צריך עזרה בהמלצה למצלמת DSLR

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שנים שכבר צילמתי את מצלמת אולימפוס מעפנה ובצבא עם האייפון 5...
מאז ומתמיד חלומי היה לצלם עם מצלמת DSLR עבור תוצאות טובות יותר וכמובן חוויה אחרת לגמרי.
ככה שכן, זאת הולכת להיות מצלמת הכניסה שלי לעולם הרפלקס.

תחום ההתעניינות שלי בצילום הוא רחב: מטווחים קצרים לארוכים מנופים/טבע/חיות לצילומי לילה (ירח/כוכבים) ולפורטרטים וכו'...
התקציב שלי הוא 3000 ש"ח ועם אפשרות לחריגה של 500 פלוס מינוס (אם זה עוזר)

תודה לעוזרים :אצבע מורמת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם הכיוון הוא מצלמת DSLR חדשה אז אני יכול להמליץ ניקון D5300 או קנון 700D.
אני אישית חושב שניקון מספקת חיישנים טובים יותר מקנון במצלמות הכניסה בהקשר של טווח דינמי ופחות רעש בתחום ב ISO בגובהה.

כדי לספק יכולות טובות המצלמה צריכה עדשה טובה וכן עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 מבית טמרון או סיגמא עבור קנון/ניקון לפי סוג המצלמה היא הבחירה הראשונה שלי - מדובר על עדשה עם זווית רחבה וטווח הראיה הפופלארי שבאה עם צמצם גדול, שמספק יכולת נהדרות של צילום מהיר, צילום טוב יותר בתאורה חלשה וכן יכולות של עומק שדה רדוד.

אני חושב שסט כזה נכנס יפה בתקציב.

צד שני יש היום מצלמות ללא מראה שהן גם כן מצלמות עם חיישן גדול ויכולת להחלפת עדשת, הם ללא עינית אופטית ולכן גם ללא המראה שמעלה את האור מהעדשה לעיניית. לחלקן יש עינית אלקטרונית. הן מספקות איכות תמונה לא פחות טובה ממצלמות DSLR וכן יכולת להחליף עדשות וכל זה בגוף יותר קטן ויותר קל - הנקודה שהן קצת יותר יקרות. האם זו אופציה אפשרית?

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם הכיוון הוא מצלמת DSLR חדשה אז אני יכול להמליץ ניקון D5300 או קנון 700D.
אני אישית חושב שניקון מספקת חיישנים טובים יותר מקנון במצלמות הכניסה בהקשר של טווח דינמי ופחות רעש בתחום ב ISO בגובהה.

כדי לספק יכולות טובות המצלמה צריכה עדשה טובה וכן עדשת 17-50 עם צמצם F2.8 מבית טמרון או סיגמא עבור קנון/ניקון לפי סוג המצלמה היא הבחירה הראשונה שלי - מדובר על עדשה עם זווית רחבה וטווח הראיה הפופלארי שבאה עם צמצם גדול, שמספק יכולת נהדרות של צילום מהיר, צילום טוב יותר בתאורה חלשה וכן יכולות של עומק שדה רדוד.

אני חושב שסט כזה נכנס יפה בתקציב.

צד שני יש היום מצלמות ללא מראה שהן גם כן מצלמות עם חיישן גדול ויכולת להחלפת עדשת, הם ללא עינית אופטית ולכן גם ללא המראה שמעלה את האור מהעדשה לעיניית. לחלקן יש עינית אלקטרונית. הן מספקות איכות תמונה לא פחות טובה ממצלמות DSLR וכן יכולת להחליף עדשות וכל זה בגוף יותר קטן ויותר קל - הנקודה שהן קצת יותר יקרות. האם זו אופציה אפשרית?
תודה רבה על התגובה המפורטת! :אצבע מורמת
הנטייה שלי היא יותר לכיוון ה"קלאסי" לעולם הDSLR וההתלבטות אכן בין 700D לבין הדגמים האחרים של ניקון..
חוץ מהD5300 יש עוד דגם של ניקון שאתה יכול להמליץ בטווח התקציב שהצבתי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לניקון יש כמה סדרות של מצלמות DSLR :
סדרת הכניסה ה D3XXX חיישן טוב איכות תמונה טובה, מצלמץ כניסה יחסית קטנה וקלה עם יכולת תפעול סבירה וכן גם ערכת הפוקוס סבירה. שכעת אתה יכול לרכוש את ה D3300 ה D3400 יוצאת בימים אלו והיא תיהיה זמינה בקרוב, לא שיפור גדול מול הדגם הקודם וכן למרבה ההפתעה גם עם מספר חסרונות מול הדגם הקודם.

סדרת ה D5XXX סדרה השנייה של ניקון עם גוף יותר מוצלח, מסך מפרקי מערכת פוקוס טובה יותר, גוף קצת יותר גדול ויותר נוח לתפעול, איכות תמונה זהה לזו של ה סדרה הנמוכה יותר. כעת אתה יכול לרכוש את ה D5300

בסדרות יותר בכירות יש את ה D7XXX וכן את הסדרה D5XX וגם יש עוד, אבל זה לא נכנס לך בתקציב - כך שאני ממשיך להמליץ על ה D5300 אם אתה בוחר במצלמה חדשה - ביד שנייה יש כבר אפשרוית נוספות האם זו אופציה

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
תודה רבה על התגובה המפורטת! :אצבע מורמת
הנטייה שלי היא יותר לכיוון ה"קלאסי" לעולם הDSLR וההתלבטות אכן בין 700D לבין הדגמים האחרים של ניקון..
חוץ מהD5300 יש עוד דגם של ניקון שאתה יכול להמליץ בטווח התקציב שהצבתי?

סתם מתוך סקרנות - למה זאת הנטייה שלך?

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לניקון יש כמה סדרות של מצלמות DSLR :
סדרת הכניסה ה D3XXX חיישן טוב איכות תמונה טובה, מצלמץ כניסה יחסית קטנה וקלה עם יכולת תפעול סבירה וכן גם ערכת הפוקוס סבירה. שכעת אתה יכול לרכוש את ה D3300 ה D3400 יוצאת בימים אלו והיא תיהיה זמינה בקרוב, לא שיפור גדול מול הדגם הקודם וכן למרבה ההפתעה גם עם מספר חסרונות מול הדגם הקודם.

סדרת ה D5XXX סדרה השנייה של ניקון עם גוף יותר מוצלח, מסך מפרקי מערכת פוקוס טובה יותר, גוף קצת יותר גדול ויותר נוח לתפעול, איכות תמונה זהה לזו של ה סדרה הנמוכה יותר. כעת אתה יכול לרכוש את ה D5300

בסדרות יותר בכירות יש את ה D7XXX וכן את הסדרה D5XX וגם יש עוד, אבל זה לא נכנס לך בתקציב - כך שאני ממשיך להמליץ על ה D5300 אם אתה בוחר במצלמה חדשה - ביד שנייה יש כבר אפשרוית נוספות האם זו אופציה
תודה רבה על העזרה! יד שניה היא אופציה מעולה אך לא רלוונטית אלי.
בהשוואה בין ניקון D5300 לבין קאנון 700D איזו עדיפה יותר מבחינת איכות?

סתם מתוך סקרנות - למה זאת הנטייה שלך?
לבני משפחתי שמתעסקים בצילום מקצועי ולמכרים שלי יש מצלמות רפלקס
וגם לפי מה שחקרתי קצת ברשת, הצלחתי להבין שהמצלמות ללא מראה יקרות יותר לעומת המצלמות רפלקס- תקן אותי במידה ואני טועה ובנוסף לכך הבנתי שהם קטנות יותר לעומת הרפלקס ויש לי יד גדולה (בהתאם לגובה שלי 1.84 :בעד:)

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
לא חושב שההבדל במחירים משמעותי.
לגבי גודל זה נכון שהן קטנות יותר, אבל גם הרפלקס שאתה מכוון אליהן די קטנות.

בכל מקרה, אם הבחירה היא בין שתי אלה, ניקון נותנת איכות תמונה טובה יותר, אבל לתפעול המצלמה גם יש חשיבות. הייתי מתנסה בשתיהן ובודק איזו נוחה לך יותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נכון שללא מראה קצת יותר יקרות מול מצלמות הכניסה, אבל זה הפרש לא ממש ענק וכן יש הבדל בגודל ובמשקל ואם צריך לקחת את המצלמה איתך משקל וגודל זה לא יתרון :)

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לא חושב שההבדל במחירים משמעותי.
לגבי גודל זה נכון שהן קטנות יותר, אבל גם הרפלקס שאתה מכוון אליהן די קטנות.

בכל מקרה, אם הבחירה היא בין שתי אלה, ניקון נותנת איכות תמונה טובה יותר, אבל לתפעול המצלמה גם יש חשיבות. הייתי מתנסה בשתיהן ובודק איזו נוחה לך יותר.
נכון שללא מראה קצת יותר יקרות מול מצלמות הכניסה, אבל זה הפרש לא ממש ענק וכן יש הבדל בגודל ובמשקל ואם צריך לקחת את המצלמה איתך משקל וגודל זה לא יתרון :)
אוקיי תודה, בז'אנר המצלמות ללא מראה איזו מצלמה ועדשה נכנסת לי בתקציב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כמו שאמרו מצלמות ללא מראה קצת יותר יקרות בתקציב שלך- אתה יכול לרוכש את סוני A600, פוג'י X-T10 או אם אתה מוכן לחיישן קצת יותר קטן אז אולימפוס OMD-EM10 II גם יכולה להכינס לתקציב

הנקודה שבתקציב שלך המצלמות האלו יהיו עם עדשת קיט בלבד

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
כמו שאמרו מצלמות ללא מראה קצת יותר יקרות בתקציב שלך- אתה יכול לרוכש את סוני A600, פוג'י X-T10 או אם אתה מוכן לחיישן קצת יותר קטן אז אולימפוס OMD-EM10 II גם יכולה להכינס לתקציב

הנקודה שבתקציב שלך המצלמות האלו יהיו עם עדשת קיט בלבד
הבנתי אותך... אז אני אשאר עם ההתלבטות בין הNIKO D5300 לבין ה CANON 700D והעדשה 17-50 עם צמצם F2.8.

אני נוטה כרגע יותר לכיוון הCANON 700D, אך אמשיך לקרוא על שני הדגמים הללו כדי להגיע להכרעה סופית.
תודה רבה לך העזרה וחג שמח! :אצבע מורמת

עריכה:
דר"א- אני מעריך ששמעתה על קורס הצילום של גליץ, מקום מומלץ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
גליץ מקום ממולץ גם אלון קירה מומלץ לקורסי צילום - בכלל קורס זה רעיון מוצלח

אפשר לשאול למה אתה נוטה יותר לכיוון של ה 700D?

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
גליץ מקום ממולץ גם אלון קירה מומלץ לקורסי צילום - בכלל קורס זה רעיון מוצלח

אפשר לשאול למה אתה נוטה יותר לכיוון של ה 700D?
מעולה תודה רבה, אני אקרא על גליץ :בעד:
בנוגע ל700D- נורא התרשמתי מהאופציה של מעקב הפוקוס על עצמים בתנועה, למרות שאני
עדיין לא פוסל את הNIKON 5300D כאופציה לרכישה ואני עדיין ממשיך לקרוא חסרונות / יתרונות וביקורות
על שתי הדגמים הללו :אצבע מורמת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושש שאתה לא מזהה נכון את ההבדלים בין המצלמות - לניקון D5300 מערכת פוקוס הרבה יותר טובה מה קנון 700D עם 39 נקודות פוקוס מול 9 בלבד!

אשמח לדעת מאיפה אתה מביא את המידע שלך - להבין למה אתה חושב כך

ראה טבלה - לקנון (ה 700D נרקאת T5I בארה"ב) לפי הטבלה אין יתרונות רציניים כלל מול הניקון.
https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos700d&products=nikon_d5300

יותר מכך ראה סיקור של המצלמות באתר מספר אחד בנושא
https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d5300

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-700d-rebel-t5i

אני לא אומר שהקנון לא מצלמה טובה ואני לא אומר שהיא לא בחירה טובה, אבל צריך לשים לב שאתה באמת משווה תפוחים מול תפוחים - שקוראים אתרים שונים (או ביקורות בפורום כזה או אחר, לא תמיד ברור מה משווים מול מה)

דרך אגב גם הניקון וגם הקנון האלו לא מוצלחות לוידאו אם חשוב לך אוטו-פוקוס בוידאו. אם אתה הולך לכיוון סטילס בלבד - אז הן מצלמות מעולות

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
אני בזמנו בחרתי קנון (20D) כי היא הייתה לי משמעותית יותר נוחה מניקון ומסדרת ה-X00 של קנון (אז הייתה 350D).

אבל היום אני רואה הבדל ברור לטובת ניקון באיכות התמונה.

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אני חושש שאתה לא מזהה נכון את ההבדלים בין המצלמות - לניקון D5300 מערכת פוקוס הרבה יותר טובה מה קנון 700D עם 39 נקודות פוקוס מול 9 בלבד!

ראה טבלה - לקנון (ה 700D נרקאת T5I בארה"ב) לפי הטבלה אין יתרונות רציניים כלל מול הניקון.
https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos700d&products=nikon_d5300

אני לא אומר שהקנון לא מצלמה טובה ואני לא אומר שהיא לא בחירה טובה, אבל צריך לשים לב שאתה באמת משווה תפוחים מול תפוחים - שקוראים אתרים שונים (או ביקורות בפורום כזה או אחר, לא תמיד ברור מה משווים מול מה)

דרך אגב גם הניקון וגם הקנון האלו לא מוצלחות לוידאו אם חשוב לך אוטו-פוקוס בוידאו. אם אתה הולך לכיוון סטילס בלבד - אז הן מצלמות מעולות

אני בזמנו בחרתי קנון (20D) כי היא הייתה לי משמעותית יותר נוחה מניקון ומסדרת ה-X00 של קנון (אז הייתה 350D).

אבל היום אני רואה הבדל ברור לטובת ניקון באיכות התמונה.
תודה רבה חברים, אני אקרא ואקח את הערות לצומת ליבי עד שאסגר על אחת מהם

pazam

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3

מצאתי מישהו שמוכר את ה 700D עם עדשה 18-55
הוא טוען שהוא רכש אותה לפני שנתיים ושהמצלמה שמורה כחדשה, במחיר של כ-1900 ש"ח... אולי אצליח להוריד אותו במחיר. האם שווה ללכת על זה?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כאמור לדעתי מערכת הפוקוס ןהחיישן של ניקון המקבילה טובים יותר, אבל אתה מעדיף קנון - מה לעשות
עדשת הקיט 18-55 היא עדשה שלא שווה להשקיע בה היא באמת זולה (עדשת הזום הזולה ביותר) והיא בעלת יכולות אופטיות בנוניות ביותר. חבל לרכוש מצלמה טובה ולהעביר לה את התמונה דרך עדשת לא טובה - זה מוריד את איכות התמונה.

אם אתה מחפש יד שנייה יש הרבה אופציות אחרות טובות יש מלא לוחות יד שנייה בפיסבוק לציוד צילום - גם של גליץ, גם לניקון וגם לקנון, וגם למצלמות ללא מראה.

לדעתי שאתה רוכש גוף מצלמה אתה מעצם סוגר את עצמך על פלטפורמה מסוימת בגלל שמחר לא תחליף יותר את החברה. יהיה לך עדשות וציוד נוסף שלא יתאים לחברה אחרת - אז אני לא חושב למצוא דיל או מבצע או יד שנייה בזול - זו הדרך למצוא כיוון גם אם אתה יכול להוריד את הבחור למחיר זול יותר. אבל זו דעתי האישית

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לך על הניקון, כאמור החיישן יותר טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור