות צד שלישי שצריך להתקין על המחשב כדי לשפר את איכות התמונה בחיבור HDMI?

תודה על העזרה!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נתחיל מהשאלה הבסיסית, איזו רזולוציה הגדרת במחשב? האם 1920X1080?
מסך של 100 הרץ לא מקבל INPUT של 100 הרץ אלא 50 או 60 ואח"כ מטפל בהם.

zachnaim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אהלן ליאור,

כמובן שהרזולוציה שהגדרתי היא 1920x1080 :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אוקי. האם שולחן העבודה נראה חד וחלק או שהבעיה נראית רק בניגון סרטים?
נסה לבדוק עם תוכנת SPLASH, מעניין אם יהיו הבדלים.

zachnaim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי אני אחזור הביתה ואנסה את זה, יש עוד משהו שתוכל להמליץ עליו אולי? יש אפשרות להתקין MEncoder על המחשב שזה המקודד שהמדיה סרבר משתמש בו? הגדרות בCatalyst Control Center של הכרטיס מסך אולי?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בדרך כלל אני לא ממליץ להתחיל ולשחק בהגדרות התמונה של כרטיס המסך אלא לכייל ישירות את מסך הטלוויזיה עצמו.
תנסה לחבר את כבל ה- HDMI מהמחשב אל אותה כניסה אליה מחובר בד"כ ה- PS3, אם תראה שיפור, אז סימן שהכניסה בטלוויזיה לא מכוילת כמו שצריך וזה לא קשור למחשב.

zachnaim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ניסיתי לחבר אותם לאותה יציאה ולא היה שינוי, מה גם שההגדרות תמונה של המסך אצלי משותפות לכל היציאות... יש אפשרות כזו בטלוויזיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור