רמקולים רמקול סנטר - האם יש הבדל בין KEF IQ60 לבין KEF IQ6C

nat5050

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

אני אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי, בבקשה..

אני מעוניין להחליף את
הרמקול סנטר שלי.
המערכת שברשותי:
רסיבר Harman kardon AVR260.

ערכת רמקולים לווינים אחורים וצדדים של JBL S-200.5.

סאב וופר מאותה הסדרה- כמעט ולא דלוק - ממש לא משהו.

רמקולים קדמיים KEFIQ10

רמקול סנטר של JBL - מאותה הסדרה - לוייני.

אני מעוניין להחליף את
הרמקול סנטר. הרמקולים הצדדים והאחוריים פחות דומיננטיים בסרט ונראה לי שאפשר
להשאיר אותם כרגע.

חשבתי על סנטר של KEF
כמו הקדמיים.
בררתי ויש הפרש מהותי במחיר בין IQ60 לבין IQ6C - מישהו שמע אותם?
יש באמת הבדל מהותי בין הרמקולים?

אני ממש אודה לעזרה...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
IQ6C הוא דגם שייצורו הופסק (יוצר בין השנים 2006-2008).
http://www.kef.com/html/us/explore/about_kef/museum/2000s/iQ1_iQ2c_iQ3_iQ5_iQ5SE_iQ/index.html

KEF IQ60C מגיע עם טוויטר שנמתח לתחום תדרים גבוה יותר עד 40KHz, המידות של שניהם זהות, לפי מידע שאני רואה באינטרנט, דרייבר הבס של הדגם החדש יותר הינו 5.25 אינטש לעומת 5 אינטש בקודם - צריך לוודא שזה נכון.

בעיקרון, נראה שבדגם IQ60 C, השיפור הוא בדרייברים בעיקר.

nat5050

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הי ליאור,

המון תודה על העזרה. רציתי להגיד לך שאני לומד ממך המון כל הזמן מהכתבות שלך...תודה...

כמו שכתבתי, כרגע יש לי סנטר לוויאני של JBL סידרה 200.5 - לא בדיוק הרמקול הכי איכותי. מאוד הופתעתי לרעה מ-JBL, תמיד חשבתי שהם שם דבר ברמקולים.

מה שהבנתי מתשובתך- שדרייבר יותר גדול זה הכוונה שהטויטר בדגם החדש יותר של הבאס יותר גדול? הוא בעצם נותן יותר באס?

האם לדעתך הדגם הישן - KEF IQ60C יתאים לשאר המפרט שציינתי?

ההבדל במחיר הוא מטורף = 2000 שקל ומעלה מול 700 שקל לדגם הישן - השאלה שלי אם באמת יש הבדל אמיתי, כי ממה שאני מבין נראה לי שברמקולים אין חידושים כמו ברסיברים וכאלה (פורמטים של סאונד HD וכו'')- נכון?
אני קורא באתר בביקורות רמקולים: זה או שהרמקול טוב ואיכותי או שזה רמקול פשוט - אין טכנולוגיה וחידושים?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הטוויטר אחראי על התדרים הגבוהים, לא הבס, אתה מתכוון לוופר.
בכל מקרה, יכול להיות שהתכנון של האלמנטים בדגם החדש הוא מוצלח יותר, אני מניח שיש לזה השפעה על אופי הצליל, אבל למען האמת, המפרט לבדו לא יוכל לתת לך הערכה של גודל השינוי בין שני הדגמים. יכול להיות שהדגם הזול ימצא חן בעינך וההבדל מול החדש יותר לא יהיה שווה את ההפרש עבורך, יתכן, כמובן גם מקרה הפוך.
בכל מקרה, רמקולים חייבים לשמוע בפועל לפני הקניה, אני מקווה שיש מקום שמחזיק את שניהם כך שתוכל להשוות בעצמך.

nat5050

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זהו שאין. חיפשתי. טוב, נראה לי אני אלך על הדגם הישן.

האמת שבפעם הקודמת שמעתי את הרמקולים ה-JBL אבל עם רסיבר אחר בחנות והמוכר גם השמיע לי מוזיקה שכנראה בדיוק מתאימה לרמקולים הנ"ל - בפועל, אני לא ממש מרוצה.

דווקא מה-KEF IQ10 שאמרו לי שאלה רמקולים אחורים, שמתי אותם כקדמיים ואני ממש מרוצה. יש להם עומק צליל, עדינות ונוכחות. ולא שמעתי אותם לפני כן - קניתי אותם באמזון.

הבנתי ממה שקראתי בפורום שהכי טוב שהסנטר יהיה מאותה החברה של הרמקולים הקדמיים? זה נכון?

מה הכוונה שכתבת - "דרייברים", אתה מתכוון לגודל האלמנט של הבאס?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן לזה.
באמת רצוי שהסנטר יהיה תואם בגוון הצליל לזה של שני הרמקולים הקדמיים, מן הסתם זה יתקיים בסבירות גבוהה יותר אצל רמקולים מאותה החברה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מודה שרוב שנותי בתחום דגלתי בסנטר מאותה חברה אפילו מאותה סדרה באופן עקבי ועיקש.

לאחרונה עקב אי יכולת לרכוש סנטר מאותה חברת רמקולים קידמיים שיש לי (עלות גבוהה מול שימוש/צורך)
שיחקתי עם כמה סנטרים וגיליתי שאפשר לחיות עם סנטר לא תואם לקדמיים
וזה לא גורע באופי הסאונד לא בגוון, ולא במלל שהוא אחד המרכיבים החשובים ברב ערוצי.

מה שכן,צריך לחפש סנטר שיתאים לגוון הכללי -וזו לא משימה קשה, במיוחד שלא חסרים סנטרים בלוחות.

nat5050

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אחלא - ליאור ועופר תודה לכם.
הרמקול הגיע - 700 שקל בסך הכל לדגם KEF 2C - זה לא הרמקול הכי פצצה ששמעתי, אבל אין ספק שזה אחר לגמרי מהסנטר JBL שהיה לי - סנטר לוויאני כחלק מסט JBL 200.5. חסר אבל טרבל - צליל יותר חד- זה נראה לי הרסיבר.

חוץ מזה, רציתי לשאול בקשר להגדרות הרסיבר:
יש לי רסיבר HARMN KARDON AVR260:

איך אני יודע איזה תדר לשים לכל רמקול? 100 מגה הרץ? 80 מגה הרץ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור