רכישת מצלמה

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מאחר ואני הייתי נעולה על קנון או ניקון , נראה לי שאלך על ניקון D5100 או ניקון D5200 או קנון 600 כמובן אני אבדוק בחנות איך כל אחת נראת וואיזו מצלמה קלה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדיקה נוספת העדשות של ה NEX 5N יקרות
הקנון וניקון האלו מצלמות מעולות - חששתי שהן יהיו קצת גדולות פיזית עבורך, אבל יכול להיות שלא הבנתי אותך

כאמור לדעתי ה D5100 יספק אותך וחבל להשקיע ב D5200 את ההפרש הזה כדי להשקיע בעדשה טובה יותר שתיתן איכות תמונה הרבה יותר מוצלחת מרכישה של גוף יקר יותר עם עדשה בנונית.

הקנון 600D היא גם אופציה מוצלחת מאוד ולדעתי עדשות של קנון קצת יותר זולות

אני ממליץ לקפוץ לחנות צילום להחזיק את הקנון והניקון ביד לראות מה יושב טוב יותר ביד

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איזו עדשה הייתה ממליץ להוסיף ל-D5100?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כדי להבין שעדשות זה הנושא היקר באמת.

יש עדשת קיט - שזו עדשה שנמכרת עם המצלמה כקיט - 18-55 שעולה כ 500 ש"ח, זו עדשה בנונית ושלא תאפשר לנצל את יכולות המצלמה.

רבים מחפשים עדשה עם טווח זום גדול שיספק להם עדשה אחת לכל המטרות - הבעיה שעדשה עם טווח זום גדול מגיע עם איכות אופטית בנונית. מסוג עדשות אלו ה 18-130, 18-105 עדיפות על ה 18-200

יש עדשות של חברות אחרות כמו טמרון 17-50 עם צמצם גדול F2.8 שגיעה עם איכות אופטית לא רעה בכלל וכאמור עם היכולות שמספק צמצם גדול (עומק שדה רדוד, צילום טוב יותר בתאורה חלשה ועוד ...) עדשה כזו עולה כ 1700 ש"ח

חשוב לרכוש עדשה עם שמתחילה בזוית של 17 או 18 לפחות כדי לקבל את הזוית הרחבה (יש להבין שהזוות האמתית היא כפול 1.5 כך ש 17-50 זה בעצם 25-75)

תמיד אפשר לרכוש עדשת קיט ובעתיד לשים אותה בצד ולרכוש עדשה שתתאים לצרכים שלך - לכן שאלתי אם את חושב להתפתח בתחום.

כעת לאחר הסבר קצר על העדשות - מה נראה לך הכיוון

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עם העדשות התבלבלתי אולי אני אלך על הקיט ואחכ תמיד אני יכולה לשנות.

תודה רבה על העזרה , מקווה עכשיו למצוא זמן ללכת לחנות לרכוש מצלמה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רעיון טוב
אם את צריכה משהוא נוסף - תני סימן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בנושא הפיקסלים - יש כעת מרוץ משוגע של מספר חברות להגדיל את כמות הפיקסים במצלמות שלדעת רבים אין בזה הרבה הגיון.

מצד אחד אם אנחנו רוצים להדפיס תמונה בגדול פוסטר או שלט חוצות, אז ברור שככול שיש יותר פיקסלים כך לא נאבד פרטים בהגדלה, מצד שני ככול שמעלים את כמות הפיקסלים שהחיישן מסוגל לקלוט בעצם יוצרים שטח ספיגת אור קטן יותר של כל פיקסל על החיישן נקודה שלא משפרת את היכולות של קליטת התמונה בחיישן.

כמובן שהטכנולוגיה מתקדמת והחיישנים היום מוצלחים שאלו שלפני כמה שניים ואפשר להגדיל את כמות הפיקסיים בחיישן וגם לעלות באיכות התמונה.

ליאור, מנהל האתר מצלם את רוב המוצרים שהוא סוקר עם מצלמה ניקון D40 בעלת 6MP בלבד והתמונות שלנו יצאות - מעולות. מצלמות DSLR עם 10MP - 18MP מספקות לדעתי את הדרישות של רוב האנשים בלי בעיות כמובן שאם נרצה לפתח תמונה לגדול של קיר אז יותר MP יעזרו כאן.

מעבר להסבר זה - מה שחשובה לנו זו התצאה הסופית ולקבלת תמונה איכותית עדשה טובה חשובה יותר ממספר פיקסלים,

לדעתי עדשה איכותית על מצלמה מדגם קודם (וגם שתי דגמים אחורה) תספק תמונות מוצלחות יותר מעדשה פשוטה על דגם חדש יותר

אבל הרבה אנשים שמתחילים בחיפוש מצלמה נוטים לרכוש את גוף המצלמה היקר ביותר שהם יכולים ואז שאר להם כסף רק לעדשת קיט פשוטה (לא סתם עדשת קיט היא עדשה הזולה ביותר :) )

מעבר לכך כאשר דגם מסוים מחולף בשוק החדש - פתאום המחיר שלו נהפך להיות מאוד זול אטרקטיבי - ולא צריך לפסול אותו רק בגלל שיש דגם חדש. צריך לבדוק מה הדגם החדש נותן יותר והאם זה שווה לנו את ההפרש.

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש לך חנות שהיית ממליץ ?, אבל מוכרים עם סבלנות, באזור פתח תקוה , המליצו לי על קמרה מיה בהוד השרון וראיתי שנותנים אחריות רק לשנה, ויש חנות קמרה שנראה שהאחריות שלוש שנים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קמרה מיה, נמצאת ברמת השרון, באמת חנות טובה, אבל המקום מוצף באנשים תמיד
בצומת סגולה יש את רואים עולם שניתן לרכוש גם שם, המקום אמין, אבל המוכרים לא הכי מיקצוענים בצילום.

בתל אביב לא רחוק עזריאלי יש את ארליך מוכרים מאוד מקצועניים ויש להם מעבדה טובה שלהם, אבל גם שם המקום מוצף תמיד :)

קמרה היא רשת גדולה של חנוית צילום בארץ, אבל אין לי מושג איך האחריות שלהם - יש שמועות ברשת לכאן ולכאן על השרות והאחריות שלהם.

יש בתל אביב גם את פוטופילים שהם מקצוענים וותיקים בתחום ויש עוד

תמיד ניתן לרכוש למצלמה אחריות מק לציוד
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

נערך לאחרונה ב:

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איך החברה שמיבאת ניקון? חברת "הדר"

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הדר יבואנית ניקון מאוד ותיקה בשוק ועובדת מאוד חזק עם מספר מוסדות כמו הצבא ופחות משקיע בפרסום בשוק הפרטי - לא יצא לי לעבוד עם היבואן (אין לי מצלמת ניקון :) ), יש שמועות לכאן ולכאן בשוק על השרות שלהם (אבל כל חברה זה כך). שמעתי שרבים רוכשים ציוד ניקון בארליך עם אחריות ארליך (אני רכשתי ציוד קנון בארליך ומרוצה מהשרות שלהם)

אביטל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
החלטנו לקנות קנון 600D מאחר והיא יותר נוחה לאחיזה, האם כדאי לקנות עם אחריות לשנה שלהם או של קרט אחריות לשלוש שנים? מקמרה מיה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קרט זה היבואן הרשמי שבדרך כלל האחריות שלו יותר יקרה - אם זה שווה לך את ההפרש זו שאלה אישית

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור