קולנוע ביתי

פנסוניק fz1000

הנושא בפורום 'פורום מצלמות' פורסם ע"י Miki8888, ‏21/10/19.

 1. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  סבבה ואני אמור לעשות כאחד שמצלם רק על אוטומט ולא מתעסק עם כל הנושא הידני??
   
 2. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  החלטתי לזרום עם dslr ויש לי כמה שאלות:
  1.האם הגוף והעדשה שהצעת נחשבים לטובים ואני מבין ויודע שהשמיים הם הגבול במצלמות.
  2.האם אין בעיה לצלם במצב אוטומט , האם התמונות ייצאו טובות?
  3.אני מבין שהעדשה היא x8 , אני ארצה בוודאות גם צילומי מאקרו, על מה אתה ממליץ?
  4.למה אגב ניקון ולא קנון נניח, האם ניקון טובים?
  5.אם אתה חושב שיש עדשה אחרת יותר טובה במחירים נורמלים אני אשמח לדעת.
  6.אני תל אביבי , על איזו אתה ממליץ?

  תודה רבהההה
   
 3. carmi

  carmi כתב האתר צוות האתר

  הצטרף:
  ‏16/8/07
  הודעות:
  13,535
  לייקים:
  1,225
  ניקון וקנון הן החברות הטובות ביותר בתחום ה DSLR, ניקון מספקות חיישן קצת יותר טוב מקנון לכן ספקתי את הסט הזה כדוגמה.
  אופציה מקבילה של קנון גם יכולה להיות קנון 800D עם עדשת קנון 18-135 - לקנון יש יתרון ברור בוידאו אן זה מעניין אותך.
  https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937966
  https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670

  בהקשר של מצלמת DSLR יש אפשרות להחליף עד70שות אם רוצים ואז ניתן לחבר למצלמה עדשת שמתאימה למאקרו, כן זה אולי יהיה לך מוזר, אבל ככלול שמתקדמים יותר כך העדשות הן יותר ממוקדות והעדשות שהמלצתי עליהן הן לא מאקרו.

  יש עדשת סיגמא 17-70 F2.8-4 שהיא גם מאקרו והיא עדשה מוצלחת אבל היא בעלת טווח זום קטן יותר, אז קשה לי להאמין שהיא תספק אותך ויכול להיות שעדשה מאקרו נוספת לעדשה הזום יכולה להתאים. בכל מקרה אם רוכשים עדשה כזו צריך לבחור אחת שמתאימה לקנון או לקנון - יש עדשה שונה עבור כל מצלמה.

  בהקשר של DSLR יש מבחר עדשות גדול שניתן להבחור, אבל גם כאן עם בוחרים עדשה עם טווח זום גדול יותר העדשה היא פחות טובה. העדשה שרשמצי היא פשרה מוצלחת בין טווח זום טוב, איכות אופטית טובה ובעלת זווית ראיה רחבה.
  ויחסית המחיר שלה הוא סביר.
   
 4. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  תודה על התגובה,
  1. לא ענית לי האם יש בעיה עם העובדה שאני אמשיך לצלם על מצב אוטומט? האם התמונות ייצאו טובות?האם יש מתב אוטומט ב dslr??

  2.התכוונתי שתיתן לי לניקון דוגמא או שתיים לעדשות מאקרו טובות שאני אקנה בנוסף לעדשה שהצעת לי?
   
 5. carmi

  carmi כתב האתר צוות האתר

  הצטרף:
  ‏16/8/07
  הודעות:
  13,535
  לייקים:
  1,225
  אין בעיה לצלם עם מצלמת DSLR במצב אוטמטי, כמו כל מצלמה אחרת וכן התמונות יצאו בדרך כלל טוב מאוד, ברור שצילום במצבים חצי אוטמטים יכולים לשפר רבות את איכות התמונה ואז יש לך שיחטה על הגדרות הצילום המתאימות לסיטואציה המצולמת וזה נכון לכל מצלמה - וכדי ללמוד קצת את הנושא לקבל יכולת לצילום טוב יותר.

  הערה כקטנה צילום במצלמת DSLR הוא דרך העניית ולא דרך המסך וצריך להתרגל לכך.

  העדשה שכבתי עליה היא עדשה נהדרת ואני ממשיך להמליץ עליה. בהקשר של עדשות אחרות צרי להבין את הצרכים במדוקים כדי להביא את העדשה המתאימה ביותר בתקציב
   
 6. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  לאיזו עדשה בדיוק אתה מתכוון ל 18- 140??או לסיגמא?
  בכל מצב נתמקד בניקון, אני צריך עדשה טובה עם זום x8 ובנוסף עדשה נוספת לצילומי מאקרו...
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/10/19
 7. carmi

  carmi כתב האתר צוות האתר

  הצטרף:
  ‏16/8/07
  הודעות:
  13,535
  לייקים:
  1,225
  עדשת ניקון 18-140 זו התחלה טובה - יש לה טווח זום יפה, איכות אופטית טובה מחיר טוב, כאמור זו העדשה שאני ממליץ לך.

  לגבי עדשת מאקרו - יש מספר עדשות מאקרו לשימושים שונים, עבור מה נדרשת עדשת המאקרו?
  https://www.photoworkout.com/best-macro-lenses-for-nikon/
  ניקון קוראת לעדשת מאקרו עדשות מיקרו, אבל הכוונה היא למאקרו
   
 8. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  אני אסביר את עניין המאקרו, במצלמת דמוי slr אני מאוד אוהב את האופציה של צילום מאקרו של אוביקטים קטנים כמו פרפרים, פרחים, חרקים וכו... כל זה כאמור מטווחים מאוד קטנים, הייתי רוצה שתמליץ לי על עדשה, אם אפשר תסביר לי רק מה בנתונים שלה בדיוק אומרים כי אני לא הכי מבין בזה...
   
 9. carmi

  carmi כתב האתר צוות האתר

  הצטרף:
  ‏16/8/07
  הודעות:
  13,535
  לייקים:
  1,225
  מאקרו הוגדר על ידי הרבים כהיכולת ללקבל פוקוס מטווח מאוד קרוב וכך במצלמות רבות זה מוגדר כמאקרו.
  צילום מאקרו זה תורה בפני עצמה, אני לא מצלם מאקרו ופחות מכיר את הנושא
  @menahem
  מבין בכך יותר ממני
   
 10. menahem

  menahem כתב האתר

  הצטרף:
  ‏4/3/08
  הודעות:
  1,366
  לייקים:
  281
  צילום מאקרו.

  כל עיסוק במקצוע כלשהו כרוך בשפה מדוברת מקצועית שמי שעוסק בתחום מבין אותה ואת כוונותיה. בשל היותיינו דוברי עברית השפה העברית אימצה חלק מהמילון המדובר בעיסוקים שונים וחלק המציאה להם מילים עבריות שלא פעם תפסו והפכו להגהה מקומית בשפת המקצוע.

  גם לעיסוק באומנות הצילום ישנה שפה מדוברת משל עצמה וגם בעולם הזה העברית נסחה לעצמה כמה מהמילים הלועזיות ללא תרגום עברי וכמה אחרות,שהתרגום העברי תפס.

  מאקרו – בתרגום המילולי,של המינוח הלטיני שממנה באה המילה,זה גדול,אבל:בשפה האנגלית ישנו מנהג להשתמש במילים בהיפוך משמעותן וכך באנגלית המילה הלטינית מאקרו היא טיפול בעולם הקטן והנסתר מהעין.

  רובנו חשופים לעברית המדוברת בעולם המחשוב וגם בו מאקרו הוא התעסקות בסדר פעולות מאוד קטנות וקצרות על מנת ליצר פעילות סדורה גדולה וארוכה.

  מנהגם של דוברי האנגלית,להפוך את משמעותן של מילים להיפך ממה שהן מבטאות,בהגהה של עולם הצילום צילום מאקרו הוא צילום של החי,הדומם והצומח שהם מאוד קטנים וצריך להכניס את עדשת המצלמה אל תוך עולמם ולצלם אותם ממרחקים של ס"מ ספורים תוך שמירה על יחס גודלם על חיישן המצלמה ב 1:1 מול גודלם בטבע.

  על מנת לספק את היכולת הזו יצרני העדשות מיצרים עדשות יחודיות לצילום מאקרו שהמאפיין העקרי שלהן הוא היכולת להגדיל ביחס של 1:1 את האוביקט המצולם ולשמור על היחס הזה לכל אורך כל המוקד כך שבסופו של דבר יגיע לחיישן ומשם יעובד לתמונה שגם היא מיצגת את גודל האוביקט המצולם ביחס של 1:1.

  עוד תכונה חשובה של עדשות המאקרו היא היכולת להתקרב למרחק קצר מאוד (כמה סנטימטרים בודדים) מאוביקט הצילום ויכולת להתמקד בו כמו גם היותן עדשות פריים ובטווחים של 65 90 ו 100 מ"מ אם כי יש יוצאות מן הכלל.

  עדשות המאקרו משווקות כעדשות מקצועיות ולכן הן בנויות היטב,עם מיטב הזכוכית שהיצרן יכול לשים בהן,עולות בהתאם ובשל כמות הזכוכית ומשקלה נעדרות,ברוב המקרים,מערכת עיצוב תמונה בתוך העדשה וגם פה,כאמור,יש יוצאות מן הכלל.

  צילום מאקרו מצריך הכנסה של הרבה אור לעדשה ולכן עדשות המאקרו תהיינה עם מפתחי צמצם גדולים בדרך כלל F2.8 ועד ל F4 וגם פה יש יוצאות מן הכלל.

  הרבה אתרים,וגם הרבה יצרנים,מסווגים עדשות שיש להן יכולת להתקרב למרחקים קצרים מאוד מאוביקט הצילום וגם לשמור על צמצם פתוח כעדשות מאקרו אבל זה מכוון יותר לצד הצרכני של עולם הצילום כלומר:לשכנע את הלקוח הפוטנציאלי לרכוש עדשה מסויימת של היצרן המסויים כי ורסאטילית מספיק לצלם סוגה כזו וגם אחרת מעולם הצילום וגם צילומי מאקרו.

  במציאות עדשה שהיא עדשת מאקרו ותקבל את הכיתוב הזה בתיאור ובשם המוצר היא רק כזו שיש לה יכולת להתקרב מאוד קרוב לאוביקט הצילום,עם צמצם פתוח לרווחה של לפחות F4 ושכושר ההגדלה שלה הוא ביחס של 1:1 כל מה שלא נכנס לקטגוריה הזו והוא לא עדשת מאקרו.

  מעבר להתקרבות למושא הצילום ויכולת האופטית להכניס מספיק אור ולשמור על יחס של 1:1 בגודל אובייקט הצילום עולם צילום המאקרו מצריך התמחות וידע.

  למה הכוונה? צילום מאקרו כרוך בכניסה של העדשה לעולם שבו חי ו/או מתקיים אוביקט הצילום. משכך הכלל הראשון החשוב ביותר וכזה שאין לחרוג ממנו בכלל הוא שכשאנחנו נכנסים ל"ביתו" של אוביקט הצילום אנחנו שומרים את הבית שלו.מכבדים את ההתנהגות בסביבתו הטבעית והכי חשוב מהכל:לא מפריעים לאוביקט המצולם להמשיך את חייו. אין בצילום מאקרו בימוי של זירת הצילום ומי שמצלם מאקרו ולשם כך מביים את הסביבה (למשל משתמש במספרים להסיר ענף שפוגע בקומפוזיציה – וכן ראיתי כאלה) הוא לא צלם מאקרו אלא אדם הפוגע במזיד בטבע ואנחנו,אילו מאיתנו שמצלמים מאקרו,מקיאים כאילו מאיתנו.

  כדי להפוך לחלק מזירת החיים של האוביקט המצולם צריך לדעת משהו אודות אורח חייו,המנהגים שלו וביכולת שלו לחיות בטבעיות כשאדם חודר לעולמו הקטן. ישנם אוביקטי צילום,כמו צמחים,שלו ינוסו על נפשם או ישנו את התנהגותם ברגע שאדם חמוש בעדשת מאקרו פולש לזירת החיים שלהם וישנם כאלה,כמו סוגי חרקים מסוימים,שינוסו על נפשם ולמהדרין – ישנם סוגי חרקים שממש אל אוהבי אדם ועדשות המאקרו שלו והן יתקפו בעקיצה כואבת ומתריסה.

  בצד הטכני,צילום מקרו דורש מהצלם להגיע פיזית למקום המחייה של אוביקט הצילום,זה אומר: להתפלש בבוץ,אם יש,להרטב במים,כשיש,להיפגע פיזית מקוצים,כשיש,וכו וגו. מעבר לצורך להכיר את אורחות חייו של אוביקט בצילום ולהשתלב בהם על מנת ליצר תמונה,צריך לא מעט מאמץ פיזי ופעילות פיזית על מנת להגיע לתמונה של אוביקט בסביבת החיות שלו ובפרמטרים של צילום מאקרו כפי שהוזכרו.

  ישנם צלמי מאקרו שטוענים שאי אפשר לצלם בסוגה הזו לא חצובה או מונופוד או כל אמצעי אחר שייצב את המצלמה והעדשה וישנם,אחרים,שחושבים שמשהו שייצב את המצלמה (חצובה למשל) זה נחמד אבל לא פעם מגביל את יכולות הצילום ולכן צריך ליצב את המצלמה איפה שאפשר ואיפה שלא להחזיקה ביד ולצלם ואם יש בעדשה או במצלמה מערכת ליצוב תמונה – להשתמש בהן.

  צילום מאקרו מהווה אתגר גדול בכל מה שקשור לכמות האור ולבוקה בצילום. בצד של בוקה – ישנה אסכולה של צלמי מאקרו שמותרים על קימפוז של בוקה לטובת תפיסה מענינת של אוביקט המקארו וישנם כאלה שטוענים שבלי לתת את הדעת לעניין הבוקה בקומפוזיציה של תמונת המאקרו אין זו תמונה אלא צילום של רגע – ובמילים אחרות אין זו תמונה שהיא חלק מאומנות הצילום. משכך כשמתכננים צילום מאקרו,חוץ מציוד מתאים (עדשה מצלמה אמצעי ייצוב) ידע על אורחות חייו של האוביקט שאותו או לחייו רוצים לפלוש,צריך אמצעי תאורה קרי פלאש וגם אמצעים לעידון האור (דפיוזר מקצועי או מאולתר) וזה על מנת לאזן בין התאורה הטבעית שבזירת הצילום לבין התאורה הנדרשת ליצירת יצירת אומנות שנקראת תמונה.

  מנחם.
   
 11. Miki8888

  Miki8888 אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏9/9/18
  הודעות:
  131
  לייקים:
  3
  מנחם שלום, כתבתי לך בפרטי ואני עדיין מחכה להצעות שלך לעדשות מאקרו לניקון
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!