רמקולים LS50 או MOTION 20 עם מגבר ICEPOWER DIY

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
שלום

יש לי רסיבר קולנוע ביתי דנון X4400H. רמקולים קדמיים רצפתיים LYNFIELD 950 של בוסטון. הסאונד בקולנוע ביתי מצויין אבל אני לא הכי מסופק מהסואנד במוסיקה. יש לי שני סאבים SVS מסוג SB2000 ושאר הרמקולים לסראונד של חברות שונות כמו POLK ו JBL אבל הם לא רלוונטיים לשאלה.

בשלב ראשון החלטתי לשדרג את ההגברה הקדמית. אני מהנדס אלקטרוניקה תואר שלישי במקצועי, אז הלכתי על DIY ובניתי שני מונובלוקים מבוססים של שתי יחידות ICEPOWER מדגם 125ASX2 שפועלות במצב BTL. מפרט טכני של כל יחידת הגברה (CLASS D) ניתן לראות כאן:

http://www.sound-power.ru/files/doc/ICEpower125ASX2_datasheet.pdf

המגבר במצב BTL (גישור שני ערוצים לערוץ יחיד עם כניסת BALANCED) בעל הנתונים הבאים

הספק לזמן ארוך (לא מוגבל) לתוך 8 אוהם הוא 200W ב 1 קילו הרץ עם עד 1% עיותים. באותם התנאים לתוך 4 אוהם ההספק העמיד הוא רק 75 וואט.

הספק לזמן קצר וטרנזיאנטים לתוך 8 אוהם ב 0.1% עיותים ותחום תדרים מלא הוא 170 ואט. ובאותם התנאים לתוך 4 אוהם ההספק הוא 450 ואט.

לאחר שדרוג ההגברה ללא שינוי נוסף, ללא ספק אני מרגיש שיפור באיכות הסאנד במוסיקה בסטריאו. נשמע יותר חם, ויותר דיוק ואקאלי. חפות HARSHNESS בהברות של האות S אצל זמרות וכמובן יותר עוצמה. הרמקולים שלי כרגע 8 אוהם וחתוכים על 60 הרץ עי הרסיבר.

עכשיו לשאלה. אני רוצה יותר! ז"א יותר שיפור מורגש. אז השדרוג הטבעי הבא זה ברמקולים. התקציב שלי עד 5000 שח.

לאחר שנגשתי לחנויות ושמעתי רמקולים עם מגברים שונים אך לא שלי, אני דיי מטלבט בין שני דגמים

1. רמקול רצפתי של מרטין לוגאן מדגם MOTION 20 שהוא 4 אוהם עם הגברה מומלתץ 20 עד 200 וואט. נצילות 90 דציבל. יבואן רשמי מוכר אותם ב 9500 שח אבל בפרללי אפשר רק ב 4200!

קישור לדגרם:

https://www.martinlogan.com/en/product/motion-20

2. זוג מוניטורים מאד מדוברים של KEF מדגם LS50. זמין רק מיבואן רשמי ואני יכול לקבל זוג ב 5000 עגול מחנות מתמחה. הרמקולים 8 אוהם ונועדו להגברה בין 20 ל 100 ואט. נצילות רק 85 דציבל.

עכשיו לשאת השאלות, מה עדיף שהכי יתאים להגברה שלי? כמובן הכי טוב זה לשמוע אותם יחד, אבל לצערי לא מתאפשר. אף מוכר לא מוכן שאני אביא את המגבר שלי בעיקר שמדובר במגבר שבניתי.

האם ה LS50 לא עלולים להנזק מהגברה של 200 ואט? בחישוב מהיר, בכדי להגיע לעוצמה של 106 דציבל המוצהרת כעוצמה מרבית שלהם, בהתחשב ברגישות, צריך מגבר של 130 וואט.

מצד שני ה MOTION 20 הם 4 אוהם ומסוגלים לרדת עד 2.25 אוהם כאשר עכבה מינימאלית מומלצת להגברה שלי היא 3 אוהם.

מה עדיף? ואולי בכלל אתם תמליצו על עוד אלטרנטיבה?

תודה

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
נדמה לי שבפיוז מאפשרים לשמוע את הרמקולים בבית, לפני הרכישה. יש להם את ה-LS50.

עוד זוג נחמד בסביבות המחיר (שגם יש אותם בפיוז) - פוקאל 906.

אגב, בנית טנקים למלחמה בזבובים אבל עם קנה לא משהו (רסיבר דנון כ-פרה).

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
נדמה לי שבפיוז מאפשרים לשמוע את הרמקולים בבית, לפני הרכישה. יש להם את ה-LS50.

עוד זוג נחמד בסביבות המחיר (שגם יש אותם בפיוז) - פוקאל 906.

אגב, בנית טנקים למלחמה בזבובים אבל עם קנה לא משהו (רסיבר דנון כ-פרה).

היעד הסופי זה לעבור לפרוססור איכותי או ימהה CX או אנטם, אבל זה יהיה רק לאחר שאני אבנה עוד לפחות 7 מונובלוקים כאלו, אולי חלק מיחידות יותר קטנות כמו ה 50ASX2 או פחות יחידות רב במצב SE במקום BTL. כל יחידה עולה כ 800 שח עם כל החלקים. ההיתרון זה בניה מודולארית והדרגתית בהתאם לתקציב... אני אברר לגבי הפוקאל.

בשביל לקחת רמקולים הבייתה מחנות צריך לשלם מקדמה ולהתחיב לרכוש זוג כלשהו בסוף התהליך. הבעיה שהם לא מחזיקים את הלוגאן שגם מענינים אותי.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אני אברר לגבי הפוקאל - לאוזניי ולדעתי, המרנץ עשה להם עוול בהדגמה בפיוז.

בשביל לקחת רמקולים הבייתה מחנות צריך לשלם מקדמה ולהתחיב לרכוש זוג כלשהו בסוף התהליך. אני חושב שלא. אתה נותן להם צ'ק פיקדון. צור קשר עם פיוז ותבדוק.
.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור