קניית מצלמה חדשה למשפחה חדשה :)

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
על עצמי : בן 36 , נשוי, עם מעט ידע בצילום - לא מגדיר את עצמי כחובב צילום, אך רוצה להחשף לעולם הצילום וקצת להתמקצע ולהנות מהתוצרים. התוצרים לרוב יהיה להדפסת ספר (לופה) , לשליחת תמונות לקרובי המשפחה, פייסבוק , WhatsApp .

מטרות צילום :
  1. תינוקות/ילדים/ הווי משפחתי/אירועים משפחתיים - כלומר צילומים בתוך הבית ובחוץ.
  2. פעם/פעמיים בשנה יוצאים לטיול בארץ/חו"ל - רוצה לתעד .
  3. צילומי נוף מדברים אלי ,
  4. צילום מאקרו כגון לצלם כל כך קרוב פרחים - זה ממש לא מדבר אלי.
  5. וידאו - המצלמה תשמש גם קצת כמסרטה - איכות FHD ב30 פריימים לשניה - זה מספיק לי.
פ'יצרים :
  1. רזלוציה - לדעתי 18 מגה זה דיי מספיק איכותי
  2. חיישן - מעוניין בחיישן טוב ואיכותי.
  3. תאריך שיחרור המצלמה - מעוניין במצלמה בגירסאות האחרונות (כלומר מעוניין במצלמה חדשה)
  4. ISO - רגישות - נראה לי שצריך גבוה בגלל צילומים בתוך הבית כאשר אין תאורה מספקת.
  5. מסך אחורי - בערך 3" , בטח היום זה מסכי מגע. מה שכן, מסך שניתן להוציא/ לסובב לצילומי סלפי - זה יתרון בעיני!
  6. פריימים לשניה - 5 נראה לי סביר היום .
  7. משקל - כמה שיותר קל ! (דרישתה של אשתי כמובן)
  8. אלחוטי - התממשקות מול פלאפון בכדי לשלוח תמונות לwhatsapp בקלות . כמו כן יש IPAD אז אשמח להתממשקות אליו. (כלומר חיבור בwifi וכנראה גם בbluetooth )
  9. מספר נקודות פוקוס - חשוב לי שהמצלמה תבצע פוקוס מהיר ואיכותי בגלל שהילדים לרוב זזים מהר .
  10. AE Bracketing
  11. למצלמה צריך להיות פלאש מובנה
  12. לגבי האם צריך חיבור לפלאש חיצוני - קשה לי להאמין שלצרכים שציינתי אצטרך פלאש חיצוני - אני לא צלם מקצועי בחתונות או בסטודיו .
  13. תמיכה בRAW - נראה לי שכדאי, אני עדיין לא התעסקתי ואין לי עדיין הבנה מיטבית בתחום הזה ספיציפית אבל מבין שזה
    קובץ גולמי שלא עבר עריכה ובכך יש לי "בשר" לעבוד עם התמונה כשצריך לבצע עריכה .
  14. רעידות - לא השקעתי מחשבה רבה על נושא הזה, כלומר עד כמה חשוב שיהיה פי'צר של מניעת רעידות .
לגבי עדשה : בעיקרון אוהב לעבוד עם עדשה אחת שעושה את כל העבודה. עדשה של 18-200 לדעתי עושה יופי של עבודה,

לא יודע מה עוד יש בשוק, אולי יש 18-300 או משהו כזה . אני מודע שעדשה עולה כמו גוף המצלמה ואולי לפעמים יותר.

לגבי סוג מצלמה :

לא מעוניין לומר איזה סוג מצלמה מהסיבה הבאה :
  1. אני אוהב DSLR בגלל יכולת החלפת עדשות, כלומר יש יכולת להשתדרג בעתיד במידה ורוצה להתקדם.
  2. אשתי אוהבת מצלמה קומפקטית .
  3. היום יש מצלמות ללא מראה - אולי זה הסוג שאנחנו צריכים?

לגבי תקציב - בדרישות שציינתי - לא מצפה למצלמה בעלות 10 אלף שקלים כי לדעתי זה כבר רמה של מקצוענים,
אלא לרמה סבירה . לא רוצה להגביל אתכם בבחירת המצלמה, פשוט יותר חשוב "לקלוע" לדרישות מאשר לקנות
מצלמה סופר מקצועית שאין לי באמת צורך בכך.

בהזדמנות זו אני רוצה לציין שאני רק לאחרונה נחשפתי לאתר שלכם + הפורום הזה ואהבתי מאד את המקצוענות והיופי של האתר. בהחלט יש כאן אנשים איכותים .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברורו לי מטרות הצילום שלך, אבל חלק מפצירים לא ברורים לי
למה אתה צריך AE Bracketing?
אני מבין את הרצון למצלמה חדשה, אבל זה לא אומר שתמיד דגם חדש יותר של חברה א טוב יותר מדגם קודם של חברה ב
למה אתה חושב שככול שיש יותר מגה פיקסל זה יותר איכותי - זה לא תמיד נכון. 16MP של מצלמה ללא מראה טוב מכל מספר MP שיש במצלמות שלך הטלפון.
איזו מצלמה ללא מראה יש לכם - האם אפשר להשתמש בעדשות שלה ולרכוש דגם חדש יותר/מתקדם יותר ומה חסר לכם במצלמה הזו?

היות ומצלמות DSLR של ניקון לא ממש יודעות לעשות אוטופוקוס בוידאו אני מוריד אותן מהמשחק למרות שלדעתי הן בעלות יכולות סטיילס טובות יותר מאלו של קנון. והיות ומשקל חשוב לך מצלמת DSLR עם עדשה בעלת טווח גדול כמו קנון 750D עם עדשת קנון 18-135 STM זה סט לא ממש קל ואני לא חושב זה הכיוון שמתאים לכם.

כך שאני יכול להמליץ על מצלמת סוני A6000 או A63000 עם עדשת סוני 18-105
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=916287

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

סט נהדר יכולת וידאו וסטיילס מעולים, אבל ללא מסך מפרקי מלא וללא מסך מגע - בשביל מסך מגע צריך את A6500 היקרה יותר.

אפשרות נוספת מאוד מעניינת היא פנסוניק GX8 עם מסך מגע מפרקי מלא איכות וידאו מדהימה של 4K יכולות סטילס לא רעות בכלל (פחות טובות ה DSLR או מהסוני לעיל, אבל לדעתי מספקות בהחלט), היא עונה על רוב הדרישות שלך פרט לנושא AE Bracketing שאני לא מבין למה אתה צריך אותו ואפשר להוסיף לה פלאש חיצוני קטן וחביב שניתן לחבר למצלמה היות ואין לה אחד.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=904322

דרך אגב לדעתי הדגםפנסוניק G7 עונה גם כן על כל הדרישות שלך ויש לו פלאש, אבל זה דגם יותר ישן בכמה חודשים מה GX8 :)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=900543

בכול מקרה עדשה קיט יכולה להתאים לך 14-42 וכן עדשת 14-140 אם חשוב לך טווח זום גדול יותר
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=866816

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
ברצוני להודות לך על תגובתך המהירה והמפורטת.
להלן התשובות שלי לשאלותיך :

למה אתה צריך AE Bracketing?
צודק, לא הכרחי. פשוט אהבתי את הרעיון שהמצלמה מצלמת 3 תמונות בחשיפות שונות ומאחדת אותם לתמונה אחת ויודעת לפצות תאורה במקומות החשוכים , כלומר HDR . זה בהנחה שהבנתי מהו הפי'צר הזה.

למה אתה חושב שככול שיש יותר מגה פיקסל זה יותר איכותי - זה לא תמיד נכון. 16MP של מצלמה ללא מראה טוב מכל מספר MP שיש במצלמות שלך הטלפון.
בכוונה כתבתי 18 מגה בגלל שראיתי שהמיינסטרים היום זה 24 מגה ומעלה וזה פשוט לדעתי מוגזם. ה18 מגה שציינתי היה שרירותי ביותר, ובהחלט אין לי בעיה עם 16 מגה וגם 12 מגה כיוון שאני מדפיס בגדלים יחסית קטנים ולא פוסטר ענקי...

איזו מצלמה ללא מראה יש לכם - האם אפשר להשתמש בעדשות שלה ולרכוש דגם חדש יותר/מתקדם יותר ומה חסר לכם במצלמה הזו?
אין מצלמה. מצלמים בעיקר בפלאפונים. לקרובת משפחה שלי יש D40 ותענוג לצלם איתו - אבל ההבנה שלי כצלם אינו פרמטר כי אין לי מדד להשוואה למצלמות אחרות .

אני מבין את הרצון למצלמה חדשה, אבל זה לא אומר שתמיד דגם חדש יותר של חברה א טוב יותר מדגם קודם של חברה ב
לגבי תאריך שחרור המצלמה - שזה לא יהווה מכשול, כלומר גם אם יהיה מצלמה משנת 2015 שעונה היטב על הדרישות - אלך על זה.

במידה והתשובות הנ"ל שינו משהו במאומה על בחירת המצלמה ויש לך הצעות נוספות - אשמח כמובן לשמוע.

הערב אבדוק יותר לעומק על 4 המצלמות שהצעת :
A6000
A6300
GX8
G7

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בחרתי לך מצלמות יחסית קטנות וקלות, למרות שיש גם יותר קטנות, אם זה נדרש. יש גם גדולות יותר אם זה מתאים :)

אתה צודק בכל מה שרשמת,
אשמח לשמוע מה דעתך לאחר שתבדוק את מה שרשמתי

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
1
A6000 מול A6300

יתרונות הA6000:
הוא יותר זול באופן משמעותי.

יתרונות הA6300 :
1.מסריט בK4 , אני לא ממש צריך את זה לדעתי . בכדי להנות מזה צריכים טלויזיה באיכות 4K .
2. הדלקה מהירה יותר כאשר ההפרש בין 2 המצלמות הינו 0.8 שניה - לא שיקול בשבילי .
3.שקע יציאה למיקרופון - לא מאמין שאני אקנה מיקרופון יעודי .

כל שאר הפרמטרים - דיי זהים.
בנתיים הA6000 לוקח .

G7 מול GX8

יתרונות G7:
  1. זול יותר
  2. יש בו פלאש מובנה -(לי זה נראה חובה משהו חובה בכל מצלמה)
  3. המשקל יותר קל ב77 גרם
  4. שטח החיישן יותר גדול ב27% מהדגם השני.
יתרונות GX8
  1. רזלויציה יותר גבוהה - 20 מגה מול 16 מגה . כאמור זה לא ממש מזיז לי.
  2. מסוגל לבצע 12 פריימים בשניה מול 7 פריימים - גם ה7 זה מספק אותי לגמרי.
  3. יש הגנה מפני הסביבה(נראה לי מדברים על גשם/אבק) - הסביבה שאני מצלם לדעתי סטרילית יחסית.
  4. שליטה על המצלמה דרך פלאפון. אם זה רק שליטה - לא ממש צריך את זה.
כל שאר הפרמטרים - דיי זהים.
אז כאמור G7 לוקח בגלל הפלאש המובנה/משקל ושטח החיישן ולא רואה יתרונות בGX8 כיתרונות.

ועכשיו לגמר :

A6000 VS G7

יתרונות G7

1. מבחר יותר גדול של עדשות
  2. המסך מסתובב
  3. נדלק מהר יותר ב1.1 שניות
  4. מסך מגע
  5. מסריט K4
  6. יציאת מיקרופון
  7. חדש יותר
  8. אפשר לעשות צילומי לילה כ60 שניות מאשר 30 שניות במצלמה השניה
  9. Bigger jpeg buffer
  10. הצמצם מהיר יותר . יש לו 1/16000 מאשר 1/4000 (כאן לדעתי באמת לא חושב יתרון,צריך תאורה אדירה כדי שיספיק להכנס)

יתרונות A6000

1. חיישן גדול יותר (כלומר התמונה יותר איכותית)
  2. NFC
  3. יותר דק . הוא 44 מ"מ מאשר 77 מ"מ לדגם השני.
  4. רזלוציה - 24 מגה מול 16 . (בעיני לא יתרון)
  5. Faster jpeg shooting
  6. Faster raw shooting
  7. ISO יותר גבוה, אבל גם לדגם השני שיש לו 25600 זה נשמע ממש בסדר.

הייתה קצת דילמה , למעשה זה :

מסך מסתובב מול החיישן גדול יותר.
אני חושב שהמסך מסתובב יותר חשוב ומקווה מאד שזה שהחיישן קצת יותר קטן לא באמת פוגם בתמונות
כלומר במילים אחרות מקווה שהתמונות בכל זאת יצאו איכותיות מספיק.

אז G7 ניצח במירוץ.

מה דעתך על ההשוואה שלי?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
לפי DXO במבחן הסטילס הציונים הם:
A6300 -85
A6000- 82
GX8 -75
GX7 -70
צריך לקחת בחשבון שמבחינת השטח המרובע של החיישן, חיישני סוני כאן [וכל חיישני APS-C] גדולים בשטחם בכ-50% מחיישני 3\4 ויש לזה משמעות.
לגבי הרזולוציה, גם לא מדויק, באם תרצה לעשות קיטוע בתמונה כלומר לקחת חלק קטן והוא יוצג כתמונה עצמאית, ככל שהרזולוציה גדולה יותר כך האיכות לאחר הקיטוע תהייה גבוהה יותר.
האם זה פוסל את הפנסוניק, ממש לא, אבל זה כן מחייב חשיבה נוספת.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
איתן, היטבת לתאר את הצרכים הנוכחיים והעתידיים.
מה שהייתי ממליץ לך הוא להשוות בין מערכת מירורלס למערכת dslr. בהיבט העתידי ובכוונה רשמתי מערכת ולא מצלמה.
אני הייתי ממליץ לבחון:
1. גוף מצלמה
2. עדשה בתחום שרצית נניח 18-200
3. עדשת פורטרטים מהירה וחדה. עם משפחה צעירה יש לי תחושה שתרצה אחת כזו די מהר. 50/1.4 או משהו כזה.
4. פלאש ttl שוב עם צילומי משפחה בבית כנראה תלמד להעריך את האיכות המשופרת של פלאש בהטייה לתקרה/קירות.

בצע השוואה כזו ותוכל לקחת החלטה מושכלת בלי הפתעות שכרגע לא יכול לחשוב עליהן.
לגבי פנסוניק, לא מכיר אותם. לגבי סוני, יש לי (דגם שונה מה6000) ומאוד מרוצה.
כבעלים של מירורלס סוני, כל רכישה של עדשה אני רואה את המבחר הגדול של קנון ניקון אל מול המבחר הקטן והמחירים למצלמת סוני. ולא שאני מצטער על הרכישה פשוט ידעתי מה מתאים לי יותר.

יתרונות קנון ניקון -
מבחר עדשות ועלות עדשות כולל יצרני צד שלישי.
פלאש yongnuo ttl שיכול לשרת אותך טוב בעלות נמוכה

יתרונות מירורלס-
גודל קטן
אפשרות להצמיד עדשות ישנות מכל חברה באמצעות מתאם. בדרך כלל תישאר עם עדשה ידנית. (פוקוס וצמצם) כך שלא בטוח שמתאים לך

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
בדרך הביתה חשבתי רבות על הדילמה שציינתי : "מסך מסתובב מול החיישן גדול יותר ".
בעיקרון - מתי באמת משתמשים במסך מסתובב? נראה לי בעיקר בתמונות סלפי . מצלמה כזאת היא לא מיועדת לצילומים מסוג זה אלא פלאפונים משמשים לצילומים כאלו (ובגלל זה יש גם את מקל הסלפי הנודע...)
בהתחלה חשבתי שרצוי מאד שהמסך יתקפל - אך במחשבה שנייה נראה שזה לא כזה הכרחי.

ואז זה חוזר לA6000 שבו חיישן גדול ואיכותי כפי שהבנתי מ"בלוג עמי".
הפרמטר שהכי חשוב לדעתי הינו משקל הסופי של המצלמה.
אני רק יודע שמצלמה D40 של ניקון + עדשה 18-200 (עם פוקוס אוטומטי ) היא נחשבת לכבדה עבור אשתי.

אפשרות להצמיד עדשות ישנות מכל חברה באמצעות מתאם. בדרך כלל תישאר עם עדשה ידנית. (פוקוס וצמצם) כך שלא בטוח שמתאים לך
מאד חשוב לי הפוקוס האוטומטי כשאני לוחץ חצי לחיצה- טק יש פוקוס ואז לחיצה מלאה לתמונה . לפי מה שאתה תיארת נשמע שבמצלמות מירולס אין AF ?

אני לא כל כך מתמצא מה זה פלאש ttl , בגדול מבין שזה פלאש חיצוני ששמים על המצלמה.
ואם אני מבין נכון , גם במצלמת המירורלס - אפשר לשים פלאש חיצוני על המצלמה. לא ככה?

העדשה שרציתי 18-200, אני רואה שקיימת עדשה כזאת לa600 שנקראת :
Sony 18-200mm F3.5-6.3 E-Mount Lens

שאלת תם : למיטב זכרוני יש מנוע בתוך העדשה בכדי לעשות פוקוס אוטומטי, האם העדשה הזאת בעל יכולת לפוקוס אוטומטי?

אבל כאן ההפתעה שגיליתי ויכול לא להיות שלא הבנתי כראוי :
העדשה הזאת שוקלת קילו ???

כי בניקון d40, העדשה שוקלת כ540 גרם שזה נשמע לי משקל הגיוני...
כל הזמן התעמקתי במשקל הגוף המצלמה מבלי להתייחס לעדשה עצמה וצריך גם על זה לתת את הדעת....

תודה לכל המשתתפים בדיון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איתן, אתה קולט מהר ודי צודק ברוב מה שאתה כותב.
רק נקטדה קטנה, כל מצלמה היום מספקת פוקוס אוטמטי בסטליס - כך גם DSLR או ללא מראה, בוידאו DSLR רק הדגמים החדשים של קנון עושים זאת וכל מצלמות הללא מראה.
לדעתי עדשת סוני 18-105 תספק את רוב הצרכים שלך והיא גם יותר זולה מעדשת 18-20, גם יותר חדה ממנה, להסיר ספק איכות העדשה מספקת נקודה מאוד חשובה באיכות התמונה.

אתמול בדיוק הסברתי לחבר בעבודה כיצד להתשתמש ב סוני A6000 עם עדשת סוני 18-105 - נראה לי סט נהדר לעלות תועלת וגדול משקל ואיכות תמונה. אם זה מתאים לך בתקציב יש לך סט נהדר

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
לכרמי -
לאחר שיטוטיי באינטרנט הגעתי למסקנה שאכן העדשה 18-105 עדיפה על 18-200 כתלות בצרכים שלי .
זאת תיהיה העדשה ה"עיקרית" של המצלמה .

הלכתי לחנות קאמרה (קרובה מאד למקום העבודה שלי) בכדי לראות באופן ממשי ולחוש אותו ביד שלי. מצלמה בהחלט יותר קטנה מDSLR , נראית מקצועית ולא "פשוטה/עממית". מגיעה ב2 צבעים של כסופה או שחורה.
צריך להתרגל אליה, אך לפי כל הפרמטרים שציינתי - היא נראית מצוייינת עבורי.

לגבי קניית המצלמה והעדשה - יש המלצות היכן ? אני גר במרכז הארץ.
שמתי לב שממליצים כאן על cameramia הן בגלל המחיר והן בגלל השירות/אחריות.

ושוב תודה לכל המשתתפים בדיון.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באזור המרכז אני מכיר מספר חנויות שנחשבות אמינות
2Click ושפע (חולון), קמרה-מיה וסטודיו-לנד ( רמת שרות אותם בעלים), ארליך ויוגנד (תל אביב), רואים עולם (בסגולה פ"ת)

כך בחשבון שאתה גם צריך לרכוש כרטיס זיכרון מהיר ומומלץ לחשוב גם על סוללה נוספת

ותחחדש

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
מצטרף להמלצה של כרמי
יש לי א A6000 .
מצלמת פלא
עם תמונות איכותיות , וככל שאני לומד אותה יותר ככה אני מתאהב בצילום יותר .
עם כמה עדשות טובות אחרות
שהעדשה העקרית שלי היא 18-105MM .
שילוב מדהים -
צריך לשים לב כי לפעמים צריך לראות שהעדשה לא רצה לבד בזום שלה לפעמים
הצבעים שאני משיג עם סידרת הG 18-105 עשירים ויופי של פירוט.
היום נמכרת ב2500 לערך
וגם מעולה מעולה לצילום וידאו יותר מהקיט ועומק יפה .
הקיט למחיר/ מעולה בפני עצמה - שמור לספר אם קנית בחבילה אחת .
אם לא
18-105 זוהי הבחירה שלך גם פוקוס מהיר .

נערך לאחרונה ב:

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
מרגע לרגע משוכנע היטב שאני בוחר את המצלמה הנכונה :)
אני פשוט מתכוון לקנות מצלמה כגוף בנפרד + עדשה 18-105 .
לא מעוניין כרגע בעדשת הקיט שאני מודע לכך שהיא טובה , עולה כ400 שקלים, אבל לצרכים שלי ההתחלתיים נראה מיותר לעת עתה.
ביום ראשון ככל הנראה אקנה את המצלמה .:מנצח:
אם יהיו לי תמונות יפות מהמצלמה - תרצו שאפרסם אותם כאן ? כמו "בלוג עמי" שמדי פעם שם תמונות יפות.
האם זהו פורום מתאים לכך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברור שנשמח לראות תמונות שלך ואם תרצה נוכל לספק לך גם הערות - אבל רק אם תרצה :)
להסיר ספק כל אחד מזמן לעלות כאן תמונות

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
איתן, השם הוא עמי. ויש לי בלוג\אתר בשם שציינת.
גם אני אשמח מאוד לתמונות של חברים נוספים.

shlompis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היות ומצלמות DSLR של ניקון לא ממש יודעות לעשות אוטופוקוס בוידאו אני מוריד אותן מהמשחק למרות שלדעתי הן בעלות יכולות סטיילס טובות יותר מאלו של קנון. והיות ומשקל חשוב לך מצלמת DSLR עם עדשה בעלת טווח גדול כמו קנון 750D עם עדשת קנון 18-135 STM זה סט לא ממש קל ואני לא חושב זה הכיוון שמתאים לכם.

שלום,
אני לומד את נושא המצלמות עקב רצון לרכוש מצלמה איכותית. אהבתי מאוד את הדיון בפוסט הזה.
רוצה שניה להתעכב על מה שכרמי רשם על מצלמות ה-DSLR של ניקון.
הכיוון שלי כרגע הוא רכישת D5600, על עדשה טרם ננעלתי.
מה הכוונה לא יודעות לעשות פוקוס בווידאו ?!
זה מוציא בכלל מהמשוואה צילום ווידאו במצלמות הנ"ל.
או שהכוונה שהתכונה הזו לא מוצלחת/איכותית בניקון.
זה לא שהמטרה במצלמה להפוך למסרטה אבל בהחלט כן לצלם קטעי ווידאו אקראיים וקצרים מידי פעם.

אשמח להבהרה,
טנקס

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסבר קצר מאוד על הפוקוס ב DSLR:
במצלמות DSLR מערכת הפוקוס הראשית נמצאת לא על החיישן וגם העדשות בנויות לעשות פוקוס מאוד מהיר עבור צילום שהחיישן כלל לא רואה את התמונה - הוא נחשף רק לצורך הצילום עצמו שהפוקוס כבר הושג.

בצילום במצלמות DSLR דרך המסך או בוידאו החיישן חשוף כל הזמן ומערכת הפקוס היא שונה מזו שבשימוש בזמן צילום סטיללס זו מערכת איטית יותר וגם העדשות לא בנויות לפוקוס בצורה זו.

כך שבאת צילום וידאו המצלמה עובדת קשה לקבל פוקוס וזה יכול לקחת גם יותר משנייה וזה לא נראה יפה לעיין - בדרך כלל מצלמות קומפקטיות היות מבצעות זאת מהר יותר בוידאו.

דרך אגב במצלמות החדשות של קנון יש טכנולגיה חדשה שבשימוש עם עדשות מתאימות זה עובד הרבה יותר טובה.

כך שמי שחושב לצלם וידאו יכול לעבוד כמו המקצועניים עם וידאו בפוקוס ידני או לחשוב על ללא מראה של סוני כמו A600, A6300 או A6500 - מצד שני גם מצלמות ללא מראה של פנסוניק מביאות וידאו ברמה מאוד גבוהה.

למרות שיש להם חיישן פחות מוצלח מזה של ניקון יכול להיות שבמקרה שהוידאו חושב אולי כדי לבדוק את הדגמים האחרונים של קנון עם עדשות שמתאימות לנושא הפוקוס בוידאו.

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
שבוע טוב לכולם ,
בשבוע שעבר בשעה טובה קניתי את המצלמה המדוברת (A6000) עם העדשה 18-105 בקאמרה מיה.
ברצוני לציין שהשירות מורגש איכותי, ענו לי בסבלנות על כל השאלות שהיו לי באותם הרגעים .

במהלך השבוע, התחלתי להסתכל על המצלמה שלי, להבין כיצד לתפעל אותה וכו'.
מבחינת Manual - בקופסא שקיבלתי יחד עם המצלמה - ההסבר היחידי זה בסינית/יפנית . אין שום דבר באנגלית.
מצאתי באינטרנט PDF של הסבר באנגלית אך זה דיי מתומצת ולא רחב.

ואז נתקלתי ב2 שאלות עיקריות נכון לעכשיו :
1. PlayMemoeries - התוכנה שאיתה אני אמור להעביר תמונות מהמצלמה למחשב/לסמארטפון/IPAD .
הבנתי שיש בעיה שאי אפשר להתקין כי אני בישראל ולא USA .
מצאתי איזה קישור באתר של סוני בישראל והורדתי את האפלקיציה והתקנתי אותה על הפלאפון שלי (OnePlus 2 ,Android 6.0.1)
החיבור בין המצלמה לפלאפון - לא ממש עובד לי, פשוט האפליקציה "קורסת" פתאם. עוד לא התחלתי "לחפור" בנושא הזה ולראות מה עושים, אולי אתם מכירים את התופעות האלו? הייתי רוצה להוריד את האפליקציה עם הגירסה הכי אחרונה, אבל לא ממש הבנתי כיצד "משנים הגדרה שאני אהיה לקוח USA " .

בעיקרון אני צריך להתקין על IPAD ועל הSMARTPHONE שלי . אם זה לא יעבוד - אני ארגיש ממש על הפנים .

שאלה שנייה :
תוכלו להסביר לי בקצרה על כל אחת מהאפשרויות הבאות :
א. Intelligent Auto
ב. Superior Auto
ג. Program Auto
ד. Aperture Priority
ה. Shutter Priority
ו. Manual Exposure
ז. Memory recall
ח. Scene Selection

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ראה דיון קצר על נושא האפליקציה וה A6000 אני מקווה שזה יעזור
http://www.dtown.co.il/forum/threads/העברת-תמונות-sony-a6000-לנייד.44997/

למצלמה יש מצבי סצנות Scene ח.שאפשר לפבחור לצלם לפי הגדרת מצב של צילומי ספורט, לילה, ועוד...
למצלמה מספר מצבים ברמות שנותו של צילום אוטמטי (א. ב.).
מצב ג הוא מצב אוטמטי שניתן לשנות את הערכים
מצב ד הוא צילום מצב אוטמטי שבו בחרים את גודל הצמצם והמצלמה בוחרת את שאר הפרמטרים אוטמטית.
מצב ה דומה רק שבו בוחרים את זמן החשיפה.
מצב ו אני מאמין שהוא מצב ידני שבו בוחרים בכל לבד לפי מה שמתאים לנו
אני מאמין שמצב ז. זה אפשרות להגדיר ערכי צילום ואחר מכן לחזור לצלם עם ערכים אלו.

אם כל הכבוד אני לא חושב שהסבר קצר יעזור לך ואתה צריך ללמוד את מצבי הצילום של המצלמה
המאמר הבא יכול להיות נקודת התחלה טובה
https://www.allonkira.com/מאמר-צילום-יסודות-הצילום-ומושגי-יסוד/

איתן-

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
שלום כרמי,
ראשית רציתי להודות על תשובתך המפורטת.

כמו כן - בנוגע לאפליקציה playmemories , באנדרואיד הצלחתי בעזרת הלינק שהבאת .
לגבי IPAD - צריך יוזר אמריקאי , ובשביל להקים יוזר אמריקאי - נדרש כרטיס אשראי אמריקאי, אז כאן נתקעתי .
איך אתם התגברתם על המכשול הזה? כתבו שפעם היה אפשר ליצור יוזרים ללא כרטיס אשראי אמריקאי אבל מאז החמירו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור