קומפקט דיסק: 25 שנה למהפיכת הצליל הדיגיטלי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לא יודע מה אתם עשיתם בכספי מענק השחרור מצה"ל, אצלי זה הספיק בדיוק לרכישת יחידת נגן דיסקים אחת מתוצרת Sansui (עוד בימים בהם נחשבה לחברה מכובדת).

מעבר להתפעלות מהפורמט החדש יחסית, היה למכשיר יתרון ענק נוסף: שלט רחוק. מגבר הסטריאו שלי (דגם ותיק של רוטל) לא כלל שלט רחוק ואילו זה של הנגן CD כלל יכולת שליטה גם על ווליום אות היציאה של הנגן...

מה דעתכם על המהפיכה?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קצת נוסטלגיה...

...בשנת 1984 רכשתי את נגן התקליטורים הראשון שלי. ההתלבטות היתה בין נגן של טושיבה ה-XR50 לבין נגן של סניו שהיה מגושם, כיוון שהטענת הדיסק היתה כמו בטייפ.
עד סוף שנות ה-80 רכשתי גם פיליפס 304, עם ממיר TDA1540 14 bit, פיליפס 880 עם ממירי 16 ביט TDA1541 ודגימת אות כפול 4, סוני 227ES ומרידיאן MCD PRO.
את התקליטור הראשון רכשתי ב-1983 (ביזה של כרמן), כחודשיים לפני הנגן :D

תמונות מצורפות

• MCDpro_400.jpg
    MCDpro_400.jpg
    KB 31.9 · צפיות: 517

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
מצחיק, אני השתחררתי מהצבא לפני חודש וחצי, ואני את כספי הפיקדון בזבזתי דווקא על פטיפון :p
(ההיסטוריה חוזרת)
אבל אין ספק שהדיסקים היו המצאה מדהימה, שהקלה על החיים של כולם...

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
כן הכל נכון אך ההמצאה הגאונית שנקראת קומפקט דיסק , לדעתי היא גם תרמית המאה כאשר בסוני
ובפיליפס טענו בשעתו שהתקליטור ישמע בעשרות מונים יותר טוב מהתקליט.....
חוץ מטענה זו שלכשעצמה טענה שלא הוכחה עד היום אלא להיפך כל השאר נכון ( קלות, הפעלה מהירה, גישה לשירים וכו).
אמיר ארמה

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא הייתי ממהר לקבור את הcd ולוא רק בגלל שגם לcd יש פן אספני (עטיפות וכו' - מוצר הניתן למישוש) שלא בא על סיפוקו במקורות דיגיטליים אחרים כמו למשל מהרשת.

שלמה

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
Seems it takes about 30 years for every format to come to his maturity and then it starts to die. It was case with LP and now the same story with CD. And exactly at this point we have (meanwhile untested) news about revolutional breakthrough in CD reproduction. What's the irony

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור