קנון 5D Mark 3 – כל הפרטים על מצלמת ה- DSLR

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כי לא מצלמים עם פלאש שבירת כוס. רוב הצלמים מלבישים 50mm עם צמצם פתוח לרווחה.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נמר,
אם תצלם שבירת כוס עם עדשת 50 מ"מ על מצלמת FF אתה תהיה חייב להיות כ"כ קרוב שאתה תסתיר את לדודה רחל שיושבת בשורה הראשונה את כל הטקס. מההכירות שלי בתחום בד"כ מצלמים עם 70-200 וגם עם פלאש. יש אילוצים שאתה לא יכול להסתיר לכולם את הטקס בשביל לצלם...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יצא לי לראות עד היום 6463 שבירות כוס. (במקרה עשינו חשבון שלשום לגבי מספר החתונות שעשיתי).
ה-50 מ"מ היא העדשת חופות הנפוצה עבור רוב הצלמים שאני מכיר (ואני מכיר את רובם) ותמיד מסתכל על זה.

לא מעט פעמים מסתירים על מנת לצלם או שמצלמים מהצד (איפה שלא מסתיר).

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נמר,
אם תצלם שבירת כוס עם עדשת 50 מ"מ על מצלמת FF אתה תהיה חייב להיות כ"כ קרוב שאתה תסתיר את לדודה רחל שיושבת בשורה הראשונה את כל הטקס. מההכירות שלי בתחום בד"כ מצלמים עם 70-200 וגם עם פלאש. יש אילוצים שאתה לא יכול להסתיר לכולם את הטקס בשביל לצלם...
משהו רע עם ה 85/1.2, 85/1.8, 100/2 או ה 135L שהיא רחמנא ליצלן רק f/2? וגם עם ה 70-200 2.8 אפשר היום לצלם ללא פלאש ברוב האירועים. תראו איזה נקיון ב ISO3200.....:
http://www.dpreview.com/galleries/r...m=canon-eos-5d-mark-iii-low-light-iso-samples

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם באסא 800 אתה מצלם חתן וכלה בחופתם. על החופה, באופן קבוע, אור חזק יותר מכל פלאש.
בחופה, בדרך כלל, לא מצלמים עם פלאש.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
צילום אירועים הוא אחד מהשווקים החשובים ביותר עבור יצרני מצלמות מקצועיות. תחשוב על זה שכל צלם אירועים מחזיק לפחות שני גופים, 3 פלאשים ומלאי עדשות. יחד עם זאת, הם רבים יותר מצלמי ספורט או צלמי טבע. רק בישראל יש לך מעל ל-4000 צלמי אירועים שחלקם צלמי מגנטים או וידאו.
אכן ה 5 החדשה תתן תשובה מעולה לחברה האלה.
אני מבין שאתה עושה מוזיקה שם ומציץ ב LCD שלהם לראות איך יצא?
:)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בקיצור, מישהו עשה כבר PRE ORDER? מקווה שנוכל לראות אותה בישראל לפני שתצא 5D Mark 4...

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא צריך להגזים :) לרוב העצום של האנשים מצלמות קרופ הם מעל ומעבר, וזה כולל גם צלמים מקצועיים. בינינו - יש משהו רע ב 7D? (שהיא גם יותר מהירה מה 5DIII אגב.....) פחות מחצי מחיר מה 5DIII.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לא צריך להגזים :) לרוב העצום של האנשים מצלמות קרופ הם מעל ומעבר, וזה כולל גם צלמים מקצועיים. בינינו - יש משהו רע ב 7D? (שהיא גם יותר מהירה מה 5DIII אגב.....) פחות מחצי מחיר מה 5DIII.

צלמים מקצועיים עובדים עם FF

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

איך הגעת לתובנה הזו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

ה 7D מצלמה מעולה, אבל נופלת באיכות התמונה ממצלמת FF מודרנית

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
צלמים מקצועיים עובדים עם FF
ן. אם תסתכל על אירועים (בעיקר בארץ), תראה שהרבה מאוד משתמשים בקרופ. אולי הרוב. אני רואה המון 7D וגם 5D באירועים שאני הולך אליהם. ה 7D עדיין משמעותית יותר מהירה מה 5DIII, ב 33%.
יש יתרונות מובהקים לפול פריים בתחום של צילום נוף וארכיטקטורה, ולפורטרטים עם עומק שדה צר יותר. חוץ מזה - זה הרבה עניין של טעם..... ה 5DIII עדיין איטית מדי לספורט וטבע עם 6 צילומים לשנייה - ה 7D עושה 8. מי שרוצה יותר חייב את המפלצות של ה 1D. המהירות של ה 7D עדיפה גם לעיתונות. ולא כל צלם עיתונות רוצה להסחב עם 1D. לצילומי טבע מרוחקים, למצלמות קרופ יש יתרון מובהק. גם אם צריך עומק שדה רחב יותר - לקרופ יש יתרון. בנוסף, אם תשים את אותה עדשה על קרופ ועל פול פריים על הקרופ היא תהיה חדה יותר בקצוות כמובן....
בקיצור, זה תלוי העדפה אישית ותלוי שימוש, ולצורך העניין תסתכל מסביבך ותראה לא מעט מצלמות קרופ בשימוש מקצועי.

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ה 7D מצלמה מעולה, אבל נופלת באיכות התמונה ממצלמת FF מודרנית
לא יודע אם זה נכון אבל זה גם לא כ"כ חשוב, מכיוון שאם יש יתרונות באיכות התמונה הם בעיקר בראש של ה pixel peepers.
ההבדלים הם באופי השימוש (אם אלך לצלם משחק כדורגל של הילד אעדיף את ה 7D עקב מהירות הצילום למשל). כיום, בינינו, כל המצלמות האלה מצלמות מדהים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא יודע אם זה נכון אבל זה גם לא כ"כ חשוב, מכיוון שאם יש יתרונות באיכות התמונה הם בעיקר בראש של ה pixel peepers.
ההבדלים הם באופי השימוש (אם אלך לצלם משחק כדורגל של הילד אעדיף את ה 7D עקב מהירות הצילום למשל). כיום, בינינו, כל המצלמות האלה מצלמות מדהים.

טווח דינמי יותר טוב וטיפול טוב יותר ברעש (ויש עוד נקדות) זה דברים של מה בכך - השאלה האם זה שווה את הפרש המחיר? :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
נערך..

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
טווח דינמי יותר טוב וטיפול טוב יותר ברעש (ויש עוד נקדות) זה דברים של מה בכך - השאלה האם זה שווה את הפרש המחיר? :)
בטווח דינמי אאל"ט אז עדיין מצלמות קרופ של ניקון עדיפות על פול פריים של קנון..... לפחות זה היה המצב לפני כמה חודשים, לא יודע אם זה שונה היום..... זה לא אומר שלניקון מצלמות עדיפות.... אם סנסור גדול היה רק ברכה אז מדיום פורמט היה הרבה יותר פופולרי - הוא לא.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נערך

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בהמשך למה שכתבתי לליאור - ל 1DMark III יש סנסור קטן מה 5D. האם היא שווה את המחיר? :)
בכל מקרה ה 7D כבר די ישנה - אני מניח שהשנה יציגו את המחליפה שלה - ואני מניח ששם הם יעלו את ה FPS ל 10 כנראה, ובכל מקרה ידאגו שהיא לפחות תשתווה ל 5D בכל פרמטר חוץ מגודל החיישן כמובן - כמו שהם עשו בסיבוב הקודם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור