שאלה בקשר לבעיית וידאו במצלמות ניקון

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
לפי מה ששמעתי יש בעיה בפוקוס בצילום וידאו במצלמות DSLR של ניקון בשונה ממצלמות קנון מישהו יכול להרחיב על הבעיה הזאת ואם למי שהוידאו גם חשוב אז לא כדאי לקנות את מצלמות הניקון היקרות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הפוקוס במצב וידאו אכן נוטה לבצע Hunting, כלומר לנוע קצת קדימה ואחורה עד שננעל על האובייקט והוא גם לא מהיר במיוחד. בקנון, רק מצלמות עם פוקוס מסוג Dual Pixel מתאימות לווידאו. במצלמות סוני החדשות יש פוקוס טוב בווידאו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מערכת הפוקוס של מצלמות DSLR תוכננה לעבוד מהר ובצורה נוחה בצילום דרך העינית - כאשר מצלמים וידאו במצלמות DSLR הצילום הוא דרך המסך והפוקוס עובר דרך מנגנון אחר.

יותר מכך רוב עדשות של מצלמות ה DSLR בנויות לביצוע פוקוס אוטמטי עובר צילום סטיילס ופחות מתאימות לאוטופוקוס בוידאו.

בגלל כך כל נושא הפוקוס האוטמטי במצלמות DSLR הוא פחות טוב ממצלמות ללא מראה,
קנון הכניסה בדגמים האחרונים שלה מערכת פוקוס מהירה לצילום דרך המסך והוידאו בשם Dual Pixel שבשילוב עם עדשות STM שבהן הפוקוס מתבצע בצעדים יכולת לצלם וידאו עם אוטופוקוס היא טובה יותר.

עדיין רוב מצלמות ללא מראה מספקות וידאו טוב יותר ממצלמות DSLR - כך שנושא האוטופוקוס הוא רק נקודה אחת בבחירת מצלמה לוידאו.

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אז אני מבין מי שרוצא גם וידאו טוב וגם תמונות לא משתלם לקנות DSLR בהרבה כסף כלומר מי שירצא את הניקון D850 הוא יקח בחשבון שזה מעולה רק לסטילס ולא לוידאו
ועוד דבר מי שרוצא גם תמונות וגם וידאו מעולה עדיף לחכות לסוני a7 מרק 3?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מי שעוסק בווידאו מקצועי, מצלם פעמים רבות עם פוקוס ידני בכלל. ומי רוכש ניקון D850 יודע בדיוק מה היכולות שלה ומסוגל להפיק תוצאות נפלאות בסטילס וגם וידאו.

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
פוקוס ידני מיועד רק למקצוענים? , לאחד שהוא רק חובב צילום הוא יכול להסתדר עם פוקוס ידני? הבעיה הזאת היא בכל מצלמות ניקון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי זו לא בעיה בדיוק זה תכנון של המצלמה - כמו שמכונית ללא גיר אוטמטי זו לא בעיה זה פשוט תכנון שונה מאחת עם גיר אוטמטי. - כך שניקון החליטו שבנושא זה הם לא מחפשים דרך לספק אוטופוקוס אמיתי בוידאו וכך זה בכל מצלמות ה DSLR שלהן.

כמו שכבר נאמר קודם אם המטרה היא וידאו מצלמות DSLR היא לא הכיוון שאני הייתי ממליץ ללא קשר לאוטופוקוס.

בהקשר של צילום מקצועי, צלם מיקצועי בדרך כלל מצלם וידאו מתוכנן מראש שבו הוא יודע בכל קטע של הוידאו איפה הפוקוס יהיהנ והוא מכוון זאת ידנית - הוא לא יכול להרשות לעצמו פוקוס אוטמטי שיכול לגרום לכך שהפוקוס יהיה על נקודה/אוביקט לא נכון עבורו.

אני לא חושב שצלם חובב שרוצה לצלם נגיד את הילדים שלו יכול לחיות עם פוקוס ידיני בוידאו.

להסיר ספק אני מאוד אוהב את המצלמות של ניקון ומצלם עם DSLR של ניקון - אבל אני לא מצלם וידאו :)

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
תודה כרמי, מה שאני מבין ממך שמצלמות dslr מיועד יותר לתמונות ואילו לוידאו צריך לחפש אופציות אחרות (אולי בקנון המצב קצת יותר טוב).
ודרך אגב הדגם החדש של סוני a7מארק 3 יכול להיות אופציה טובה? אני מתכוון יותר לאיכות תמונות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם זה בתקציב שלך (אל תשכח עדשות) אז כן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה כרמי, מה שאני מבין ממך שמצלמות dslr מיועד יותר לתמונות ואילו לוידאו צריך לחפש אופציות אחרות (אולי בקנון המצב קצת יותר טוב).
ודרך אגב הדגם החדש של סוני a7מארק 3 יכול להיות אופציה טובה? אני מתכוון יותר לאיכות תמונות.

הבעיה של קנון, זה לא רק הפוקוס ועובד טוב עם עדשות מסוימות, זה גם וידאו רך מול מה שהמתחרים מספקים.

אם זה בתקציב שלך (אל תשכח עדשות) אז כן.
:בעד:

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
כרמי לא התכוונתה לניקון? סליחה על אי ההבנה שלי

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
Ok

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור