פינק פלויד - השיר הטוב של כל הזמנים...

מצב
הנושא נעול.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
וכי יש סתירה בין אלימות לשטחיות ופשטנות?
לא הבהרתי די, הליקויים של התנועה כפי שאני לפחות רואה אותם, די בהם כדי להפוך אותה למושא ביקורת ראוי לחלוטין, לא צריך להוסיף גם כל מיני אג'נדות שבינן לבינה פחות או יותר מצוי כלום.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אף אחד פה לא ציין את העובדה שהחומה זה אלבום שיצא לפני הסרט, או ליתר דיוק הסרט יצא מתוך האלבום ויש לאורך ההיסטוריה מעט מאוד כאלה, היחיד שאני מכיר חוץ מהחומה הוא טומי של The who.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
טומי זו אופרת רוק, לא סרט ... אז אם כוללים אופרות רוק אז יש את 'מאמי' הישראלית ( אהוד בנאי, מזי כהן...).

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
דווקא המילים למעלה כאן מעלי עומדות לזכות ווטרס, שהרי כל כולו של השיר לרבות ההתייחסות ליהודים הוא ביקורת על דעות קדומות ותפיסות גזעניות, אבל מי שרוצה להבין את ההיפך בהחלט מוזמן כפי שכבר ציינתי קודם. אני מכל מקום גם עוצר כאן ומשני טעמים, האחד, מסתבר שהשינאה לאנגלי הזה לא נופלת מזו אותה מייחסים לו כלפינו, השני כי מישהו כאן כבר מדבר בלשון של "יודע עם מי יש לו עסק" וזה בעוונותי כבר קצת מפחיד באוירה המקומית הנוכחית.
לא נראה לי שאפשר להבין את ההיפך. איך שלא נגלגל, החומה הוא אלבום אנטי - שנאה למיעוטים, ביניהם יהודים ולכן הבאתי את השיר

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
טומי זו אופרת רוק, לא סרט ... אז אם כוללים אופרות רוק אז יש את 'מאמי' הישראלית ( אהוד בנאי, מזי כהן...).
נכון, אם כך אני לא מכיר אף סרט שיצא מתוך אלבום חוץ מהחומה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
רק משהו אחד שאף אחד לא ציין לפי מה שראיתי.
רוג׳ר ווטרס איבד את אביו בגיל 5 חודשים במלחמת העולם השניה.

גם אביו היה בהתחלה פציפיסט והבן יצא גם כך ובנוסף עקב איבוד האב לקח את זה קשה יותר.

אזכיר לכם שיש לא מעט כמו ווטרס כמו למשל אדי וודר סולן להקת פרל ג׳ם שאין לו את ההיסטוריה של ווטרס ולא גדל בכלל באותן שנים.

האם זה אומר שהם מוזקאים גרועים? לא. האם מותר להביע דעה נגד דעותיהם ? כן.

ולכן, אנא שימרו על השפה ומי שבחר במילים לא נעימות או אסורות ע״פ החוק נשמח שימחק אותם.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בדקתי שוב ויצא ב1975 גם סרט טומי על פי האלבום והוסיפו 6 שירים בנוסף לאלבום המקורי...

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
ואללה. ועוד עם ג'ק ניקולסון, אריק קלפטון, טינה טרנר , אלטון ג'ון.. נראה שווה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ואללה. ועוד עם ג'ק ניקולסון, אריק קלפטון, טינה טרנר , אלטון ג'ון.. נראה שווה.
ראיתי אותו בזמנו ובגלל זה כתבתי ואתה קצת ערעת את הביטחון/זיכרון שלי...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
אתם מתייחסים לפינק פלויד ??
לא אוהבים זה לגיטימי, כל אחד וטעמו, אבל זה דיון קצת הזוי..בלשון המעטה ועוד בפורום אודיו
אחת הלהקות החשובות ביותר בהיסטוריה של הרוק\רוק מתקדם ? בעבור רבים מאוד, זו הלהקה החשובה ביותר.
להקה ששינתה את פני המוסיקה, אתם סופרים להם אקורדים..וגם טועים, ללהקה ששינתה את המבנים של המלודיות וההרמוניות שלה ללא הרף תוך כדי הקטעים המוסיקליים ועדיין הקטעים נשארו מגובשים וקוהרנטים.
גם באך ובטהובן היו משתאים לנוכח המורכבות המבנית הזו וזה אומרים מוסיקאים קלאסיים רבים, לא רק אני.
כן יש מידה של רפטיטיביות בחלק מהיצירות, לכל מי שכתב אפילו חצי שיר בחייו, או ערך דקה בוידאו, יודע שכדי לבנות רגש אצל המאזין\צופה, צריך לייצר מהלכים חזרתיים.
רבים מהיצירות המוסיקליות של הפינק פלויד הם מסע שמתחיל ואתה לא יודע איך הוא ייגמר וקטעים אחרים הם מלודיות מהודקות ומדוייקות שמשאירות אבק אפילו לג'ון לנון.
ויצירות אחרות הן בנות שעה וחצי שמספרות סיפור אחד נרטיבי ושלם.
להקה שהשליטה שלה ביכולת להניע רגש באופן מורכב וסובלימטיבי נחשבת לפנומנלית גם על ידי מלחינים מודרנים(קלאסיים) רבים.
להקה שהפכה על הראש את הקונספט של אלבום מוסיקלי וביססה את האלבום התמטי באופן הכי מובהק שניתן כסוגה מובהקת ומשמעותית בתחום הרוק, כולל כל הפרמטרים הנלווים:לחנים-מילים-עיצוב אלבום-עיבוד מוסיקלי-אנימציה וכל השאר.
להקה שבנתה אלבומים פופולריים אל תוך המוסיקה ביקורת חברתית נוקבת, ביקורת על תעשיית המוסיקה והעלתה את הרף הביקורתי ביצירות מוסיקליות (בוודאי ובוודאי במוסיקה הפופולרית) כמה וכמה שלבים למעלה.
גם אני כבר לא שומע כל יום פינק פלויד, אבל אם יש להקה שפתחה אותי מבחינה מוסיקלית כנער וגרמה לי לאהוב מוסיקה מכל הסוגים זו פינק פלויד
אה ותיזהרו..
https://tidal.com/browse/track/55391727
אני ממזמן לא שומע פינק פלויד, ומאז שנחשפתי קצת יותר לסצינות הפרוג רוק הבנתי שפינק פלויד הם להקת הפרוג הפופולארית ביותר. לא הטובים או הנועזים ביותר. מעניין אותי האם גם בארה"ב פינק פלויד השפיעו כמו על האגף הבריטי אירופי של העולם. האם יותר אמנים אמריקאיים הושפעו מקרידנס ריוויול, אלמן ברודרס, יארד בירדס, ואו אומני סולו כמו אלביס פרסלי, רוי אורביזון, צ'אק ברי, גיימס בראון וכו'. יש לי תחושה שפלויד היו נהדרים לתקופתם וקצת מעבר, קנו את ההמון המתבגר ברובו במלודיות ורגש. האם יישאר מזה משהו לאורך זמן ? לא יודע. בכל אופן אפשר להעריך את תרומתם האדירה למוסיקה וקידום הרוק , ומצד שני לחשוב שהם כרטיס כניסה לעולמות מורכבים יותר שהם כבר לא נוטלים בו חלק. לי באופן אישי קרה מקרה עם אומן מקומי, זוהר ארגוב ז"ל (שאתמול היה היארצייט שלו) . בתור נער שמעתי ואהבתי, עשיתי הפסקה של כעשרים שנה בה הסתובבתי בכל מחוזות המוסיקה העולמית ( בקלאסית ואופרה נגיעות קלות) , ובעיקר ג'אז רוק ומוסיקת עולם. נהייתי קצת פלצן ומבקר איכות מטעם עצמו.
לפני שש חמש שנים שכבתי במיטה בלילה ובשביל הצחוק שמתי זוהר באוזניות - אמרתי לעצמי " יאללה, בוא נראה מי זה האומן שריגש אותי בתור נער, בטח משובת נעורים של חוסר בשלות מוסיקלית בשילוב הורמונים מתעתעים", בקיצור, שמתי אוזניות ולחצתי פליי על התקליט " היו זמנים" ....צמרמורת . הייתי בהלם . איכות לא נתפסת.המשכתי עם הטרילוגיה לאלינור ונכון להיום , ועד היום לא מפסיק ומעריך יותר ויותר.
מי יודע, אולי עוד עשרים שנה יקרה לי עם פלויד...וגם עד אז ווטרס יריח את הפרחים מלמטה אז יהיה בכלל יותר נח להאזין ( סתם, מנוול אמיתי שכמוהו לא יפריע לי להנות ממוזיקאי מוכשר שכמותו).

לני

חבר משקיען
מעורבות
268
נקודות
63
דלמה קשה...
תחשבו על רומן פולנסקי, קיוון ספייסי, זוהר ארגוב...
לא חסרים גם גנרלים ישראלים שנכנסו לאותה רשימה מפוקפקת....
מה לגבי רופאים כמו הרופא הקנדי פרדריק בנטינג, שעשה ניסוי על כלבים ומצא כי אינסולין יכול לרפא חולי סכרת?
וגם סטיב ג'ובס (לפי הספר שלו הוא היה שמוק לא קטן....)

אם נבחן יוצרים נגלה שלא מעט מהם היו שנויים במחלוקת או אמות המידה שלהם בדיעבד לא מתאימות לשלנו. האם נכון להחרים את היצירות שלהם ואולי תרומתם לעולם?

אבל זיבי שאני אקנה דיסק של הנאצי הזה!
שקל הוא לא יראה ממני!

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
דלמה קשה...
תחשבו על רומן פולנסקי, קיוון ספייסי, זוהר ארגוב...
לא חסרים גם גנרלים ישראלים שנכנסו לאותה רשימה מפוקפקת....
מה לגבי רופאים כמו הרופא הקנדי פרדריק בנטינג, שעשה ניסוי על כלבים ומצא כי אינסולין יכול לרפא חולי סכרת?
וגם סטיב ג'ובס (לפי הספר שלו הוא היה שמוק לא קטן....)

אם נבחן יוצרים נגלה שלא מעט מהם היו שנויים במחלוקת או אמות המידה שלהם בדיעבד לא מתאימות לשלנו. האם נכון להחרים את היצירות שלהם ואולי תרומתם לעולם?

אבל זיבי שאני אקנה דיסק של הנאצי הזה!
שקל הוא לא יראה ממני!
האמת לא מבין את ההקשר לזוהר. בדמוניזציה הישראלית ממלכתית הכניסו אותו לרשימות המפוקפקות הללו כדי לברוח מהתמודדות עם הכשרון הנדיר והמזהיר שלו ( שנרכש גם בעבודה קשה וסזיפית של כללי שירה והבעה תימניים מסורתיים, והיה יותר מסתם בחור שנולד במקרה עם גרון פלאים) . המציאות שלו הייתה הרבה יותר פשוטה ומורכבת כאחת. קווין ספייסי? רומן פולנסקי? שים אותם עם צ'פלין צרלי ותאוותו לקטינות. לדעתי הפרזת קצת .
מה שנכון, שצ'ט בייקר, ג'יימס בראון מיילס דיוויס ( סירסר בנשים) ועוד כהנה אנשים תחת השפעת סמים ובכלל נהגו לעיתים בצורה מחפירה ללא קשר לאיכויות שלהם בתחומם. אולי זה האופי הזה של הגאונים שהולך על הקצה. פול גונסון העיתונאי כתב על ה " אינטלקטואלים" של המאה ה20 שהטיפו למוסר גבוה ונהגו כפוצים בחיים האישיים שלהם. שווה לקרוא את הספר הזה אגב:בעד:.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
האמת לא מבין את ההקשר לזוהר. בדמוניזציה הישראלית ממלכתית הכניסו אותו לרשימות המפוקפקות הללו כדי לברוח מהתמודדות עם הכשרון הנדיר והמזהיר .

אחשלו, בלי קשר לכשרונו עליו אין עוררין, הוא היחיד מהרשימה המפוקפקת הזו שישב בכלא על אונס.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
אחשלו, בלי קשר לכשרונו עליו אין עוררין, הוא היחיד מהרשימה המפוקפקת הזו שישב בכלא על אונס.
אחשלמישהו, ברשימה פולנסקי מתחמק ממשפט, צפלין זה במאה קודמת וקווין ספייסי עם עשרות מיקרים ממתין למשפטו ופסק דינו. כולם היו או חשודים בעבירות מתמשכות וסידרתיות.
אם תקרא את הפסק דין של מר עורקבי תבין שישב על התחצפות.מעריצה עולה לביתו ב3 לפנות בוקר אחרי הופעה...מועדון, מכאן פרשנות של כל אחד. עכשיו, אני לא נכנס לדיון סוציולוגי על האפשרות של זוהר עורקבי לקבל משפט הוגן בישראל של 1980, וגם של היום לצורך העניין, ולא על הנורמות ביחסים בין גברים לנשים בישראל של אז ובכלל . אגב, צ'ט ישב בכלא, וג'יימס בראון ישב בכלא והיה מכה נשים סדרתי והדעת נותנת שגם מעבר. זוהר ( עורקבי) ארגוב לא היה צדיק, וכנראה היה לו איזה שהוא קטע לא פתור בליבידו בסיטואציות מסויימות אבל לא היה סידרתי בנושא הזה וניתן למחול לו על מעידה. זוהר סבל מאותם תופעות של כל מכור לסמים ואלכוהול ללא הבדל דת מין שפה גזע וצבע. אבל לטעמי כל הדיון על הנפילות( הבודדות ) שלו מוגזם ומוקצן , בטח ובטח יחסית לערכו כאחד מגדולי המבצעים במוזיקה העיברית. שמוליק קראוס לדוגמא, כל המגישות והמגישים מריירים עליו, ואולי פה ושם מפטירים שהיה קצת " בעייתי"...האיש ככל הנראה היה פסיכופת בלי נסיבות מקלות. אבל אחלה אומן בלי קשר:שתוי::בעד:

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
עף על פי שיש הרבה מה להוסיף, אני עוצר כאן, כיוון שזוהר ראוי לדיון משלו, ולא כנספח של פינק פלויד.
נפטיר כי זה מספק לגלות שגם בקרב גייסות האודיויפלים התסננו כמה חובבי זוהר...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
"Get Your Filthy Hands Off My Desert"

brezhnev took afghanistan
begin took beirut
galtieri took the union jack
and maggie over lunch one day
took a cruiser with all hands
apparently to make him give it back

The Fletcher Memorial Home

Ladies and gentlemen, please welcome, Reagan and Haig
Mr. Begin and friend, Mrs. Thatcher, and Paisley
“Hello Maggie!”
Mr. Brezhnev and party
“Scusi dov’è il bar?”
The ghost of McCarthy,
The memories of Nixon.

אני הולך להקשיב לתקליט.

The final cut לפחות מבחינתי לא משתייך לאלבומים המיתולוגים שנוצרו לפניו.
דיוויד גילמור סלד מווטרס וממש תחת אילוץ ניגן בשני קטעים באלבום שנחשב להמשך של 'החומה' לטעמי ושל רבים למרות שקיבל זהב ופלטינה הוא די פלופ.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לא נראה לי שאפשר להבין את ההיפך. איך שלא נגלגל, החומה הוא אלבום אנטי - שנאה למיעוטים, ביניהם יהודים ולכן הבאתי את השיר

'החומה' במסווה של יצירה ליברלית והתפתחות נפשית מעוותת של ילד עקב הנסיבות המובאות בליריקה הוא לפחות שיוויוני בכך שהוא מביע שנאה לכל בני האדם, למה לא בעצם.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
עף על פי שיש הרבה מה להוסיף, אני עוצר כאן, כיוון שזוהר ראוי לדיון משלו, ולא כנספח של פינק פלויד.
נפטיר כי זה מספק לגלות שגם בקרב גייסות האודיויפלים התסננו כמה חובבי זוהר...
הכל טוב , כולנו בעד דיונים, ואכן מגיע לזוהר שרשור משלו, כמו שהזכרתי השבוע חל יום פטירתו - לרבים ואני בינהם אבד כשרון ייחודי ומזהיר מהסוג השביטי הזה שבא והולך ונעלם כ..זוהר. אחלה יוםמשיהיה לכולם ושנמשיך לדון רק על מוזיקה , אומנות וטעמים שונים ולא על טילים ומרעומים. וגם קידום אישי לא מזיק, מזמין את כולם להיכנס לאתר שלי ואפילו להנות מעוד תוצר לוואי של אודיופיליה ואהבת מוסיקה מצטברת ;)
https://www.shookroon.com/

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הכל טוב , כולנו בעד דיונים, ואכן מגיע לזוהר שרשור משלו, כמו שהזכרתי השבוע חל יום פטירתו - לרבים ואני בינהם אבד כשרון ייחודי ומזהיר מהסוג השביטי הזה שבא והולך ונעלם כ..זוהר. אחלה יוםמשיהיה לכולם ושנמשיך לדון רק על מוזיקה , אומנות וטעמים שונים ולא על טילים ומרעומים. וגם קידום אישי לא מזיק, מזמין את כולם להיכנס לאתר שלי ואפילו להנות מעוד תוצר לוואי של אודיופיליה ואהבת מוסיקה מצטברת ;)
https://www.shookroon.com/

ננסי ברנדס מגדולי המוזיקה הרומנית המודרנית (אני מימוצה רומנית) ומוזיקאי מחונן ששיתף פעולה עם ארגוב אמר פעם שלא יכל לשאת את התמכרותו ההרסנית שהפכה אותו למפלצת.
גילי ארגוב שיש לו את הגנים ויכל להיות המשך שלא מבייש את אביו מבחינה מוזיקלית נפל לשטן הסם, מה שאותי משגע כגבר גרוש די בסדר שמזיע דם להכיר נשים זה איך הוא העמיד חתיכה לא טיפשה שהיתה מוכנה לעשות איתו ילד.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ע״ע אבי ביטר.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור