רסיבר קולנוע ביתי חדש - אונקיו 3007

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
הגיע הזמן אחרי 13 שנה בהן הוא שירת אותי נאמנה והיסב שעות רבות של הנאה מסטריאו וק"ב , להיפרד מהימאהה 3090 הוותיק .
למען האמת רציתי להחליף אותו כבר מזמן מכיוון שהוא תומך רק בפורמט צליל היקפי אחת בלבד (בעצם 2 , אם מחשיבים גם את הפרולוג'יק העתיק והלא רלוונטי) , אך חששתי לקנות מגבר חדש מפחד שבדיוק לאחר הקניה יצא פורמט חדש , מה שקרה לי עם הימאהה בדיוק שנה לאחר שקניתי אותו , עם כניסת מגברי ה-DTS .
עם הצגת פורמטי ה-HD החדשים הרגשתי שהסבלנות השתלמה , וכעת אין כבר טעם להמתין על הגדר כי ממילא כל כמה שנים יצא פורמט חדש, מה גם שנראה שהפורמטים החדשים , בהיותם איכותיים יותר וללא דחיסה , יספקו מענה הולם ואף יותר מכך לצרכים שלי . איני אודיופיל ואני לא מאמין שאחוש בהבדל משמעותי בין הקודמים לחדשים , לא עם הרמקולים והכבלים הנוכחים בכל מקרה .
כבר הרבה זמן אני שם עין על המגברים של אונקיו מכיוון שהם מכילים את כל הפורמטים השונים , ועם רשימת פיצ'רים מכאן עד הודעה חדשה , וכמובן נושאים את תו התקן של THX . ואני טיפוס שחייב שיהיה לו את הכל.. כבר לפני שנתיים סימנתי לי את ה-875 , עד שנתקלתי לאחרונה בדגם ה-1007 , האיכותי ומשוכלל יותר , והוא סומן כמועמד המתאים לשדרוג. מה שהפריע וקומם היה התמחור המוגזם של הדגמים בארץ, ונאלצתי להמשיך לחלום.
אמנם לא שמעתי את המגברים קודם לכן אישית אבל קראתי הרבה חוות דעת חיוביות ברחבי הרשת על הדגמים הבכירים בהיררכיה . שקלתי יבוא אישי , אבל הבנתי שהדבר לא כדאי בגלל הבדלי מתח וחוסר אחריות רשמית . לפני כשבוע נתקלתי באפשרות להשיג את ה-1007 במחיר שפוי יותר , וסרתי לחנות סטריאו בפעם הראשונה להתרשם ממנו . העניין שהדגם היחיד בתצוגה היה ה-3007 . למרות שהוא נשמע מאוד מרשים ומשכנע , העדיפות שלי היתה הדגם הנמוך יותר מכיוון שיש לי חדר קטן והרגשתי שה-3007 יהיה גדול מדי עליו . היה קשה להחליט כי 1007 לא היה זמין להתרשמות . בנקודה זו ליאור, המוכר , ניסה לשכנע אותי ללכת על ה-3007 בכל מקרה , והציע לי את המכשיר מהתצוגה . המכשיר עצמו חדש לחלוטין , והותקן רק לאחרונה בחנות החדשה ברחוב אידלסון , ולי נותר להחליט בין 1007 חדש לבינו . לאחר התלבטות קצרה והתגמשות מצד ליאור במחיר נפל הפור ועוד בערב אותו היום המכשיר הגיע אלי , עם כל החוברות , אנטנה ומיקרופון , וכבל HDMI איכותי - מתנת החנות .
הקדשתי שבוע ללמידת החוברת , והיום חיברתי את המכשיר לראשונה . הפעלתי את המכשיר ללא RC בהתחלה (אמנם לאחר שעתיים ביצעתי RC , אך לצערי חלה ירידה בעוצמה , והסאב וופר נחלש - צריך לעבוד על זה, בהמשך..) . למכשיר יש 1001 מצבי צליל ועדיין לא יצא לי ללמוד את כולם , אך DOLBY ו- DTS נשמעים ממש טוב בהשוואה למגבר הקודם , וגם הסטריאו קיבל פתאום מימד חדש - אני שומע צלילים גם בצדדים .. חשבתי שאלו רמקולי הסוראונד בהתחלה .. עדיין איני יכול להתרשם מהפורמטים החדשים כי התברר שאני צריך כרטיס קול או מסך עם HDMI , בינתיים אני מחבר רק דרך SPDIF.
בעיה שנתקלתי בה היא שלעיתים (כשמזיזים חלונות על הדסקטופ) מתרחש איבוד סיגנל באות וידאו , או השחתה וקפיאת תמונה כאשר אני מחבר את המחשב למגבר ומציג את התמונה על הטלויזיה (חיבורי HDMI , רזולוציה 1080*1920) . שיטוט קצר בפורומים זה נראה כמו בעיית HANDSHAKE. אם מישהו נוסף נתקל והצליח לפתור את זה , אשמח לשמוע . בינתיים כל מה שניסיתי לא עזר .
כמו כן המכשיר מתחמם באופן מטורף - ממש אפשר לטגן עליו חביתה . זה לא חדש בשבילי , הרבה מבעלי סדרת X007 מדווחים על העניין הזה . אני מתכנן להתקין 2 מאווררי מארז מחשב גדולים בחלק האחורי של המעמד , בכדי להקל על המגבר .
לסיכום - מדובר במכשיר עם אופציות ומאפיינים מעל ומעבר - באמת שקשה לי להאמין שאמצה את כל היכולות . אני עדיין לומד אותו , ואבלה את הימים הקרובים בצפייה מחודשת באוסף הסרטים שלי .

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לליאור מ-"AudioClub" על היחס האישי והאדיב , על הייעוץ שנתן לי , ועל הובלת המכשיר לביתי ללא עלות נוספת .

תמונות מצורפות

• 1.jpg
    1.jpg
    KB 166.1 · צפיות: 353
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 164.1 · צפיות: 443
  • 3.jpg
    3.jpg
    KB 164.6 · צפיות: 454
  • 4.jpg
    4.jpg
    KB 143.7 · צפיות: 434

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
רסיבר שאני מייעד לבדוק בעתיד הקרוב.

רכשת מחנות טובה ושירות מעולה של ליאור& מרקו.
לאיזה רמקולים מחובר הרסיבר?

כמובן ברכות. (ורד)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תודה ! מדובר ב - AR - 310HO .
רמקולים בני 13 , טובים לקולנוע ביתי וסטריאו.. לטעמי בכל מקרה..
הרסיבר נשמע מאוד משכנע בתצוגה , הוא הרים שם חדר של משהו כמו 3 או 3.5 מטר על 6 מטר .

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ידוע שאונקיו מתחממים

לכן מעניין אם לאורך זמן יש איזשהו נזק לרסיבר עקב עבודה
רצופה בחום גבוה. (סוגיה שצריך לקחת בחשבון)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
למרות שההמלצה הרשמית היא לדאוג לאוורור נאות , ויש אישור לכך שההתחממות היא עניין נורמלי ותקין , קיים חשש שהדבר יקצר את משך חיי הרכיבים , ולכן אני אתקין אוורור מעל הפתחים . בכל מקרה אני לא עומד להפעיל את המגבר לאורך זמן , מקסימום שעתיים שלוש , פעם פעמיים בשבוע .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יש פתרון
שנה ל 1600X1200 .

אחלה של רמקול יש לך. כשתרצה להפתר ממנו צור קשר.
חוץ מזה, תפנה את הוופרים לצדדים. לא פנימה.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תודה אורי ..שמח לדעת שלא רק אני מתרשם ממנו לטובה . קראתי כמה חוות דעת לא כל כך אוהדות לגביו באינטרנט .
הרמקול די קרוב לקיר , כדאי להפנות החוצה ? למה זה עדיף על המצב הנוכחי?

אכן הפתרון של שינוי רזולוציה עבד (אם כי במקרה שלי 1680*1050) , אבל זה לא נראה טוב על גבי המסך . אני מחליף היום את הכבל מגירסה 1.4 ל-1.3 , ומקווה שזה יפתור את העניין.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איזה גודל מסך זה?
איזה דגם?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
lg - ld550
גודל 42"
החלפת הכבל גם לא עזרה . בינתיים לא מסתמן פתרון לבעיה . כנראה שאצטרך לוותר בשלב זה ולחבר את המחשב ישירות למסך

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
א. תתחיל בלחבר את המחשב ישירות לTV. אם זה עושה את אותה הבעיה, זה אומר שאתה ברזולציה הלא נכונה.
ב.אם זה לא עושה את הבעיה, אז ברור שמשהו בהגדרות הרסיבר לא נכון. בטוח שיש שם משהו. תדבר עם אודיוקלאב.
ע"מ 51 במניואל יפתור לך את הבעיות:
http://www.lg.com/us/tv-audio-video/televisions/LG-lcd-tv-42LD550.jsp

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
המחשב תמיד היה מחובר ישירות לטלויזיה לפני שהרסיבר הגיע , ולא היתה בעיה באף רזולוציה.
שיחקתי עם כל ההגדרות במגבר ובטלויזיה ללא הועיל . המדריך באתר מתייחס לדגמי הלד , ולא רלוונטי במקרה שלי
לא נורא, נחזור לחיבור ישיר בין המחשב לצג

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
תבדוק באתר של אונקיו אם יצא עדכון FW לרסיבר שלך. מאד יכול להיות שעדכון כזה פותר בעיות כמו שאתה מתאר.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
העדכון בוצע , לא עזר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
clip זה לא LED . זה בדיוק הדגם שלך.
יכול להיו שיש הגדרה של רזולוציה גם במגבר?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אצלי אין הגדרות של RGB . כמו כן בעלון שנמצא בדף האינטרנט שסיפקת יש הגדרות של תאורת לד . כנראה שזה של דגם חדש כלשהו של הLD550.
במגבר אכן יש , אבל עברתי על כולן ללא הועיל . דיברתי עם טופ אודיו והטכנאי שם גם לא יכל לתת מענה שלא ניסיתי קודם , ובסוף אמר שאצטרך להביא את המכשר לבדיקה .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור