רמקולים והגברה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טעות ידידי.

טרנספורט לא ישפיע על מערכת שאינה מסוגלת לשקף את השפעתו.

שוב.
אני ממליץ לבחור לבחור בנגן CD איכותי ולא יקר. אחרי הכל זה יחסוך לו הרבה כסף בכבלי אינטרקונקט ובכבלי חשמל נוספים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה מניח שהמקור הוא דיסקים.... ואם המקור הוא אייפוד או מחשב? האייפוד טרנספורט של אונקיו עולה רק קצת יותר מ-1K ש"ח. מי אמר שהוא לא מצוין? דעתי האישית שאנחנו חיים בסוף עידן הCDs, ואני לא הייתי משקיע בנגן היום. אני יודע שמיד אנשים יקומו ויתנו לי את הדוגמא הנגדית של פטיפון שקם לתחייה, אבל האנלוגיה הזאת (pun intended) ממש לא נכונה, מסיבות ברורות (ע"ע משחק המילים, למי שלא הבין).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אייפוד הוא לא מקור מוסיקה. אייפוד הוא גימיק.

מקור מוסיקה איכותי לא יכול להכנס לחפץ הקטן הזה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אייפוד הוא לא מקור מוסיקה. אייפוד הוא גימיק.

מקור מוסיקה איכותי לא יכול להכנס לחפץ הקטן הזה.
??? קובץ ALAC הוא בדיוק כמו CD, רק בלי ה-CD ומנוע ששניהם מכניסים ג'יטר. מה הבעייה בגודל אני לא מבין.... סורי. למעשה יידרש CD טרנספורט מאוד יקר ע"מ להתחרות ב-Wadia או אונקיו בהנתן קבצי ALAC באייפוד.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
mokes

לדעתי אתה טועה ובלי להשמע מעליב חלילה (זו לא הכוונה) אני חושב שאינך מבין בנושא דיו.
זה כמו שתגיד על כל דבר בחיים שיש לו את אותו עקרון פעולה , אך מה שחשוב זו התוצאה הסופית
, והתוצאה הסופית היא שקובעת ולכן אני ממליץ לך לבדוק את הנושא כמו שצריך לפני שמפריחים
בלוני סרק באוויר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
dansany - במה לדעתך אני טועה? אשמח לדון בפרטים (קצת קשה לדון בלעדיהם...), וכן, יש לי לא מעט נסיון מקצועי בתחום, וזאת בלשון המעטה. לא מדובר בבלוני סרק חלילה.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
mokes

תן לי רק להבין לפני שאנו מתדיינים בנושא, אתה טוען שטרנספורט של marc levinson , mbl וכו וטרנספורט בדמות איפוד הם זהים מבחינתך , או שבכלל נגן הי-אנד כמקור משתווה לאיפוד או מחשב
כאשר המשתנה שהוא הערובה לאיכות הסאונד הנו איכות הקובץ בלבד?

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
mokes

תן לי רק להבין לפני שאנו מתדיינים בנושא, אתה טוען שטרנספורט של marc levinson , mbl וכו וטרנספורט בדמות איפוד הם זהים מבחינתך , או שבכלל נגן הי-אנד כמקור משתווה לאיפוד או מחשב
כאשר המשתנה שהוא הערובה לאיכות הסאונד הנו איכות הקובץ בלבד?
אני מצטט את עצמי: למעשה יידרש CD טרנספורט מאוד יקר ע"מ להתחרות ב-Wadia או אונקיו בהנתן קבצי ALAC באייפוד.
נראה לך שבתקציב של 30-35K ש"ח לקולנוע ביתי וסטריאו איכותי יש לו תקציב לטרנספורטים שאתה מזכיר? אבהיר את דברי: בתקציב שלו אין מקום לטרנספורט יעודי, DAC של $1K עם DVD, סטרימר, מחשב, אייפוד יעשה יופי של עבודה בתקציב הנ"ל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
mokes

אתה כנראה לא שמעת טרנספורטים טובים באמת. חלקם ממש לא יקרים, והם נשמעים הרבה יותר טוב מאייפוד.

אייפוד הוא מקור מוסיקה גרוע, הוא גימיק שמצליח להפיל בפח הרבה אנשים, גם אני כמעט נפלתי בפח עד ששמעתי דרכו מחיאות כפיים של קהל בהקלטה של הופעה חיה שאני מכיר היטב. חיפשתי שם את הבחור שיצא ויגיד "סתם צחקתי, מה אתם נגעלים".

בקיצור.
הקדמה הספציפית ששמה אייפוד להיי אנד היא זו שהורסת את התחום ומביאה את המאזינים לבינוניות באיכות הצליל.

אם תרצה אשמח להדגים לך כמה אייפוד נשמע קטסטרופה מול טרנספורט איכותי במחיר לא נוראי כלל {5K}. השאלה היא אם אתה מסוגל להודות שטעית או שמה תגיד לי שהאייפוד טוב יותר למרות שההבדלים בניהם יהיו ברורים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין לי שום בעייה לשמוע ואם טעיתי אז טעיתי. אני עדיין שואל - מה היה פורמט הקטע ששמעת (לוסלס?) ומה הייתה שרשרת הציוד שעליה שמעת את האייפוד? אני כלל לא מדבר על MP3 או לוסי AAC. אני דווקא חושב שהאייפוד תורם לאיכות המוזיקה מכיוון שאתה צריך להשוות אותו לקודמיו - הWalkman.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמעתי את האייפוד מנגן WAVE מול טרנספורט שמנגן WAVE כמובן.

אינני מעוניין להרחיב של הציוד מפני שבעל המערכת מאוד מאוד פגיע וממש לא בא לי שיתקרנפו עלי {למרות שאני מתקרנף יותר חזק כשצריך}.

הבחור בעצמו הרגיש די מתוסכל מההבדלים. הטרנספורט CD פשוט היה יותר טוב בכל פרמטר שרק תחשוב עליו. זה גם היה מאוד ברור ומוחשי.

לאחר מכן ניסינו קבצים מאוד איכותיים מול סי די רגיל. ההבדלים היו גם אז דרמטים והיתרון היה לטרנספורט CD.

חשוב להבין.
מעבר לסוג הקובץ יש גם את הנגן שמנגן את הקובץ. לאייפוד חסר נקיון, נטרליות ואיזון. יש לו הייפר בס לא טבעי ומודגש מידי, תחום המיד אינו מלא מספיק וסובל מחוסר פירוט. לכלים אקוסטים כמו תוף, פסנתר, גיטרה קלאסית אין גוף, אין גוון טבעי ואין פירוט לאורך כל ספקטרום התדרים כפי שטרנספורט CD טוב מסוגל להציג.

בקיצור. תבוא, תשמע, תשווה ותבין.

אין לי בעיה להביא DAC לצורך ההשוואה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נמר האם בדקת ברמת המעגל איזה מעגל עשה איזה עיבוד מהטרנספורטים?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
האם השתמשתם באייפוד טרנספורט כגון ה-Wadia 170i (איזה)? אם לא אז סתם בדקתם את הDAC הפנימי של האייפוד (ואולי אף את המגבר אוזנייה שלו) מול ציוד יקר בהרבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השתמשנו ב-DAC מאוד יקר שיש לו תחנת עגינה לאייפוד בראשו.

האייפוד עבר הרצה, במצב מעולה, שמור כחדש - לא למכירה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אם מדובר ב-Chord אז אני לא בטוח ממה שקראתי שהוא עושה את העבודה כמו שצריך. למעשה לא ברור לי שזה ניתן ללא שיתוף פעולה מאפל, ואני יודע רק על הPeachtree iDecco, Wadia, Onkyo, NaimDAC שקיבלו אישור מאפל (אולי יש עוד - אני לא מכיר).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור