כבלים קיבוליות נמוכה מאוד באינטרקונקים וכבלי רמקול ,

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה זה נותן ?,זה טוב או רע?
האם כבלים בעלי קיבוליות גבוהה יותר נעימים לאוזן ופחות מפורטים?
מה השפעת הקיבוליות על הצליל?

R

Roberts1

אורח
מה זה נותן ?,זה טוב או רע?
האם כבלים בעלי קיבוליות גבוהה יותר נעימים לאוזן ופחות מפורטים?
מה השפעת הקיבוליות על הצליל?

אענה רק על השאלה האחרונה ....מטעמים מובנים ;)

אתייחס לאינטרקונקטים בלבד........במידה וה-Pre הוא חסר "יכולת דחיפה" (וב"מדענות" התנגדות יציאה גבוהה .....שאופייני בעיקר ל-Pre שפופרתי ) ואתה תחבר אליו אינטרקונקט ארוך עם קיבול גבוהה אזי תהיה נפילה בגבוהים שעלולה להגיע (במקרים קיצוניים ) עד לתדרי השמע (כלומר מתחת ל-20KHz ) ואז תשמע "רך" , "נעים" ....ו"חסר גבוהים" .

בזמנו עשיתי חישוב באתר השחור המוסיקלי ....וזה לא נמר .... (בעקבות ויכוח עם יהושוע גומא ) שעבור Pre טרנזיסטורי עם התנגדות יציאה "בריאה " , כלומר 100 אוהם ומעטה , גם כבל עם קיבוליות מטורפת באורך שבין הבית שלך עד לדרך פתח תיקווה - לא תהיה נפילה בגבוהים (ובמדענות - הקוטב יהיה מעל תדר 20KHz )
לדוגמא בהופעות חיות באיצטדיונים , מיקסר הסאונד (אקוויולנטי ל-Pre ) נמצא במרחק של כ-50-100 מטר ממגברי ההספק של הרמקולים על הבמה.

עניין כבל ה- Balance או RCA רגיל אינו מהווה שיקול מעבר לעמידותו בהפרעות חשמל ו-RF .

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אינני יודע התשובה לשאלה בנוגע לאינ.קונקטים,אבל כבלים של רמקול בעלי קיבוליות גבוהה מאד עלולים ליצור אוסצילציה עם הסליל שבדרגת היציאה(במגברים טרנסיסטוריים) .

בכבלים של חברת MIT יש מסננת אלקטרונית בקצה,שלדברי היצרנית עושה טוב לסאונד.אין לי נסיון רב עם כבלים אלה,אבל יש להסכים לגישת MIT היצרן ,כי גם כבל שאיננו מכיל מסננת א-לה MIT ,יש לו את הפרמטרים הפיזיקליים שלו(התנגדות,קיבוליות,השראות) שמשפיעים על הסאונד.

האמת היא שכבל רמקול הוא למעשה חלק מדרגת היציאה של המגבר,ומאד רצוי היה שיצרני מגברים היו מציינים סוגים של כבלים,שמומלצים בשימוש עם המגבר שלהם.
אישית אני מכיר רק יצרן מגברים אחד שאומר ללקוחותיו ברחל בתך הקטנה: כבל הרמקול מהווה חלק מדרגת היציאה של המגבר,ומאחר שדרגת היציאה שלנו מתוכננת בצורה מסויימת ,הרי שהיא דורשת כבל מסויים,על מנת להגיע לתוצאה מיטבית מבחינת איכות סאונד וגם מבחינת בטיחות ואמינות הפעולה של המגבר.לפי ניסיוני זה נכון, הן מבחינת איכות הסאונד , ובודאי מבחינה בטיחותית, ולאור ניסיוני , אני הפכתי במשך השנים לחסיד של פתרונות מובנים וכוללים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אלדר, פתחת פוסט בשביל רוברט?;)

R

Roberts1

אורח

שניצל הוא לא רק רופא שיניים הוא גם לשכת עבודה למהנדסים ......העברתי את המשך התשובה שלי לשירשור הפטפון החדש של מתנוש .

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא! בניתי איטרקונקט משני ריבונים נחושת ברוחב 5 סמ בכ אינטרקונקט ,כאשר הם ארוזים אחד על השני הצליל אחד ,כאשר הם ארוזים אחד ליד השני הצליל אחר ,שני ריבונים אחד על השני זה קבל גדול ,לכן שאלתי.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
לדעתי,
אינטרקונקט וכבל רמקול-להלן כבל,בעלי קיבול נמוך,עדיפים על אלה עם קיבול גבוה,שיכול לגרום לאי התאמה עם חלק מהמגברים אליהם יחובר. התוצאה:עיוות תדרים וחוסר יציבות של המגבר. הדבר המעניין הוא שלא הכבל עצמו גורם ל"צרות" אלא שימושו כמחבר בין רכיבים לא מתואמים. וכאן צודק בהחלט רוני-שכבל במיוחד רמקול מהווה חלק מדרגת היציאה של המגבר.
כבל בעל קיבול נמוך בטוח יותר בשימוש במערכת מאשר חברו בעל הקיבול הגבוה.
כידוע הקיבול של הכבל/אינטרקונקט נקבע ,בין היתר,ע"י מוליך גיאומטרי ומבנה חומר הבידוד ממנו הוא עשוי. מחקרים שקראתי מראים שיש להימנע משימוש בכבל עם בידוד מ-PVC חלופות טובות יותר-פוליאתילן/טפלון.חומרים אלה מפחיתים עיוותים ומייצבים את התדר.
בטווח השמע : סדר הגודל של הקיבול יחד עם התנגדות המוליך,מסדיר את רמת הנחתת הצליל.
ככלל-ככל שההנחתה נמוכה,יהיו פחות אותות לא נשמעים/נמחקים וכך כבל,בעל קיבולית נמוכה, יכול לשפר את התוצאה הסופית.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי,
אינטרקונקט וכבל רמקול-להלן כבל,בעלי קיבול נמוך,עדיפים על אלה עם קיבול גבוה,שיכול לגרום לאי התאמה עם חלק מהמגברים אליהם יחובר. התוצאה:עיוות תדרים וחוסר יציבות של המגבר. הדבר המעניין הוא שלא הכבל עצמו גורם ל"צרות" אלא שימושו כמחבר בין רכיבים לא מתואמים. וכאן צודק בהחלט רוני-שכבל במיוחד רמקול מהווה חלק מדרגת היציאה של המגבר.
כבל בעל קיבול נמוך בטוח יותר בשימוש במערכת מאשר חברו בעל הקיבול הגבוה.
כידוע הקיבול של הכבל/אינטרקונקט נקבע ,בין היתר,ע"י מוליך גיאומטרי ומבנה חומר הבידוד ממנו הוא עשוי. מחקרים שקראתי מראים שיש להימנע משימוש בכבל עם בידוד מ-PVC חלופות טובות יותר-פוליאתילן/טפלון.חומרים אלה מפחיתים עיוותים ומייצבים את התדר.
בטווח השמע : סדר הגודל של הקיבול יחד עם התנגדות המוליך,מסדיר את רמת הנחתת הצליל.
ככלל-ככל שההנחתה נמוכה,יהיו פחות אותות לא נשמעים/נמחקים וכך כבל,בעל קיבולית נמוכה, יכול לשפר את התוצאה הסופית.

דיטון,תודה על ההבהרות,ולאלדר תודה על השאלה..הנה התבהרו לי דברים ...וכל יום שאני לומד דבר חדש עושה לי טוב בנשמה,אבל כמו כל אחד אני אוהב ללמוד ממי שמעביר את הידע שלו בצורה המובנת למאזיניו/קוראיו....וללא שום סממני התנשאות.

אלדר,אני אישית קצת חושש מכבלים של בנייה עצמית ,אלא אם ידועים כל הפרמטרים שלהם,כולל תכונות דרגות היציאה והכניסה של הרכיבים ביניהם יחברו הכבלים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור