רמקול חדש

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

avigdor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
האוונטגרד

אני מכיר היטב את האוונטגרד ואין ספק שהוא רמקול מהמשובחים ביותר בתחום ההורן.
כמי שחי עימו שנתיים שמעתי גם אני תוצאות לכאן ולכאן, התוצאה ברמקול נובעת במפורש מאינטגרציה בין הרכיבים ,וללא ספק ככל שהעמקתי טיפול בסט אפ התוצאות המעולות לא איחרו לבוא.
בנוסף קיים לא מעט חומר ברשת לגבי הניטרליות של הרמקול לעומת אופי בולט של רמוקולי הורן מהטובים בעולם .
לכן אני מקבל את דעתו של הכותב לגבי הרמקול (בקונפיגורציה לא מתאימה), יחד עם זאת מי שכותב על צביעה אופינית במיד כנראה לא שמע אותו בסט אפ המתאים !
האוונטגרד רמקול סופר נייטרלי בהשוואה לחברות אחרות אך צריך התאמה לציוד .
מניסיון ככל שהרמה ברמקולים גבוה יותר כך הוא יהיה תובעני יותר בהתאמה ופחות סלחן ולהיפך .
אשמח לקבל הזמנה להאזין לרמקול החדש שקבלת ,נראה מעניין ,לא שמעתי אותו אולי יש חדש תחת השמש ??
ותתחדש ותהנה . (Y)

התאפשר לי להקשיב כמה וכמה פעמים לרמקול האוונטגרד . סט אפ עבורו הוא דבר לא קל ופשוט. אחד הדברים שהפריעו לי הוא התחושה שהסאונד "גדול מהחיים". למשל זמרת עם בימת קול ענקית, גדולה מהמציאות
מצד שני שמעתי רמקול DIY עם אלמנטים שנקנו מ BD DESIGN שהיה מבוסס על ORIS150 מחובר להגברת מנורות 845 והצליל היה מדהים,והבמה הייתה מעולה. החלום של אותו בחור הייתה לרכוש את ה SWING . מעניין עם מישהו שמע השוואה בינהם?

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
גידי תתחדש ותהנה!!!

אני שוקל כרגע שידרוג של הרמקולים שלי,
הבעיה היא הכלב שלי - בלו ריי. הוא אוהב מוזיקת רוק כבד אגרסיבית,
הנה סירטון קטן שלו לצלילי המוזיקה הזו:
http://www.break.com/index/death-metal-puppy.html

האם הרמקול מתאים לסגנון הזה?

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מני, הכלב דומה לך 2 טיפות חבני ...

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
גידי תתחדש ותהנה!!!

אני שוקל כרגע שידרוג של הרמקולים שלי,
הבעיה היא הכלב שלי - בלו ריי. הוא אוהב מוזיקת רוק כבד אגרסיבית,
הנה סירטון קטן שלו לצלילי המוזיקה הזו:
http://www.break.com/index/death-metal-puppy.html

האם הרמקול מתאים לסגנון הזה?

כן
אבל זה כלב מעפן-תחליף לטגמוצי

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מצחיק

התאפשר לי להקשיב כמה וכמה פעמים לרמקול האוונטגרד . סט אפ עבורו הוא דבר לא קל ופשוט. אחד הדברים שהפריעו לי הוא התחושה שהסאונד "גדול מהחיים". למשל זמרת עם בימת קול ענקית, גדולה מהמציאות
מצד שני שמעתי רמקול DIY עם אלמנטים שנקנו מ BD DESIGN שהיה מבוסס על ORIS150 מחובר להגברת מנורות 845 והצליל היה מדהים,והבמה הייתה מעולה. החלום של אותו בחור הייתה לרכוש את ה SWING . מעניין עם מישהו שמע השוואה בינהם?

ניתן לשמוע יותר מדגם אחד אצל ברט בהולנד. אחרים עשו את דרכם להולנד ואת ממצאי ההקשבה לרמקולים סווינג מול דגם זול יותר מופעים מידי פעם בפורום של BD DESIGN
הבעיה היא שכדי לרכוש את הסווינג צריך לשלם מעל ל 36K$ ,פי 3 מהדגם "הרגיל" שלו.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ביקורת נוספת על הרמקול

ממישהו שקנה את הרמקול כמה שבועות אחרי.
אני חושב שהתיאור של מה הוא שומע די חופף למה שניסיתי לתאר.
http://www.hifiwigwam.com/view_topic.php?id=24773

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אגב, שמתי לב שהכיוון של הרמקול אצלו שונה מאצלך.
האם הכיוון נכון בשני הכיוונים ?
ועל מה הוא משפיע ?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
"נכון"?
תלוי את מי שואלים
אני יודע שאצל ברט, המתכנן ,אצל משתמש נוסף וגם אצלי הסווינג נוטה החוצה ולא פנימה.
במצב שבו הוא פונה פנימה- בעצם זה כמו שהרמקולים מוצבים קרוב יותר אחד לשני, במה קטנה יותר וחיתוך זווית ההטיה של הרמקול היא יותר על המאזין ולא מאחוריו.
הצורה שבו הרמקול מונח היא בגלל חוסר טיפול אקוסטי בחדר האזנה הייעודי (חדר האזנה ייעודי ללא טיפול אקוסטי פרטני- שווה כלום, גורנישט, סתם).גורדון מנסה להתחמק מהחזר ישיר שיש לו מהקירות הצידיים הקרובים לרמקול.
ניתן לראות באחת התמונות של הרמקולים שפרסמתי שאצלי יש רמקול מאוד קרוב לקיר , בעצם לדיפיוזר וכי הרמקולים עומדים לא מאוד רחוק לקיר סופג קדמי(עובי 20 ס"מ ומעל ל 50 ס"מ עומק בפינה החדר)- אילו גורמים לכך שלקיר יש השפעה קטנה יותר על הסאונד וההחזרים. במקרה אצלי הקרבה לדיפיוזר איננה משפיע לרעה על הסאונד והרחקתו מהדיפיוזר אינו משפרת את הצליל. המאפיין של הדיפיוזר הזה הוא שפעולתו איננה מלווה בצביעה של הצליל כאשר מאזינים בקרבתו- מצב שמאפיין הרבה דיפיוזרים.
הבחור המדובר, גורדון, העדיף להמשיך ולבדוק מגברים מתאימים לרמקול, עוד לפני "סידור החדר" מבחינה אקוסטית.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
"נכון"?
תלוי את מי שואלים
כמו תמיד ... :)
(בגלל זה יש לי לפעמים קינאה בדתים (לפעמים...) שהתשובה היא תמיד אחת ... מה שהרבי אומר...)
...חדר האזנה ייעודי ללא טיפול אקוסטי פרטני- שווה כלום, גורנישט, סתם ...
האם התכוונת שאמירה זו נכונה לכל רמקול ולא רק שופרי ?

תודה על התשובה המפורטת (Y)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זה נכון לדעתי לכל רמקול שתזוזה שלו בחדר משפיעה על איכות הצליל המתקבלת.
(רק בארץ תוכל לראות פטנט ישראלי שאנשים מנצלים חדר בגודל שרותים של האורחים, מעמידים שם רמקולים וקוראים לזה "חדר האזנה" יעודי. יש כאילו שטוענים שעשו "טיפול אקוסטי"- בלי לדעת אפילו מה זה אומר.
אתה תצטרך להאמין להם ש"בחדר האזנה" שומעים מצויין.אני לא .)

חדר יעודי חשיבותו קטנה אם לא מתווסף אליו טיפול אקוסטי משמעותי יותר מאשר שטיח על הריצפה וכרית על הספה או וילון על הקיר (כל הנ"ל תוספים נחמדים קצת בשביל הידהוד או בס ,אבל לא יותר מזה).
רוב החדרים בבתים הישראלים אינם מיועדים ואינם בעלי יכולות אקוסטיות מרשימות,עבור הצורך האודיופילי המאוד בינוני. למרות זאת חלק גדול מהאודיופילים מעונינים לתקן את הסאונד הלא מספיק טוב אצלם, הנגרם גם בגלל האקוסטיקה, על ידי שידרוג קופסאות אודיו עם מדבקה עליהם.

כמו שכתבתי באמצע השרשור הזה- ההשפעות האקוסטיות של הסווינג הם טיפה שונות מרמקול דינאמי , כאשר הראשון מצריך אצלי הוספה של דיפויזר ובליעה על מה שקיים עתה בקיר האחורי.

נערך לאחרונה ב:

ory316

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
Diz הסט אפ נראה מדהים... תתחדש ותהנה!

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מדהים. שאפו(Y)

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
קצת באיחור גדי , אבל רמקול מדהים ביופיו , ועם הנסיון שלך אני מניח שהוא גם עושה את העבודה .
תתחדש ותהנה .

avigdor

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התאפשר לי בתערוכה בכפר המכבייה לפגוש את גידי- שיש לנו היכרות קודמת מתחום אחר. בעבר הוא הזמין אותי לביקור אצלו- וזו הייתה הזדמנות לנצלה.
לא ידעתי איזו מערכת אשמע אבל כאשר נכנסתי לחדר האזנה היה ברור לי שאת המערכת ראיתי קודם בצילום כאן בפורום, המערכת של DIZ,כפי שמופיעה כאן.
אומר שעניין האודיופילי מעניין אותי לצרכי האישיים. ברשותי מערכת המורכבת מרמקול אלקטרוסטאטי קוואד 989 והגברה של AR.
גידי לא הרחיב יותר מידי על המערכת, שמנו דיסקים ואחר תקליטים והקשבנו.
מדובר באחת המערכות המיוחדות שיצא לי להאזין להם ואחת הכי טובות, ממש ככה.
המון ניקיון בבמה הרחבה ובצליל ומצד שני הרמקול מצלצל מאוד יפה ומוזיקאלי. המון פרטים ואין הרגשה של עומס ופירוט יתר. רמקול מהיר ופאנצ'י אבל לרגע לא מאבד מתחושת המוזיקליות שלו.תחום הבס מצלצל מאוד אוורירי , עמוק ומוזיקאלי.
המוזיקה מופיעה בצורה מאוד חלקה ללא מאמץ או תחושת לחץ.
בקיצור –חוויה שאפילו לא התחילה לגרד את מה ששמעתי בתערוכה בארץ .
מומלץ להאזין לעניין.
כייף להכיר מכרים ישנים דרך תחביב דומה ופורום אחד.
(great)

extrabeat

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עוררת חשק

גם אנחנו רוצים. :) . . אולי שגידי יעשה תערוכה קטנה משלו... בכל זאת מדובר ברמקול (ומה שסובב אותו כמובן) ייחודי, לא..? אם הוא היה מוכן לנייד את הציוד שלו, מה שאני מניח שלא..הייתי מציע להקצות חדר בתערוכה ביוני... :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גידי אמר שיש לו 4 מערכות.
הוא ללא ספק יכול לעשות תערוכה קטנה

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
מזל טוב,

הרמקולים נראים מדהים ומושקעים מאוד
לצערי אין לי נסיון עם הורן, שמעתי רק פעם אחת אוונגרד אך בשילוב מטומטם של הגברת טרנזיסטורים
למרות זאת ההדגמה הקצרה מאוד {דקה אחת} נתנה לי להבין את הרעיון של הורן

מהכרות קצרה אני יודע כי יש דברים בגו, אם אתה מרוצה
ישנם מעטים כמוך שלא דופקים חשבון למאומה, פרט למוסיקה עצמה.
כל הכבוד, נדירים האודיופילים מהזן שלך.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא מבין מה הבעיה להגביר הורן עם טרנזיסטור.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לא מבין מה הבעיה להגביר הורן עם טרנזיסטור.

לא שזו ממש בעיה אך השילוב עם שפופרות, ברוב המקרים יהיה מוצלח יותר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור