שאלה כללית לגבי עדשות

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
למה מייצרים עדשות FF עבור מצלמות שהם לא FF
מה הייתרון שלהן?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מייצרים עדשות ff למצלמות ff, אבל ניתן להשתמש בהן גם על חלק מהמצלות עם חיישן יותר קטן של אותן חברות.

היתרון של עדשות ff שהן בדרך כלל חזקות פיזית עמידות למזג אוויר. בטוח שיש להן אופטיקה נהדרת, אבל לא בטוח שזה יהיה טוב יותר עבור חיישן קטן מול עדשות מיוחדות לחיישן הזה.

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
תודה כרמי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי יכול להיות יתרון לעדשת FF בשימוש עם חיישן קטן מפני ששולי העדשה הן מחוץ לתחום הקליטה של החיישן הקטן. שולי העדשה הן האזור הבעייתיי בכל עדשה. זה יתרון שולי - אלא אם המשתמש עובד הרבה עם צמצם פתוח.

אבל יש לי שאלה אחרת לכרמי: אם צלם שמצלם בעיקר בטווח צמצם 8 - 11, שווה לו להשקיע בעדשה יקרה?

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם השאלה היא תיאורטית אז כל יחד יכול לתת תשובה שנראת לו. במציאות צריך לראות איזו עדשת ff תתאים למצלמת קרופ, במקום עדשה יעודית לקרופ.
למרות אני מכיר אנשים שמעדיפים למצלמת קרופ עדשת 17-40 או 16-35 עם צמצם f4 מבית ניקון או קנון שהיא עדשת ff. אני לא בטוח שהיא תיהיה טובה יותר עבור קרופ מעדשת 17-55 עם צמצם f2.8 מבית ניקון או קנון.

שוב בהקשר של תחום התאוריה על שימוש בעדשה בצמם יחסית סגור. אז באופן כללי זכוכיות טובות יהיו גם טובות בצמצם סגור מזכוכית פחות אכותית. אבל כאמור צריך לבדוק כל מקרה לגופו.
בכל מקרה בעדשות זולות הבוקה בדרך כלל פחות טוב וכן הצגת הצבעים וכן בהקשר של כמות האור שזכוכית שקופה מאפשרת.
דרך אגב נתון, כמות האור הנכנסת, נמדדת באות T ולא מסופק עם נתוני העדשה בדרך כלל בסטיילס לפעמים כן עבור עדשות וידאו. יש הבדל בין נתון זה לנתון גודל הצמצם למורת שהוא מאוד דומה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה זה אומר עדשות FF?

הכוונה לעדשה שמתאימה למצלמת FF לדוגמא, אפשר לחבר לסוני מסדרת A6000 עדשה שתוכננה לסוני מסדרת ה A7.
או עדשת קנון שתוכננה למצלמות FF וניתן להשתמש בהן גם עבור מצלמות ה APS-C של קנון.

השימוש ההפוך לא תמיד עובד טוב, בקנון לא ניתן כלל לעשות זאת בסוני ובניקון ניתן אבל אז המצלמה עוברת לעבוד במצב קרופ או שנוצר עיגול שחור בשולים של העדשה.

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
תודה כרמי. הבנתי כבר בתגובה הראשונה שלך למען האמת ולא הספקתי לכתוב :)
בכל מקרה, אני לא חושב שמייצרים עדשות FF במיוחד למצלמות קרופ. פשוט את מצלמות הקרופ תכננו כך שיוכלו להרכיב גם עדשות FF. לא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
צודק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור