קניית מצלמה חדשה

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
ועוד שאלה מה דעתך על יד שניה (שאלת אותי בעבר)
האם זה רק נוחות שימוש אבל לא איכות,

ראיתי בזאפ A7S עשתה 1500 קליקים ב4000, שווה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
פנסוניק ואולימפוס הם מצלמות בעלות חיישן מאוד מאוד דומה (עד כדי זהה) וניתן להחליף עדשות בין המצלמות.
פנסוניק נחשבת יותר נוחה לשימוש ואולימפוס קצת יותר זולה.

זה מאוד אישי, לדעתי בגלל נוחות השימוש הייתי בוחר בפנסוניק במקרה הזה

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
ok
3 שאלות אחרונות (אחרי הסבר של המוכר בחנות)
1.האם הסוני בדגם A7 היא נוחה לשימוש (שלא כמו הA6300)
2.האם אפשר לקנות מתאם וזה יוזיל את מחיר העדשה או שזה לא פתרון טוב.

3.מה דעתך על יד שניה
תודה ושבוע טוב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סוני מסדרת ה A7 בעלת גוף נורמלי, עם גריפ אמיתי חוגות נוחות מקדימה ומאחור וכן עוד מספר לחצנים שהופכים את המצלמה לנוחה לשימוש, עדיין תפריטים לא הכי נוחים בתחום, אבל רמה אחרת ביכולות שימוש מול ה A6000 או A6300 וה
A6500.

אבל זו מצלמה עם חיישן גדול ודורשת עדשות איכותית שמתאימות לחיישן הזה - כך שאם לוקחים מתאם ומנסים לחבר עדשות לא של FF מקבלים חצי עבודה - כלומר או שעובדים במצד קרופ או שמקבלים עיגול שחור מסביב לתמונה. בכל מקרה זו לא צורה שהייתי ממליץ לעבוד איתה.

יד שנייה זה רעיון טוב - רק צריך לבדוק שהמצלמה תקינה (אפשר גם תשלום במעבדה), בכל מקרה אם רוכשים מצלמה FF יד שנייה זה לא אומר שהמחיר הזול שרכשנו את המצלמה יגרור מחיר זול לעדשות :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מתאם קרופ ל FF זה:...פרד. האבא חמור והאמא סוסה,ואין לפרד יכולת להתרבות,ימות מבלי לשם צאצאים.

אם אתה רוצה חיה שתרוץ מהר קח סוסה. אם אתה רוצה חיה שתסחוב משקלים קח חמור,למה לקחת פרד שהוא איטי,עיקש וחסר יכול רבייה ולבקש ממנו גם לרוץ מהר וגם לסחוב משא?

והנמשל:
לא סתם יצרני המצלמות מיצרים תושבות שונות לעדשות הקרופ ואחרות ל FF. לשם FF על קרופ אפשר בכולן הפוך במעטות מהן אם בכלל.

אני לא מכיר מתאם עדשות קורפ לתושבת FF ואם יש כזה,שלא במרחב הידיעות שלי,זה כמו לירות לעצמך ברגל שכן יצרני העדשות (כולל צד ג) עושים לא מעט כסף מההפרדה בין עדשות לקורפ ועדשות לFF...והפרה הזו: מניבה ונחלבת היטב.

MHO.

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם בקנון אי אפשר לחבר עדשות קרופ למצלמות FF, אבל בסוני וניקון זה אפשרי - כמובן יש לכך מגבלות ובדרך כלל זו לא הדרך המומלצת

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
שאלתי האם יש מתאם כדי לחבר עדשת FF של חברה אחרת לסוני האם זה יוזיל

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
וכן לגבי יד שניה היה נראה מתגובה שלך באתר שהאיכות לא שווה רק אתה מקבל נוחות שימוש כי זה דגם יותר טוב ואגב כמה עולה בדיקת מעבדה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רק מגרסה III כלומר A7 III או A7R III עדשות של חברות אחרות עם מתאם עובדות בצורה טובה בנושא הפוקוס.
וגם אז יעבדו פחות טוב מעדשות של סוני או מחברות צד שלשי שנבנו מראש למצלמה הזו.

יש לקחת בחשבון שעדשות שנבנו עבור DSLR הן בעלות מערכת פוקוס שמתאימה לפוקס של DSLR שעובד שונה מהפוקוס של מצלמות ללא מראה.

נקודה נופסת למחשבה רכישה של מצלמה עם חיישן FF מצריכה עדשת איכותית, אחרת זה בזבוז כסף ולא נקבל תוצאה טובה - להסיר ספק עדשות טובות של חברות אחרות לא יהיו הרבה יותר זולות.

כך שאני לא ממליץ לרכוש מצלמת FF למי שרוצה לחסוך על עדשות

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
וכן לגבי יד שניה היה נראה מתגובה שלך באתר שהאיכות לא שווה רק אתה מקבל נוחות שימוש כי זה דגם יותר טוב ואגב כמה עולה בדיקת מעבדה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה מתכוון ל A7 מול A6300 זה לא רק גוף יותר מוצלח זה גם חיישן יותר גדול - זה עולם אחר.
אין לי מושג כמה לוקחים על בדיקה - אתה יכול לצלצל לארליך לשאול.
https://www.erlich.co.il/84226-מצלמות

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
השאילה אם שווה חיישן גדול מ2013 ובשימוש,
או חיישן של פוגי עם כל הדברים שהתחדשו בינתיים (אני יודע שכתבת שמבחינת איכות תמונה הסוני תספק הכי טוב אבל מבחינת להתקדם עדיף פוגי וכדו') השאילה עם זה לא עוד שיקול לא לקנות את הסוני

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מכיר מספר צלמים שעברו ממצלמות FF למצלמות של פוג'י ומאוד מרוצים.
מצד שני אני היום עם FF ולא רואה את עצמי חוזר אחורה - אבל אני יודע ש FF דורש ממני יותר כסף בכל עדשה חדשה שאני רוצה וכן בדרך כלל גם יותר משקל.

כך שאין לי תשובה חד משמעית - אבל אם התקציב צפוי להיות צנוע גם בעתיד צריך לבדוק מה היכולת להתקדם עם פלטפורמה של פוג'י או סוני עבורך (אני מאמין שפוג'י יהיה יותר זול)

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
כרגע אני בכיוון של הפוגי T20 עם עדשת הקיט 18-55 שלפי דעתי תספק את צרכיי בצילום הילדים היא עולה 4200 וביד שניה בארליך 3650, שווה?!
ולצורך הבהרה שוב היא נקראת ברמת הכניסה כך שאם אלך לכיוון הDSLR אקבל יותר תמורה לכסף או לא

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי ארליך מספקים גם אחריות של חצי שנה לציוד יד שנייה, אז הם מוכרים קצת יותר יקר מהשוק יד שנייה - אחרי הכל הם קנו זאת ממי ששדרג מצלמה. האם זה משתלם זה אישי.

במחיר הזה ניתן לרכוש קנון 800D עם עדשת 18-135 עם שלוש שנות אחריות של קרט היבואן הרשמי
https://www.camerashop.co.il/product/canon-eos-800d18-55-קרט-0?aff=Zap&aff_a=1

בית הצילום הינה מעבדה רשמית של קנון.

דילמה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מנחם בקנון אי אפשר לחבר עדשות קרופ למצלמות FF, אבל בסוני וניקון זה אפשרי - כמובן יש לכך מגבלות ובדרך כלל זו לא הדרך המומלצת
תודה על התיקון.

חלק מעדשות קנון בסידרת E (סידרה די ישנה) ניתן לחבר עדשות קורפ ל FF לחבר...אפשר לצלם? זה סיכון כי עדשות קורפ (גם בניקון להבנתי) נכנסות קצת יותר עמוק לבית התושבת וישנה סכנה שהן תפגענה בתריס - וזה נזק די רציני....

בעניין מתאמים לעדשות עבור סוני,ובכלל:

בנוסף למה שאמר אלי @carmi מעלי בעקרון העדשה היא העניין החשוב יותר בדרך להנצחת תמונה,הגוף....פחות חשוב. אני חושב שעדיף להתפשר בגוף ולהשקיע בעדשה וכל "משחק" של נדמה לי שבו מחברים עדשה של יצרן אחר לגוף אחר במטרה לחסוך או אולי לקבל תמונה טובה יותר....במציאות זה לא ממש עובד ואני חושב שלא כדאי להכנס לזה.

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
במחיר הזה ניתן לרכוש קנון 800D עם עדשת 18-135 עם שלוש שנות אחריות של קרט היבואן הרשמי
https://www.camerashop.co.il/product/canon-eos-800d18-55-קרט-0?aff=Zap&aff_a=1

ב
אתה תמיד ממליץ על ניקון, מה קרה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מציג אופציות, אתה זה שצריך לקבל את ההחלטה :)

במקרה זה המקבילה מצד ניקון D5600 עם עדשת ניקון 18-140 ואחריות של הדר (היבואן הרשמי) יוצא יותר יקר

haimeng

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
בהתחשב בכך שאני רוצה צילום ילדים ובתנאי תאורה , ולא אכפת לי מוידאו
האם
1.הסוני A7 יד שניה (מארליך) ועדשת 28-70 (צמצם 4) 3100
2.הפוגי XT100 ועדשת 18-55 (צמצם 2.8) 4000 או אחותה XT20 בארליך ב3600 יד שניה
3.ניקון D5600 ועדשת סיגמא 3400 (או שעדיף את הD7200)

אני מבין שהצמצם חשוב לפי צורך הצילום ונראה שלי זה חשוב גם בגלל תנאי התאורה וגם בשביל צילום ילדים שעושים בוקה (אני יודע שבוקה זה לא רק הצמצם)
השאילה איזה מצלמה תתן לי את התמונה הטובה ביותר וגם מבחינת בוקה יפה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
1) עדשת סוני 28-70 היא אל F4, צמצם F4 על FF היה עושה עבודה נהדרת של עומק שדה רדוד (מה שאתה קרוא בוקה)
מעבר לכך זו מצלמה עם חיישן יותר גדול משאר האופציות כאן ויש לזה יתרון - אבל גוף קצת ישן, עדיין איכות תמונה מעולה.

2) הפוג'י X-T20 עדיפה על ה X-T100 בהרבה דברים ועם איזו עדשה אתה מקבל אותה?

3) לצרכים שלך ה D7200 לא תספק יתרון מול ה D5600 (אתה לא צריך גוף גדול יותר וחזק יותר שעמיד יותר למזג אוויר ושיש לו מערכת פוקוס מתקדמת יותר) - איכות התמונה לא תיהיה טובה יותר ב D7200 מול D5600 אולי ההפך כי ה D5600 חדשה יותר.

לקבלת עומק שדה רדוד, מה שחושב זה גדול הצמצם יחסית לגודל החיישן (חיישן של ה A7 גדול יותר וזה הרבה יתרונות וגם צמצם של F4 היה יכול להתאים ושווה הערכו ל F2.8 על מצלמות אחרות כאן, אבל העדשה היא לא F4).

כך שנראה שהתמורה הטובה ביותר, אם לא חשוב וידאו זה ניקון - בהקשר של סט מצלמה עם ועדשה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור