רמקולים- שאלה למומחים שביניכם

גאבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכל מביני העניין.
אני מתלבט בין שני דגמים של רמקולים 6X9 המיועדים לפולקסואגן פולו. הם יחוברו למגבר קטן של אפליין המספק 100X4 ואט, 45X4 RMS. ללא סאב, אבל עם רמקולים קדמיים בדלתות.
להלן שני הדגמים:
1. MB QUART DTC-169
2. JBL GTO937

מבחינת הנתונים אין ספק כי ה-JBL חזקים יותר באופן משמעותי (פי שניים), אבל השאלה אם במציאות הם אכן טובים יותר מה-MB שלמיטב ידיעתי נחשבת לחברה איכותית ביותר.

אני בטוח שלחלקכם יש הצעות חלופיות בשבילי אבל אבקש להתמקד בשתי החברות האלה ולקבל המלצה.
בתודה מראש!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לך על ה MB ללא ספק.

גאבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אורי,

ואיך אתה מתמודד עם הפער האדיר בהספקים: 150/300, 60/100.
גם אני לא לוקח את הנתונים היבשים כתורה מסיני (אחרת הייתי כבר לוקח את ה-JBL...) אבל בכל זאת: יש כאן פער אדיר במספרים, וגם JBL היא הרי חברה איכותית.
מה אתה אומר? ה MB לא יהיו חלשים?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למזלי/צערי הדברים שאני צריך להתמודד עמם בחיים קצת יותר מורכבים מאשר פער בהספקים.

רמקול הוא לא היצור שמייצר את העוצמה. היצור הנכון הוא המגבר.
מגבר האלפיין שברשותך מייצר כ45 וואט RMS, כאשר בפיקים מסויימים יגיע ל 100.
זה מה שמעניין.
אם תקח את הJBL עם המגבר הנ"ל לא תזיז אותו מספיק ולכן הוא לא ישמע ככה כמו שהוא יכול.
הMB מתאים נהדר למגבר שיש לך.
בנוסף לMB יש מיד אמיתי וטוב ,ששמעתי מס' פעמים על הרמקול, מה שלJBL אין באותה רמה.
הJBL הוא רמקול "נחמד". הMB הוא רמקול טוב.

הספקים הם סה"כ היכולת לדעת איזה רמקול מתאים לאיזה מגבר ולהפך.

אם למשל הJBL יהיה 150 וואט, אבל 87dB , ולעומתו הMB יהיה 60 ו92 dB הMB יהיה הרבה הרבה יותר חזק ממנו.

לרמקולים יש עוד כמה מספרים .

לכן, ומשום כך, או שתלמד את הנושא לעומק, ותבוא לשאול מחדש, או שתשאל, תקבל תשובות , ותלך לפי התשובות.
בכל מקרה, הכי טוב בעולם זה ללכת לשמוע.

מבחינת וואטים הMB יותר מתאים.
הJBL ישמע לך יותר חזק, כיוון שהוא בעל DB גבוהה יותר, וכיוון שהוא מסוגל לנגן יותר חזק מבחינת הספקים.
מה שכן, מניסיון, הוא יחנוק לך את המגבר.
לדעתי.

בנוסף עוד משהו. הJBL הוא 2 אוהם. מה שאומר שהמגבר יתן לך יותר כח, אבל בתמורה ירד באיכותו, אלא אם נפלת על מגבר מאוד איכותי של אלפיין, שלא נדבר אם נפלת על אחד מקורי ולא חיקוי.

לא כל המגברים לרכב באמת מסוגלים להחזיק לזמן רב 2 אוהם, ויותר מזה, בחום הישראלי הם קורסים מהר.

נערך לאחרונה ב:

גאבור

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אורי,
ראשית אני מודה לך על התשובה המפורטת והסבלנית.

מדבריך אני מבין שלא צריך לשפוט רמקול רק לפי הואטים שלו אלא על פי נתונים נוספים. משכך, כל עוד אני משתמש במגבר הקטן שציינתי או ברדיו דיסק רגיל (ולא במגבר רציני במיוחד) אז אין סיבה שאני אתרשם מרמקול עם ואט גבוה כי זה לא ישמש אותי. במקום זה, כדאי שאבדוק, למשל, את הרגישות של הרמקול.
עד כאן הבנתי נכון?
בהנחה שכן אז יש לי שאלת המשך: הרי גם הרגישות של ה-MB אינה גבוהה יחסית, היא 90DB. האם בכל זאת זה רמקול שאתה ממליץ עליו?
איך הוא, למשל, בהשוואה מול דגם אחר של JBL שלאור הדברים שלך אמור להתאים לי יותר- CS 3196 ? (יש לו רגישות 91DB)
במילים אחרות, ה-MB יקרים יותר, ואין לי בעיה לשלם את ההפרש אבל השאלה אם יש לכך הצדקה, מכיוון שכמי שלא מתמצא אני מסתכל על הנתונים המספריים ולא רואה שיש להם עליונות כלשהי. אם תגיד לי שמעבר למספרים הם פשוט יישמעו יותר טוב (כל עוד אני לא מחבר אותם למגבר רציני) אז סבבה.
מודה לך שוב ומראש על העזרה והסבלנות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תיקון : לא "רגישות" כי אם "נצילות".
90 הוא נתון גבוהה.
נתון ממוצע של רמקולים לרכב הוא באזור ה 87-88 , 90 זה מעולה, והמוצלחים ביותר הם 91-92.

לדעתי , המוצרים של MB יותר מוצלחים משל JBL.
לדעתי כאשר בארצנו יושב אחר מיצרני הרמקולים לרכב הטובים בעולם, חבל לקנות מוצרים כאלו אחרים, במיוחד שרמקול ה6X9 שלו מוצלח מאוד, וכמו כן זול ויתאים למערכת שלך (מניסיון).

http://zap.co.il/models.aspx?Sog=T-Speakers&DB141014=141049&DB25692=58879
הטמפו הוא הדגם החדיש יותר, ולא עשיתי בינהם השוואה ראש בראש.

שניהם ישמעו בין "באותה רמה" לבין "יותר טוב" מהדגמים שנתת.
לדעתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור