רסיבר Denon 2105 מת אחרי העלאת הווליום

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
הדגמתי את הרסיבר שלי לחבר בכדי לשכנע אותו לקנות רסיבר דינון. הוא ביקש להעלות את לווליום, ואכן התחלתי להעלות. פתאום הרסיבר נכבה, כשמדליקים אותו הוא נכבה עוד פעם.

שלחתי אותו לניופאן והם ביקשו 780 ש"ח לתיקון בטענה שצריך לתקן את הכרטיס. התעקשתי וקיבלה הנחה קטנה של 10%.

כמה שאלות למבינים בעניין:

1. האם רסיבר מחברה מכובדת אמור למות בעת העלאת ווליום? או שזה בעיית איכות כללית בדינון? (הרמקולים שלי הם B&W 602 S3)

2. האם תיקון כרטיס מבעייה כזאת שמביישת את המותג מצדיק 780 ש"ח מלקוח ששלם 5000 ש"ח בכדי לקנות מותג מכובד?

3. חיפושים ברשת מגלה שהמון אנשים בחו"ל נתקלו באותה בעייה וחלק מהם טוענים לבעייה ידועה. וחלק מהם מדברים על ספק שנשרף או קבלים שנפלו מעומס.

הבעייה המרכזית שלא העלתי את הווליום לרמות מאוד גבוההות!!!

נא לייעץ.

תודה,
אדיב

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. זה תלוי גם לאיזה רמקולים הוא מחובר.
2. זה דגם בן 5 שנים, אני לא יודע כמה אמור לעלות כרטיס כזה.

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
היי,

1. הרמקולים איכותיות - B&W 602 S3
2. אכן רכשתי אותו ב- 2006 וזאת פעם ראשונה שאני מעלה את הווליום מתחת ל- 0.

הם מדברים על תיקון כרטיס ולא החלפת כרטיס. החלפת כרטיס "עולה אלפי שקלים" לטענתם.

יש לי גם Kenwood 7030D אצל אח שלי שמעלה את הווליום לרמות מאוד גבוהות והרסיבר הזה בן 8+ שנים.

השאלה המרכזית האם זאת מחלה ידועה של איכות בדינון. עכשיו כמובן חבר שלי נרתע מהמותג וקנה ONKYO.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין קשר בכלל.
יכול להיות שזה היה ממש במקרה וצירוף המקרים היה שזה קרה באותו רגע.
צירופי מקרים קורים כל החיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
1- אני מכיר המון אנשים שמחזיקים בדנון ומעולם לא היתה להם בעיה דומה או בעיה בכלל.
2- דנון נחשבת לאחת היצרניות הטובות בתחום הרסיברים. איכות המכשיר היא ללא ספק מעולה.
3- ישנן סיבות רבות שיכולות לגרום לתקלות במגבר כגון:

- ממוקם במקום ללא איוורור.
- מקום עם לחות מרובה.
- חשמל לא יציב.
- עבר הפסקות חשמל מרובות.
- רמקול מקצר.
- קיבל מכה {בעבר}.
- האזנה בעוצמות גבוהות לזמן ממושך.

ועוד שלל סיבות שיגרמו לכל מגבר להתקלקל.

סך הכל אתה מאזין לו במשך 5 שנים ולמיטב הבנתי זו התקלה הראשונה.
זה בדיוק כמו שחלילה אדם יקבל דלקת בגרון לאחר כמה שנים שהיה בריא לחלוטין ומיד יחשדו בו כחולני.

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
רציתי להבהיר שאני מודע שהריסבר משרת אותי ל- 4 שנים ואני מרוצה.

כמה עובדות:

1. אין שינוי בריסבר כמה שנים, מחובר באותו חיבור.
2. הרמקולים B&W איכותיות והכבלים מסוג מונסטיר איכותיות ובננות איכותיות (מחובר ע"י מקצוען).
3. אין לי בעיות חשמל וקצר.
4. 0 תקלות במשך 4 שנים.
5. יש אוורור טוב מלמעלה והארון פתוח מאחור.

הבעייה שלי שהריסבר החליט למות במשך העלאת הווליום (הדרגתית ולא ממושכת) ולא מתקלה שנגרמה מצידי או רשת חשמל או מכה כלשהיא.

ויותר מביך שבעת הדגמה לחבר שרציתי שיקנה דינון. אני כבר שכנעתי כמה חברים לקנות דנון.

גם בחיפושים באינטרנט מצאתי המון אנשים שמתארים אותה בעייה שהריסבר של דינון מת באמצע העלאת ווליום.

השאלה שלי, למה שהריסבר במיוחד רסיבר יקר יחסית פשוט יחליט למות באמצע העלאת ווליום אפילו אחרי כמה שנים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איך בדיוק נוכל לענות לך מבלי שלקחנו את הרסיבר למעבדה ובדקנו בעצמנו?
כתבת שביררת באינטרנט לגבי תקלות דומות, לא נכתב בשום מקום מה מקור התקלה?

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
רציתי להבהיר שאני מודע שהריסבר משרת אותי ל- 4 שנים ואני מרוצה.

כמה עובדות:

1. אין שינוי בריסבר כמה שנים, מחובר באותו חיבור.
2. הרמקולים B&W איכותיות והכבלים מסוג מונסטיר איכותיות ובננות איכותיות (מחובר ע"י מקצוען).
3. אין לי בעיות חשמל וקצר.
4. 0 תקלות במשך 4 שנים.
5. יש אוורור טוב מלמעלה והארון פתוח מאחור.

הבעייה שלי שהריסבר החליט למות במשך העלאת הווליום (הדרגתית ולא ממושכת) ולא מתקלה שנגרמה מצידי או רשת חשמל או מכה כלשהיא.

ויותר מביך שבעת הדגמה לחבר שרציתי שיקנה דינון. אני כבר שכנעתי כמה חברים לקנות דנון.

גם בחיפושים באינטרנט מצאתי המון אנשים שמתארים אותה בעייה שהריסבר של דינון מת באמצע העלאת ווליום.

השאלה שלי, למה שהריסבר במיוחד רסיבר יקר יחסית פשוט יחליט למות באמצע העלאת ווליום אפילו אחרי כמה שנים.

אני מניח שאין לך מד מתח קבוע בבית המציג נתוני החשמל באופן קבוע .

אי לכך , קשה לקבוע כי לא היה נחשול מתח או תקלה ברשת החשמל / תקלות מצטברות ברשת החשמל
שהשפיעו לרעה על הרסיבר ...

.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בהנחה שאין לך מניות בדנון ולא בניופאן, לא מובן לי מדוע אתה מנסה לשכנע אחרים לקנות דנון....
מותר לך להיות מרוצה מבלי שאחרים ירצו לקנות את מה שאתה בחרת.

ארז

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
לצערי אין לי מניות בשניהם :) אבל, בגלל שהייתי מרוצה ונשאלתי הרבה ע"י חברים.

גם, רציתי לקבל חוות דעת של מומחים כאן במיוחד אחרי שקיבלתי תשובות מוזרות מניופאן.
הכרטיס צריך תיקון ואין ממש פרטים על מהות התקלה.

חיפשתי המון בפורומים בחו"ל ויש אפילו אנשים שתיקנו את הריסבר בעצמם, ולפי מה שקראתי:

1. התקלה הזאת שכיחה בדינון, אם לשפוט למספר ההודעות.
2. עוד פעם אין לי בעיות בחשמל, הבית חדש (6 שנים) ויש לי תשתית מעולה. אף מכשיר חשמלי לא התקלקל אצלי בגלל חשמל. מה גם שיש לי מד צריכת חשמל שמראה גם פרמטרים של תקינות. וגם שהמכשיר נכבה היה בגלל הווליום.

המון אנשים מאשמים את הייצור של דנון בסין בשנים האחרונות.

רסיבר של KENWOOD 7030D שהוא מאוד ישן, עדיין עובד ונכבה רק אם מעלים ווליום לתקופה ארוכה במיוחד. מתקרר וממשיך לעבוד, הדינון פשוט נכבה ולא נדלק ונדרש 780 ש"ח לתיקון!!! אפילו שיש לדינון מערכת הגנה (כך לפחות מפורסם)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הסברים וקריאת חוברות.
http://usa.denon.com/ArchivedAVRece...ue&archivedCategory=AV&archivedModel=AVR-2105

הורד את חוברת השימוש בקוסץ PDF בדף זה.
גלול לדף 14 וקרא את ההזהרות בשימוש ברמקולים בעלי אימפדנס לא מתאים.

עכשיו B&W :
Description 2-way vented-box system
Dimensions Height: 490mm (19.3in)
Width: 236mm (9.3in)
Depth: 293mm (11.5in)
Net Weight 10.5kg / 23.1lb
Freq. Response 49Hz - 22kHz ± 3dB on reference axis
Freq. Range -6dB at 40Hz and 42kHz
Sensitivity 90dB spl (2.83V, 1m)
Normal Impedance 8 ohms (minimum 3.0 ohms)
Power Handling 25W - 120W into 8 ohms on unclipped programme
Drive Units Unit 1: 1x 25mm(1in) metal dome high-frequency
Unit 2: 1x 180mm (7in) woven Kevlar® cone bass/midrange
Unit 3:
Finish Cabinet: Black Ash or Sorrento (light oak) vinyl
Grille: Black Cloth
Dispersion Description: Within 2dB of response on reference axis
Horizontal: over 40° arc
Vertical: over 10° arc
Harmonic Distortion 2nd & 3rd harmonics <1% 60Hz - 20kHz (90dB spl, 1m)
Crossover Frequency 4kHz
Max. Recommended Cable Impedance 0.1 ohms

לרוב האימפדנס הנמוך המודגש פה קורה בדיוק בעוצמות גבוהות.
כאשר האימפדנס יורד במגבר הזה מתחת ל4 אוהם אז מופעל מעגל הגנה.
כנראה שאצלך מה שקרה הוא שהתעלמת מהLED המבהב PROTECTOR CIRCUIT בדף 14 בחוברת ההפעלה, או שהמעגל הזה כבר נכנס אצלך לא פעם לפעולה ופשוט נעשה עייף (אין קשר לסיני , במגבר סיני שאתה מדבר עליו פשוט היה נשרך לך הרמקול+המגבר ללא יכולת תיקון).

בנוסף אפשרי שפשוט עקב הזמן הממושך מדיי ברמקול בווליום גבוהה (תן לי לנחש שחוץ מהווליום הייתה מוזיקה מלאת באסים) אז בידיוק זה המצב להכנסת מגבר כזה למצב CLIPPING מה שגרם לכרטיס ההגנה להכנס לפעולה אבל פשוט להשרף.

האשמה היא עלייך והתשובה של ניופאן הגיונית. חיברת רמקול שלא מתאים בהגדרתו למגבר, תוך התעלמות ממה שכתוב בחוברת המשתמש :
"when the unit us at high output over a long period which results in an extreme temperature rise"

שזה כלול גם באימפדנס וגם בעוצמה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שים לב שכאשר אתה עושה אותה פעולה על אותם רמקולים בקנווד הוא מגיב אותו הדבר.
במקרה של הדנון פשוט המעגל או רגיש יותר, או שהוא עבר את זה יותר מדיי פעמים.

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אורי תודה, ההסבר שלך מלא ומלומד. הלוואוי שהייתי מקבל חצי או רבע הסבר מניופאן.

רק כמה הערות:
- האימפדנס של הרמקולים הוא 8 - אני לא יודע מה זאת אומרת מינימום 3.
- בספר כתוב שאפשר לחבר כרמקולים קדמיים אימפדנס 6-16.

אז למה אתה אומר שהרמקולים לא מתאימים? ואיזה רסיבר מתאים להם?

העליתי את הווליום במשך כמה שניות בלבד לכן הופתעתי ממה שקרה, לא הספקתי לראות הבהוב או אזהרה כלשהוא מהרסיבר. פשוט נכבה.

הקינווד גם בעומס רב לא נשרף ולא התקלקל עד היום במשך 10~ שנים. חיברתי אותו ל B&W היום ועליתי ווליום יותר מהדינון והכל עבד ויפה עד למגבלות של הרמקולים.

אינני פוסל שאני גרמתי לתקלה, אני רוצה להבין יותר. ואם יחזור מתיקון מותר לעשות עם רסיבר רגיש כזה, אולי הוא לא מתאים לי.

בקשר לייצור בסין, יש לי DVD טושיבה דגם 1250 (ייצור יפן מלפני עשר שנים עובד יפה עד היום) ו דגם 350E בן 4 שנים שכבר לא קורה דיסקים (ייצור סין), ההבדל באיכות הייצור פשוט מדהימה, אני יעלה תמונות לפורום הנגנים בקרוב. לדעתי ה- 1250 ימשיך לעבוד עוד 10 שנים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עכבה מינימלית היא כזו שהרמקול יכול להגיע אליה
הרמקולים יכולים לנוע בין 6 ל 16 כנראה לרמקול, וכתוב בחוברת לא לחבר משהו שיכול לנוע מתחת ל 4
עכבה היא דבר דינמי

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
בדקתי את המפרט של רוב הרמקולים של B&W באתר, וגם הכי יקרות כתוב האימפדנס הוא 8 (מינימום 3).
כלומר דינון לא מתאים לרמקולים של B&W??? מה כן מתאים לי?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אכן, אם רשום בחוברת של הרסיבר לא לחבר לרמקולים שיורדים נמוך מ 4 אוהם, אז רמקול שמגיע ל 3 אוהם לא מתאים.

ארז

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
הבנתי, שיחזור הריסבר מהתיקון אני אבדוק את זה שוב עם העלאת הווליום ולראות אם נדלקת מנורת האזהרה.

גם איך שהבנתי שהרמקולים של B&W יכולים לרדת ל- 3 אוהם זאת אומרת הריסבר צריך לעבוד מאוד קשה ולהגביר את אספקת הכח. זאת הסיבה למה שהקינווד הישן שיש לו 140W RMS עבד והדינון עם 110W פשוט נפל.

אז אם יש המלצות על רסיבר ברמה של ה- 1910 החדש של דינון שמסוגל לעבוד עם B&W נא לייעץ.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לך על מגבר של הארמן קרדון שיש לו בעיקר זרם חזק. זה יעזור לך יותר.

adeeb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
קיבלתי אתמול טלפון מניופאן, הטכנאי (שיהיה נחמד ואדיב) שתיקן את המכשיר מסר לי שהמכשיר תוקן אבל לא ידוע בדיוק למה זה קרה. הוא דרש להשאיר את הרסיבר עד יום ראשון בכדי לעשות הרצה ולבדוק את התיקון יותר טוב.

ביקשתי ממנו לנסות להעלות את הווליום ולבדוק באם מערכת ההגנה של המכשיר עובדת ותקינה.

עכשיו בקשר להרמן לא מצאתי באתר של ניופאן רסיבר חזק. האם יש דגם מומלץ?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אתה לא צריך חזק.
הרמקול שלך צריך בין 25 ל 125 וואט.
המגברים של הארמן הם בעלי "זרם" חזק. כלומר אמפרים.
כל מגבר שלהם יניע לך את הרמקול, כמובן כרגיל THE MORE THE BETTER.
מה התקציב שלך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור