פנסוניק V20 - פלזמה לכל התכנים, ביקורת

א

אורח

אורח
עם צריכת חשמל ממוצעת של 425 וואט כנראה שהמסך פולט גם הרבה חום עם הספק כזה.

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
לליאור קרן הניכבד שלום רב! בירצוני להודות לך ולציין בפניך כי ניהנתי מאוד מקריאת סקירה זו של מסך הפלסמה החדש של פנסוניק!

שאלותי אינם קשורות לאוו דווקא לנושא המאמר, אולם יש להם קשר הדוק לסקירת המוצרים החדשים שהינעם כותבים עליהם באתרכם:

1.האם אתם מתכוונים ליסקור את מסך העל של שארפ מדגם
[FONT=Times New Roman, serif]LC52XS1US[/FONT]
2.האם אתם מתכוונים ליסקור גם את דגמי ה-LED החדשים של חברת KONKA?
3.והאם אתם מתכוונים ליסקור גם את הדגם החדש של מסך ה-LED מבית SANSUI המיובאת לארץ על ידי קבוצת אל כל אלקטרוניקה?

בתודה מראש!

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
לליאור קרן היקר שלום רב!

כפי שידוע לך פרסמתי היום בפורום ב-DTOWN שאלות במגוון נושאים הקשורים לסקירת המוצרים אותם הינכם מבצעים בכישרון כה רב!. מבדיקות שערכתי באתר השוואת המחירים זאפ מסך שארפ אותו ציינתי בשאלתי אליכם נימצא בארץ ומחירו המומלץ לצרכן הינו כ-22,000 ש"ח. בקשתי שתיסקרו את המוצר נובעת מיכך שהן מבדיקות שערכתי באתרים מחו"ל והן מבדיקות שבצעתי באתר היצרן ב-2008 הייתה התפעלות רבה מביצועי מסך זה הניבנה בשיתוף פעולה עם חברת פיוניר, ואשר שיתוף הפעולה המסחרי בין שתים מחברות מוצרי החשמל והאלקטרוניקה המובילות בעולם ידוע לכל זה מספר שנים.

אם תוכלו לערוך סקירה של דגם זה אותו ציינתי במכתבי הקודם אשמח מאוד!:O

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
למר ליאור קרן הניכבד שלום רב! אני מקווה מאוד שקראתה את שאלותי והינני מקוו מאוד שתשיב עליהם במהרה!.
שאלתי האחרונה להים אינה קשורה לנושא הסקירה אולם היא גם מעניינת אותי באופן מיוחד!.

אני מחזיק בביתי זוג רמקולים ישנים במקצת אולם אני עדיין ניהנה מאוד להאזין באמצעותם הן בסרטים והן במוסיקה.
הרמקולים הינם במצב מעולה ושמורים מאוד והינם של חברת Wharfedale מסדרת ה-VALDUS דגם 400. רמקולים אלו נירכשו ושודכו באותו זמן עם רסיבר DENON AVR1602 אשר זכה אז בפרסים רבים ועדיין הינו בשימוש שלי והינו במצב טוב מאוד פרט לסריטות פה ושם כיאה למוצר ישן יחסית.

שאלתי אליך הינה: האם סדרת הרמקולים הספציפית הזו נחשבה או עדייין נחשבת לסדרה מוצלחת וטובה של החברה הבריטית?, ואם שמעתה אותם בעבר כיצד הייתה מגדיר את אופי הצליל שלהם בסיגנונות מוסיקה שונים?

נ.ב: מניסיוני האישי ארוך שנים איתם וכאחד ששמיעתו הינה שמיעה מוסיקאלית אני נוטה להגדיר לעצמי את אופי הצליל שרמקולים אלו מפיקים כניטרלי מאוד. הצלילים הגבוהים הינם ברורים מטובים מאוד לאוזני אולם כמה שלא כיוונתי את הרסיבר לא הצלחתי להגיע לצליל באס עמוק מספיק!. בנוסף על כך שמתי לב לעובדה המעניינת שלעצמה שלמרות שיש חוסר מסויים בתחום הנמוך בקטעים מסויימים של מוסיקה או כשאני מאזין להם בסרטים יש עליה בתחומים מסויימים בעוצמת ותדירות התדרים הנמוכים ליכולות מסביעות רצון.

שאלתי הנוספת אלך והנובעת בין היתר גם מהתרשמותי שאותה ציינתי בקצרה במאמר קצרצר זה: האם לפי דעתך צליל הרמקולים משקף את יכולותיהן האמיתיות או שהדבר נובע משידוכם לרסיבר הזה שגם הוא ניראה לי בעל אופי ניטרלי מיסודיו?

נ.ב 2: בנוסף חשוב לי לציין כי לפני כשנתיים החלפתי את נגן התקליטורים ששודך לרסיבר הזה כשנירכש {Sonic DV-133}, לנגן DVD מקליט תוצרת SANSUI מדגם: SDR-9000 והינני מוכרך לציין כי איכות השמיעה של זוג הרמקולים השתפרה מאוד ביחס לנגן הקודם!

אני מקווה מאוד שתענה לי לשאלות אשר צינתי בפניך, ומקווה להמשיך להעשיר את ידיעותי בתחום גם בעזרתכם וכמובן להינות מזה!

אם תרצה ליצור עמי קשר בכדי להבהיר בצורה נרחבת ובהירה יותר את התשובת לשלותי תוכל לישלוח אלי את תשובתך גם באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני שלי שכתובתה: msltd95@windowslive.com.

בתודה מראש: Max!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל , איזה מיץ??
התכוונתי לכמה שנים האחרונות ! ע"ע KURO.
המסכים האלה הם גם בדיחה לדעתך?

כן, עד ש-Fujitsu הפסיקו ליייצר מסכים, הם הובילו בתחום וגם..מבחינת מחיר..
ל-Panasonic היו יתרונות מבחינת צבע, כיול ועיבוד תמונה. סדרת PF המקצועית של פנסוניק הייתה בחירה של הרבה אנשי מקצוע - עריכת וידאו למשל.
Pioneer הובילו גם כן בתחומים מסוימים (בינהם Black Level)

Panasonic היא הבחירה של המיליארדרים ומיליונרים בארץ עם המסכים הגדולים ביותר. גם היום סדרה VX מובילה..

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
Max, לגבי השאלה על רמקולים, פתח בבקשה שרשור חדש בנושא בפורום המתאים ולא כאן.
לגבי דגמי הטלויזיות שציינת, אבדוק את הנושא. דגם ה שארפ שציינת הוא מלפני שנתיים... לא נראה לי רלוונטי לישראל כיום.

dor8

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מיכאל , רק חבל שכל הביקורות המקצועיות שהיו עד היום לא מסכימות איתך ודווקא מעדיפות את הפיוניר על הפנסוניק !
לגבי המיליארדרים שקנו את מסך ה103 אינץ של פנסוניק ( לא היה כזה גודל לפיוניר ) אם זאת האינדיקציה שלך
לאיכות המותג פנסוניק אז באמת שכבר אין לי יותר מה להוסיף בעניין... ע"ע פלצנות :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל , רק חבל שכל הביקורות המקצועיות שהיו עד היום לא מסכימות איתך ודווקא מעדיפות את הפיוניר על הפנסוניק !
לגבי המיליארדרים שקנו את מסך ה103 אינץ של פנסוניק ( לא היה כזה גודל לפיוניר ) אם זאת האינדיקציה שלך
לאיכות המותג פנסוניק אז באמת שכבר אין לי יותר מה להוסיף בעניין... ע"ע פלצנות :)

לא התכוונתי לביקורות מקצועיות לשוק צרכני אלא לאנשי מקצוע - גרפיקאים, אנשי מולטימדיה, אלא שעובדים עם SDI וכו'.

Fujitsu יצרו state of the art, הם היו ראשונים למעשה שנכנסו לפלזמה..וראשונים שיצאו.
למסך 42" ב-6000$ אכן אין הרבה שוק (חוץ מכמה אנשים כמוני)

צריך לדייק שגם בשוק הצרכני Panasonic נבחרו כמסך השנה גם בכמה מקומות בארה"ב וגם באנגליה. ה-Z1 קיבל ציונים הכי גבוהים ב-hdguru. גם לפני Z1, פנסוניק היו ראשונים עם intermediate frames. רמת הכיול, שליטה וגמישות הם רמה מעל פיוניר (בדגמים המקצועים שהם גם הרבה יותר יקרים מפיוניר).

אל תזלזלו ב-Panasonic, חברה ענקית עם השקעה של מיליארדים ב-R&D.

נערך לאחרונה ב:

Max

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
8
לליאור קרן הנכבד שלום רב! קראתי את הודעתך לגבי שאלותי ופתחתי שירשור חדש בפורום אודיו רב ערוצי\רמקולים בפורום האתר. לגבי שאלתי השנייה הנוגעת לדגמי ה-LED החדשים של החברות KONKA SANSUI אני מודה לך מאוד על כוונתך ליבדוק נושא זה במהרה!

בתודה מראש: MAX!

מוסיק

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על הסקירה המאלפת.השתכנעתי ורציתי לקנות. בכל המקומות שהייתי וכן באתר יורוקום, לא ידוע על V20 הם מכירים רק U20 וזה הדגם שנמצא באותו האתר.האם מדובר על אותו מסך?

רוני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איכות צפייה לאורך שנים

ליאור שלום.

1. האם קיימת ירידה באיכות הצפייה בפלזמה V10\20, לאורך השנים ? נאמר לי שמאחר ו
מדובר בגז , אזי איכות התמונה דועכת עם השנים. האם נכון ?

2. ממרחק צפייה של 3.5 מטר , על מה היית ממליץ : 55LED TOSHIBA, 55LED SAMSUNG, או ה-V10/20, הצפייה 50% - SD, 50% HD.

3. למרות שה-LED במסכי של סמסונג הוא הקיפי בלבד, ראיתי כי עדיין התמונה שלו חדה בהרבה מאשר ב-LED של טושיבה . האם זה נכון או שזה נובע מכיול שונה שעשו בחנות לטובת הסמסונג ?

תודה.

רוני

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תשובה...

ליאור שלום.

האם אפשר לקבל תשובה לגבי השאלה של אתמול ?

תודה,
רוני

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום,
1. היצרן מצהיר על אורך חיים של 100,000 שעות, לאחריהן, תרד הבהירות לערך של חצי ממסך חדש.
2. זו שאלה כללית מאוד, לא ציינת גם דגמים ספציפיים של סמסונג, אתה יכול לקרוא ביקורות מסכים נוספות באתר.
3. יכול להיות ששינו ערך של SHARPNESS או פרמטרים נוספים, אי אפשר לדעת מרחוק.

gilk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום ליאור, בהמשך לשאלה של guyb, אני מתעתד לקנות מסך V20 בגודל 42" במחיר 8500 ש"ח שהגיע השבוע לחנות איתה דיברתי.
בחיפושי נתקלתי במאות התייחסויות לבעית "floating blacks" בדגמי V20 של השנה ובאלפי התייחסויות אם מוסיפים גם את ה G20 שמשתמש בפאנל דומה.
לדוגמה:
http://www.avforums.com/forums/plas...0-info-reviews-owners-thread-part-2-a-12.html

http://www.dtvforum.info/lofiversion/index.php/t88608.html

האם יש לך ניחוש על מה מדובר?
האם לחכות עם הקניה?
תודה.

gzohar

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור שלום,
אני מתלבט לגבי מסך חדש ולמרות שחשבתי על מסך LED התמונה שמציגה הפלאזמה של פנסוניק הכי אטרקטיבית בעיניי. ובכל זאת אני מוטרד מה"מחלות" של הדורות הישנים של טכנולוגיית הפלאזמה ובעיקר נושא הצריבה,
איך מתמודדים הפנלים החדשים של פנסוניק G13 עם תכנים סטטיים כמו HTPC ותפריטי מזרימדיה?
האם הפנל עדיין רגיש לצריבה של תוכן סטטי?
נניח ששכחתי את המסך דולק לכמה שעות עם תמונה סטטית, הלך הפאנל?
תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
gilk, התופעה מזכירה במשהו מנגנוני התנגדות דינמית במסכי LCD וגורמת לשחור להבהיר כאשר יש תוכן דינמי בסביבתו.
הצלחתי לראות את זה קורה מספר פעמים, בעיקר כאשר "טרטרתי" את המסך בסצינות שיכלו לגרום לזה, אבל זה לא תמיד הופיע.
למען האמת, הבחנתי בזה ו"שיחקתי" עם המסך בכדי לשחזר את התופעה, רק לאחר שמסך הבדיקה הוחזר ליבואן, קראתי על התופעה באינטרנט.
לדעתי, רוב האנשים לא יבחינו בזה אם לא ימקדו אותם בזה, המסך שהיה אצלי היה חדש לגמרי, הוא פעל אצלי למשך שבועיים, כך שלא יודע לומר לגבי התופעה לאורך זמן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
gzohar, הפלזמות החדשות מתמודדות באופן יעיל עם התופעה, יש עדיין צבירה זמנית, כלומר, לאחר צפיה בערוץ עם לוגו קבוע, עם העברה לערוץ אחר, הלוגו הקודם יראה באופן מוחלש על המסך (מבט מקרוב) ויעלם לאחר מספר דקות, זו התנהגות שנחשבת נורמלית.
מה יקרה לאחר מספר שעות עם תמונה סטטית? למען האמת לא בדקתי... :) עבור מקרים כאלו, יש אופציות "שטיפה לבנה" בתפריט טכנאים, אבל מעבר לבדיקה שנמדדה בעשרות דקות בודדות, לא ניסיתי ליותר זמן.

gilk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, תודה רבה על התשובה, אני מניח שאני נופל לקבוצת "רוב האנשים" שלא יבחינו בזה,
פשוט חבל לוותר על מסך כ"כ איכותי במחיר כה אטרקטיבי, המסך השני שבדקתי הוא ה 9704 אבל הוא > 10,000 ש"ח ל40" ולא בטוח שיש לו יתרון על ה V20.
הייתי שואל אותך איזה מסך עדיף מבין השניים אבל שמתי לב שאתה מעדיף לא לתת תשובה ישירה, אלא להפנות אנשים לבדוק בעצמם, מה שנשמע לי הגון, אחרת תיווצר מראית עין שהאתר איננו אובייקטיבי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נכון, חוץ מזה שיש גם את גורם "הטעם האישי" החמקמק שגורם לאנשים להעדיף מסך כזה או אחר מסיבות שונות ולכן תמיד חובה לצפות במסך טרם רכישתו.

א

אורח

אורח
מה ההבדל בין TX-P50V20B ל TH-P50V20 ?
אחרי התלבטות בין כמה פלסמה לבין LCD ואחרי שקראתי את הביקורת כאן באתר ובאתרים נוספים החלטתי לקנות את ה V20.
שמח וטוב לב אחרי שהותקנה בסלון רצתי להשוות את הפלא שקניתי מול כתבות האינטרנט.

בעוד שאתה כיסית בכתבה שלך את ה TH-P50V20 ישנן כתבות אחרות
http://www.avforums.com/review/Panasonic-V20-TX-P50V20B-50V20-HDTV-Plasma-Review.html
נראה שמדובר בטלויזיה שונה בעלת פנל שונה וכניסות שונות. שתיהן תחת הכותרת של V20.

האם ישנה שונות באיכות ? (לא שזה באמת משנה לאחר הקניה :) )

שאלה נוספת - נראה שיש רעש לואי, נמוך אמנם, שמתלווה להפעלת הטלויזיה שנראה שהוא מורגש יותר ככל שהתמונה בהירה יותר. אני מניח שיש לזה קשר לצריכת חשמל גבוהה יותר או משהו בסגנון.
האם אחרים נתקלו? שמעו ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור