קניית מצלמה

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן, אני טס ליפן בקרוב ורוצה לקנות מצלמה חדשה.
בעבר היה לי את הD3200 עם קיט בלבד ומאוד נהננתי איתה אך היא נגנבה ואני צריך חדשה..
חשבתי על D3400. הפער בינה ובין ה5500 הוא 200 דולר ופחות חשוב לי המסך מגע והמסתובב.. גם בגלל שאני אלמד את הבסיס בעיקר, הפונקיות הנוספות שלה לא יהיו רלוונטיות בשבילי. במקום זה אני מעדיף להשקיע בעדשה נוספת.

הדילמה העיקרית היא העדשה- קבלתי הרבה המלצות על הf1.8G של ניקון ועל ה17-55 2.8 של טמרון/סיגמא
מה הכי כדאי לדעתכם לרכוש קודם? את ה1.8G אני יכול להשיג כרגע במבצע בקניית המצלמה ב330 +- ש"ח ואת הסיגמא/טמרון ב935+-
בגלל שהמצלמה כבר באה עם עדשת קיט (לא משתלם לוותר עליה) מרגיש לי קצת בזבוז עוד עדשה בטווח הזה.. במיוחד שהמחיר לא זול.. השאלה אם זה פער אדיר.
ולגבי ה1.8G, מה עדיף 35mm או 50mm?

בכל מקרה אני מילאתי את השאלון כדי שאולי זה יעזור לכם בעזרה

1. מהו שימושי המצלמה (לדוגמא: צילום משפחתי,ספורט,נוף וכו')? נטו לטיסות- צילום משפחתי ונוף.
א. האם המצלמה מיועדת לצלם מתחיל/חובב/מקצוען ? מתחיל+ אך עם חוסר זמן בלהתעסק בצילום
ב. האם המצלמה מיועדת להיות בשימוש מדי פעם/תדיר/כל הזמן/פרנסה? מדי פעם
2.מהו התקציב המקסימאלי? סביבות ה400 דולר למצלמה עם אופציה לחריגה אם זה ממש שווה את זה ולא גימיק.. בנוסף עוד כסף לעדשה אבל אני בהתלבטות לגבי זה.. (בין 330+- ל1.8G או 935+- לסיגמא/טמרון
א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? חשוב עלות מו תועלת
ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? שוב.. אם התועלת גבוה אז אפשר לחרוג
3. מהו הרזולוציה המקסימלית שבה תשתמשו? עד כמה חשובה האיכות התמונה? התמונות בעיקר ילכו לרשתות החברתיות אז אפשר לקחת את זה בחשבון.. בנוסף יש לי ידע בעריכה בפוטושופ. חשוב בעיקר עומק שדה.
4. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: פלאש חיצוני, חצובה, תיק, זכרונות ועוד)? עדשה נוספת
אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. רשמתי למעלה
5. האם יש ברשותך עדשות אשר תרצה להתאימן למצלמה? איזו? לא
6. האם מתוכננת שידרוג בעתיד? לא
7. האם ישנה העדפה לרכוש את המצלמה מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אני באהב עכשיו.
8. מתי מתוכננת קניית המצלמה? בקרוב
9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון WIFI/BT,מסך מגע, חיבורים מיוחדים וכו' ). לא
10. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: פירטתי למעלה.

אגב, אם יש לכם המלצה למצלמות אחרות או עדשות זה יתקבל בברכה. כל מה שרשמתי זה נטו ניסיון אישי אבל אני בטוח שאתם יותר מומחים ממני.
אם לדעתכם יש מצלמה קומפקטית אפילו שתיתן לי אותה תמורה בתקציב זהה של עדשה + מצלמה אשכול גם אותה. תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא יודע איפה אתה הולך לרכוש את המצלמה, אבל לדעתי ממש לא כדי לרכוש את המצלמה עם עדשת קיט, יש מקומות שניתן לרכוש אותה ללא עדשת קיט במחיר זול יותר.

עדשת קיט זה כמו לראות את התמונה עם משקפיים לא טובות רק שהמצלמה זה יותר מורגש.

אני חושב לצלם מתחיל קשה להתחיל לצלם עם עדשה ללא טווח זום כלל כמו ה 50 ממ או ה 35 ממ. כך שאני ממליץ על עדשת 17-50.

לדעתי ניקון D3400 אמורה לספק אותך מצד שני D5500 מספקת נקודות פוקוס וצורת תפעול קצת יותר נוחה ולא רק מסך מיפרקי, אבל כאמור לדעתי אתה לא חייב אותה

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא יודע איפה אתה הולך לרכוש את המצלמה, אבל לדעתי ממש לא כדי לרכוש את המצלמה עם עדשת קיט, יש מקומות שניתן לרכוש אותה ללא עדשת קיט במחיר זול יותר.

עדשת קיט זה כמו לראות את התמונה עם משקפיים לא טובות רק שהמצלמה זה יותר מורגש.

אני חושב לצלם מתחיל קשה להתחיל לצלם עם עדשה ללא טווח זום כלל כמו ה 50 ממ או ה 35 ממ. כך שאני ממליץ על עדשת 17-50.

לדעתי ניקון D3400 אמורה לספק אותך מצד שני D5500 מספקת נקודות פוקוס וצורת תפעול קצת יותר נוחה ולא רק מסך מיפרקי, אבל כאמור לדעתי אתה לא חייב אותה

מסכים איתך לגמרי, ובאמת חיפשתי מצלמות ללא עדשת קיט כדי לקחת את זאת של סיגמא/טמרון
אבל לפני חודש בערך ניקון הורידו את המחירים של החבילות עם העדשות קיט ב100 דולר והשאירה את המחיר של הגוף בלבד. ככה שבפועל אתה מקבל את העדשת קיט בחינם.. בדקתי בחנות של ניקון באמזון ובבסטביי.. הם גם הוסיפו חבילה של עדשת קיט + עדשה של 70-300 (לא vr) בעוד 100 דולר.. אבל לי העדשה הזאת פחות מתאימה במיוחד שהיא בלי מייצב.

בגלל זה אני חושב שקצת בזבוז לקבל את המצלמה עם קיט ולהוסיף לה את הטמרון/סיגמא..
אלא אם לדעתך הפער הוא כלכך גדול ששווה בשבילו להוסיף 935 שח

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה מדבר על D3400 - אתה בטוח שרכישה באמזון כולל משלוח ומעמ יוצאת יותר זול מרכישה בארץ?
אתה יכול להציג לי קישור - מה שאני רואה זה לא יותר זול, זה יוצא 490 דולר לאחר משלוח ומס

מעבר עזוב אותך מעדשת קיט 18-55 - לדעתי היא לא שווה את הכסף (אני מקווה שאני מספיק ברור)

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אתה מדבר על D3400 - אתה בטוח שרכישה באמזון כולל משלוח ומעמ יוצאת יותר זול מרכישה בארץ?
אתה יכול להציג לי קישור - מה שאני רואה זה לא יותר זול, זה יוצא 490 דולר לאחר משלוח ומס

מעבר עזוב אותך מעדשת קיט 18-55 - לדעתי היא לא שווה את הכסף (אני מקווה שאני מספיק ברור)

מצטער אם לא הייתי מספיק ברור. כרגע אני נמצא בארהב אז D3400 עולה סביב ה400 דולר וd5500 סביב 500
לאחרונה ניקון פה יצאו במבצעים חדשים והורידו את המחיר של החבילת קיט ב100 דולר.. ולכן כל היבואני הרשמיים מוכרים רק חבילות של המצלמה עם עדשת קיט. אם בכל זאת רוצים רק את הגוף משלמים אותו מחיר.

אז אני "אתקע" עם עדשת קיט גם אם ארצה וגם אם לא.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
טוב אם כך כדי כבר לרכוש את מצלמה עם עדשת קיט 18-140
יש קיט כזה של D5500 - זו אומנם עדשת קיט, אבל היא עדשה נהדרת שגם מספקת טווח זום מוצלח ואיכות אופטית טובה.

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
טוב אם כך כדי כבר לרכוש את מצלמה עם עדשת קיט 18-140
יש קיט כזה של D5500 - זו אומנם עדשת קיט, אבל היא עדשה נהדרת שגם מספקת טווח זום מוצלח ואיכות אופטית טובה.

אוח.. בדקתי עכשיו בכמה חנויות פה ואין את הקיט הזה במלאי :( דווקא העדשה הזאת יכולה להיות אחלה לטיול. הזוי מה שהולך פה.. ממה שזכור לי עם הd3200 הסתדרתי עם העדשת קיט אבל כשהייתי זקוק לזום התמונה היתה על הפנים בגלל הצמצם..

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בטח יש עם D5300 שהיא מצלמה (קצת ישנה, אבל עדיין מוצלחת מאוד)
https://www.amazon.com/Nikon-Digita...ie=UTF8&qid=1497706251&sr=8-6&keywords=18-140

האמת ששקלתי את הקיט הזה אבל הוא לא נמכר דרך אמזון ואני לא מכיר את החנויות שמוכרות אותו. בדקתי רק בחנויות שמוכרות יבואן רשמי ואו שאין את הd5300 או שיש אותו רק עם עדשת קיט..
מעדיף יבואן רשמי כדי שיהיה לי למי לפנות גם בארץ..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא יהיה לך אחריות בארץ בכל מקרה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה רוצה אחריות בארץ רכוש בארץ גוף בנפרד ומצלמה בנפרד ואתה מסודר
בכל מקרה אני ממליץ לרכוש מה שמתאים ולא בגלל שיש דייל טוב

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אם אתה רוצה אחריות בארץ רכוש בארץ גוף בנפרד ומצלמה בנפרד ואתה מסודר
בכל מקרה אני ממליץ לרכוש מה שמתאים ולא בגלל שיש דייל טוב

שוב תודה על התגובה המהירה!
דברתי עם שירות הלקוחות של ניקון ארהב והם אמרו לי שבמידה קניתי דרך משווק מורשה אני יכול לפנות ליבואן הרשמי בארץ "הדר".
בכל מקרה לדעתי אני אתחיל עם עדשת קיט ואראה אם אני אתחבר לעניין.. במידה וכן אני אקנה את הסיגמא ביפן. בכל מקרה, מה לדעתך עדיף לנסיעות לחול (נופים ומשפחה). 1.8 50ממ או 35? ובשביל 3400 אני זקוק לסדרת G נכון? (1.8g)

אני מעריך שאיכות התמונה של ה1.8 לא נופלת מהסיגמא ויש רק את עניין הזום שיחסר לי.. כרגע אני מעדיף לחסוך את הסכום הזה ולהתאמץ קצת יותר כדי לתפוס את התמונה הנכונה.

ושוב תודה על העזרה. מעריך מאוד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זה שבחול מבטיחים לך שהיבואן בארץ יכבד את האחריות זה נחמד...

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זה שבחול מבטיחים לך שהיבואן בארץ יכבד את האחריות זה נחמד...

וידאתי עם אמזון אחרכך והם אמרו שהם לא יודעים לגבי הדר אבל הם מתחייבים לתת לי אחריות בינלאומית..
אם אני לוקח חבילת קיט בכמה לדעתך אני יכול למכור את העדשה? ואז ככה ביפן אני אקנה את הסיגנא.
ואשמח שתתייחס לגבי העדשה של 1.8
איזה טווח מתאים לי ליפן והאם אני צריך את סדרת g

תודה רבה!

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
לפעמים חסכון של 100 $ יוצא יקר יותר בסופו של חשבון.
להלן העדיפויות לפי הסדר:
5500 בתוספת הסיגמא 17-50
5300 בתוספת כנ"ל
3400 בתוספת כנ"ל
נותנים לך מצלמה עם עדשת קיט 18-55 היא תשמש אותך רק לצילומי יום בתוצאות בינוניות.
עדשות הפריים בגדול טובות יותר מעדשות הזום אבל פחות שימושיות . [זו מול זו כחלופה יחידה]
ה-35 כעדשה יחידה קצת יותר שימושית מה-50 אם כי לא הייתי קונה את הדגם הזול שלדעת משתמשים מפיק לפעמים אזורים סגולים. [יש לי גם את ה35 אבל ED שהיא יקרה יותר]

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לפעמים חסכון של 100 $ יוצא יקר יותר בסופו של חשבון.
להלן העדיפויות לפי הסדר:
5500 בתוספת הסיגמא 17-50
5300 בתוספת כנ"ל
3400 בתוספת כנ"ל
נותנים לך מצלמה עם עדשת קיט 18-55 היא תשמש אותך רק לצילומי יום בתוצאות בינוניות.
עדשות הפריים בגדול טובות יותר מעדשות הזום אבל פחות שימושיות . [זו מול זו כחלופה יחידה]
ה-35 כעדשה יחידה קצת יותר שימושית מה-50 אם כי לא הייתי קונה את הדגם הזול שלדעת משתמשים מפיק לפעמים אזורים סגולים. [יש לי גם את ה35 אבל ED שהיא יקרה יותר]

הלוואי יכלתי לעצמי את הed. האופציות הריאליות הן
Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G Lens
Nikon AF-S NIKKOR f/1.8G Lens - 50 mm

תקנו ב50 את האזורים הסגולים שציינת? אם כן אין לי בעיה להשקיע קצת יותר בתכנון התמונה כדי לקבל תוצאה איכותית יותר.

לגבי הסיגמא, אם לא ישתנו המבצעים אני ככל הנראה ינסה למכור את הקיט. ראיתי שמוכרים אותם בארץ ב500 שח אז אולי אצליח למכור אותה כחדשה במאה שקל פחות
ביפן ראיתי שמוכרים את הסיגמא ב900 אז שם אני אוכל להרשות לי אותה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
להסיר ספק לדעתי אחריות בין לאומית של אמזון היא מעולה - אומנם צריך לשלוח את המצלמה לחו"ל אבל מניסיון של חברים שלי זה עובד טוב מאד.

amirdhd

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן, לצערי המחירים של הניקון עלו חזק וכרגע ה1300d יותר משתלם כלכלית
יש הבדל בינו לבית d3400? האם יש כבר דגם חדש מה1300d? הוא דגם מתחרה לd5500 עם מסך מגע של כנון?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
משתלם כלכלית ? זה עניין של מה מקבלים מול הכסף המצלמות של קנון עם חיישן פחות מוצלח
עדיין אלו מצלמות טובות מאוד ואם זה מה שהתקציב מאפשר אז זו אפשרות לא רעה

המתחרה של קנון ב D5500 זה D750 או D760 וגם כן אני מעדיף את הניקון

מסך מגע פחות פרקטי בצילום ב DSLR היות והצילום הוא דרך העינית - מי שלא רוצה לצלם דרך העינית שלא יחשוב על DSLR

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור