קנון 1100D – מצלמת DSLR כניסה לעולם חובבי הצילום, ביקורת

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
השאלה הזאת רלוונטית רק לדגמי ניקון, אצל קנון, הבעיה הזאת לא קיימת.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב - אם כבר דנים בעדשות טובות בטווח שדובר פה אז הסיגמא 17-50/2.8 עם מייצב היא עדשה מעולה, 2000 ש"ח פחות מהקנון 17-55 ולאו דווקא פחות חדה. יש גם יבואן טוב לסיגמא בארץ - כשנזקקתי לשרות על עדשה לא באחריות קיבלתי פתרון טוב ובזול.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום במצלמות ה DSLR של קנון לא קיים מנוע פוקוס במצלמות המנוע קיים בעדשות וכך גם לגבי המייצב
יש לכך גם יתרון כי לעדשות טובות יותר יש מנגנונים טובים יותר של פוקוס ומייצב

כל העדשות שאני מכיר כעת בשוק מגיעות עם מערכת פוקוס - אם יש לך עדשות מאוד ישנות צריך לבדוק לגבי כל עדשה מה יש או אין לה (כאמור אין לך בעיה עם עדשות חדשות).

אבל אני חושב שאתה מתחיל לא מההתחלה - מה בדיוק אתה צריך? יש לך עדשות קימות ומחפש מצלמה? או שאתה בודק רכישה של מצלמה עם עדשה?

אם אתה מעוניין ניתן לעזור לך יותר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אגב - אם כבר דנים בעדשות טובות בטווח שדובר פה אז הסיגמא 17-50/2.8 עם מייצב היא עדשה מעולה, 2000 ש"ח פחות מהקנון 17-55 ולאו דווקא פחות חדה. יש גם יבואן טוב לסיגמא בארץ - כשנזקקתי לשרות על עדשה לא באחריות קיבלתי פתרון טוב ובזול.

אתה מדבר על ה סיגמה 17-50 או על ה 18-50 שלהם?

א

אורח

אורח
המון תודה אבל עדין כנראה חסרים לי כמה פרטים.
כרגע אין לי מצלמת SLR ( גם לא עדשות ) ואני מתכנן לקנות את 1100d כמצלמה הראשונה ומעדיף להשקיע את הכסף בעדשה (סביב ה-1500 שקל) עדשה שתהיה למגוון רחב של תחומים בעיקר צילומי נוף טבע חיות מרחוק וכו' לכן חשבתי על עדשה 18-200 מ"מ. מצאתי במחיר הזה בעיקר עדשות ללא מנוע פנימי בעדשה.
http://www.mdk.co.il /item/Sigma_18_200mm_DC_Can
השאלה היא בכל עדשה שכתוב שאין לה מנוע פנימי השימוש הוא רק בזום ידני? (ל 1100D). האם בכלל עדשה כזאת עם טווח זום כזה גדול במחיר כזה תוציא תמונות סבירות? (מעדיף טווח שימושיות מאשר איכות קצה). ובמקבילה של SIGMA עבור ניקון של העדשה הזו קיים מנוע פנימי בעדשה ובאותו מחיר ככה שאולי שווה לי לקנות את ה-D3100 של ניקון ולצרף לה את העדשה הזו.. http://www.mdk.co.il/item/Sigma_18_200mm_DC_Nik
עוד אפשרות שעלתה אצלי היא Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM for Canon ב1500 ש'

המון המון תודה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
למה העדשה המסוימת הזו של סיגמה? ולמה החנות המוסימת הזו?
יש עדשה מקבילה של טמרון עם מנוע פוקוס באותו מחיר - עדשות של קנון בדרך כלל נחשובות טובות יותר מעדשות של סיגמה או טמרון, אבל יקרות יותר (וכל אחד צריך להחליט מה העדיפות שלו)

הגישה שלי בעדשות היא שעדשות עם טווח זום גדול בדרך כלל מספקות אופטיקה פחות מוצלחת - נכון זה נוח שיש עדשה אחת לכל הטווח, אבל גם מצלמה קומפקטית יותר נוחה ממצלמת DSLR
כמו כן אני אוהב עדשות עם צמצם גדול כמו 17-50 עם צמצם F2.8 שהוזכרה כאן.

נקודה נוספת לדעתי ה 1100D היא מלצמת כניסה לא רעה, אבל ה 500D או 550D שעולות כמה מאות שקלים יותר מוצלחת יותר ואפשר היה להתקדם איתם יותר בעתיד - אבל אני מכבר מכביד לך על הכיס

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
המון תודה אבל עדין כנראה חסרים לי כמה פרטים.
כרגע אין לי מצלמת SLR ( גם לא עדשות ) ואני מתכנן לקנות את 1100d כמצלמה הראשונה ומעדיף להשקיע את הכסף בעדשה (סביב ה-1500 שקל) עדשה שתהיה למגוון רחב של תחומים בעיקר צילומי נוף טבע חיות מרחוק וכו' לכן חשבתי על עדשה 18-200 מ"מ. מצאתי במחיר הזה בעיקר עדשות ללא מנוע פנימי בעדשה.
http://www.mdk.co.il /item/Sigma_18_200mm_DC_Can
השאלה היא בכל עדשה שכתוב שאין לה מנוע פנימי השימוש הוא רק בזום ידני? (ל 1100D). האם בכלל עדשה כזאת עם טווח זום כזה גדול במחיר כזה תוציא תמונות סבירות? (מעדיף טווח שימושיות מאשר איכות קצה). ובמקבילה של SIGMA עבור ניקון של העדשה הזו קיים מנוע פנימי בעדשה ובאותו מחיר ככה שאולי שווה לי לקנות את ה-D3100 של ניקון ולצרף לה את העדשה הזו.. http://www.mdk.co.il/item/Sigma_18_200mm_DC_Nik
עוד אפשרות שעלתה אצלי היא Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM for Canon ב1500 ש'

המון המון תודה!!
התבלבלת. כל עדשה עבור קנון כוללת מנוע פנימי. אין כזה דבר עדשה ללא מנוע לקנון - לא קיים. עבור ניקון קיימים מספר עדשות ללא מנוע פנימי - אלה דגמים ישנים בלבד. בגדול מסכים עם כרמי - אם אתה מחפש נוחות מעל איכות צילום - אז למה לך לרכוש DSLR? אני חושב שהעדשות זום הארוכות הן פשרה גדולה מדי, אבל זו רק דעתי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני חושב שהעסקה הטובה ביותר לצלם המתחיל היא זו:
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=2366
בלי קשר להמלצה או לא על החנות הספציפית.

ההמלצה הזו היא אישית. העדשה הזו נותנת אחלה תוצאות והיא מתאימה להכל.

א

אורח

אורח
הסתכלתי על ביקורות של העדשה הזו היא לא נשמעת מוצלחת במיוחד למרות שהיא של קנון..
כנראה אני אקנה את Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM נשמעת מוצלחת יחסית לטווח/מחיר/איכות. למישהו יש ניסיון עם העדשה הזו? או שהיא גם פשרה גדולה מידי בגלל הזום הגדול? היא נשמעת פופולרית... ובאמת ה550d נשמעת עסקה יותר טובה..כנראה זה יהיה הדיל הסופי.
ושוב תודה על העזרה אני דיי דל תקציב ולכן מנסה למצוא פשרות ולא ללכת על קיצוניות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 550D במחירה מוצחת יש לך איכות תמונה נהדרת ויכולת מאוד מרשימה גם ב ISO גבוהה זו קפיצה גדולה מול ה 1100D
בקשר לעדשה של סיגמה, אני לא מכיר אותו אישית, אבל ביקורת ברשת יחיסית פושרות עבורה
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-18-125mm-f-3.8-5.6-DC-OS-HSM-Lens-Review.aspx

לא שהיא בחירה רעה, אבל אני מקווה שבעתיד יש תוכנית לרכוש עדשות טובות יותר שיאפשרו לנצל את היכולת של המצלמה הזו.

לדעתי לא צריך למהר לרכוש עדשה שתספק לך את כל הטווח כבר מרכישה ראשונה - תחשוב על כך

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני חושב שהעדשה של קנון בקיט שהבאתי טובה מזו.
אם כבר לך על העדשה של סיגמא שלי, שהיא טובה , זולה , ואם בביקורות עסקיננו אז יש לה ביקורות מעולות:
sigma 17-70 2.8-4/f hsm macro
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?ID=2341

noamte

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום למביני העניין!
לפני כ6 שנים קניתי מצלמת Canon powershot s2 IS, והיא שרתה אותי נאמנה. בשלב מסויים המצלמה החלה בהדרגה לזלול סוללות בקצב הזוי, וחוצמזה שגם החלו לה לאחרונה בעיות מכאניות, כך שכנראה הגיע זמן לשדרג... (השקעתי בתיקון אך לצערי בעיית הסוללות עדיין קיימת)

כמה שאלות:
יש לי אפשרות של קנייה של מצלמה מחודשת עם אחריות ל4 שנים, במחיר זול יותר. אשמח לשמוע את דעותיכם בנושא...
איפה ה1100D נמצא בהיררכיה של מצלמות ביחס לסדרת הPowershot? -מבחינת יכולות ומבחינת התאמה לחובבנית/חובבנית מנוסה...
האם המצלמה עובדת על סוללות AA או סוללה פנימית? בתחושה שלי, אורך חיי הסוללה מוצלח יותר כאשר המצלמה מתבססת על סוללה פנימית- אני צודקת?

תודה רבה!
נעם

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
השוואה לסדרת Powershot? ה- 1100D היא מצלמת DSLR שזו חיה אחרת, בגודל, בתפעול, ביכולת החלפת עדשות ובאיכות התמונה.
מצלמות DSLR פועלות על סוללה יעודית ובד"כ מספקות יכולת לצלם כמה מאות תמונות על טעינה אחת.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 1100D היא מצלמת רפלקס DLSR וכלל לא מצלמה קומפקטית - היא חיה שונה לגמרי עם עינית אופטית ומראה שאפשרים לראות בדיוק את מה שהעדשה רואה וכן למצלמה יתרונות נוספים על מצלמה קומפקטית כמו חיישן גדול יכולת להחליף עדשות, אבל היא היא גדולה יותר וכבדה יותר ולא כל אחד אוהב את זה.

השאלה האם זה מה שאת רוצה? אם כן אני ממליץ לך לקפוץ לחנות להחזיק אחת ביד לראות אם זה מתאים לך.

עד כמה שאני מכיר מחירים בארץ לא תמיד שווה לרכוש ציוד מחודש (זה לא מספיק זול מול חדש)
כמו כן צריך לבדוק אם המחיר שמדברים איתך כולל גם עדשה למצלמה ואיזו או שמודבר רק על גוף המצלמה וצריך לרכוש עדשה בנוסף (אם אפשר לדעת מה הדיל?)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור