קנון 1100D – מצלמת DSLR כניסה לעולם חובבי הצילום, ביקורת

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מצטרף להמלצה. גם אני רכשתי את הטמרון לפני כחודשיים. התוצאות מצויינות לטעמי. עדשה חדה מאד יחסית. יופי של תמורה לכסף. אני רכשתי בפוטופילם כי הם עשו טרייד אין עם העדשה הקודמת שלי. חנות איכותית עם שירות טוב אבל קצת יותר יקרה.

קמרה בנמל ת"א זולה יותר ולטעמי גם חנות איכותית.

מבחינתי לעדשה הזו יש שני חסרונות. הפוקוס קצת רועש (לא ממש מפריע לי אבל יש כאלו שזה יפריע להם). החסרון השני והיותר משמעותי מבחינתי הוא טווח זום שלא מספק עבורי ובוודאי לא כעדשת טיולים שאמורה להיות עדשה ש"מרותכת" למצלמה.

בגלל הטווח המצומצם יחסית שוקל להחליף אותה בקאנון 15-85 שיקרה יותר ולצערי גם בעלת צמצם סגור יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה 15-85 עדשה חדה ןתמורה מעולה לכסף למרות שהיא לא ממש זולה, החיסרון שלה זה באמת חוסר בצמצם פתוח
(היה לי אותה לשבוע)

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
ה-15-85 אדירה. יש לי אותה והיא גם חדה, מיוצבת בצורה מדהימה ומפקסת מהר.
טובה למי שמצלם וידאו וגם ליום יום. בשביל צמצם פתוח אפשר להשלים עם ה-50MM 1.8.

לגבי הטמרון - אכן הגרסא הלא מיוצבת הרבה יותר טובה מהמיוצבת מבחינת חדות

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
היי גולן

השימוש שלי הוא למטרות תחביב בלבד. איני אוהב ואיני רוצה להסחב עם סט ציוד צילום וכמה עדשות ולהחליף ביניהן.

אם אכן ארכוש את ה- 15-85 , אחפה על הצמצם הסגור בISO גבוה יותר בעת הצורך.

מה לעשות שהחיים מלאי פשרות ואי אפשר לקבל גם טווח זום רחב יותר, גם צמצם פתוח, גם מחיר שפוי וגם חדות ואיכות אופטית באותה עדשה.

העדשה היחידה שאני מכיר שיש לה כמעט את כל התכונות האלו היא קנון מסדרת ה - L בטווח 24-70 צמצם 2.8 אבל המחיר....אך המחיר...בלתי שפוי בעליל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלמה, העדשה הזו לא מתאימה למצלמות קרופ היות וה 24 (בעצם כפול 1.6) זה לא מספיק רחב
כמו כן היא ללא מייצב והיא קצת גדולה וכבדה

אז גם היא לא מושלמת :)

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
מצטרף לכרמי, עדשת 24-70 מותאמת למצלמות FF. על מצלמת קרופ תתחיל מ38 מ"מ בערך, שזה לא רחב ולא שימושי.
15-85 או 17-55 הן שתי עדשות הקרופ הטובות ביותר בשוק (למצלמות קנון כמובן).

נערך לאחרונה ב:

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
ה 24-70 2.8 של קנון שוקלת קילוגרם אחד, טיבין ותקילין. לכן השימוש בה לא נוח ביום יום.
וה 20D ממש לא רועשת באיזו נמוך. ב 1600-3200 ברור שהיא לא נקייה כמו הדור החדש.
בזמנו עם ה 20D עבדתי עם ה 17-85 (מה שהיום ה 15-85 המוצלחת יותר) ולצמצם פתוח קניתי אז את
הקנון 28 1.8, שנתנה לי נורמל+מפתח צמצם גדול, וכמובן קטנה, קלילה, כל הסטאפ הופך לקומפקטי.

א

אורח

אורח
התלבטות לצלם מתחיל בין ה1000D ל 1100D

אהלן. אני טס במוצאי שבת הקרוב ומתלבט מה לקנות בדיוטי פרי... חשבתי לתומי ללכת על ה1000D הבסיסית ב530 דולר אך המוכר שם הציע בחום לשדרג כבר ל1100D שעולה 800 דולר, שזה כבר קצת יקר... האם משתלם להוסיף ולהשקיע? האם זה מחיר טוב לשתי המצלמות הללו? מה אומרים?
קישור לאתר באג דיוטי פרי: http://dutyfree.bug.co.il/?c=2
והייתכן שזו אותה 1100D שנמצאת בהשוואת זאפ ועולה סביב ה2200 ש"ח?
כאן בקישור אתר זאפ: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=790098
תודה רבה - בנימין. benis605@walla.co.il

golant

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1
נקודות
18
היי בנימין, קיימים גם יבואנים מקבילים (תוכל לראות ב-ZAP) שמוכרים את המצלמה בסכום נמוך יותר. גוף בלבד של 1100D יעלה לך 2170 בקאמרה מיה ועדשת 18-55 (עדשת הקיט) תעלה 440 ש"ח הכי נמוך. סה"כ הסכום הוא כ-2600 שקלים.

קח בחשבון שה-1000D זו מצלמה שיצאה לשוק לפני שלוש שנים והיא מיושנת מאוד. בנוסף לכך, אין לה וידאו והיא מרעישה מאוד כבר -בISO 800, מאחר ויש לה את החיישן של ה-400D שיצאה לפני ארבע שנים.

שווה להוסיף את הסכום לדעתי, ותרויח גוף חדש יותר, מתקדם יותר ועם וידאו ב-HD.

טיסה נעימה! :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני גם לא הייתי פוסל בדיקה של רכישה מיבואן מקביל שמאפשר קבלת דגמים מתקדמים יותר של קנון במחיר קרוב מאוד
ה 500D ואפילו ה 550D

כמו כן גם ניקון יש דגמים לא רעים במחירים האלו - האם זו אופציה עבורך?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
א. תודה לכל העוזרים, התחדשתי ב sigma 17-70 , 2.8-4 macro .
אחרי נבירה קשה באינטרנט, בכל מקום אפשרי , מצאתי שהיא הפתרון הטוב ליותר בשביל מה שחיפשתי.

אגב, במקרה היום ,כאשר רכשתי את העדשה הייתי עם אחותי והיא רכשה 550D.

היום היא נמכרת בקאמרה מיה ב2750 ש"ח שזה מה שרכשנו שם. לגוף כמובן.
סה"כ 600 ש"י יותר מה1100.
והיא הרבה יותר שווה. מומלצת, ובהבדל קל.
בנוסף עשו לנו 12 תשלומים ללא ריבית על הכל.
אין הבדלים כמעט במחיר בין שם לדיוטי פרי, חוץ מזה שבקאמרה מיה זה היה עם אחריות שלהם ולא של קארט.
שמספקת אותנו.

ממליץ בחום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדשו - רכישת גוף זה רק ההתחלה של רכישות בעתיד :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תודה.
זו המטרה כמובן :)
אבל גוף טוב חשוב.

א

אורח

אורח
האם כל זה עדיין רלוונטי ..

הי,
לאחר בירורים והתלבטויות, החלטתי שאני רוצה את ה- 1100d של קנון עם עדשה 18-55. זה עומד בתקציב שלי.. והמטרה היא: תחביב-רציני ואני מתחילה.. אז חשוב לי שהמצלמה תהיה נוחה לתפעול. ראיתי שההתכתבויות היו ביולי.. האם משהו השתנה מאז? האם אתם ממליצים אחרת?
איפה הכי כדאי לקנות : קמרה מיה , MDK או פוטופילם? אני צריכה המלצה באיזור המרכז- עדיפות לת"א .. בשלושת החנויות המחירים כמעט זהים .. אבל בכל זאת אשמח לדעת על מי אפשר לסמוך יותר.. תודה! סיון.

ושאלה נוספת האם שווה לי לקנות את העדשה : 18-135
או שלהתחלה יספיק לי ה : 18-55 ?
כי יש הבדל משמעותי במחירים...

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אפשר גם לבדוק את ניקון D3100 עם עדשת קיט בסביבות אותו מחיר
לגבי נוחות הפעלה צריך להחזיק את שנהם ביד ולהרגיש - ההבלים ביכולות ואיכות תמונה יהיו מאוד קטנים.

אני רוכש ויש לי ניסיון טוב עם ארליך ופוטופילים - שניהם בת"א :)

מה שחשוב בעדשה זה לא רק הטווח ובמחיר של ה 18-135 כבר הייתי הולך על טמרון 17-50 F2.8 או סיגמה 18-50 F2.8 (בדגמים עבור ניקון או קנון) כאשר הן בכמה מאות שקלים יותר יקרות, אבל מספקות צמצם גדול ואיכות אופטית טובה שזה יתרון חשוב בצילום.

למי שלא בטוח אני ממליץ לרכוש את עדשת הקיט 18-55 של קנון אן של ניקון שעולה בסביבות 500 ש"ח ובעתיד אם התחביב תופס אפשר לרכוש עדשות נוספות טובות ויקרות יותר (והקיט תהפוך לעדשת גיבוי למקרה בצורך)

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ה18-135 היא אחלה אבל לא ל1100. שווה להשקיע פעם אחת טיפה יותר זוזים וללכת על ה550D . ההבדל מאוווד גדול. מה גם שאז אין בעיה לצלם עם ה18-135 כי המצלמה מחפה על צמצם מוגבל.

אני ממליץ לעומת כרמי לא על הסיגמה הזו, אלא על הסיגמה שלי יש שהיא יותר מתאימה למתחילים.
זה ה 17-70 2.8-4/f שהיא גם עם מייצב תמונה, גם מנוע HSM וגם עדשות מאקרו יחסי (מפקסת מ 3 ס"מ).
כמו כן היא חדשה וקיבלה ביקורות מעולות בכל העולם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת קורפ לא תחפה על צמצם מוגבל בעומק שדה

א

אורח

אורח
המלצה לצלם מתחיל

שלום,
אני מעוניין לרכוש מצלמה לטובת צילום כתחביב ויש כל כך הרבה סוגים ודגמים, לשם הפשטות אם נמקד בקאנון- איזה דגם יכול להתאים למטרתי?
אודה להתייחסות.

א

אורח

אורח
מנוע פוקוס פנימי של המצלמה

מישהו יודע האם קיים מנוע פוקוס פנימי של המצלמה הזו או שצריך לצרף לה עדשה עם מנוע פוקוס?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור