קישור מעניין למי שחושב להשקיע במצלמת FF יקרה...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
http://om.co/2015/03/06/standalone-camera-shot-dead-by-iphone/

בגוף הכתבה יש קישור לאינסטגרם - תמונות מדהימות שצולמו עם מצלמות קטנות עד קטנטנות...

https://instagram.com/moment_lens/

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הייתי בחודש שעבר בנסיעת עבודה בגרמניה ולקחתי מצלמה קומפקטית וצילמתי שם ולדעתי מספר אלבומים מוצלחים, אז כן, לדעתי ניתן לצלם גם במצלמה קטנה ובטח גם עם זו של הטלפון ולקבל תוצאות נהדרות - מצד שני אני מעדיף לצלם במצלמת FF כאשר יש לי את האפשרות ולדעתי היא מספקת לי יכולות צילום שלא תמיד אני יכול לקבל במצלמות עם חיישן קטן יותר.

פעם בכמה זמן אני פוגש כתבות שלדעתי מראות עד כמה חוקי הפיזיקה לא נכונים - או להגיד שבעצם חיישן קטן עושה עבודה זהה לזה של חיישן גדול (שוב, לדעתי גודל החיישן מאוד חושב)

היות ואני בעד דיון בפורום, אז אשמח לדעת באמת מה אתה (או מי שרוצה להגיב) חושב על הנושא

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה טוב לפרסום תמונות למשפחה ב-web ו-email
לרוב האנשים זה מספיק.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
גם באייפון אפשר לצלם תמונות מרהיבות, האם זה הופך את החיישן שלו ליותר טוב מ- FF? ממש לא.
חיישן FF הוא יותר טוב, ללא ספק. רק שלא בכל סיטואציה יבוא יתרונו לידי ביטוי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
התמונות ממש לא משהו.
יש עליהן אובר עיבוד מטורף ורואים את זה.
הפוקוס טוב ולא יותר.
כמו כן יכול להיות שלבחור יש עין לא רעה בכלל. תמיד זה הרוב הצלם ופחות הציוד.

אין פה בכלל דיון לדעתי האישית על הטכנולוגיה. חיישן FF בכלל לא נכנס לאותה קטגוריה עם מצלמות מהסוג שהוזכר.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הייתי בחודש שעבר בנסיעת עבודה בגרמניה ולקחתי מצלמה קומפקטית וצילמתי שם ולדעתי מספר אלבומים מוצלחים, אז כן, לדעתי ניתן לצלם גם במצלמה קטנה ובטח גם עם זו של הטלפון ולקבל תוצאות נהדרות - מצד שני אני מעדיף לצלם במצלמת FF כאשר יש לי את האפשרות ולדעתי היא מספקת לי יכולות צילום שלא תמיד אני יכול לקבל במצלמות עם חיישן קטן יותר.

פעם בכמה זמן אני פוגש כתבות שלדעתי מראות עד כמה חוקי הפיזיקה לא נכונים - או להגיד שבעצם חיישן קטן עושה עבודה זהה לזה של חיישן גדול (שוב, לדעתי גודל החיישן מאוד חושב)

היות ואני בעד דיון בפורום, אז אשמח לדעת באמת מה אתה (או מי שרוצה להגיב) חושב על הנושא
בכל מה שקשור לפיזיקה אין מה להתווכח: ככל שהחיישן גדול יותר הוא קולט יותר אור - ואור זה בסיס הצילום.
אלא שלדעתי, אם צלם חובב (זה מה שאני) לא מצלם בתנאי תאורה קשים אז גם מצלמת 3/4 טובה (PNASONIC DMC סדרות GH) מספיקה בהחלט. במקרים נדירים שמצלמים בלילה, התוכנות של היום מחפות על גודל החיישן למי שלא מתפרנס מהתמונות שהוא מצלם.
נקודה נוספת, איפה אתה רואה את התמונות? אני רואה את התמונות על מסך המחשב - ואפילו ה LUMIA 820 שלי מספק תמונות - אם צולמו באור יום - מפתיעות באיכותן.

יש לי CANON 5D אבל אני משתוקק עכשיו למצלמה ללא מראה, חיישן קטן - לא חושב שאפסיד משהו חוץ מהרבה משקל...

אני מוסיף לגבי משקל: מצלמת FF עם עדשה 24 - 70 2.8 היא אביזר כבד...

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
התמונות ממש לא משהו.
יש עליהן אובר עיבוד מטורף ורואים את זה.
הפוקוס טוב ולא יותר.
כמו כן יכול להיות שלבחור יש עין לא רעה בכלל. תמיד זה הרוב הצלם ופחות הציוד.

אין פה בכלל דיון לדעתי האישית על הטכנולוגיה. חיישן FF בכלל לא נכנס לאותה קטגוריה עם מצלמות מהסוג שהוזכר.
אתמול הראו קטע נחמד בערוץ 10: בחורה שמצלמת הרבה באייפון וצלם מקצועי שמצלם ב CANON 5D MK2. נתנו להם לצלם חמישה נושאים: חיות, עצמים, צמחים ועוד שני נושאים שאיני זוכר. לצלם המקצועי נתנו את האייפון ולבחורה את ה קנון.
אפשרו להם לערוך "עיבוד קל" כדברי המגיש בפוטושופ - ובסיום כל אחלד מהם הביא 5 תמונות בהן צולמו חמישת הנושאים.
הראו את התמונות לצלם מקצועי נוסף שהיה צריך לזהות מה צולם באייפון ומה צולם בקנון. בארבעה מתוך חמשת זוגות התמונות, הוא טעה לחשוב שהתמונות שהוא רואה צולמו בקנון בשעה שהיו אלה תמונות שצולמו באייפון.
יעני - הצלם חשוב יותר מגודל החיישן...ועיבוד תמונה זו לא מילה גסה...

אריה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אריה, אתה צודק ובגלל זה אנחנו באופן כללי בעד הקונספט של מצלמות ללא מראה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני תמיד אומר שאני מסוגל לצלם גרוע גם עם מצלמה מקצועית ואף אחד לא ידע שזה צולם בטלפון :)
ברצינות מה אתה אומר בכל מה שכתבת שאתה מחפש לרדת מהגודל של המצלמה ולדעתך מצלמה ללא מראה תתאים לך יותר - זה כיוון שאני שומע מרבים וזה מאוד ברור לי.

השאלה היא: אם כבר מצלמה ללא מראה, למה חיישן קטן למה לא חיישן APS-C או אפילו FF, אתה יכול להרוויח משני העולמות?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני תמיד אומר שאני מסוגל לצלם גרוע גם עם מצלמה מקצועית ואף אחד לא ידע שזה צולם בטלפון :)
ברצינות מה אתה אומר בכל מה שכתבת שאתה מחפש לרדת מהגדול של המצלמה ולדעתך מצלמה ללא מראה תתאים לך יותר - זה כיוון שאני שומע מרבים וזה מאוד ברור לי.

השאלה היא: אם כבר מצלמה ללא מראה, למה חיישן קטן למה לא חיישן APS-C או אפילו FF, אתה יכול להרוויח משני העולמות?

החיסרון היחיד של מצלמה ללא מראה עם חיישן FF הוא מחיר העדשות. וזה מחזיר אותי לנקודה שלתחושתי כצלם חובב, הסיפור של ה FF מיותר. אולי אם אריאלה תתקשר אלי, דעתי תשתנה....

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גם אני עברתי יותר למירורלס.

הכוונה של באובר פרוססינג לא היה פוטושופ אלא של מעבד התמונה של הצלם.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
חיישן FF לא מיועד להמונים, כמו שלא צריך ב.מ.וו להגיע לירושליים, אפשר לנסוע באוטובוס.
אבל להגיד שזה אותו הדבר, או אין הבדל, זה רק מי שלא מנוסה יכול לומר.
ignorance is bliss

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
5D עם 24-70 זה כלי עבודה ולא אביזר

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
החיישנים כמו APS-C ובמיוחד micro 4/3 היום הרבה יותר טובים מאשר היו לפני 5 שנים, אך עדיין חיישן FF נותן תמונה יותר
תלת מימדית, ואני לא מדבר על הפרדה מהרקע. גם טווח דינמי יותר טוב, וכמה שהתאורה יותר מורכבת ככה תרגישו יתרונות
של חיישן גדול. יתרון משמעותי כאשר יש צורך לעשות קרופ - לחיישן FF יש הרבה יותר "בשר". + ביצועי ISO.
חדות וצבע אפשר לקבל גם בסמארטפון. אם תחפשו בגוגל צילומים שצולמו במצלמה פורמט בינוני אז תחושה
של נוכחות קיימת שם. זה כאן ועכשיו ואתה בתוך התמונה.
לכל מצלמה יש יתרון וחיסרון ואתה זה שתחליט מה טוב בשבילך. מירורלס זה נהדר , יש גם צלמים מקצועיים שעברו מDSLR למצלמה כמו SONY A7 למנהם. זאת החלטה והעדפה אישית בלבד ואין להתיחס לכל מאמר כMAST.
היום אפשר להגיד שכל המצלמות נהדרות , ויום אחד אם ארצה מצלמה כל הזמן עלי אז בכייף אלך לכיוון micro4/3 . אפילו מצלמה עם חיישן בגודל 1 אינץי. הרי זה לא רק הגוף, גם העדשות קטנות וקלות יותר לחיישנים קטנים יותר.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
עדיף שאנשים יתחילו ללמוד לצלם ואז ישקיעו בציוד
מכל מצלמה אפשר להוציא יצירות אומנות .
יש כישרון יש תוצאות
אין כישרון רודפים אחרי ציוד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור