קנון או ניקון?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מהי העדפתכם ולמה?

את דעתי האישית אוסיף בהמשך.:)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה לא המצלמה זה הצלם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ובכל זאת.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לצערי עם ניקון אין לי כמעט ניסיון.
יצא לי לראות ולהשתמש בריפלקס מלאה אנלוגית בזמנו, של קנון והיא הייתה מדהימה.
מבחינת דיגיטליות וקומפקטיות אני אוהב את המצלמות של אולימפוס בעיקר עקב האובר קומפקטיות שלהן.
לכן לדעתי שכחת מתחרה כבדה בשוק שהיא אולימפוס, אשר גם לה מספיק מצלמות בטווחים הגבוהים.

אגב עוד יותר חשוב מהמצלמה זה האופטיקה שלה, ולכן המצלמות שיכולות להשתדך לאופטיקה טובה יותר הן הטובות יותר :)

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
זה משתנה.
בשנות ה 60-90 ניקון שלטו, בשנות ה 2000, עם כניסת הדיגיטל, השליטה עברה לקנון.
היום ניקון נתנו מכת פיתוח חזקה, והם כבר לא סובלים מנחיתות באיכות התמונה, כמו שהיה
בתקופת ה D100/200, והאימפרייה הקנונית נסדקה.
עדיין תראו יותר עדשות לבנות משחורות (אנשים מושקעים בציוד, גורם מהותי מאד), אבל היום
הייתי מעדיף ניקון D700X (עוד לא יצאה) על קנון 5D2, כנראה. (אם היא תענה על הציפיות).
תתחדשו על הפורום הזה!
:)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
בתחום המקצועי, ניקון שלטה מאמצע שנות השישים, עד אמצע שנות השמונים (ניקון F, F2 ו-F3). קנון, עם מלצמות מתקדמות אלקטרונית והנדסת אנוש עדיפה (F1 NEW, A1 ו-T90), על רקע היתקעות של ניקון עברה למקום הראשון. בכלל הייצר, קנון הייתה הגדולה ביותר וראשונה במכירות.
קנון הבילה במיקוד אוטומטי, והייתה ראשונה בהתחלה גם בתחום הדיגטלי. בשנים האחרונות, למרות עדיפות קנון בהנדסת אנוש (שהצטמצמה) ועוד כמה יתרונות, לניקון יש יתרונות בתחום מעבדי תמונה מסוימים (יתרונות בצבע) ובמבזקים.
כל זה עקרוני, לא מתייחס לדגם מול דגם, והתשובה האישית חסרת ערך (פרט לאדם המחליט).
ההעדפה היא עניין של הרגל (שלי היום קנון בגלל הנדסת אנוש).
צלמים לא קונים גוף מצלמה רק בגלל שאחד טוב מהשני, כי הם מושקעים בהרבה עדשות ויש גם אלמנטים של הרגל, קשרים עם יבואנים (גם בעולם הגדול) ואופציה לבנק עדשות וציוד.

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
שאלת מליון הדולר שאין לה תשובה ...

סוני או פנסוניק ( טוב נו .. בטח פנסוניק (-: ) .
פלאזמה או LCD ??
אפל או מיקרוסופט ??
ב.מ.ו או מרסדס ??
ג'יגה בית או אסוס ??
נייקי או ריבוק ??
נאשיונל ג'אוגרפיק או דיסקברי ??
ברקוביץ או רביבו ??
ידיעות או מעריב ...

בכל תחום בחיים יש את השאלות הללו שבלתי אפשר לתת להם תשובה החלטית.

זה בהחלט הצלם !!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שאלת מליון הדולר שאין לה תשובה ...

סוני או פנסוניק ( טוב נו .. בטח פנסוניק (-: ) .
פלאזמה או LCD ??
אפל או מיקרוסופט ??
ב.מ.ו או מרסדס ??
ג'יגה בית או אסוס ??
נייקי או ריבוק ??
נאשיונל ג'אוגרפיק או דיסקברי ??
ברקוביץ או רביבו ??
ידיעות או מעריב ...

בכל תחום בחיים יש את השאלות הללו שבלתי אפשר לתת להם תשובה החלטית.

זה בהחלט הצלם !!

בכל יום אנחנו מקבלים החלטה - יש לכל אחד את הההחלטה שלו על כל אחת מהדוגמאות לעיל.

לגבי החלטה הספציפית הזו, אני חושב שצריך לבדוק דגם מול דגם ולא חברה מול חברה - אנחנו לא הולכים להיות יבואנים או חנות של מצלמות :)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לגבי רכישה, מה שקובע זה דגם ביחס למחיר מוקצב ולאחר החלטה אם רוצים ללכת על מקצוע, תחביב או בכיוון של כלי לתיעוד משפחה/אירועים פרטיים.
אחרי ההחלטה לך ל-dpreview
חקסמח

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
באופן עקרוני אני חושב קנון , למרות העובדה שאני מסכים עם גיתי לגבי העדיפות של ניקון . הסיבה שלי היא שלקנון יש מגוון עדשות L מעולות עם מפתח צמצם 4 , שהן יחסית זולות , אבל יותר חשוב הן זכוכיות L במשקל קל יחסית לזכוכיות 2.8

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לדעתי ניקון, אני יותר מתחבר לאורגונומיה שלה, מבחינתי גם הצבעים של ניקון נכונים יותר.ולדעתי גם העדשות שלה יותר טובות מבחינה אופטית. (המקבילות)
ד"א לאלו שלא יודעים המצלמה הראשונה שקנון שיוקו היתה מצוידת באופטיקה של ניקון, אבל זה לא קשור לרשום למלעה.

sam_b

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
היזהרו!!!!!
רק לא ניקון כשהדר סוכנויות הם היבואנים
הם מתכחשים לתיקונים במסגרת האחריות
שמוליק

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום סם.

אם השאלה הייתה מה עדיף, קרט או הדר אז היה מקום לתגובה שלך.
מכיוון שהשאלה היתה על המצלמה עצמה {שניתן לרכוש גם בחו"ל} אז אין טעם לתגובות כאלה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מוזר שהרוב כאן מעדיפים ניקון והעולם קונה קנון

בעצם זה יותר מוזר שגם רוב המעדיפים ניקון - עדיין נמצאים עם קנון, אולי בגלל העדשות שכבר יש להם :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בארה"ב קונים קנון.
במזרח, רוסיה - ניקון

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאיפה המידע הזה?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לי כ-20-25 טיסות כל שנה מסביב לעולם
התרשמות שלי..

אני רואה שכל הכתבים בטלויזיה גם בקנדה וגם וארה"ב מסתובבים עם קנון (עם לפחות שניים, ליתר דיוק - הם לא מחליפים עדשות)

כמו שבארץ קונים מזדה, ובקנדה - טויוטה (אולי היום - פחות. לא יודע, לא הייתי שם שנה)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מעניין אם יש סטטיסטיקה רצינית בנושא

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קנון שולטים בצילום ספורט בגלל העדשות טלפוטו, אין לדוגמא לניקון עדשת 800mm. בגביע הקיץ תראו כמעט רק קנון. בעולם האופנה ניקון, לרוב. עיתונות יותר קנון. לגבי צלם חובב: ההובלה מתחלפת כמעט כל שנה. בצילום סטילס אין כמעט הבדל. הייתי נותן יתרון לקנון מכיוון שהיום הם יותר מתקדמים בנושא של ווידאו בDSLR. ומי שלא ראה ווידאו ב- Canon 5D Mk 2 או ב- 7D לא מבין איזו מהפכה זאת... ווידאו באיכות מקצועית לחלוטין ב$1500. אבל ניקון קרובים גם בזה, ואני מניח שידביקו את הפער בדור הקרוב שלהם. בעדשות יש לקנון כמה שאין לניקון: 70-200 f/4 עם ובלי מייצב - עדשות קלות מדהימות במחירים סבירים, 85 f/1.8 ו 100 f/2 - מדהימות ועולות רק $400. חוץ מזה - זה באמת רק ענייין של העדפה אישית, אין מנצח. אני אישית קנון, והסיבה שאשאר קנון היא רק בגלל העדשות שכבר יש לי. בכל אופן היום צריך לקחת בחשבון את מצלמות micro four thirds של פנסוניק ואולימפוס - ה פנסוניק GH1 מצלמה מדהימה, עם כמה יתרונות שלקנון וניקון אין מענה כרגע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור