שאלה בקשר לעומק שדה רדוד

shimon166

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי,

קראתי רבות פה בפורום לפני קניה של מצלמה קומפקטית בעלת חיישן גדול יחסית ולבסוף קניתי Canon G5X (היתה חצי פשרה כי לא מצאתי lx100 במלאי והייתי צריך לקנות לפני טיול).
לפי מה שקראתי בפורום ובאתרים אחרים עומק השדה הרדוד (כלמור ההפרדה בין האובייקט לרקע) תלוי במפתח בצמצם המקסימלי של העדשה ומפתח הצמצם המקסימלי של הcanon הוא 1.8-2.8 שאמור ל"ספק את הסחורה".
קודם אציין שאני מאוד מרוצה מהמצלמה מאיכות התמונות ה-evf, ממשק המגע הנוח וכוונון הכפתורים הידני אך עם זאת אני לא מרגיש שאני מקבל עומק שדה רדוד בתמונות אותן אני מצלם גם כאשר אני מצלם במפתח הצמצם המקסימלי.
(אני אומר בהשוואה לתמונות שצילמתי עם Nikon d3300 עם עדשת 18-135 3.5-5.6).
יש משהו שאני מפספס שלא לקחתי בחשבון?

תודה מראש לעוזרים :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ברוך הבא,
מה שלא לקחת בחשבון זה את גודל החיישן וגם את הזום בו אתה נמצא. גודל הקרופ ב- D3300 הוא X1.5 ואילו במצלמה שלך, החיישן קטן בהרבה וגודל הקרופ הוא X2.7.
למשל, אם משווים למצלמת קרופ מלא (קרופ X1), אז צמצם 1.8 אצלך שקול למעשה לעומק שדה של צמצם של F4.86 באותו אורך מוקד.
על מנת לקבל עומק שדה רדוד יחסית אצלך, צלם בקצה המקסימלי של עדשת הזום (הצד הצר) וככל שתתקרב יותר לאובייקט המצולם, כך תקבל עומק שדה רדוד יותר.

shimon166

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התשובה המפורטת, האם גודל החיישן בd3300 גדול בהרבה מגודל הg5x? (לדעתי גודלו הוא 1״)
לפי הנתונים שאתה מציין יש בכלל מצלמות קומפקטיות שיכולות להפיק עומק שדה רדוד בדומה למצלמות dslr?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן ב- GX5 זה חיישן 1".
אתה יכול לראות השוואת גדלי חיישנים כאן, שלך זה 1" Sony ושל ה-D3300 זה APS-C Nikon DX.
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format
הרבה יותר קשה להפיק עומק שדה רדוד עם מצלמה קומפקטית, בד"כ עושים את זה במצב מאקרו או עם עדשת זום כפי שהסברתי מקודם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור