פיתוח תמונות אחרי עריכה

• פותח הנושא Ezs
  • פורסם בתאריך

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום לכולם,

יש לי מצלמת Sony a6000 (שקניתי אחרי המלצות ועזרה כאן בפורום :))
אני נוהג לצלם במוד RAW+JPEG כי אני אוהב לערוך את התמונות אחרי זה. אני משתמש בתוכנה Capture 1 Express for Sony.
לאחרונה פיתחתי כמה תמונות בחנות צילום מקומית, ולמרבה האכזבה הן יצאו ממש לא משהו - כהות מדי וכאילו שמו יותר מדי קונטרסט. הכוונה היא שבמסך שלי במחשב הן נראו טוב אבל בהדפסה יצאו אחרת...
אני לא יודע אם בחנות יש להם עוד איזה עיבוד ברירת מחדל שמפעילים בצורה אוטומטית על כל תמונה, או שהבעיה אצלי.
משיטוט קצר בגוגל הבנתי שיש כאלה שמשקיעים במכשירים מיוחדים לכיול המסך וכו'.

השאלה אם יש דרך או שיטה יותר פשוטה לוודא שהתמונות שאני עורך בסוף ייצאו פחות או יותר אותו דבר בפיתוח?

תודה למגיבים!

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תתחדש גם אני רכשתי בדיוק אותו הסוני A6000 לאחר המלצות רבות במיוחד של כרמי
אשמח אם תשתף בידע ותמונות .
עשה הפוך גם
טרם קיבלתי אני מקווה השבוע
אשמח לדעת יותר מכל מקור -עולם חדש חדש עבורי כל הנושא חוץ מלצלם באוטו והעברה למחשב .
תודה
SONYES

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא מכיר את התוכנה Capture 1 Express for Sony.
אולי ליאור ( @LiorDrZ ) , יש ידע ויכול לעזור כאן

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה כרמי,
אתה לא נתקלת אף פעם בתופעה כזו?

SONYES - אם יש לך שאלות ספציפיות לגבי המצלמה אשמח לענות כמה שאני יודע...

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תודה
אמור לקבל בימים הקרובים אין בארץ כרגע
בטוח שאשאל
ויש עוד כמה תותחים בצילום
כמו כרמי וליאור שמומחים
אני נעזר גם בהם במיוחד בעצות מועילות כמו קניית סוללות תראה בשרשורים אפה אני מופיע
חשוב ביותר סוללות
צריך לקנות חצובה
יחד עם המצלמה בקרוב

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
Ezs,
הדפסה ובעיות בהדפסה זה משהו רחב שצריך קודם לראות איפה קיימת הבעיה.
צריך להבין שיש שוני בין לראות תמונה על מסך המחשב לבין הדפסה. צפייה במסך מחשב זה מדיה מוארת והדפסה זאת מדיה שאור נופל עליה. וזה הבדל מהותי... כמעט וברוב המקרים תמונה במחשב תהיה בהירה יותר מהדפסה בגלל השוני של המדיה, אבל אם אתה עושה שימוש בציוד מכוייל, יש לך ידע קל בתוכנת עריכה ואתה עובד עם חנות צילום טובה שמדפיסה בצורה איכותית. אז אפשר להגיע לתוצאות טובות מאוד.
אם יש לך מסך בהיר במיוחד, אולי מסך עם פאנל TN או מסך לא מכוייל, הסבירות היא שאתה לא רואה נכון את נתוני החשיפה של התמונה שצילמת. לשם כך עליך תמיד להסתמך בתוכנת העריכה על ההיסטוגרמה ולהשתמש בכלים שמודיעים על חשיפת יתר או חשיפת חסר כדוגמת Exposure Warnings בתוכנת Capture One. הנה לינק למאמר איך להשתמש בכלי הזה.
פתרון שני, הוא אכן כיול מסך... לדעתי ציוד חובה למי שמצלם קצת יותר מהממוצע גם אם לא באופן מקצועי. מכשיר כיול עולה 600 שקל וצפונה והוא יאפשר לך אחידות בצפייה בתמונות בכל המסכים שיש לך בבית.
לפני שמדפיסים תמונות כמה טיפים:
  • מכיוון שיש הבדל במדיה בין מסך להדפסה ומכיוון שאין לך בבית את פרופיל המדפסת של חנות הצילום אז לפני שאתה מדפיס שם תערוך קצת את התמונה ותעלה את ערך החשיפה של התמונה בשליש או בשני שליש סטופ. ככה תוכל למנוע את הבעיה של הדפסות חשוכות.
  • תיזהר עם חידוד יתר בעריכת התמונה. חידוד יתר יגרום לארטיפקטים בתמונה. תשתמש ב clarity & structure tools ב Capture One. שני הכלים האלה יוסיפו לך קונטרסט וחידוד עדין לתמונה.
  • כשאתה מדפיס ובהנחה שהקובץ שלך מוכן להדפסה, תדרוש מחנות הצילום לא לעשות שינויים בתמונה.
  • עלות צילום בודד היא כ 1.5 - 2 שקלים. תעשה טסטים לפני ותראה אם האיכות טובה לך.
  • בחירה בנייר הצילום היא גם חשובה וחשוב לבדוק עם איזה נייר החנות עובדת והאם יש להם עוד ניירות מלבד "נייר מבריק..." או נייר "מט". אני באופן אישי מעדיף הדפסות על נייר לוסטר.
ליאור

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
לא מכיר את התוכנה Capture 1 Express for Sony.
אולי ליאור ( @LiorDrZ ) , יש ידע ויכול לעזור כאן

הנה בדוק כאן
http://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-6000-body-kit

דפדף למטה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אהה בסדר מבין
טוב ניסתי:)

Ezs

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
Ezs,
הדפסה ובעיות בהדפסה זה משהו רחב שצריך קודם לראות איפה קיימת הבעיה.
צריך להבין שיש שוני בין לראות תמונה על מסך המחשב לבין הדפסה. צפייה במסך מחשב זה מדיה מוארת והדפסה זאת מדיה שאור נופל עליה. וזה הבדל מהותי... כמעט וברוב המקרים תמונה במחשב תהיה בהירה יותר מהדפסה בגלל השוני של המדיה, אבל אם אתה עושה שימוש בציוד מכוייל, יש לך ידע קל בתוכנת עריכה ואתה עובד עם חנות צילום טובה שמדפיסה בצורה איכותית. אז אפשר להגיע לתוצאות טובות מאוד.
אם יש לך מסך בהיר במיוחד, אולי מסך עם פאנל TN או מסך לא מכוייל, הסבירות היא שאתה לא רואה נכון את נתוני החשיפה של התמונה שצילמת. לשם כך עליך תמיד להסתמך בתוכנת העריכה על ההיסטוגרמה ולהשתמש בכלים שמודיעים על חשיפת יתר או חשיפת חסר כדוגמת Exposure Warnings בתוכנת Capture One. הנה לינק למאמר איך להשתמש בכלי הזה.
פתרון שני, הוא אכן כיול מסך... לדעתי ציוד חובה למי שמצלם קצת יותר מהממוצע גם אם לא באופן מקצועי. מכשיר כיול עולה 600 שקל וצפונה והוא יאפשר לך אחידות בצפייה בתמונות בכל המסכים שיש לך בבית.
לפני שמדפיסים תמונות כמה טיפים:
  • מכיוון שיש הבדל במדיה בין מסך להדפסה ומכיוון שאין לך בבית את פרופיל המדפסת של חנות הצילום אז לפני שאתה מדפיס שם תערוך קצת את התמונה ותעלה את ערך החשיפה של התמונה בשליש או בשני שליש סטופ. ככה תוכל למנוע את הבעיה של הדפסות חשוכות.
  • תיזהר עם חידוד יתר בעריכת התמונה. חידוד יתר יגרום לארטיפקטים בתמונה. תשתמש ב clarity & structure tools ב Capture One. שני הכלים האלה יוסיפו לך קונטרסט וחידוד עדין לתמונה.
  • כשאתה מדפיס ובהנחה שהקובץ שלך מוכן להדפסה, תדרוש מחנות הצילום לא לעשות שינויים בתמונה.
  • עלות צילום בודד היא כ 1.5 - 2 שקלים. תעשה טסטים לפני ותראה אם האיכות טובה לך.
  • בחירה בנייר הצילום היא גם חשובה וחשוב לבדוק עם איזה נייר החנות עובדת והאם יש להם עוד ניירות מלבד "נייר מבריק..." או נייר "מט". אני באופן אישי מעדיף הדפסות על נייר לוסטר.
ליאור

ליאור תודה רבה על התשובה המפורטת, אני מאד מעריך את זה!

שאלה לגבי ה- Exposure warning - האם זה מתריע גם על חשיפת חסר? נראה שאצלי זה רק מתריע על חשיפת יתר. אולי כי יש לי את הגירסה החינמית (express) של התוכנה.
בכל מקרה האם התמודדות עם חשיפה\בהירות של התמונה תפתור את הבעיה? או שזה בכלל בעיה כללית של הצגת הצבעים על גבי מסכים שונים\הדפסות?

לגבי ציוד כיול\מסך אני קצת בהתלבטות לגבי השקעה של כסף כי אני לא צלם רציני. אז כסף אפשר להשקיע במסך איכותי (כרגע יש לי את המסך של הלפטופ), או בציוד כיול, או בכלל בתוכנה (למשל LR או הגירסה המלאה של C1), או בכלל לקנות עוד עדשה... :)
אני בהחלט אקח את הטיפים שלך ואחזור לחנות הצילום לנסות לברר מה קרה.
אם יש לך מחשבות או הערות על מה שכתבתי אשמח לשמוע!

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
Ezs,
אני עובד עם ה Capture One Pro ואני מניח שהאופציה של Exposure warning קיימת גם בגירסה שיש שלך.
חשיפת יתר תופיע באדום. חשיפת חסר תופיע בכחול.
הדרך הטובה ביותר עבורך להתמודד עם הבעיה הזו מבלי להוציא יותר מידי כסף היא קודם כל לוודא שנתוני החשיפה של התמונה שלך טובים. אחר כך, להעלות את החשיפה בשליש עד שני שליש סטופ של אור ומשם ללכת לחנות צילום להדפיס ולדרוש שלא יעשו שינויים.
בכל מקרה אם אתה גם לא מרוצה מאיכות ההדפסה של החנות שהדפסת בה, תמצא מקום אחר... אולי באמת שם נמצאת הבעיה.
ליאור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור