קניית מצלמה - 760D vs D5500

boaziko

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אני חדש בתחום ומעוניין לקנות מצלמת dslr ראשונה
אני מתלבט בין הcanon d760 לבין ה nikon d5500

מבחינת המפרט שתיהן יספיקו לי בהחלט.
כמה דברים שרציתי לדעת:
- הבנתי שבניקון יש בעיה שבצילום וידאו שומעים בצורה משמעותית את רעש מנוע הפוקוס. האם זה נכון?
- שמעתי מכמה מקומות שתפעול התפריט בקנון הרבה יותר נוח, ובניקון התפעול מסורבל - האם זה נכון? האם זה משמעותי?
- לניקון אין את המסך בחלקה העליון של המצלמה? עד כמה זה חסרון?

אם יש עוד בעד ונגד הדגמים האלה אשמח לשמוע.
אם מישהו מוכר יד 2 - גם אשמח לשמוע..
תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קודם כל לפי השאלות שלך נראה אתה הולך לצלם וידאו לדעתי לא ניקון ולא קנון הם בחירות מוצלחות עבור צילום וידאו
עבור כך הייתי בוחר מצלמה כמו סוני A6000 או דגם אחר - אבל אם תספק את הדרישות שלך מהמצלמה יהיה לי יותר קל לתת לך כיוון מדויק יותר.

מצלמות ניקון לא עושות אוטופוקוס טוב בוידאו הקנון 760D ו 760D עושות זאת טוב יותר בשילוב עם עדשת STM
עם העדשה גם יהיה פחות רעש, אבל הרעש הוא ממש לא בעיה העיקרית בנושא הוידאו ב DSLR - המידע שאתה מתיחס עליו הוא חלקי וממש לא מדויק

תפריט של המצלמה באמת של קנון נחשב מוצלח יותר, אבל לאחר הגדרות המצלמה פעם אחת הוא פחות חשוב עבורך
מסך עילי זה נחמד לקבל מידע ועוזר

מעבר לכך את הולך לצלם סטילס, איכות התמונה חשובה לך יכולות נוספות שקשורות לצילום חשובות לך היות וכלל לא התיחסת לנושא זה ובכלל איזה סוג עדשה תתאים לך? לאיזה סוג צילום -חבל לרכוש מצלמה ללא בדיקה שהיא באמת מה שמאים לך

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
מנסיון אישי בניקון D5500 במשך כשנה.

- חסרון המסך העליון הוא ממש שולי עקב כך שכל הפרמטרים מוצגים בבירור במסך האחורי. (עם גרפיקה יפיפיה למדי)
-מסך המגע שימושי מאוד לשינוי פרמטרים בקלות ובמהירות.
-איכות התמונה מעולה.
-קלה וקטנה מאוד יחסית לDSLR.
- נושא הוידאו- גרוע זו מילה עדינה. האיכות פנטסטית אם אתה יודע לעבוד עם פוקוס ידני, וזה קשה מאוד למתחיל וגם למקצוען זה דורש התארגנות עם חצובה וצילום בצמצם סגור יחסית. קשה מאוד לקבל צילום וידאו בפוקוס לנושא שבתנועה וזה ממש חסרון בשבילי. (כאחד שלא מצלם הרבה וידאו אלא רק לצרכי תיעוד פשוטים וקצרים)

שורה תחתונה-

יש יתרון עצום בDSLR בנושא העלות-תועלת. המחירים לסט עם עדשות טובות נמוכים באופן משמעותי מהמקבילות במירורלס.
שוק היד 2 תוסס ודינמי. ויש שם מציאות לא רעות הן באיכות והן במחיר בכל טוווח אפשרי.

מצד שני אני משתעשע רבות בהחלפה למירורלס עקב הגודל הקומפקטי. (לסחוב DSLR לכל מקום זה קצת קשה). ויתרון נוסף היכולת לראות את התוצאה הסופית כבר בעינית. וכמובן הוידאו....

אגב יש אופציה חמה נוספת במירורלס המצלמות של פוג'י מכמה סקירות שקראתי הן אחת הטובות שיש מבחינת צבעים ויכוולת ISO תברר קצת.....

boaziko

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התשובות
השימוש של המצלמה יהיה לצילום חובבני, הווי יומיומי, משפחתי, חברים וכו'..
אני מאד אוהב לעבוד עם זום, ונראה לי שעל המצלמה תשב בדיפולט עדשה 18-200.
מבחינת הוידאו - באמת אשמח לצילום וידאו איכותי כיוון שבמקרה הזה לעיתים אצטרך להשתמש במצלמה למשהו טיפה יותר רציני - לא מקצועי, אבל סרטונים עם נראות טיפה יותר רצינית.
כשאתם אומרים שאיכות הוידאו בסוני עדיפה - האם הכוונה היא ל4K? או שגם ב1080 איכות הוידאו תהיה טובה יותר? לפי מה יודעים?
תודה רבה!

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
בין השתיים אני העדפתי את ה-760D
אוהב יותר את התפעול שלה,יותר פיצ׳רים שכן בשימוש.
דווקא הצג העליון מאוד שימושי,מאחר והמסך אינו תמיד פתוח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
במצלמות dslr יש בעיה פוקוס אוטומטי בוידאו הקנון 760d אבל עם עדשות stm.

בסוני הוידאו הוא חד יותר ועם פוקוס אוטומטי טוב יותר - ההבדל הוא לא ברזולוציה אלה בחדות ובאיכות.

אם אתה חושב להשתמש עם עדשת 18-200, אז לדעתי פשוט חבל על הכסף ברכישת dslr זו עדשה בנונית ביותר. עדיף להשתמש בעדשת קנון 18-135 אומנם קצת פחות טווח זום אבל איכות אופטית ברמה אחרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור