צריכהייעוץ ועזרה בבחירת מצלמה

new_here

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי :)
אני רוצה לקנות מצלמה (או גוף מצלמה ועדשה בנפרד). מבחינת הרמה כרגע אני מתחילה... אבל היא אמורה לשמש אותי גם במסגרת לימודים במוסררה, אמנם לא במחלקה לצילום אלא לניו-מדיה.
משמע אני צריכה מצלמה "התחלתית", אבל שכן יש לי כוונה להשקיע בלימוד ולהשתמש בה לאומנות שאני יוצרת (כרגע עד עכשיו פחות התעסקתי עם צילום אבל כן עם אומנות).
אני כן צריכה שתהיה אפשרות לוידאו יחסית נוח ובאיכות טובה.
נראה לי שיותר סביר שאני אצלם דברים קרובים יחסית ולא דברים מידי רחוקים כמו ציפורים וכו' או לא בעיקר נופים (יתכן שגם ואשמח שגם זה יהיה באיכות סבירה.... פחות יכולה להתחייב לאיזה כיוונים ילכו העבודות שלי אבל זו הרגשתי.
המליצו לי על כל מיני מצלמות ואני כבר די מבולבלת.
אנא עזרו לי אודה לכם מאד!
נ.ב אשמח גם שהמצלמה לא תהיה מאד כבדה ככל הניתן. וכמה שאפשר פשוטה לתפעול

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קל יהיה לי לספק המלצה עם יהיה תקציב :)

new_here

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי תודה על התשובה המהירה.
מבחינת תקציב אני אשמח שתתן לי כמה אופציות אפילו במחירים שונים...
נגיד משהו שמתאים לתקציב של 3500-4000 זה הגיוני לדעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב מצלמה כמו פוג'י X-T30 עם עדשת 15-45 זה סט מעולה להתחלה, איכות תמונה ברמה הגובהה ביותר וכן יש וידאו באיכות גבוהה, אבל וידאו 4K מוגבל בזמן ל 10 דקות, בדרך כלל זה מספיק - האם זה מתאים?

עלות בין 3500 ל 4000 ש"ח (עם אחריות של יבואן רשמי - שמעוני)

אפשר גם כן לרכוש דגם קודם ה X-T20 שגם כן ברמה גובהה מאוד, ולהוריד עליות, או לרכוש את המצלמה עם עדשת 18-55 שטובה יותר מה 15-45 ובערך באותו תקציב.

אפשרות אחרת קצת יותר זולה, זו מצלמה של אולימפוס OMD -EM 10 III שמגיעה עם חיישן קצת יותר קטן שזה אומר קצת פחות טובה בתאורה חלשה, אבל יש לה וידאו נהדר, מייצב תמונה מעולה ומגוון עדשות מוצלחות - אפשר להתחיל עם עדשת 14-42 ולראות בעתיד איזה עדשות נוספות יתאימו.

האם הכיוון הזה נראה לך

new_here

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
נשמע לי מצוין ואסתכל קצת עכשיו על המצלמות שציינת תודה רבה:) .
רק מעניין אותי לדעת איך לדעתך חברת פוג'י לעומת מצלמות מחברות כמו קאנון וניקון?
וגם מעניין אותי לדעת מה השיקול שלפיו לדעתך עדיף מצלמה ללא מראה ולא מצלמת דמוי slr וכו סתם כדי ללמוד מהתשובה...

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי מצלמות ללא מראה של פוגי מספקות תמונות ברמה גבוהה יותר מזו של קנון, וברמה של ניקון וסוני, רוב העולם קונה קנון למרות זאת. מסתבר שאיכות התמונה הוא לא הפרמטר החשוב לרוב האנשים.

מבחינת תפעול מצלמות סוני הכי פחות נוחות לתפעול לאחר מכן פוג׳י ניקון וקנון הן עם התפעול הנוח ביותר.
דרך אגב גם אולימפוס ופנסוניק מספקות תפעול נוח, אבל יש להן חיישן קצת יותר קטן ואיכות תמונה פחות טובה בתאורה חלשה, עדיין מצלמות מעולות.

רוב מצלמות דמי SLR הן סתם מצלמות קומפקטית עם חיישן קטן ועדשה עם טווח זום גדול ואיכות תמונה לא מדהימה, יש כמה יוצאות מהכלל כמו מספר דגמים של פנסוניק וסוני.

מצלמות DSLR הן חייה אחרת היות והן מצלמות עם חיישן גדול ואפשרות להחליף עדשות. מצלמות ללא מראה בעצם זה נראה כמו התפתחות של מצלמות ה DSLR ונראה שכך יהיה העתיד, העולם הולך לכיוון הזה.

new_here

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה רבה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור