פתאום אחרי כל הדיבורים על סטרימר ומחשב...

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
בסופו של דבר הטכנולוגיה תגיע למקום שבו יהיה אפשר ליצור הגה כוח חשמלי שגם מעביר תקשורת ותחושה של הגה הידראולי טוב של פעם, אם יהיה ביקוש לזה. באשר לאודיו, ישנו ביקוש (גם אם לא מצד הציבור הרחב) לאודיו מבוסס דיגיטלית שנשמע לא פחות טוב מאודיו מבוסס אנלוגית, או ליתר דיוק, לאודיו מבוסס דיגיטלית שמשחזר את המציאות לא פחות טוב משמשחזר האודיו האנלוגי. יש שיאמרו שאנחנו לא רחוקים משם ויש שיאמרו שעם המוצרים ה"נכונים" בחיבור הנכון (בהשקעה הכספית הנכונה) אנחנו כבר שם.
יצא לי לפני שבוע לשמוע מערכת מדהימה מבוססת דיגיטל שבהקלטות רבות נשמעת מציאותית ברמה מפעימה. פשוט לעצום את העיניים ולהרגיש את הנגנים בחדר. עכשיו, זו מערכת שעלותה מוערכת בכ 200 אלף שח. אני שואל את עצמי איך היא (או מערכת מבוססת דיגיטל אחרת) תשמע בהשקעה שתעלה את ערכה לחצי מליון שח או אפילו מליון וחצי.
יש לי את ההרגשה שבהינתן תקציב לא מוגבל או נאמר תקציב השמור לאחוז קטן באוכלוסיה, ניתן להגיע לשחזור אודיו מבוסס דיגיטל שמשחזר מציאות בצורה לא פחות טובה.
את כל שכתבתי כאן אשאיר בהסתייגות קטנה מאחר ולא שמעתי מספיק מערכות אנלוגיות.
אני עדיין במסע ההאזנות שלי.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בסופו של דבר הטכנולוגיה תגיע למקום שבו יהיה אפשר ליצור הגה כוח חשמלי שגם מעביר תקשורת ותחושה של הגה הידראולי טוב של פעם, אם יהיה ביקוש לזה. באשר לאודיו, ישנו ביקוש (גם אם לא מצד הציבור הרחב) לאודיו מבוסס דיגיטלית שנשמע לא פחות טוב מאודיו מבוסס אנלוגית, או ליתר דיוק, לאודיו מבוסס דיגיטלית שמשחזר את המציאות לא פחות טוב משמשחזר האודיו האנלוגי. יש שיאמרו שאנחנו לא רחוקים משם ויש שיאמרו שעם המוצרים ה"נכונים" בחיבור הנכון (בהשקעה הכספית הנכונה) אנחנו כבר שם.
יצא לי לפני שבוע לשמוע מערכת מדהימה מבוססת דיגיטל שבהקלטות רבות נשמעת מציאותית ברמה מפעימה. פשוט לעצום את העיניים ולהרגיש את הנגנים בחדר. עכשיו, זו מערכת שעלותה מוערכת בכ 200 אלף שח. אני שואל את עצמי איך היא (או מערכת מבוססת דיגיטל אחרת) תשמע בהשקעה שתעלה את ערכה לחצי מליון שח או אפילו מליון וחצי.
יש לי את ההרגשה שבהינתן תקציב לא מוגבל או נאמר תקציב השמור לאחוז קטן באוכלוסיה, ניתן להגיע לשחזור אודיו מבוסס דיגיטל שמשחזר מציאות בצורה לא פחות טובה.
מסכים ואוהב את כל מה שכתוב חוץ מנושא המחיר :)
לדעתי, אם נוציא מהמשוואה את מחיר הרמקולים ומחיר המגבר אז לא צריך להגיע ל 200 אלף שח
(ברור שהם הכי משפעים על האיכות , אבל משפעים פחות להשוואה אם המקור אנלוגי או דיגיטלי,
ואני נזהר בדברי, כי כמובן למשוואה נכנסת איכות כניסת המגבר אם זה מ DAC או מקור אנלוגי וכו...)
כמובן שכל הנ"ל בתנאי שהמקור דיגיטלי איכותי...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113

מקורות דיגיטליים מגיעים לרמות גבוהות מאוד בשנים האחרונות, וזה ממש לא קשור לכסף
גם בסטים של 40000 ש"ח בהשוואה מול אנלוגי בינוני , בהרבה כותרים האחרון לא ישמע טוב יותר.
במגברים ,לאוזני ,לדיגיטליים בייחוד הלא ממש יקרים יש עוד דרך ...
לגבי ההגה... יש לזה דרישה פי אלפי אלפים מאודיו... אבל כנראה שעוד לא יודעים איך לעשות את זה במחיר שפוי (אם בכלל...)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
...והדיון הזה עולה בשבוע בו OPPO הבינה שדי לה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ברמת השימוש היום יומית זה לא מעניין אף אחד.
ברמת האודיופיל זה סיפור אחר.
מידע מוזיקלי הוא עמוס מאוד : תחשוב שנגיד 3 קילו הרץ זה 3000 פעם בשניה גל קול שעולה ויורד כל עליה וירידה נדרמת מס פעמים לא יודע כמה ובסוף כל שנית צליל הופכת לאלפים של אפס ואחדים שהם פולס חשמלי קטנטן. שעובר לממיר ועובר המרה לאנלוג .
כמות המשתנים שיכולים להשפיע על האפס ואחדים היא ענקית מדיוק הקלוק נקיון החשמל יציבות החשמל דיוק הרכיבים האחרים קבלים נגדים ותופעות סבבתיות. כל אילו יכולים לגרום לאפס להפוך לאחד והפוך.
גם הממיר עצמו הוא לא אבסולוטי לראיה סוגי שבבי ממירים שמיצרים פלט שונה.......
בקיצור לא הליכה בפארק
בימינו ישנן טכנולוגיות אחרות שכבר הגיעו למוצרים ביתיים, טכנולוגיות שביחס אליהן שיחזור מידע מדוייק מתקליטים דווקא כן נראה כמו טיול בפארק.

על פניו זה נראה אפילו דיי טריוויאלי. בסופו של דבר האווטפוט מהתקליט והפטיפון הטובים ביותר בעולם זה זרם ומתח כאלה ואחרים כפונקציה של הזמן.
יצירת פלטפורמת מדידה, קידוד ושיחזור מעולה של זה אמורה להיות משימה סבירה בעלות של כמה מיליוני דולרים בודדים. (שנתיים פיתוח על ידי 5 מהנדסים+ השכרת מעבדה + ציוד + לוגיסטיקה).

אני מעריך שהבעיה נמצאת בכלל בשיקולים מסחריים, יצירת סטנדרטיזציה מוסכמת, וכדומה. אין שום משמעות ליצירת קבצים ללא שותפים שמתכננים מוצרים התואמים את סוג הקבצים שיצרת.
לא פותרים , פשוט מתרגלים...
ובהשוואה לתחום הרכב, אין כיום כמעט אף רכב עם הגה כח מוגבר חשמלית שנותן את התחושה והתקשורת שהיו לאלו שהוגברו הידראולית במכוניות הטובות משנות ה90 וה2000....
יותר דיוק ופחות תקשורת ותחושה- זה הסיפור גם באודיו :)
השוואה מעניינת שכנראה מתארת היטב את המצב היום.

אני השוואתי את זה יותר למטרולוגיה אופטית ואלקטרונית ופסי ייצור של שבבים. שם הסיבוכיות גבוהה בהרבה.
אני מנחש שכרגע יש וואקום ומתישהו יכנסו לתחום מהנדסים רציניים שיבטלו כל אפשרות לעדיפות סונית של דיסקות מסתובבות. וזה בכלל לא משנה אם היתרון של אנלוגי/cd מגיע ממידע יותר מדוייק או שהוא מגיע מעיוותים כאלה ואחרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני פניתי לנמר בכל הערוצים להגיד מזל טוב !
נכשלתי .
נמר עסוק

זהו. נגמר הברדק. תבוא לבקר חביבי. עם השיפוץ וההכנות למעבר לבית החדש, מעבר ממתכונת חורף לקיץ באולמות והגדלת המשפחה (חודש לפני המועד המתוכנן), גם אישתי לא תפסה אותי...;)

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
משום מה בפוסטים בישראל יש יותר 'זלזול' או בסמנטיקה אחרת, פחות הערכה למקורות דיגיטליים, מאשר ביקורות או תגובות שאני קורא בחו"ל.
זה התגבר בשנים האחרונות, או לפחות זו התחושה אישית שלי.
ואני שואל את עצמי מה בישראל כל סולדי הדיגיטל יודעים יותר טוב מאחרים בחו"ל.
בסופו של דבר האוזן היא הקובעת וכל הנחה או קביעה כזו או אחרת נראת לי תמוהה ואולי גם מיותרת.
אין לי פטיפון אך האזנתי לא מעט, וכל מקרה לגופו בחלק מהמקרים שמעו טוב ובאחרים לא.
מכל המרדף אחר הפטיפון נודף ריח חריף של "טריינד" (ולאו דווקא בהקשר שלילי)

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
Audiophiles who believe that analog is inferior to digital have never owned a great cartridge. Likewise, LP-clingers who ignore digital have never owned a great DAC. Of course, we've all heard inexpensive phono cartridges that sound like Satan tied to the end of a stick, and countless run-of-the-mill DACs that sound like monkeys on crack—but when either type of source is truly superb, you get angels hovering, singing lullabies.
Read more at https://www.stereophile.com/content...mt-koetsu-miyajima-part-2#pCIAEYlvZV4ihiHe.99

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
Audiophiles who believe that analog is inferior to digital have never owned a great cartridge. Likewise, LP-clingers who ignore digital have never owned a great DAC. Of course, we've all heard inexpensive phono cartridges that sound like Satan tied to the end of a stick, and countless run-of-the-mill DACs that sound like monkeys on crack—but when either type of source is truly superb, you get angels hovering, singing lullabies.
Read more at https://www.stereophile.com/content...mt-koetsu-miyajima-part-2#pCIAEYlvZV4ihiHe.99

:כל-הכבוד::מלאך::אצבע מורמת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא פותרים , פשוט מתרגלים...
ובהשוואה לתחום הרכב, אין כיום כמעט אף רכב עם הגה כח מוגבר חשמלית שנותן את התחושה והתקשורת שהיו לאלו שהוגברו הידראולית במכוניות הטובות משנות ה90 וה2000....
יותר דיוק ופחות תקשורת ותחושה- זה הסיפור גם באודיו :)

נראה שהתשובה בשני המקרים היא זהה - לרוב האנשים שהחברות פונות עליהן זה לא ממש משנה, אז למה להשקיע בכך, זה לא כלכלי.

עוד דוגמא מתחום הרכב - סדרה 1 החדשה של BMW תיהיה עם הנעה קידמית ולא אחורית כמו היום - ב BMW אומרים שבכל מקרה רוב הלקוחות לא יודעים בכלל איזה סוג הנעה יש לרכב, אז למה להשקיעה בכזו יקרה ומורכבת עם חסרונות ובעיה של מקום, יותר פשוט ומשתלם הנעה קידמית. אם חברה כמו BMW שנחשבת אחת מהחברות שמיצרת מכונית לנהג חושבת כך, אז ברור שבתחום באודיו ...

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
נראה שהתשובה בשני המקרים היא זהה - לרוב האנשים שהחברות פונות עליהן זה לא ממש משנה, אז למה להשקיע בכך, זה לא כלכלי.

עוד דוגמא מתחום הרכב - סדרה 1 החדשה של BMW תיהיה עם הנעה קידמית ולא אחורית כמו היום - ב BMW אומרים שבכל מקרה רוב הלקוחות לא יודעים בכלל איזה סוג הנעה יש לרכב, אז למה להשקיעה בכזו יקרה ומורכבת עם חסרונות ובעיה של מקום, יותר פשוט ומשתלם הנעה קידמית. אם חברה כמו BMW שנחשבת אחת מהחברות שמיצרת מכונית לנהג חושבת כך, אז ברור שבתחום באודיו ...

הסיבה שיצרנים ממשיכים לייצר רכבים עם הנעה אחורית, היא על מנת לספק לקונים את ההנאה מנהיגה.
היכולת להאיץ בסיבוב, להשתלט על הישבן הסורר של הרכב ולהמשיך לנוע בסחיפה עם נעילה נגדית של ההגה
היא זו שגורמת לנוהג במכונה לחייך את החיוך הדבילי.
ההנעה הקדמית בטוחה יותר לנהיגה, בוודאי שלנהג חסר הנסיון, היא זולה יותר ליצור ומורידה גם ממשקל הרכב.
אז אם חברת ב.מ.וו. מייצרת את סידרה 1 עם הנעה קידמית משמע היא מייעדת אותה לעקרת הבית
הגרמניה או הפולניה או לסתם אנשים שרוצים מחזיק מפתחות של שלושת האותיות.
מבטיח לך שבסידרת 3 או בסידרת הספורט M תמצא רק הנעה והנאה אחורית ומיועדת בעיקר לאנשים שמבינים אותה ושגם מוכנים לשלם עליה
כך גם בהגאים מוגברים חשמלית ולא הידראולית. יש ידע וטכנולוגיה לייצר הכל , הכל מוכוון פלח שוק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הכל מוכוון פלח שוק.

הכל מסתכם במשפט הזה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור