קולנוע ביתי

פנל שניצל – ביקור אצל אלדר

הנושא בפורום 'אודיו דו ערוצי' פורסם ע"י Joshua_G, ‏10/4/11.

 1. נמר

  נמר כתב אודיו צוות האתר

  הצטרף:
  ‏8/7/07
  הודעות:
  18,686
  לייקים:
  2,711
  :):):)
   
 2. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  המציאות המקורבנת

  [FONT=&quot]העניין הוא שלמרות הכנסת המילה "דמיוני" בכל מקום אפשרי, ולפעמים יותר ממה שאפשרי, עבור יהושע זו המציאות, תוך שהוא שוכח או פשוט לא מודע למקומו בסיפור הדמיוני.

  [/FONT]​
  [FONT=&quot]*** "היודע ומבין במערכות שמע יותר מאשר כל אדם אחר על פני כדור הארץ" -- יהושע מעולם לא הייה יודע-כל ומבין יותר מכל אחד בעולם...

  [/FONT]​
  [FONT=&quot]*** "פתאום הועלו באותו פורום דמיוני התרשמויות אודיופיליות ממערכת שמע" -- זה אף פעם לא קרה קודם, יהושע הוא המחדש, חלוץ הצדק לפני מחנה המושחתים.

  [/FONT]​
  [FONT=&quot]*** לידיעתכם "פירוט, דינאמיות ובמה" אינם חלק מה"אופן בו נשמעת מוסיקה מאותה מערכת", רק איך נשמע משור חשמלי דרך המערכת, ביחוד החלק של הבמה

  *** בואו נראה מה כתב יהושע עצמו בפוסט הראשון שהוא כל כך שונה מהותית ממה שהוא מלין עליו, מעבר לזה שהמארח נחמד והמערכת מושקעת ושזה לא לטעמו:[/FONT]​
  [FONT=&quot]'...המערכת המרשימה ביותר ששמעתי, בעלת צליל שאינו דומה לאף מערכת אחרת שייצא לי לשמוע. צליל [/FONT][FONT=&quot]מפורט ודינאמי[/FONT][FONT=&quot] במידה לא רגילה, צליל גדול מאד, חי מאד ובעל במה ענקית. לתחושתי, יש הדגשת-מה של הצלילים הבינוניים-גבוהים, עם נטייה קלה מאד לחריפות מסוימת[/FONT].[FONT=&quot] ... הצליל של המערכת מרשים באופן יוצא מהכלל[/FONT],[FONT=&quot] ... נראה לי שכלי נגינה מסוימים נשמעים לא טבעיים, או לא "נכונים[/FONT]"[FONT=&quot]'.
  הממ..., באמת כתיבה חדשנית, בשפה שלא נראתה ולא נשמעה במחוזותינו!!! ריענון וטיהור השחיתות, העליבות והציודופיליות שכולם לוקים בה!!! (חוץ ממנו)

  [/FONT]​
  [FONT=&quot]*** "הכתב הדמיוני של אותו אתר דמיוני התחלחל. הוא חשש שהתרשמויות אודיופיליות ממערכות שמע תפגענה בתדמית אותה הוא ניסה ליצור לעצמו. הוא חשש שאנשים יראו שניתן לתאר מערכות שמע באופן קולע יותר מהאופן בו הוא מתאר מערכות. הוא גם חשש לפרנסתו, שמא בעל האתר יוסיף כתבים אחרים, בנוסף אליו, או אולי במקומו" .
  כן, רמת הכתיבה של יהושע ממש מאיימת על נמר. ברגע שכולם ייראו עד כמה נעלים כתיבתו ודיוק תיאוריו של יהושע על אלה של נמר, הלה יועף ללא שהיות מתפקידו ויודח ממעמדו לנצח. יהושע יוכתר מיידית כמלך החדש.[/FONT]​
  [FONT=&quot]
  *** "אדם אחד, בשרני" -- מי שמדבר ומטיף כל הזמן על התייחסויות לגופו של אדם במקום לתוכן ממש חף מזה, הטהור[/FONT]​
  [FONT=&quot]
  *** "אף אחד לא מעז לגעת באותו אדם בשרני דמיוני, משום שעצם השתתפותו בפורום מעלה מאד את יוקרת הפורום. אם אדם בעל מערכת כל כך יקרה ויוקרתית משתתף בפורום – סימן שזה פורום חשוב ונחשב".
  כן, הפורום בנוי כולו רק על אלדר הגדול, בלעדיו לא הייה קורה כלום, ורק רוחו של יהושע הייתה מרחפת על פי תהום. חוצמזה, אף אחד אף פעם לא התכסח עם אלדר -- זה פשוט לא קורה!...[/FONT]​

  [FONT=&quot]
  *** "כתבנו הדמיוני ארב בפינה והמתין לשעת כושר" -- סצינת המתח מתחילה. הטימפאני בפיאניסימו מלווה את הכינורות ברגיסטר הגבוה, כשהטרומבונים חורשים רעות[/FONT][FONT=&quot]

  [/FONT][FONT=&quot]*** כתב האתר הדמיוני התנפל במלוא עוזו על הפנל החד-פעמי הדמיוני ... להוכיח באותות ובמופתים שלאחרים מלבדו אין כלים[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]ידע, ניסיון או יכולת לסקור מערכות שמע. ... ניסה לבטל כל התייחסות אודיופילית למערכות שמע. בעיני רוחו, רק התייחסות ציודופילית היא לגיטימית"
  כן, ראינו את ההבדל בין מה שהכתב (הדמיוני - חסרה כאן המילה "דמיוני" בייחס לכתב, רק האתר דמיוני!) כותב לבין מה שיהושע כותב.[/FONT][FONT=&quot]

  [/FONT][FONT=&quot]*** "המניע הנסתר שלו היה פשוט, אך ברור" -- מריחוף וירטואלי על פי תהום עברנו לתפקיד רואה כליות ולב.
  [/FONT][FONT=&quot]
  ואידך זיל גמור בחוץ.

  עמיר

  [/FONT]​
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/4/11
 3. mokes

  mokes חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏21/12/09
  הודעות:
  1,132
  לייקים:
  0

  עמיר - אתה לא יכול לשפוט את מילותיו הראשונות של יהושע בתחילת הביקורת. הוא עדיין היה מתחת להשפעת "אפקט הוואו" ועינייו עדיין מסונוורות מה"פירוטכניקה" ולכן לא לגמרי מודע למעשיו ולדבריו. יותר מאוחר הוא התעשת וכנראה בוש ונכלם לאור התאורים הציודופילים שכתב קודם. זה די ברור, ולא יפה לשפוט אותו על רגעי ההלם.
   
 4. ברקצ

  ברקצ חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏30/1/09
  הודעות:
  1,667
  לייקים:
  172
  מכל הסיפור הזה מעניין אותי רק הטריו הפאתטי של גלינקה. לא מכיר - מה זאת היצירה הזאת ? וכמובן תן ביצוע מועדף.
   
 5. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  אני לא שופט ולא עו"ד, ואני לא נדרש להוציא פסק-דין של אי-שפיות-זמנית, מה גם שמתןך כתביו הקודמים אני לא בטוח לגבי הזמניות..., כמו שאני לא בטוח לגבי "בוש ונכלם". נראה שהוא דווקא מתגאה במה שהוא חושב שזה "[FONT=&quot]התרשמויות אודיופיליות ממערכת שמע"[/FONT].

  ואם עכשיו, כשהוא אמור להיות מעושת, הוא כתב פוסט הזוי כזה, שכולם מתנכלים לו המסכן, ורק הוא האודיופיל הטהור בקרב הציודופילים (כאילו שזו מילת גנאי) הבזויים, והוא מנסה להציל את העולם מידיהם, אבל מתנכלים לו בדרך ומקעקעים אותו -- come on. איפה הוא חי?

  עמיר
   
 6. ramkol

  ramkol אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏6/9/07
  הודעות:
  477
  לייקים:
  0
  הנהלת האתר!!

  אולי סוף סוף תנעלו את השרשור הזה! הוא לא מוסיף לכם שום כבוד, והצליח לגרור את האתר הזה לתחתית שנדיר למצוא.
  התיחסות ולעג לאנשים, ולא חשוב מי הם, היא קו שאסור לעבור. תחת חסות הנהלת האתר הזה עברתם כבר מזמן כל קו אדום אפשרי!!!!  .
   
 7. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  יצירה חביבה שנכתבה במקור לפסנתר, קלארינט ובאסון, אבל הרבה פעמים מנגנים אותה גם בפסנתר/כינור/צ'לו המסורתיים. אין הרבה ביצועים. אני אוהב את זה, למרות שהוא בפורטפיאנו, ולא רק בגלל שלפסנתרנית קוראים אולגה (מנגנת נפלא). גם הסונאטה לויולה שם יפה.

  עמיר
   
 8. oferT

  oferT חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏3/8/07
  הודעות:
  5,203
  לייקים:
  46
  אני עם רמקול.
   
 9. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  צינזרתי את הסיומת המגעילה במיוחד (לא שהשאר חמוד, אבל לא נראה לי שמדובר בנושא/נשוא/מושא חמוד במיוחד).

  עמיר
   
 10. katzofe

  katzofe חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏27/6/09
  הודעות:
  1,381
  לייקים:
  72
  עמיר, היה נדמה לי לפני יומיים שגם אתה מעוניין שהשרשור הזה יהיה כבר מאחורינו,
  מה השתנה מאז?? :מבולבל:
   
 11. katzofe

  katzofe חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏27/6/09
  הודעות:
  1,381
  לייקים:
  72
  (Y)(Y)(Y)
   
 12. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  התווסף הסיפור ה"דמיוני", ופשוט טעיתי ופירסמתי את התגובה בשירשור הלא נכון.

  ע
   
 13. mokes

  mokes חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏21/12/09
  הודעות:
  1,132
  לייקים:
  0
  אחרי שחצינו את רף ה 10K צפיות אכן אפשר להניח לשרשור. לא חושב שיתקבלו תובנות חדשות כאן לא לגבי המערכת של שניצל או לגבי מטרת הפאנל. צר לי שאדם שהזמין בגאווה אנשים לביתו נאלץ לספוג את מה שקיבל - זה לא מגיע לאף אדם.
   
 14. dys

  dys אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏26/6/08
  הודעות:
  266
  לייקים:
  0
  מה הקשר, שניצל הזמין ביקורת על המערכת שלו וקיבל ביקורת כנראה לא מה שקיווה. עד כמה שאני זוכר הכתיבה של כל המבקרים היתה נימוסית ביותר ולא מתלהמת לעומת זאת הביקורת על המבקרים היתה על גבול ההיסטריה. אז מה אם המערכת מאוד יקרה, האם מישהו מצפה שביקורת תיכתב על סמך המחיר, אז לא צריך בכלל לבא ולשמוע יגיד האדם שרוצה שתכתב התרשמות על המערכת את המחיר וכך בלי לשמוע תיכתב ביקורת הוגנת. ולכתוב שהמערכת לא מרגשת היא התבטאות מספקת ואני בטוח שהרוב כאן יודע בדיוק את הכוונה הרבה שמעו מערכות או היו בקונצרטים חיים שריגשו אותם ולדעתי המוסיף גורע.
  למרות שההתיחסות שלי למערכות רחוקה כרחוק מזרח למערב מזו של יהושוע אני חושב שחייבים לתמוך בו על התיצבותו והבעת דעתו ללא פחד כנגד הרוב הזועם והדורס של האתר.
  וחוץ מזה, שניצל אף פעם לא היה צימחוני בביקורת כלפי אחרים והמערכות שלהם ולא מעט פעמים כתב בשפה שלוחת רסן בביטויים ודימויים שלא היית מצפה מרופא או אפילו אחרון מוכרי השוק לכתוב כך, כמובן ללא כל תגובה ממנהלי הפורום כנראה בגלל שהוא יקיר האתר. לעומת זאת כאן הוא לא ספג כלום פרט לכך שהיו כאלה שמה ששמעו לא היה לרוחם.
  כגילוי נאות, אני לא מכיר את יהושוע אבל מכיר הרבה שנים את שניצל או דארי, שאמא שלו היתה רופאת הילדים של הבנות שלנו, הוא רופא השניים המשפחתי שלנו ובנוסף לכך הוא "מאנטש" במלא מובן המילה שעזר לנו בשעת צרה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/4/11
 15. mokes

  mokes חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏21/12/09
  הודעות:
  1,132
  לייקים:
  0
  שניצל הוא ממש לא יקירי, אני גם חטפתי ממנו לא מעט בעבר, ואין לי היכרות איתו מעבר לתכתובות הפומביות כאן. אבל אני חושב שאם אדם נכנס לביתו של אחר ע"מ להתרשם ולתת ביקורת (וגם על זה יש ויכוח) אז יש ביקורת מנומסת ומתורבתת ויש ביקורת שהיא מתחת לחגורה. אני מצפה מהמבקר שיגיב בנימוס ובאדיבות על שאלות שנשאלות כתוצאה מהביקור - זה המינימום האנושי אחרי "ביקורת" פולשנית שכזו. יהושע נתן את רשמיו שלוו בתחושות לא מוסברות, בוודאי לא אחרי שהוא שפך סופרלטיבים מוקדם יותר. הוא סירב בתוקף להסביר ולנמק אות הביקורת, וזה לדעתי עובר את גבול הטעם הטוב. אם יש לו משהו שלילי להגיד - שיסביר את זה במונחים ברורים ומקובלים. אתן לך דוגמא נוספת: נגיד שאתה מזמין אותי לאכול אצלך. אני טועם את התבשיל, ודוחה אותו בנימוס מכיוון שזה לא טעים לי. אם תשאל מה לא אהבתי, אענה לך - מלוח לי מדי, חריף מדי, אני לא אוהב דגים, וכו'. אין מצב שפשוט אשאיר אותך עם אמירה לא ברורה כגון "זה לא טעים לי." המצב פה מקביל לחלוטין. עצוב שאנו דנים פה בנימוס בסיסי.
   
 16. katzofe

  katzofe חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏27/6/09
  הודעות:
  1,381
  לייקים:
  72
  למי שאוהב את הקנטטות של באך אז הינה שורה שמתאימה לכאן "בול" :

  Ich habe genung (BWV 82
   
 17. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  הבעייה היא לא בדעתו ובעצם התעקשותו עליה -- זה סטאנדארטי אצלו, וזה לא אומץ גדול אלא סתם עקשנות, ומעולם אי אפשר הייה לבלבל אותו עם עובדות וטענות לוגיות -- אלא בצורת (אי) אמירתה.

  וחבל שנרתמים לקורבנותו של יהושע "נגד הרוב הזועם והדורס של האתר" -- הוא הרוויח את התגובות ביושר ולאורך זמן, לא רק בשירשור הזה.

  ועכשיו, לפי הסיפור ה"דמיוני" נראה שהוא ציפה שניםול לרגליו כמושיע מציפורני הציודופילייה ומוליך הזרם האודיופילי באתר -- כאילו שהוא מורם מעם והביא משהו חדש (הוא ממש לא, ראה לעיל).

  עמיר
   
 18. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  הבחירה בידך לא לקרוא / לכתוב בשירשורים המאוסים עליך.
  אם נמאס לך ואתה ממשיך בכל זאת, זה מאזוכיזם... :)

  ע
   
 19. dys

  dys אוהב את התחום

  הצטרף:
  ‏26/6/08
  הודעות:
  266
  לייקים:
  0
  mokes כתב
  .

  מה לעשות, בנושא זה אנחנו חלוקים בדעתינו למרות שבהרבה נושאים אחרים בפרום אנחנו מסכימים.
  ואני באמת חושב שיש לנעול את השרשור המופרך הזה.
  יהודה
   
 20. AK1

  AK1 חבר משקיען

  הצטרף:
  ‏12/8/09
  הודעות:
  7,980
  לייקים:
  938
  למה בכלל לנעול שירשורים? זה סוג של צנזורה חלקית.
  השירשור הזה כמעט מת מאליו, למעט טעות שלי ואחריה דיונים בכן/לא לסגור.

  ע
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!