קנון 5D Mark 3 – כל הפרטים על מצלמת ה- DSLR

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ליאור.

אני לא מסכים איתך. לצילום ספורט וטבע מצלמות קרופ מהוות יתרון אדיר. תחשוב על זה. עדשות 500 מ"מ זה עולם אחר על קרופ. תעביר אותם ל-ff וזהו. גמרת להם את הפריים. מאז כניסת המצלמות הדיגיטליות בעלות חיישני קרופ וקצב הצילום המהיר, צילומי הטבע השתפרו פלאים וכיום אתה תופס תרחישים שבעבר רק ברי מזל ומוכשרים בטירוף הצליחו להשיג. יש ביוטיוב ראיון עם זוג שהם צלמי טבע של נשיונל גאוגרפיק. הם דיברו על זה לא מעט. יחד עם זאת, צלמי ספורט מאוד נחשבים מעדיפים מצלמות קרופ. אגב, זו הסיבה שה-1dx תאפשר לעבור גם ב-ff וגם בקרופ. אני יכול להבטיח לך שרבים יהיו הצלמים (מהסוג שתיארתי) שיעדיפו את מצב הקרופ.

אגב.
זה לא משנה על מה אתה מצלם, יותר חשוב אם מה שמשמש אותך באמת מתאים לך. אני למשל, לא יכול לצלם טבע עם מצלמת ff. ה-400 מ"מ שלי גבולית גם על ה-7d.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

תמונות מצורפות

• canon-sports-cameras-white-lenses.jpg
    canon-sports-cameras-white-lenses.jpg
    KB 150.7 · צפיות: 439
נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נמר,
אין לי צל של ספק לגבי שימוש של מצלמות קרופ וצילומי טבע בהם כל מ"מ חשוב וזה היתרון היחיד שלהם ביחס ל FF בכל השאר אין מה להשוות... לרגע לא חשבתי אחרת. אבל שמשווים איכות תמונה בין חיישן FF לבין חיישן קרופ אין מה לעשות זה פיזיקה פשוטה. גודל הפיקסלים והצפיפות הנמוכה שלהם תורמת לאיכות תמונה הרבה יותר טובה והרבה יותר נקיה מאשר בחיישן קרופ.

ליאור

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ליאור.

אני לא מסכים איתך. לצילום ספורט וטבע מצלמות קרופ מהוות יתרון אדיר. תחשוב על זה. עדשות 500 מ"מ זה עולם אחר על קרופ. תעביר אותם ל-ff וזהו. גמרת להם את הפריים. מאז כניסת המצלמות הדיגיטליות בעלות חיישני קרופ וקצב הצילום המהיר, צילומי הטבע השתפרו פלאים וכיום אתה תופס תרחישים שבעבר רק ברי מזל ומוכשרים בטירוף הצליחו להשיג. יש ביוטיוב ראיון עם זוג שהם צלמי טבע של נשיונל גאוגרפיק. הם דיברו על זה לא מעט. יחד עם זאת, צלמי ספורט מאוד נחשבים מעדיפים מצלמות קרופ. אגב, זו הסיבה שה-1dx תאפשר לעבור גם ב-ff וגם בקרופ. אני יכול להבטיח לך שרבים יהיו הצלמים (מהסוג שתיארתי) שיעדיפו את מצב הקרופ.

אגב.
זה לא משנה על מה אתה מצלם, יותר חשוב אם מה שמשמש אותך באמת מתאים לך. אני למשל, לא יכול לצלם טבע עם מצלמת ff. ה-400 מ"מ שלי גבולית גם על ה-7d.
יש ל 1DX מצב קרופ? לא שמתי לב.... היא מהירה יותר מה 1D4 אבל לגבי הפיקסלים היא צעד אחורה.... קרופ ל 1.3 על ה X יתן 10.6 מגה-פיקסלים בלבד, בהשוואה ל 16 ב D. אני לא תומך גדול במלחמת הפיקסלים, אבל במקרה זה, לשימוש זה, לצלמים מקצועיים זה צעד אחורה.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חברים, אבקש רק לשמור על רוח טובה, זה שרשור על מצלמה חדשה, לא על סוגיית הגרעין של אירן...

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הכל בסדר ליאור, טעה טועה טועים :)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לעניין עצמו: חיישן קרופ הוא פשרה. אלא שכדרכן של פשרות הוא מקבל חיים משלו ובהרבה מקרים יכול להציע פתרונות משובחים. ומה שהכי חשוב, אפשר לסדר מהירות מנוע גבוהה יחסית למסגרת המלאה. וכן יש כמה כאלה שהאיכות שלהם ממש מעולה, ואני מכיר כמה צלמים שמתעלים עם הציוד המוגבל הזה (הם מתעלים כבר הרבה שנים, אבל זה סיפור אחר).

צילום מקצועי, עם כל הכבוד, ובעיקר הדרישות שלו, הוא מעבר לצילומי אירועים בגן אירועים או משחק כדורגל בליגת ילדים.
צילום מגזיני של כלים בתנועה, של ספורט, של חיות בטבע, יחד עם רמה גבוה של אבחנה עבור מי שלא צריך תמיד מהירות גבוהה אלא לפעמים חדות גבוהה במיוחד, זה המפתח.
מתישהו, וזה לא ממש רחוק, הפשרה הזאת לא תהיה הכרח עבור הצלמים המקצועיים, ואם תרצו היא כבר לא הכרח, החל מהדור הנוכחי של מצלמות הקו הראשון והשני של קנון וניקון.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יואל עדיין נשארת נקודת העלות ומצלמות FF יקרות ונשארת השאלה של התמורה לכסף - אחרי בכל גם לכלי עבודה עולה כסף ונמדד ביכולת להחזיר את ההשקעה בו.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
צילום מקצועי, עם כל הכבוד, ובעיקר הדרישות שלו, הוא מעבר לצילומי אירועים בגן אירועים או משחק כדורגל בליגת ילדים.

:בעד:
[ כתבת את מה שאני ניסיתי לומר בדף הקודם וערכתי לעצמי :O. אבל ככה זה בארץ ]

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
גודל חיישן היה ונשאר גורם מכריע באיכות התמונה.
דוגמה מ 1905, צולם עם "חיישן" בגודל כדף A4:
http://www.shorpy.com/node/12481?size=_original
לא שונה מהמעבר מ PAL ל HD,
או ההבדל בין סרט באייפון לסרט שמצולם ב RED 4K.
פיזיקה פשוטה.
זה לא אומר שאין מקום לכל המצלמות הגדלים והמהירויות.
כל צלם שימצא לעצמו את הציוד המתאים.
מחיר, משקל, עדשות, וכו'.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
quote_icon.png
פורסם במקור על ידי יואלפלרמן

:בעד:
[ כתבת את מה שאני ניסיתי לומר בדף הקודם וערכתי לעצמי :O. אבל ככה זה בארץ ]

:בעד: זו גם בדיוק היתה הכוונה שלי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור