רוצים מצלמת גשר [כולל זום גדול וללא החלפת עדשות] המפיקה תמונות משובחות

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
זה בסדר שיש דעות שונות.
מהתמונות שאני ראיתי מהמצלמה ומהדגם הקודם שלה בזום מקסימלי וללא חצובה, האיכות מרשימה !
אישית מצלם כעת רק עד 450 מ"מ [בהתאמה] ולא ב 600 מ"מ אבל החצובה נשארת עמוק במחסן ואצלי היא יצאה רק פעם ב.... ולחשיפות ארוכות.
לגבי יסודות הצילום, זה תמיד נכון באופן כללי , אבל אתה מכיר היטב את ההתפתחות שחלה גם במייצבים וגם בעדשות הזום [משקל ואיכות] וזה מוטמע היטב במצלמה הזאת.
לא יודע לגבי רוב האנשים, בעובדה יש לנושא הזום הארוך שוק מספיק גדול, אחרת לא היינו רואים את הפריחה בדגמים חדשים בעדשות כאלה בשנים האחרונות אצל סיגמא וטמרון מעבר לחברות הגדולות.

לסיכום דעתי: זוהי מצלמה ייחודית איכותית ומומלצת למי שאינו מעוניין בהחלפת עדשות ואפילו כמצלמת גיבוי לצלם מקצועי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק לצילום וידאו יש פתרונות טובים יותר מה RX10 אני לא חושב שהיא תמורה טובה לכסף - נכון היא מספקת טווח זום ענק, אבל אני לא רואה שאתה צריך את זה.

לדעתי יש פתרונות הרבה יותר זולים לוידאו 4K איכותי

איזה פתרונות ל-4k איכותי יותר יש לך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איזה פתרונות ל-4k איכותי יותר יש לך.

סוני RX100 בגרסה האחרונה שלה יכולה להיות פתרון מאוד מוצלח וקטן עבור מצלמת 4K
מצלמת סוני A6300 ובטח A6500 עם עדשת סוני 18-105 - מכיר צלמי ארועים שמתמשים בהן לוידאו.

כמובן שגם מצלמות ללא מראה של פנסוניק כמו GH4 ו GH5 (מכיר צלמי ארועים שמתמשים בהן לוידאו.)
כמו גם CX8 GX80
ומצלמות של אולימפוס כמו OMD-EM10 III ובטח OMD-EM1 II (עם מייצב התמונה הטוב ביותר בשוק היום ווידאו נהדר)
ניתן להתחיל גם באולימפוס וגם בפנסוניק עם עדשת קיט 14-42

אני יכול להמשיך - אבל צריך למקד יותר את הדרישה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זו לא מצלמה לחסרי נסיון אלא למי שכבר שולט בצילום וידאו ויודע לערוך כמו שצריך, היא גם מצלמת וידאו RAW.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
סוני RX100 בגרסה האחרונה שלה יכולה להיות פתרון מאוד מוצלח וקטן עבור מצלמת 4K
מצלמת סוני A6300 ובטח A6500 עם עדשת סוני 18-105 - מכיר צלמי ארועים שמתמשים בהן לוידאו.

כמובן שגם מצלמות ללא מראה של פנסוניק כמו GH4 ו GH5 (מכיר צלמי ארועים שמתמשים בהן לוידאו.)
כמו גם CX8 GX80
ומצלמות של אולימפוס כמו OMD-EM10 III ובטח OMD-EM1 II (עם מייצב התמונה הטוב ביותר בשוק היום ווידאו נהדר)
ניתן להתחיל גם באולימפוס וגם בפנסוניק עם עדשת קיט 14-42

אני יכול להמשיך - אבל צריך למקד יותר את הדרישה

ה-RX100 V מצלמה קומפקטית איכותית. נראה שסוני בשלב ליציאת דגם חדש VI

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
איציק, הבנתי שבמצלמת RX100 יש מגבלה של צילום וידאו רציף עד 5 דקות מה שלא קיים ב RX10. שווה בדיקה.
באופן כללי, אני חשבתי שהדגש עבורך הוא בסטילס [ללא החלפת עדשות] והווידאו חשוב אך לא העיקר ומכאן המלצתי.
אם הווידאו אצלך בעדיפות ואתה אדיש לנושא החלפת עדשות [לרבות מגוון, משקל, תקציב], הייתי הולך ובודק את פנסוניק GH5 ואת פנסוניק GH5S

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לכאורה 5 דקות זו מגבלה (שקיימת ב- RX100 רק ב-4K, לא ב-1080 וזאת בגלל התחממות החיישן), אבל למעט צילום ראיון או קונצרט במלואו, בשימוש רגיל, אני לא רואה כאן בעיה.
אתה יכול לראות כאן וידאו קליפ מטיול באוסטריה שצילמתי עם ה- RX100 IV ב- 4K (ליוטיוב העלתי בזמנו ב-1080p):

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, הבנתי שבמצלמת RX100 יש מגבלה של צילום וידאו רציף עד 5 דקות מה שלא קיים ב RX10. שווה בדיקה.
באופן כללי, אני חשבתי שהדגש עבורך הוא בסטילס [ללא החלפת עדשות] והווידאו חשוב אך לא העיקר ומכאן המלצתי.
אם הווידאו אצלך בעדיפות ואתה אדיש לנושא החלפת עדשות [לרבות מגוון, משקל, תקציב], הייתי הולך ובודק את פנסוניק GH5 ואת פנסוניק GH5S

אין לי ענין במצלמה כבדה ומסורבלת מה שמצריך נשיאת עדשות.
נושא ה-4k חשוב מבחינתי.
ה-RX100 החדשה מצלמה קומפקטית ואיכותית, אך עדין מוגבלת מבחינת טווח, כפי הנראה סוני בדרך ליציאת דגם חדש ל-RX100.
לגבי ה-RX10 החדשה, היא יכולה להתאים לצרכים שלי, בהזדמנות הקרובה שאהיה בישפאר היבואנית הרשמית של סוני בישראל ראשית אבחן איך היא מבחינת אחיזה.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

השוואה בין הדגמים, יתרונות וחסרונות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
פנסוניק יכול להיות גם פתרון,
רוב צלמי הוידאו בוחרים בפנסוניק - אבל זה לא אומר כלום :)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
טוב שהמנהלים של קנון וניקון לא קוראים את האתר, כי אחרת היינו עלולים לצפות בחרקירי אצל המנהלים שם בתגובה על ההערכה כי הם "ישנים" בשנים האחרונות.
בתכלס כידוע השוק קשה מאוד [בגלל הניידים, נכון] המכירות הכלליות יורדות כל שנה בשנים האחרונות וכל מיזם שלא מצליח עולה הון לחברות.
אגב, בשנה האחרונה קנון יצאה עם 2 מצלמות חדשות ופלאש עם בינה מלאכותית [עלאק...] וניקון מעבר לעדשת 180-400 עם המכפל המובנה יצאה בעור שיניה עם הוצאת ה 850 שהינה הצלחה אדירה.
אם נלך יותר אחורנית , צריך להבין שלא סתם חברת ענק כמו סמסונג החליטה לרדת מהענף אחרי השקעות עתק והצלחה לא רעה בכלל ומהלכיה של ניקון לסגור את קו הללא מראה בחיישן הקטן ולעבור לקו עם חיישן גדול אלו החלטות [טובות או רעות] עם משמעות כספית אדירה.
אז אולי בכלל הם ישנים מעט מדי וההחלטות לפעמים לא משהו, אבל השוק כאמור מאוד קשה, הצפי אינו מזהיר והתחרות רק מתרחבת. אנחנו כצרכנים רוצים ובצדק חידושים ופתרונות טובים יותר [ואם אפשר זולים] אבל כל סלולרי חדש שיוצא ומכריז על שיפור המצלמה בו , גורם לעוד קצת בעיות לחברות הצילום המסורתיות שהולכות ומצטברות.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עמי - נשאר לי רק להסכים איתך

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
בתכלס כידוע השוק קשה מאוד [בגלל הניידים, נכון] המכירות הכלליות יורדות כל שנה בשנים האחרונות וכל מיזם שלא מצליח עולה הון לחברות.
.

עמי כפי שציינת... שוק קשה מאוד. למרות זאת סוני מחדשת את דגמיה ויוצאת עם דגמים חדשים.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
למעשה כל החברות בקצב כזה או אחר מוציאות כל הזמן, דגמים ומוצרים חדשים.
אגב, נכון להיום, מגוון העדשות בסוני קטן מזה של ניקון או קנון [כולל חברות צד ג].
עקרונית, סוני כחברת ענק יכולה לקבל החלטה אסטרטגית שהיא מוכנה להפסיד [ולא מעט] כדי לקבל את ההובלה בשוק הצילום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש שאומרים שחברת סוני מוציאה יותר מצלמות חדשות מעדשות - כך שלקוח של חברה מצפה לקבל מבחר עדשות שיתאימו לו ולא דגם חדש במקום אחד שהוא כבר רכש - מצד שני זה שעושה שם טוב לחברה (היא מחדשת :) ).

חשוב לציין שעבור מצלמות ה FF של סוני יש כעת מבחר עדשות, אומנם לא גדול, אבל מכיל את מירב העדשות הנדרשות עבור רוב הצלמים (לא חושב שיש חוסר מסוים). בהקשר של מצלמות הקרופ המצב קצת פחות טוב בעיקר בתחום עדשות הזום עם צמצם גדול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור