רוצים מצלמת גשר [כולל זום גדול וללא החלפת עדשות] המפיקה תמונות משובחות

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כנראה שזאת התשובה
https://kenrockwell.com/sony/rx10-iv.htm
אגב, אם לאחד מחברי הפורום יש את הדגם הקודם, אשמח לראות תמונות בעיקר ב - 600 מ"מ [ העדשה נשארה זהה ]. תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת זום מוצלחת, אבל 1700 דולר

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כן, בשביל איכות צריך לשלם...
בנוסף אם נעשה חשבון של מצלמה ועדשות מקבילות, פתאום המחיר נראה יותר הגיוני.

הערה : פעם כתבתי בבלוג שאם סוני היו רוצים , היו יכולים להוציא מצלמה איכותית עם החלפת 2 עדשות איכותיות בלבד נניח 15-150 ו- 600- 150 אין לי ספק שהמכירות [תלוי איכות משקל ומחיר בהתייחס לסוני RX 10] של פתרון כזה היו אדירות, אבל במקביל זה היה גורם לירידה דרסטית במצלמות ועדשות אחרות, כולל שלהם ולכן זה לא יעשה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לסוני יש מצלמות מוצלחות הבעיה שהעדשות שלהן מאוד יקרות.
מי שרוצה סט של מצלמה עם שתי עדשות אפשר לרכוש סט של אולימפוס
https://www.amazon.com/Olympus-Mirr...UTF8&qid=1523206181&sr=8-13&keywords=omd-em10

בפחות מחצי מהמחיר הזה ולקבל חיישן יותר גדול - נכון מקבלים רק סט של 24-300 ממ אבל זה צריך להספיק לרוב הצלמים מעל הראש

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
הסט של אולימפוס הוא כמובן במונחי 35 מ"מ והסוני נותנת כפול טווח וזה מאוד משמעותי.
לי למשל הסט של אולימפוס לא היה מספיק.
אגב, אפשר כמובן מכל חברה להרכיב מצלמה עם 2 עדשות [וגם אחת] העניין הוא להגיע לשילוב של איכות משקל טווח ומחיר ופה סוני לתחושתי הייתה יכולה לתת נוק אאוט גם לניקון וקנון , שאם לא כן גם הן היו מייצרות מצלמות גשר ברמה מאוד גבוהה כמו של סוני ובעובדה זה לא קיים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ניקון וקנון ישנים בשנים האחרונות בהקשר של מצלמות חדשות וחדשונות בכלל בשוק - לי ובעצם לכולם זה חבל אחד גדול

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לי למשל הסט של אולימפוס לא היה מספיק.

סתם סקרנות, לאיזה סוג צילום שלך הסט הזה לא היה מספק אותך
, שה RX10 כן ?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
האם העדשה של ה-RX-10 ניתנת להחלפה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התשובה הקצרה היא
לא

התשובה הארוכה כל המצלמות בסדרת RX של סוני הן עם עדשות קבועות שלא ניתנות להחלפה, שבאופן מפתיעה מספקות איכות תמונה טובה יותר ממה שאפשר לחשוב שנקבל לפי הנתונים היבשים.

מצד שני הן ממש לא זולות מול המתחרות

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
סתם סקרנות, לאיזה סוג צילום שלך הסט הזה לא היה מספק אותך
, שה RX10 כן ?

אני מצלם עם מצלמות קרופ של ניקון וסט עדשות לרבות 70-300 מיוצבת.
כלומר במונחי 35 מ"מ, בגלל מקדם 1.5, הטווח מגיע ל- 450 מ"מ ובסט האולימפוס שהזכרת רק ל- 300 מ"מ.

ברור שלציפורים גם עדשת ה 70-300 על מצלמת 7200 או 5500 של ניקון אינה מספיקה ברוב המקרים , בנוסף וזה מה שחשוב יותר עבורי הוא הנושא של פורטרטים ותפיסת סיטואציות, שנעשה מרחוק ותוך כדי תנועה , כדי לשמור על האותנטיות .ובהחלט לפעמים הייתי שמח לעדשה שתגיע ל600 ממ ויותר ותהייה קלה כמו בסוני האמורה.

אגב, כפי שאתה יודע, צלמים [בעיקר צלמי טבע אבל לא רק] שמשתמשים בעדשות [כבדות לצערי עבורי] של סיגמא או טמרון ה- 150-600 מגיעים בגלל הקרופ לטווח של 900 מ"מ וגם זה לפעמים, לא מספיק עבורם.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
התשובה הקצרה היא
לא

התשובה הארוכה כל המצלמות בסדרת RX של סוני הן עם עדשות קבועות שלא ניתנות להחלפה, שבאופן מפתיעה מספקות איכות תמונה טובה יותר ממה שאפשר לחשוב שנקבל לפי הנתונים היבשים.

מצד שני הן ממש לא זולות מול המתחרות

לא סתם שאלתי לגבי העדשה האם היא ניתנת להחלפה, שבמידה והיא תינזק משמע שכל המצלמה הלכה טוטאל.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
לא סתם שאלתי לגבי העדשה האם היא ניתנת להחלפה, שבמידה והיא תינזק משמע שכל המצלמה הלכה טוטאל.

ראשית ממליץ ללכת תמיד עם מגן שמש על העדשה ובשימוש רגיל לא צריכה להיות בעיה.

בנוסף וחשוב יותר, במסגרת הביטוח המקיף על הבית, קיים ביטוח כל הסיכונים ובו צריך לציין את המצלמה.
מרבית חברות הביטוח מאפשרות עד 10% מסכום התכולה, את ביטוח כל הסיכונים ללא עלות נוספת ובכל מקרה של תוספת, מדובר בגרושים.
במידה ועשית ביטוח כזה ופרטי המצלמה מופיעים בפוליסה, אתה מכוסה גם במקרה של נזק כתוצאה משבר, גניבה וכ"ו גם מחוץ לבית. בדר"כ בנסיעה לחו"ל תהייה עלות [ממש שולית] נוספת.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
את הסוני RX-10 החדשה סימנתי לחיוב כמצלמה שנותנת חבילה מעולה לרכישה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
איציק, אם תגיע למצב בו העדשה תנזק, סימן שהמצלמה חטפה מכה רצינית... ומה אתה חושב, אם היתה לך עדשה חיצונית בכזו איכות וטווח שהיתה נהרסת, המחיר שלה לא היה זול יותר מאשר כל המצלמה הזו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק, אם תגיע למצב בו העדשה תנזק, סימן שהמצלמה חטפה מכה רצינית... ומה אתה חושב, אם היתה לך עדשה חיצונית בכזו איכות וטווח שהיתה נהרסת, המחיר שלה לא היה זול יותר מאשר כל המצלמה הזו.

ליאור
חשוב לי מאוד לרכוש מצלמה שאיכות הוידיאו ב-4k תהיה משובחת.
השאלה, האם הסוני המדוברת מניבה תוצאות מרשימת ב-4k

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש לה וידאו טוב, צילמתי בזמנו עם ה"אחות" שלה RX100 IV.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איציק לצילום וידאו יש פתרונות טובים יותר מה RX10 אני לא חושב שהיא תמורה טובה לכסף - נכון היא מספקת טווח זום ענק, אבל אני לא רואה שאתה צריך את זה.

לדעתי יש פתרונות הרבה יותר זולים לוידאו 4K איכותי

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
כידוע אין מצלמה אידיאלית שגם זולה וגם איכותית [בסטילס ובוודיאו] הכוללת גם זום גדול וגם קלה וגם עושה קפה וגם......

לדעתי הסוני הזאת, RX 10 [הדגם החדש ואפילו הקודם] היא הברקה טכנולוגית בענף , לא פחות.
לקבל בטווח זום כזה, איכות כזאת ובמשקל כזה, זאת הברקה ושאפו לסוני.

מעבר לזה שכל אחד ישקלל יתרונות וחסרונות כולל צרכים [מבחינתי הזום הגדול הוא בהחלט יתרון משמעותי] ויקנה את הפשרה הכי קטנה עבורו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אז כאן אני לא מסכים איתך, רוב האנשים לא צרכים זום כזה גדול וגם המחיר יקר, כלומר משלמים הרבה כסף עבור יכולת שלא ממש צריך.

כמו כן, אני מאמין שבזום המקסימלי הצילום לא ממש ראלי ללא חצובה טובה. להסיר ספק לא צילמתי עם המצלמה הזאת, אבל נושא של יסודות הצילום נשארים גם כאן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור