רמקול חדש

• פותח הנושא diz1
  • פורסם בתאריך

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
כבלים

לבדוק את הKondo KSL-SPz , זהו הכבל רמקול הטוב ביותר ששמעתי עם מנורות על הרמקולים שלי, אני מאמין שהוא יהיה מצוין על כל רמקול פתוח ונציל אחר. הכי קרוב למושלם.

המערכות של קונדו בדרך כלל אנאליטיות ובהירות עד כדי כאב אוזניים עם הדגשה מלאכותית של פרטים בתדרים הגבוהים.

מעולם לא הבנתי איך אפשר לחיות עם זה, ובכל תערוכה אני נדהם מחדש מהצליל המעייף והבלתי מוזיקלי שלהם.

מן הסתם זה גם הכוון של הכבלים, והייתי מתרחק מהם כמו אש במערכת עם שקיפות ופתיחות.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
Dac

היה לי בעבר שתי תקופות שהמקור הדיגיטלי במערכות שלי הופרד לטרנספורט וממיר.
העדפתי ללכת על משהו פשוט יותר וזה מכשיר אחד .

לאחר מעבר להורנים ושיחות עם משתמשים נוספים, רובם המליצו על הממיר המסוים שבגינו התכנסנו.
היות ובביתי יש שני מכשירי סידי טובים ויקרים-לא חשבתי בכלל על הכיוון הזה.
מצד שני יש את כל נושא החשמל:
על פי הטענה החוזרת ונשנית (אצל אילו שמאמינים שחשמל חשוב ו...) זה שאחד הדברים שמשפיעים לרעה על "איכות החשמל" הוא ממירים למינם ולא דווקא מכשירי זוללי אנרגיה כמו מגברים.
במערכת שלי הפונוסטטיג והמנוע החשמלי שמסובב את הפלטה של הפטפון הם ניזונים מסוללה נטענת.השיפור בדיוק ויציבות בסיבוב פלטת הפטפון והצליל –ברור לי.

לאור כל אילו חשבתי על משהו מעניין כמו
http://www.kempelektroniks.nl/Power-Regenerators/Power-Station-75.aspx
לשים לפני הסידי.
כל זאת כדי לומר שבסופו של דבר החלטתי לקנות את הממיר (אין דרך אחרת להתרשם)
בגלל שהוא למעשה פועל על סוללה נטענת , פחות חשוף להפרעות חשמליות, וגם פחות יוצר הפרעות עבור המכשירים האחרים (על פי הטענה )
כמובן גם נושא ההמרה עצמה סקרן אותי.

http://www.twindac.com/TwinDACSpec.htm
פניתי לבחור הגרמני- אחר התמקחות רכשתי את ה DAC & BMS
במחיר של 1400 יורו עד הבית.(הסוללות הנטענות עצמם נקנות בארץ ומוכנסות למארז מיוחד שמגיע עם המכשיר, בגלל משקלם)
המשלוח הגיע עטוף יפה אבל כאשר נפתח התברר שניזור קשה והוא לא שמיש . אחר תקופה –חזר מכשיר אחר בשלמות.
סיכום:
המכשיר הזה חובר למכשירי סידי שעולים פי 4-3 ממנו ונשמע לי עדיף בצורה משמעותית.
עיקר השינוי הוא הסאונד "האנלוגי" שהוא יוצר.
מצחיק ,אבל מכשיר שמנגן טוב מקבל את התואר "סאונד אנלוגי" באשר הוא.
הסאונד במכשירי סידי רגילים הוא מקומפרס ודיגיטלי ואף מגורען.
הסידי מפיסטו הוא אחד מאילו שיודעים ליצור סאונד חלק בלי להכניס ושפופרת שתמרח את הסאונד קצת .
גם הוא וגם אחרים שניסיתי- כאשר מחוברים לרמקול מאוד נציל –הקימפרוס של הצליל נשמע ברור עוד יותר. כאילו יש עודף צלילים , לא נקי,מלאכותי(לא יודע איך לתאר במילים).
עם הממיר המדובר הסאונד חלק , לא מקומפרס או מעובה, נטרלי לחלוטין ללא הדגשת תחום תדרים, ועדיין סאונד מלא מאוד "מוזיקאלי" ומהיר.
יש הבדל בניקיון הצלילי והאימג' כאשר הממיר פועל על החשמל או על סוללה. ההבדל הזה משמעותי.
הבעיה של המכשיר-שזה למעשה 2 קופסאות מחוברות בניהם ואליהם מחובר עוד קופסא או שנים של המצבר\סוללה-כלומר מקום
מצריך כבל כוח נוסף וכבל דיגיטלי
והכי מהותי וחשוב-
outputs very low voltage
כך שמצריך דרישות נוספות מהמערכת כפי שמופיע באתר של החברה .

אז ה AudioMeca Mephisto IIx CD player
נהפך לתפקד כטרנספורט בלבד (החברה הזו מייצרת גם טרנספורטים וממיר כתחליף למכשיר הסידי)
הוא יותר טוב מהממיר שנמצא בתוך הסידי האחר אצלי
Simaudio Moon Eclipse
הוא היה הרבה יותר טוב אל מול שני מכשירים נוספים שנבדקו על המערכת (אינם שלי) המרידאן 08 ואלקטרוקומפניאט עם האפסקילינג.

לסיכום- אני משוכנע שהוצאת הממיר מהשרשרת החשמלית של המערכת (בזמן נתון) נותנת שיפור מאוד משמעותי .
אני גם משוכנע שלרמקול אצלי הממיר הזה נשמע טוב יותר ממירים אחרים(כחלק מסידי) שנבדקו וזה כנראה קשור לבניה הייחודית שלו.
לממיר יש יכולת לעבוד עם מידע שמאופסן במחשב, לא ניסיתי.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יצא לשמוע פעם אחת את הכבל הזה, והוא בדיוק 180 מעלות

המערכות של קונדו בדרך כלל אנאליטיות ובהירות עד כדי כאב אוזניים עם הדגשה מלאכותית של פרטים בתדרים הגבוהים.

מעולם לא הבנתי איך אפשר לחיות עם זה, ובכל תערוכה אני נדהם מחדש מהצליל המעייף והבלתי מוזיקלי שלהם.

מן הסתם זה גם הכוון של הכבלים, והייתי מתרחק מהם כמו אש במערכת עם שקיפות ופתיחות.

לכוון צליל שאתה מציין.
דווקא הצליל שאתה מתאר מאוד מזכיר לי משהו ששמעתי לא מעט בתערוכות, ואפילו האחרונה בארץ.
אז בין לנחש לבין לשמוע כנראה עובר נהר מאוד רחב, וממה שאני שמעתי, הרגשה שלי שהוא יכול להיות מאוד מעניין עם רמקולים נצילים וחושפניים- יתכן שאני טועה.
אין לי נסיון עם הציוד שלהם, כך שלא ראוי שאגיב לדעתך על האלקטרוניקה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
לי יש נסיון עם הציוד שלהם

ובכמה מערכות - הן במערכת מלאה של קונדו, והן במערכת עם רמקולים אחרים.

גם עם פטיפון, וגם עם CD.

הצליל הוא כל מה שנהוג להגיד על החסרונות והבעיות של מוצרים שעשויים מכסף - בהיר, "קשה", מדגיש את תחום התדרים מהמיד העליון ומעלה באופן לא טבעי.

יכול להיות שעם רמקולים "כהים" בצליל, זה יכול לאזן במשהוא את הגוון הטונלי, אם כי אני לא מאמין ששני מינוסים בתחום זה עושים פלוס.

עם רמקולים פתוחים, השילוב של הפילוספיה של קונדו לא מתאים.

שוב, מנסיון.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תודה רבה על ההמלצות לכבלים. חשבתי שסיימתי עם הדבר הזה.
לפי התיאור שלכם - זה בידיוק מה שאני לא מחפש. לא מחפש הבלטה של תחום תדרים כזה או אחר .

קשה לי להאמין שמה שהומלץ יהיה עדיף עבורי על Virtual Dynamics Revelation signature
לאחר הכנסת הממיר עם הסוללה -ניתן להוריד את כבל הכוח VD שהיה עד היום על הCDP (כי על פי ניסיוני ,כמעט תמיד כבל כוח יעודי על CDP נתן תוצאה משמעותית.)כי אני לא רואה טעם בכבל איכותי שמטעין סוללה. העברתי אותו למקום אחד.

נערך לאחרונה ב:

amit_k

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
בקשת מידע נוסף על הרמקול

בעקבות חיפוש באינטרנט אחרי רמקולים ששמעתי בתערוכה האחרונה RMAF 2008
הגעתי לדיווח כאן ובפורום נוסף של החברה עצמה.
אחד הרמקולים שמאוד אהבתי היה הרמקול היה של BD Desing .
אשמח לחוות דעת של דיזז1 האם הרמקולים נשמעים טוב גם עם הגברה אחרת למשל הגברה מנורות
והאם הרמקול הכניסה של אותה חברה Orphean נשמע באותו כיוון של הרמקול הכפול שהוצג בתערוכה.
האם יש אנשים נוספים בארץ עם ציוד של אותה חברה ?
האם מישהו יכול לשלוח לי דרך הקשרות לדיזז1 או למשתמשים אחרים בארץ?

תודה מראש,
עמית
amit_K2007@hotmail.com

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור