קניית Panasonic HDC-TM700K באמריקה

hativa1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום פורום,
שאלה קטנה
הבנתי שאפילו במצלמות HD מהזמן האחרון יש את עניין ה-PAL וה-NTSC
אני רוצה לקנות בשבוע הקרוב מצלמת Panasonic HDC-TM700K בארה"ב.

האם צפויות לי בעיות מיוחדות בגלל שאני קונה אותה בארצות הברית, מבחינת ה-PAL וה-NTSC?

אני רוצה לצלם איתה סרטים שיוקרנו ויופצו בכל מיני מקומות.
תודה רבה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ב- HD אין PAL או NTSC אלא וידאו בקצב של 50Hz או 60Hz.
אני מניח שהדגם האמריקאי יצלם בקצבי 24/30/60 מול האירופי 25/50.
אבל, גם בדגם האמריקאי לא אמורה להיות בעיה בישראל כי כלל הטלוויזיות תומכות גם בהצגת וידאו ב- 60Hz.
היכן הסרטים שלך אמורים להיות מופצים?

hativa1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראשית תודה רבה על התגובה!

לגבי הסרטים- אני לא יודע. אני קולנוען צעיר, אז אני פשוט רוצה לדעת שכשיבוא היום וסרט שאצלם עם המצלמה הזו יופץ או שארצה לשלוח אותו לפסטיבל- לא תהיהנה בעיות

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
השאלה היא מאיזה מכשיר הם מנגנים את הסרטים, אם זה סטרימר למשל, אז אין בעיה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בגדול, במרבית המקרים אין בעיה לנגן סרטים שהוקלטו בתדר 30-60 הרץ על טלוויזיות אירופאיות, משום שמרבית הטלוויזיות האירופאיות תומכות בשני התקנים.

בעיה עלולה להתעורר אם מנסים לבצע עריכה על קטעים שחלקם צולמו בתדר 25-50 הרץ וחלקם בתדר 30-60 הרץ. במקרה כזה יהיה צורך לבצע המרה של כל הקטעים לאחד משני התדרים. זה ניתן לביצוע, אבל זה מסרבל ומייקר את התהליך.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן, רצוי מאוד שכל הקטעים השונים באותו הסרט יצולמו באותו קצב פריימים.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
התגובה קצת באיחור (אני משתמש חדש) וראיתי את התגובות כאן וברצוני
להוסיף הערה.
אכן אין בעיה לנגן קבצים שמצולמים 30/ 60 פרימים לשניה ישירות לטלויזיה, אבל יש בעיות נוספות בעריכה ולא רק כאשר מערבבים קטעים של 25 פרימים
באותו הסרט, למשל שרוצים לבצע המרה ל DVD PAL (לתת לסבתא או לדודה דיסק) , מנסיון , התוצאה רעה מאוד , בהמרה מ 60 ל 50 יש זריקת פרימים , ותוכנות עריכה לא תמיד כל כך חכמות והתוצאה המתקבלת זה שרואים קפיצות קטנות ומעצבנות.
היה לי מצלמה 60 הרץ HD וזרקתי אותה לטובת מצלמת HD TM700 50Hz

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
התוצאה מותנית בתוכנה המבצעת את ההמרה. עם תוכנה מתאימה ניתן להגיע לתוצאות טובות.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מכיוון שהייתי חייב לבצע המרה ניסיתי את כל התוכנות (של 50-100 דולר) שיש בשוק וגם תוכנות יקרות (כמו סוני וגס) ,בכולם הביצועים לא היו טובים, התוכנה היחידה שעשתה ביצועים וטובים בהמרה מ 60HZ ל 50HZ זהCANOPUS PROCODER של GRASS VALLEY אבל מחיר התוכנה כמעט כמו המצלמה :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ציוד אולפני עושה את זה באיכות טובה... אין מה לעשות, זו מטלה מאתגרת.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
ברור, כמו שתוכנות עריכה יקרות הציוד של אולפנים יקר אפילו יותר...
אז ברור שלא מומלץ להשקיע בציוד המרה מקצועי למי שזקוק להמרות בעתיד בעת קנית מצלמה...
אני נתקל בשאלה הזאת הרבה פעמים (חברים ששואלים אותי) ולכן אם פעם מישהו חושב לרכוש מצלמה 60HZ ומתכוון להמיר ל 50HZ שיחשוב פעמיים...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין הרבה סיבות לעשות המרה כזו (למשתמש הממוצע), זה קריטי רק במידה ורוצים לערוך חומרים מעורבים עם 50HZ או לעלות לשידור.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כמו שכתבתי קודם , המשתמש הממוצע שמצלם ב HD ירצה לתת דיסק DVD להורים ב PAL או לסבתא ולדודה שאין להם סטרימר ובודאי לא HD ובמקרה הטוב יש להם DVD שלא תמיד יתמוך ב NTSC או שיש להם טלויזיה ישנה לא מולטיסיסטם...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור