קטעים מועדפים לבחינת מערכות

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
לפני כחודשיים ביקרתי בתערוכת האודיו השנתית של טורונטו. קטע אחד שנוגן שם בחדרים רבים, וגם במערכת קצה של פוקאל אוטופיה עם הגברת הדגל של NAIM (מערכת של כ- 700 אלף דולר) נועד כדי להציג ולבחון דינמיות של המערכת.

מוזמן להקשיב ביוטיוב:

Make Us Stronger- Ghost Rider

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם אתה כבר מתקן, אז במשפט הנתון אין צורך ב-ה' הידיעה: "כך הגדלתי משמעותית את ארסנל האזנה שלי".

המילה המקורית היא arsenal.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מוזיקה שאתה אוהב .
מה יעזור לך פיקולו שנשמע טוב אם אתה
שומע רק מטאל או טראנס??
בדיוק ההבדל בין שני סוגי המאזינים
אחד שומע מוזיקה כי הוא אוהב את המוזיקה
השני שומע מוזיקה כי הוא אוהב את הציוד (ואין שום דבר רע בזה)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אבל נראה לי שההקשר שונה -- מדובר בקטעים לבדיקת מערכת, אולי לפני קניה או לצורך שיפור, שאז לשמוע כמה סוגי מוזיקה זה חלק מהתהליך ההגיוני לצורך זה, גם עבור אלה שברגע שעשו את הבחירות שלהם, הם עוברים לשמוע מוזיקה ושוכחים מהבדיקות ומהציוד, וגם עבור כאלה שממשיכים לעסוק בציוד, עם או בלי להאזין למוזיקה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
הוא כבר ענה שהוא מתכוון לכל סוגי המוזיקה, כך שההערה הספציפית הזו לא נראית לי רלוונטית.
לדעתי מאד רלוונטית, כי לא צריך הקלטה מדהימה בשביל לבדוק איכות של מערכת. צריך הקלטה שמכירים טוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לדעתי מאד רלוונטית, כי לא צריך הקלטה מדהימה בשביל לבדוק איכות של מערכת. צריך הקלטה שמכירים טוב.
כדאי מאוד שההקלטה תהיה טובה ומאוזנת, אחרת תחפש ציוד שיפצה על חסרונותיה.

למשל, אם אתה משתמש בהקלטה שמדגישה גבוהים או נמוכים, תחפש ציוד שמחליש אותם, ואז כתשתאזין באמצעותו להקלטות מאוזנת, הגבוהים או הנמוכים יהיו חלשים מדי. רק הקלטות שמדגישות גבוהים או נמוכים במידה דומה יישמעו טוב על הציוד הזה.

כמובן שכדאי מאוד להשתמש בהקלטות שאתה מכיר היטב, רצוי על כמה מערכות שונות, אבל זה לכשעצמו ממש לא מספיק.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
מסכים מאוד. בלי היכרות טובה זו ערימה של ניחושים, לפחות כאשר נקודת המוצא היא להשוות בין מערכות טובות ולא מדובר במקרי קצה שישמעו חרא ברמה המובהקת והמיידית גם כשאין שום ידע מוקדם על החומר המוסיקלי.

כדוגמה פרטית, שיר שאני אוהב להשמיע בסטאפ לא מוכר - Drop the pilot/Joan Armatrading - קצת שיבוש בטונאליות וכל הגרוב המדהים שלו הולך לעזאזל (לפחות כך נדמה, סובייקטיבית, לעבדכם הנאמן). לצערי הלא גדול, מעולם לא מצאתי הקלטה טובה שלו ואני לגמרי זורם עם להנות ממה שיש :) - https://tidal.com/browse/track/13576516.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אם אתה כבר מתקן, אז במשפט הנתון אין צורך ב-ה' הידיעה: "כך הגדלתי משמעותית את ארסנל האזנה שלי".

המילה המקורית היא arsenal.
אהלן עמיר,
אם-כבר-מתקן-take2 : "כך הגדלתי משמעותית את ארסנל ההאזנה שלי" , יש צורך ב-ה' הידיעה, רק במיקום אחר... :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שוב, אין שום שמץ ויכוח על זה ש:
כמובן שכדאי מאוד להשתמש בהקלטות שאתה מכיר היטב, רצוי על כמה מערכות שונות
אבל חשובה מאוד גם העובדה ש:
זה לכשעצמו ממש לא מספיק

ההקלטה צריכה להיות טובה ומאוזנת, לאו דווקא "מדהימה" או מרשימה במיוחד. הרבה פעמים הקלטות מאוד מאוזנות הן לא wow כזה גדול, אבל הן אלה שמתאימות לבדיקת ציוד עבור מוזיקה אקוסטית.

עבור מוזיקה מוגברת, צריך כמובן לבדוק גם הקלטות שמאתגרות את המערכת במצבי קיצון של באס ו/או טרבל, ולראות איך היא מתמודדת איתם, ויש כאלה שמעדיפים שידגישו אותם מעבר לניטראלי.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אני מניח שרוב החברה פה יושבים על שתי הקטגוריות.
מוזיקה שאתה אוהב .
מה יעזור לך פיקולו שנשמע טוב אם אתה
שומע רק מטאל או טראנס??
פה מקופלת איזושהי תזה, שאני לא כל כך מסכים איתה.
התזה היא שמערכות יכולות להצטיין בסוג מוזיקה אחד ולחטוא משמעותית לז'אנר אחר. ברמה ה"תשתיתית", מה שמאפשר לאותו פיקולו להשמע היטב, יאפשר גם למצילה של מתופף מטאל אכזר ונמהר להשמע היטב :D.

אסייג את עצמי - עניין ההיכרות עם המוזיקה לבדו יכול להצדיק את גישת לבדוק עם מה שאתה אוהב (=מכיר).
אסייג את עצמי2 - יתכן שז'אנר מסויים ייצר אתגרים שהז'אנרים שאתה שומע לא מציפים ופשוט לא מזיז לך איך הם הוא נשמע.. לטעמי זו לא גישה מוצלחת במיוחד - בעיה זו בעיה, ואם היא כבר צפה, הייתי רוצה שתיעלם. כך קורה לי שאני בודק גם עם מוסיקה קלאסית סימפונית למרות שאני לא שומע המון כזו - קצת ילדותי מצידי אבל עצם הידיעה על הפשרה בז'אנר מסויים - מציקה לי...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אהלן עמיר,
אם-כבר-מתקן-take2 : "כך הגדלתי משמעותית את ארסנל ההאזנה שלי" , יש צורך ב-ה' הידיעה, רק במיקום אחר... :)

תוקן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מה קורה כשיש מצב,
בו המאזין נהנה, אוהב, מתמוגג ונמשך לכמה סגנונות "מנוגדים"?
לא חושב שיבחר ויתפשר.

זה נכון שאנחנו בשקט שלנו, נהנים מז'אנרים יותר תקפים ו"קרובים" לליבנו, עם זאת אני מוצא עצמי לא פעם ולא פעמיים, מקשיב ומתרגש ואפילו למצב ש "עשה לי את היום" מז'אנר שאם הייתי מחזיר עצמי לפני 20 שנה, לא הייתי חולם שאשמע ו/או אקשיב ואף אתרגש כמעט עד דמעות.
לא אסייג את הז'ארנרים מבלי לפגוע,
עם השנים בתחום הזה שאני חי אותו, הרגלי ההאזנה שלי מאוד השתנו, ונחשפתי לזא'רנרים וסגנונות שאפילו לא העליתי על דעתי שאשב בניחותה ואקשיב,

כן מצדד את הדיעה שאם המשתמש ובעל המערכת הספציפי אוהב רק! סגנון(ות) מאוד מסויים, זה דיי בזבוז זמן ומשאבים להשקיע או להתעקש להרשים אחרים.

אגב לדעתי פותח השרשור שאל באופן כללי לחלוטין ולא "זלג" לסגנון כזה או אחר ולמשתמש כזה או אחר.

עד כה ההמלצות שניתנו מעולות, תמשיכו כך, יהיה שרשור מאוד אינפורמטיבי ומועיל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור