פתאום אחרי כל הדיבורים על סטרימר ומחשב...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בא לי לקנות סידי על !!
נכנס לי ג'וק . אולי מחר יעבור.
אבל בא לי למכור את המחשב המפונפן שלי ולרכוש סידי או טרנספורט משהו שבזמנו רק יכולתי לחלום עליו. איזה טופ לוודיר חללית.
לחלום הזה מצתרפת האפשרות של רכישת אוספים גדולים של דיסקים מאילו שנפרדים מהפורמט. (נשמע הזוי במקום קונן קירות של דיסקים)
פתאום נזכרתי כמה ריר שפכתי על מכשירים כמו cec או vdrs למיניהם....
מה דעתכם שטות גמורה או לא ?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לפני כמה ימים הייתי די במקרה בבית עם מערכת סופר יקרה של ניים.
הבעלים השמיע בהתחלה כמה קטעים עם סטרימר של ניים וזה נשמע לי על הפנים.
ביקשתי שישמיע מוזיקה עם תקליטור כי רציתי להבין עם המערכת דפוקה או שההאזנה לסטרימר בעייתית.
עם תקליטור, המערכת נשמעה ברמות טוב יותר. לא היה בכלל מקום להשוואה. איכות בינונית למדי עם סטרימר, איכות מעולה עם תקליטור.

אריה

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אצל ניים הכל הפוך.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
שמאזינים למוסיקה מסטרימר תלוי איזה קובץ נוגן.
אני מניח שאנו מדברים על FLAC
אמנם FLAC מוגדר כ LOSSLESS ,
מאז שיש לי סטרימר (לפני כמה חודשים) עשיתי דוקטורט ב FLAC :)
העברתי את המוסיקה שלי ממאות CD ל FLAC
באיזשהו שלב התחלתי לייצר את ה FLAC בגירסה יותר חדשה של אותה תכנה, ולהפתעתי הבחנתי בירידה קלה באיכות.
מבלי לציין שמות של תוכנות, ייצור ה FLAC היה באותו ה LEVEL בגירסה ישנה וגירסה חדשה (LEVEL 8).
בגירסה החדשה הקובץ היה קטן במעט מהקובץ של הגירסה הישנה (שניהם LEVEL 8 )
הסבר קצר ל LEVEL של FLAC , יותר גבוהה אומר דחיסה יותר חזקה שלוקחת יותר זמן
אבל מובטחת אותה איכות LOSSLESS
כמובן שחזרתי לגירסה הישנה לייצור FLAC של אותו ה CD שהבחנתי בירידה באיכות וייצרתי מחדש FLAC ובדקתי שאין הבדל בין ה CD המקורי ובין ה FLAC....
ללמדנו שאומרים FLAC , אז יש FLAC ויש FLAC

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בא לי לקנות סידי על !!
נכנס לי ג'וק . אולי מחר יעבור.
אבל בא לי למכור את המחשב המפונפן שלי ולרכוש סידי או טרנספורט משהו שבזמנו רק יכולתי לחלום עליו. איזה טופ לוודיר חללית.
לחלום הזה מצתרפת האפשרות של רכישת אוספים גדולים של דיסקים מאילו שנפרדים מהפורמט. (נשמע הזוי במקום קונן קירות של דיסקים)
פתאום נזכרתי כמה ריר שפכתי על מכשירים כמו cec או vdrs למיניהם....
מה דעתכם שטות גמורה או לא ?
"תחזיק חזק ! הסידי מת . הפורמט של דיסקה מסתובבת....."

אחרי שכתבתה את זה ,נראה לי מצחיק
קצת הפוסט וגם לא רציני.
אלא אם תחזור בך...

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שלומה בה לי פורמט מת
פתאום בא לי קיר מלא דיסקים
אולי הגיל.
עוד קצת ואני מתדרדר לוניל

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בזמן שפורמט מוכרז מת זה הזמן למצוא איזו גוויה במחיר הגיוני

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
"תחזיק חזק ! הסידי מת . הפורמט של דיסקה מסתובבת....."

אחרי שכתבתה את זה ,נראה לי מצחיק
קצת הפוסט וגם לא רציני.
אלא אם תחזור בך...
עוד דבר שלומה : אני טרפוליטאי לעולם לא חוזר בעצמי
אבל יש דחף כזה לא נשלט כמו חרמנות ואז ההגיון בתחת.
שנים פנטזתי על סידי על אבל המחירים היו בשחקים.
האמת אני לא בטוח שהיום הם לא בשחקים

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
לרובנו יש "חלומות" בנושא האודיו,וטוב שכך,
כי אחרת היה משעמם,
החלום הוא לא בשמים,
ניתן לממשו,ולא בעלויות מופרזות,
לך על זה,נסה את זה,
תהנה מזה,
"עד שיתפוגג לו",
בהצלחה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלומה בה לי פורמט מת
פתאום בא לי קיר מלא דיסקים
אולי הגיל.
עוד קצת ואני מתדרדר לוניל
לא תחזיק מעמד עם ויניל.
אם זה לא בנשמה שלך (וזה לא) אז חבלז.
עובר אורח יכול להיות בכל מקום זה נכון.

niros

חבר אתר
מעורבות
12
נקודות
3
טוב אז אחרי באמת הרבה שנים של קורא שקט, אהלן :)
לא מזמן פניתי לנמר בערוצים אחרים והצעתי לכתוב על החיים בגן עדן לחולים.
(אני חי בקוריאה)
הוא עוד לא חזר אלי וזה בסדר אז אני אעשה את הצעד הראשון בכתיבה בפורומים ומשם נתגלגל.

חולק אתך את התחושה וגם אצלי מסתובב לאחרונה הג'וק אבל לא במקום אלא בנוסף למחשב.
גם אני הרגשתי גירודים אלרי הדיבורים פה ולמרות שאני משתמש בממיר USB-AES עם ספק כח לינארי שכמעט מבטל את עניין הרעשים מהמחשב הייתי חייב לבדוק דבר או שניים. אחרי כמה שעות גוגל המחשב זכה למערכת הפעלה נוספת מבוססת לינוקס וההבדל די מהותי.
עד כדי כך שאני מחפש אם יש איזה אקולייזר או אפקט מובנה שלא כיביתי ושכל הטוב הזה הוא לא איזה סוג של LOUDNESS ממוחשב. בינתיים לא מצאתי כזה.
נחזור לענייני המסתובבים.
יש כאן עניין שצריך לבדוק והוא איפה עומדים המכשירים הישנים מהטופ ביחס לאלה החדשים אם מהטופ ואם מתחתיו. אולי אם יש לך DAC מושקע טרנספורנט בינוני בין זמננו יתן תוצאה טובה יותר? והרי אם יש משהו שחביב על באי הפורום הוא דיונים וביחוד כאלה בלי תשובה מוחלטת.

לא פחות חשוב הוא זמינות חלפים, בעיקר העיינית שמתעייפת גם בלי שעושים לה רע.
הנה אחלה דוגמה שנתקלתי בה לא מזמן ועוסקת בהשוואה שעשו בין שניים כאלה (חדש ישן) שאחד מהם עלה ללוחות ורציתי לדעת אם הוא שווה את המחיר.(כ 2000$)
https://hifiwigwam.com/forum/topic/3682-esoteric-x-03se-versus-victor-xl-z999ex/
המעניין כאן שהם טוענים שהם הכי אהבו את התוצאה בחיבור של האיזוטריק דרך הDAC של הויקטור שהוא בן בערך 20 שנה. זו כמובן דעה סובייקטיבית ועדיין מעורר השתאות אחרי שהרבה מדי אנשים בהרבה מאוד מקומות טוענים שדיגיטל של לפני 20 שנה זה ביג לא לא.

הנה מועמד אחר מאחד הסוחרים החביבים עלי.
https://www.soriaudio.com/index.php...tent&search_keyword=r10&document_srl=37429414
אם אוציא לפעל את הפנטזיה של סדרת כתבות \ רצף הודעות דיווח על השוק הקוריאני המשוגע בפורום תקבלו תמונה מהסלון שלו. בינתיים רק CDP

וכאן זמין אפילו עם DAC תואם.
https://www.soriaudio.com/index.php...tent&search_keyword=r10&document_srl=37494119
מחכה לשמוע את דעתכם ועל הדרך אולי גם כותב הפוסט המקורי יצליח להחליט או לגרש את הג'וק

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ח ח ח עכשיו בכלל חירפנתה את צחי.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
שמאזינים למוסיקה מסטרימר תלוי איזה קובץ נוגן.
אני מניח שאנו מדברים על FLAC
אמנם FLAC מוגדר כ LOSSLESS ,
מאז שיש לי סטרימר (לפני כמה חודשים) עשיתי דוקטורט ב FLAC :)
העברתי את המוסיקה שלי ממאות CD ל FLAC
באיזשהו שלב התחלתי לייצר את ה FLAC בגירסה יותר חדשה של אותה תכנה, ולהפתעתי הבחנתי בירידה קלה באיכות.
מבלי לציין שמות של תוכנות, ייצור ה FLAC היה באותו ה LEVEL בגירסה ישנה וגירסה חדשה (LEVEL 8).
בגירסה החדשה הקובץ היה קטן במעט מהקובץ של הגירסה הישנה (שניהם LEVEL 8 )
הסבר קצר ל LEVEL של FLAC , יותר גבוהה אומר דחיסה יותר חזקה שלוקחת יותר זמן
אבל מובטחת אותה איכות LOSSLESS
כמובן שחזרתי לגירסה הישנה לייצור FLAC של אותו ה CD שהבחנתי בירידה באיכות וייצרתי מחדש FLAC ובדקתי שאין הבדל בין ה CD המקורי ובין ה FLAC....
ללמדנו שאומרים FLAC , אז יש FLAC ויש FLAC
עדיף להמיר לקבצי wave אחד לאחד מהמקור. זה נשמע הרבה יותר טוב מ flac.
כשמנגנים flac אל הדאק מתבצעת קודם המרה ל wave שגורמת לעבודה מאומצת של הספק
שמג׳טר. הסאונד בניגון - wave יותר מפוקס, יותר מלא ויותר פתוח.
נסה ותשמע

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טוב אז אחרי באמת הרבה שנים של קורא שקט, אהלן :)
לא מזמן פניתי לנמר בערוצים אחרים והצעתי לכתוב על החיים בגן עדן לחולים.
(אני חי בקוריאה)
הוא עוד לא חזר אלי וזה בסדר אז אני אעשה את הצעד הראשון בכתיבה בפורומים ומשם נתגלגל.

חולק אתך את התחושה וגם אצלי מסתובב לאחרונה הג'וק אבל לא במקום אלא בנוסף למחשב.
גם אני הרגשתי גירודים אלרי הדיבורים פה ולמרות שאני משתמש בממיר USB-AES עם ספק כח לינארי שכמעט מבטל את עניין הרעשים מהמחשב הייתי חייב לבדוק דבר או שניים. אחרי כמה שעות גוגל המחשב זכה למערכת הפעלה נוספת מבוססת לינוקס וההבדל די מהותי.
עד כדי כך שאני מחפש אם יש איזה אקולייזר או אפקט מובנה שלא כיביתי ושכל הטוב הזה הוא לא איזה סוג של LOUDNESS ממוחשב. בינתיים לא מצאתי כזה.
נחזור לענייני המסתובבים.
יש כאן עניין שצריך לבדוק והוא איפה עומדים המכשירים הישנים מהטופ ביחס לאלה החדשים אם מהטופ ואם מתחתיו. אולי אם יש לך DAC מושקע טרנספורנט בינוני בין זמננו יתן תוצאה טובה יותר? והרי אם יש משהו שחביב על באי הפורום הוא דיונים וביחוד כאלה בלי תשובה מוחלטת.

לא פחות חשוב הוא זמינות חלפים, בעיקר העיינית שמתעייפת גם בלי שעושים לה רע.
הנה אחלה דוגמה שנתקלתי בה לא מזמן ועוסקת בהשוואה שעשו בין שניים כאלה (חדש ישן) שאחד מהם עלה ללוחות ורציתי לדעת אם הוא שווה את המחיר.(כ 2000$)
https://hifiwigwam.com/forum/topic/3682-esoteric-x-03se-versus-victor-xl-z999ex/
המעניין כאן שהם טוענים שהם הכי אהבו את התוצאה בחיבור של האיזוטריק דרך הDAC של הויקטור שהוא בן בערך 20 שנה. זו כמובן דעה סובייקטיבית ועדיין מעורר השתאות אחרי שהרבה מדי אנשים בהרבה מאוד מקומות טוענים שדיגיטל של לפני 20 שנה זה ביג לא לא.

הנה מועמד אחר מאחד הסוחרים החביבים עלי.
https://www.soriaudio.com/index.php...tent&search_keyword=r10&document_srl=37429414
אם אוציא לפעל את הפנטזיה של סדרת כתבות \ רצף הודעות דיווח על השוק הקוריאני המשוגע בפורום תקבלו תמונה מהסלון שלו. בינתיים רק CDP

וכאן זמין אפילו עם DAC תואם.
https://www.soriaudio.com/index.php...tent&search_keyword=r10&document_srl=37494119
מחכה לשמוע את דעתכם ועל הדרך אולי גם כותב הפוסט המקורי יצליח להחליט או לגרש את הג'וק

נכון. פנית אלי ומשום מה, למרות שההצעה שלך מעניינת ושווה התייחסות, אני כמעט ולא מגיב בערוצים אחרים כי אני פחות שם.

שלח לי הודעה פרטית, נדבר בטלפון. ואגב, בערוץ הזה אני תמיד מגיב.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני פניתי לנמר בכל הערוצים להגיד מזל טוב !
נכשלתי .
נמר עסוק

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
niros,
ברוך הבא, אם בא לך לכתוב מאמר, כתוב ופרסם. הרי זו בדיוק מטרת פורום ציבורי.
למה אתה צריך את אישור מנהלי הפורום? כל עוד לא עברת על חוקי הפורום, הכל אכיל.

niros

חבר אתר
מעורבות
12
נקודות
3
* תודה נמר ולשאר המברכים.

עוד תלמדו להכיר את הדעות שלי אבל הנה אחת רלוונטית לנושא:
בהינתן מערכת טובה+, המקור יהיה בעל ההשפעה הגדולה ביותר על התוצאה. מקור יכול להיחשב לרכיב האלקטרוני שמזין את המערכת בדיונים אחרים אבל אני מדבר על צעד אחד אחורה, ההקלטה והמיקס יחד עם המדיה שמאחסנת את המידע.
אם נחזור לנושא הפוסט המקורי יש עוד לא מעט שאלות לא פתורות ועובדות בכל נושא המחשבים \ נגני רשת שלדעתי מחזקות את התחושה של צחי ואריה שכדאי לשקול חזרה ל CD.
יותר מהכל העובדה שפורמט גוסס הוא זול, כמו לפני 25 שנים עם התקליטים אתה יכול בהשקעה נמוכה שלא לדבר על לקבל בחינם ערימות של מוזיקה וזה כיף!
לגבי האיכות של קבצים, בהתחשב בעובדה שמעל 90% מהקבצים שמסתובבים או שאנשים עושים לבד בבית מקורם בריפ מדיסקים אני חושב שהנחת היסוד צריכה להיות שהמקור עולה על העותק, במיוחד בהתחשב בעובדה שאף אודיופיל לא יקח כונן מחשב כמקור רציני.(חוץ מהבחור הזה שמזכיר בעבודות שלו את LAMPIZATOR)
http://www.jacquesstompboxes.com/oscillo.htm גלגלו למטה לכונן ASUS.

משום מה שהמידע הדיגיטלי נפלט כ PCM אז צריך טרנספורטים של 30 קילו עם עיניות יקרות, מנגנוני ייצוב ואלקטרוניקה מעידן החלל כדי לקרוא נאמנה את כל המידע על הדיסק אבל כשהמידע הדיגיטלי הוא קבצי מחשב FLAC או WAVE כל כונן יעשה את העבודה.
אני לא מהנדס אבל יודע שבקריאה של מידע דיגיטלי תמיד יש סיכוי לטעויות ומנגנוני התיקון הם אלגוריתמים שרק שואפים לשלמות אבל בסוף זורקים החוצה את הכי טוב שיצא להם.
אם נניח שכל המטרה של טרנספורטים יקרים ומורכבים היא לצמצם כמה שאפשר את טעויות הקריאה הנה עוד סיבה להניח שהם ישמעו יותר טוב מקובץ.
להניח שזה הכל אחדות ואפסים ואין אובדן מידע יפתח קופת שרצים נוספת.
אולי אם יש מכשירים יעודיים או מחשבים שעושים את ההמרה דרך כניסה דיגיטלית אליה יחובר טרנספורט איכותי גם הקובץ ישמע יותר טוב?

יוצאים מהכלל פה הם קבצים שנרכשים באתרים יעודיים ושאני אומר יעודיים אני מתכוון לאתרים שמכוונים לקהל האודיופילי ולא לבנד קאמפ או כל חנות דיגיטלית מהסוג הזה, בכאלה לדעתי לא יהיה יתרון לאחת המדיות. (לא השוותי)
בחנויות האודיפיליות אני מנחש שהמקור יהיה לרוב חומר האולפן וגם מדובר בהקלטות או מיקס שנועדו "להישמע טוב" והן מדגישות את מה שחונכנו לחפש ואנחנו שמחים וצוהלים HIRES ו MQA.

הדיון הזה לא מתייחס בכלל לנגנים שם כמובן ל DAC ולאקלטרוניקה של האות האנלוגי יש השפעה ענקית על התוצאה ובטח אי אפשר להשוות אותם לכונן אבל כשמוציאים את אלה מהמשוואה נשארים עם שאלות קשות.

ולסיום הנה עוד מכשיר ששוכב אצל החבר סוחר ההוא בסלון כבר מעל שנה ללא דורש(ורד נבול) המחיר המבוקש כ 20000 ש"ח. חדי העין יזהו גם כמה מגברים חביבים ברקע.
https://www.soriaudio.com/index.php...tent&search_keyword=vuk&document_srl=37137541

אז מי מוסר אוסף CD בתמורה לכונן קשיח עם כל מה שהוא נתן?? :מנצח:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בעברי נתקלתי פעמים רבות בכך שציוד מאוד איכותי יכול להשמע רע כי הוא חושף את כל הזבל.

במערכת של ניים ששמעתי, שהיא מערכת מאוד מושקעת, סדר גודל של כ 200 אלש"ח רק נגן התקליטורים וההגברה, אין לי ספק (ואני יודע שאני מרים להנחתה לכמה "אוהבי ניים" (-: ) שהסטרימר טוב בהרבה מהרבה סטרימרים של חברים בפורום.

כבר שמעתי סטרימרים בהזדמנויות שונות ויש לי בבית משהו פשוט, אבל ההבדל העיקרי ניכר בציוד שהוא איכותי. מה ששמעתי היה אמנם קצר, שלושה קטעים בסטרימר ושלושה קטעים משלושה דיסקים שונים, אבל אין ספק שנגן התקליטורים הוא לפחות ראש וכתפיים מעל הסטרימר.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור