צילום מוצרים ווידאו

• פותח הנושא Yarok
  • פורסם בתאריך

Yarok

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום וברכה לכל הנחמדים והנחמדות.
רציתי בבקשה את עזרתכם הנדיבה.
אני עובד בעסק קטן ומשפחתי ואני מתעסק בשיווק של המוצרים שאנחנו מייצרים.
אני צריך מצלמה לשתי מטרות 1. צילום מוצרים מקרוב. 2. וידאו ברמה סבירה לעריכת סרטוני תדמית מתוך העסק. (זום לא נצרך). יש לי תקציב של 5000 ש"ח בערך. האם יש מצלמת דמוי שתענה על הצרכים ? או בקיצור תעזרו לי ואני יודה לכם מאד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
פנסוניק LX100, סוני RX100 מסדרה III או חדשה יותר - יכלות להתאים לך.
יהיה צורך לרכוש חצובה וכן אוהל אור (שכולל תאורה) לצילום המוצרים - אם הם קטנים, אם הם גדולים, זה כבר יהיה קצת יותר מורכב.

Yarok

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה. איזה מהירות שיחקת אותה.
ומה לגבי וידאו ? הם גם יוכלו להפיק לי דברים יפים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אלו מצלמות עם יכולות וידאו נהדרות ה LX100 מצלמות וידאו 4K וכן סוני RX100 IV גרסה III מצלמת וידאו FULL HD שזה נהדר אבל קצת פחות טוב, לדעתי לתצוגה ברשת זה מספק.

לא להתרגש מהגודל הפיזי הקטן של המצלמות הם מעולות לוידאו וגם לסטיילס הם מספקות תמונות נהדרות עם תאורה טובה (יש אוהל אור) אפשר להוציא איתן תמונות מעולות - דרך אגב עם אוהל אור גם טלפון יכול להיות אופציה לא רעה :)

יש דוגמאות ברשת לשימוש באוהל אור

2shehem1

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
מה עם canon sx60?
בכלל כל מצלמות דמוי slr שיש להם זום אופטי
יש אחת של פנסוניק עם צמצם קבוע fz300

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שאתה מצלם מוצרים אתה מצלם ממרחק קצר, אז אתה יכול להסביר לי - למה אתה צריך זום אופטי גדול? ולמה זה חושב לך?
באמת לא ברור לי.

אני מבין שהרבים אומרים שזום אופטי במצלמה זה חושב וזום דיגיטלי זה לא - זה מאוד מאוד נכון והמצלמות החדשות לא מספקות כלל זום דיגיטלי, אבל זה נכון למי שצריך זום גדול ובאופן מוזר רוב האנשים לא ממש צריכים זום גדול, באמת שלא, ובטח לא כמו שהוא מופיע במצלמות סופר זום.

יותר מכך עדשות של מצלמה גם עם זו עדשות קבועות וגם עם אלו עדשות שניתן להחליף - ככול שיש לעדשה יותר טווח זום כך האופטיקה שלה פחות טובה, אז מה שחושב לנו זו עדשה עם איכות אופטית טובה ועבור הצרכים שלך הזום גדול כלל לא נדרש.

כעת נעבור לאחד הנקודות החשובות במצלמה גדול החיישן (ולא גודל הגוף - אין שום קשר בין בדברים) ככול שלמצלמה יש חיישן גדול יותר כך יש לה יכולת לספק תמונה טובה יותר. רוב מצלמות הסופר זום מגיעות עם חיישן קטן 1/2.3 אינצ' (יש היום טלפונים עם חיישן גדול יותר במצלמה שלהם) ועדשה עם טווח זום ענק שרובו לא ניתן לשימוש ועם איכות אופטית בנונית - אבל עם גוף גדול ומרשים שנראה כמו SLR ולכן גם רבים קוראים למצלמות האלו דמוי SLR, אבל הן ממש לא קרובות למה ש DSLR מסוגלות לספק.

אני חוזר למצלמות שהמלצתי לך LX100 עם חיישן בגדול 1 ושליש אינצ', סוני RX100 חיישן בגדול 1 אינצ' (להזכיר לך מול 1/2.3 אינצ - לא אותה רמה).

להסביר לך מה הכוונה שלי אז בבקשה תמונה זהה ב ISO קצת גובהה של 1600
בקנון SX60
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-sx60/FULLRES/SX60INBI1600.HTM

פנסוניק LX100
http://www.imaging-resource.com/PRODS/panasonic-lx100/FULLRES/LX100INBI01600.HTM

Yarok

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
וואו איזה הבדלים. מודה לך. אז איזה מהן עדיף הסוני או הפנסוניק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סוני יקרה יותר ועם עדשה יותר איכותית, הפנסוניק זולה יותר וחיישן קצת יותר גדול - דילמה
אין בחירה רעה בכל אחת מהן

בבקשה ההבדלים בין המצלמות
http://cameradecision.com/compare/Sony-Cyber-shot-DSC-RX100-III-vs-Panasonic-Lumix-DMC-LX100

על הנייר ה LX100 משתלמת יותר, לא בטוח שיש הבדל כזה גדול בין המצלמות, אבל וידאו 4K שיש ל LX100 לדעתי עוזר לבחור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור