פינק פלויד - השיר הטוב של כל הזמנים...

מצב
הנושא נעול.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
רוג'ר ווטרס שונא יהודים ושונא ישראל,
לפחות זכיתי לראות אותו בהופעה בארץ ..
ההופעה הכי גדולה בישראל לדעתי....
אני שונא את האיש הזה, אבל אני אוהב את המוסיקה שלו ושל חבריו...
לדעתי השיר היפה והטוב ביותר שלהם זה Comfortably Numb
כמוך גם אני זכיתי להיות בהופעה ההיא.
מזדהה עם כל מה שכתבת :בעד:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מילא לא לאהוב את פינק פלויד סבבה
אבל זה פאטתי לומר שזו להקה פאטתית..
לטעמי הופעה טובה יותר היתה של הסטונס....אבל זו רק דעתי.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רוג'ר ווטרס שונא יהודים ושונא ישראל,
לפחות זכיתי לראות אותו בהופעה בארץ ..
ההופעה הכי גדולה בישראל לדעתי....
אני שונא את האיש הזה, אבל אני אוהב את המוסיקה שלו ושל חבריו...
לדעתי השיר היפה והטוב ביותר שלהם זה Comfortably Numb
לרוג'ר ווטרס יש תפיסת עולם משונה לפיה כיבוש של עם אחר ושלילת זכויותיו, הוא מעשה פסול, אסור שיקרה ויש להלחם נגדו, ודאי באופן שאינו אלים כפי שהוא עושה. אפשר כמובן להחזיק בדעה הפוכה ולפיה כל זה בסדר גמור במיוחד כשמדובר בהבטחה אלוקית ונחלת אבות, אבל מכאן ועד לשינאת יהודים או אנטישמיות יש קצת מרחק, ככל שאני מבין ווטרס טרם עבר אותו. העובדה שכל עמדה המתנגדת למדיניות הישראלית הנוהגת בענין, זוכה מיד לזעקות שבר בסגנון הנה עוד אנטישמי, מראה שהתעמולה המקומית דווקא מצליחה יפה מאוד.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לא, כי להציג בכל הופעה חזירים ענקיים עם מגן דוויד, סמל המגל-ופטיש ולוגואים של קורפורט ענק זה בככככככללללללללל לא אחד לאחד תעמולה נאצית: היהודים חזירים ששולטים בכסף והמציאו את הקונומיזים כדי להשתלט על הכלכלה העולמית. שזה גם המסר העקרי במיין קאמפ, בואך ל "היהודי הביו לאומי".

תמונות מצורפות

• watersnazi.jpg
    watersnazi.jpg
    KB 89.1 · צפיות: 145

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
ווטרס הוא הוא נאצי טהור,אבל מכיוון שיש
מקומות שבהם נאציזם זה מחוץ לחוק,אז
הם נקראים היום bds, ווטרס מנהל את
bds וזורע הסתה ושנאה כנגד ישראל,
צה'ל ויהודים בכל אשר הם,האיש
הזה עיוור משנאה לישראל .
הוא תורם מיליונים ואוסף מיליונים
ותורם לכל ארגון שנלחם בישראל

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אתם מתייחסים לפינק פלויד ??
לא אוהבים זה לגיטימי, כל אחד וטעמו, אבל זה דיון קצת הזוי..בלשון המעטה ועוד בפורום אודיו
אחת הלהקות החשובות ביותר בהיסטוריה של הרוק\רוק מתקדם ? בעבור רבים מאוד, זו הלהקה החשובה ביותר.
להקה ששינתה את פני המוסיקה, אתם סופרים להם אקורדים..וגם טועים, ללהקה ששינתה את המבנים של המלודיות וההרמוניות שלה ללא הרף תוך כדי הקטעים המוסיקליים ועדיין הקטעים נשארו מגובשים וקוהרנטים.
גם באך ובטהובן היו משתאים לנוכח המורכבות המבנית הזו וזה אומרים מוסיקאים קלאסיים רבים, לא רק אני.
כן יש מידה של רפטיטיביות בחלק מהיצירות, לכל מי שכתב אפילו חצי שיר בחייו, או ערך דקה בוידאו, יודע שכדי לבנות רגש אצל המאזין\צופה, צריך לייצר מהלכים חזרתיים.
רבים מהיצירות המוסיקליות של הפינק פלויד הם מסע שמתחיל ואתה לא יודע איך הוא ייגמר וקטעים אחרים הם מלודיות מהודקות ומדוייקות שמשאירות אבק אפילו לג'ון לנון.
ויצירות אחרות הן בנות שעה וחצי שמספרות סיפור אחד נרטיבי ושלם.
להקה שהשליטה שלה ביכולת להניע רגש באופן מורכב וסובלימטיבי נחשבת לפנומנלית גם על ידי מלחינים מודרנים(קלאסיים) רבים.
להקה שהפכה על הראש את הקונספט של אלבום מוסיקלי וביססה את האלבום התמטי באופן הכי מובהק שניתן כסוגה מובהקת ומשמעותית בתחום הרוק, כולל כל הפרמטרים הנלווים:לחנים-מילים-עיצוב אלבום-עיבוד מוסיקלי-אנימציה וכל השאר.
להקה שבנתה אלבומים פופולריים אל תוך המוסיקה ביקורת חברתית נוקבת, ביקורת על תעשיית המוסיקה והעלתה את הרף הביקורתי ביצירות מוסיקליות (בוודאי ובוודאי במוסיקה הפופולרית) כמה וכמה שלבים למעלה.
גם אני כבר לא שומע כל יום פינק פלויד, אבל אם יש להקה שפתחה אותי מבחינה מוסיקלית כנער וגרמה לי לאהוב מוסיקה מכל הסוגים זו פינק פלויד
אה ותיזהרו..
https://tidal.com/browse/track/55391727

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
לא, כי להציג בכל הופעה חזירים ענקיים עם מגן דוויד, סמל המגל-ופטיש ולוגואים של קורפורט ענק זה בככככככללללללללל לא אחד לאחד תעמולה נאצית: היהודים חזירים ששולטים בכסף והמציאו את הקונומיזים כדי להשתלט על הכלכלה העולמית. שזה גם המסר העקרי במיין קאמפ, בואך ל "היהודי הביו לאומי".
לטיעון הזה התייחס ווטרס בתגובה לדברי הרב אברהם קופר שטען כלפיו את מה שאתה טוען, אם כי נסחף קצת פחות עם הקטע של הקשר בין היהודי לקומוניזם. מבין לחלוטין את הזעזוע מהמראה הזה שמעורר משקעים שהם כבר חלק מהדי.אנ.איי של כולנו, אבל מבחינת ווטרס מדובר בסמל של מדינת ישראל שמבחינתו היא מדינת אפרטהייד גזענית ולא הדהוד של "מיין קאמף", זכותך כמובן לא לקבל את ההסבר שלו. בכל מקרה אפשר לקרוא לו נאצי, אנטישמי, מה שתרצה, את התרומה שלו למוסיקה קשה להכחיש. בהזדמנות הזו ממליץ על שני אלבומי מופת שלו מהתקופה שאחרי פינק פלויד, amused to death ו pros and cons of hitch hiking. כדאי לשמוע, אח"כ תמיד אפשר לעשות "טפו"..

ששון

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אני לא אהיה מופתע, אם התמונה של החזיר שצרפת היא מפוברקת. בכל מקרה, הסמל עם הפטישים הוא אחד מסימני ההיכר של THE WALL - תקליט שיוצא באופן ברור נגד פשיזם, מלחמה וכל משטר שמגביל חופש של בני אדם. כך שהקביעה שלך אינה נכונה בעליל.
אם כבר, תקשיב לFINAL CUT, שהוא אולי התקליט הרדיקלי ביותר שלהם שיוצא בעיקר נגד תאצ'ר (ומזכיר גם את ברז'נייב וכיבוש ביירות על ידי ישראל של בגין).
אני מבין את הביקורת על המוזיקה של פינק פלוייד. לטעמי, היא נחמדה ולא יותר מזה. לפעמים אני נהנה לנגן תקליט של פינק פלוייד, אבל בשבילי זה יותר כמוזיקת רקע ולא בשביל הקשבה. מעבר לכך, לדעתי האלבומים הראשונים שלהם (לפני DARK SIDE), הרבה יותר מורכבים ומעניינים מבחינה מוזיקלית. הכל כמובן תלוי בטעם אישי. אין מה לריב.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לא מתייחס לאיכות המוסיקלית של פינק פלוייד, תרומה למוסיקה וכיוצ"ב.. כיוון שזה עניין אישי.
בנוסף אנשים נוטים נורא להתלהט כאשר מטנפים על המוסיקה "שלהם".
שני דברים:
התמונות עם מגן דוויד בפירוש אינן מפוברקות. הוא בחר בסמל של העם היהודי ולא משהו כמו נניח, דגל ישראל.
אם מישהו "מסתדר" עם כריכת מגן דוויד וצלב קרס יחד, ואף מספק אפולוגטיות עליק אומנותית לחרא הזה, אז.. וואלה לבריאות.
ה BDS, שווטרז ימ"ש הוא נער הפוסטר הגאה שלה, היא בהחלט תנועה אלימה, כנגד יהודים. היא מנהלת אג'נדה ברורה של לדפוק מכות רצח בקמפוסים ואף לגרש כל מי שמעז להתבטא חיובית או נייטרלית בעניין ישראל. איכשהו יוצא שהקורבנות שלהם הם כמעט 100% יהודים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
נראה לי שכותרת השירשור אינה מתאימה לשיר המסויים הזה, וייש ספק אם יש שיר מסויים אחד אחר שזה כן מתאים לו.

פשוט כותרת יומרנית מדי, כאילו נסיון לקבוע עובדות בשטח.
המילה "לטעמי" הייתה משפרת את המצב ומונעת ויכוחים מיותרים על טעם.

ששון

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
אם מישהו "מסתדר" עם כריכת מגן דוויד וצלב קרס יחד, ואף מספק אפולוגטיות עליק אומנותית לחרא הזה, אז.. וואלה לבריאות.

אחרי שכתבתי את התגובה שלי, בדקתי וראיתי שכנראה באמת היה מגן דויד על החזיר באחת מהופעותיו. אפשר להסביר את העיניין בדרכים שונות. בכל מקרה, אין ספק שמדובר בחוסר רגישות וטימטום מצידו.
אני לא רואה שום סיבה לטחון את הנושא הזה בפורום של אודיופיליה. אבל מה שגורם לי שוב לענות לך, היא ההערה שלך לגבי צלב קרס. אין צלב קרס, זה לא צלב קרס, וגם לא פטיש ומגל. תראה את הסרט THE WALL ותבין. ולגבי החזירים, תקשיב לתקליט ANIMALS.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
לא מתייחס לאיכות המוסיקלית של פינק פלוייד, תרומה למוסיקה וכיוצ"ב.. כיוון שזה עניין אישי.
בנוסף אנשים נוטים נורא להתלהט כאשר מטנפים על המוסיקה "שלהם".
שני דברים:
התמונות עם מגן דוויד בפירוש אינן מפוברקות. הוא בחר בסמל של העם היהודי ולא משהו כמו נניח, דגל ישראל.
ה BDS, שווטרז ימ"ש הוא נער הפוסטר הגאה שלה, היא בהחלט תנועה אלימה, כנגד יהודים. היא מנהלת אג'נדה ברורה של לדפוק מכות רצח בקמפוסים ואף לגרש כל מי שמעז להתבטא חיובית או נייטרלית בעניין ישראל. איכשהו יוצא שהקורבנות שלהם הם כמעט 100% יהודים.
מגן דויד מבחינת ווטרס הוא סמל לישראל לא ליהדות ככלל, זה עכ"פ ההסבר שלו, יותר מכך כינויו כאנטישמי העליב אותו ולכן נזעק להשיב למה אינו כזה, שוב לטענתו, וכאמור זכותו של כל אחד כן לקבל או לא לקבל את הסברו. ולכרוך את ה BDS עם אג'נדה מוצהרת של אלימות שוב לוקה בהגזמה וחבל, התנועה הזו מספיק שיטחית ופשטנית בתפיסתה, לא צריך להאדיר אותה בגוזמאות כאלו.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
וכי יש סתירה בין אלימות לשטחיות ופשטנות?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
נו, אז להשתמש בקונצרט רוק למסע תעמולה לקיבוע תודעתי של מגן הדוויד כסמל של פאשיזים מול קהל של עשרות אלפים כל ערב זה כנראה מוצדק. נחיה עם זה. כנראה שמרכז ויזנטל, ממשלת גרמניה ואפילו עיתון הארץ (שיצא מהאדישות כשהופיע הווידאו של צלבי קרס לצד מגיני דוויד) טועים.
בקיצור, כל מה שאני צריך לדעת על חלק משתתפי השרשור אני כבר יודע.
אני עוצר כאן יען כי זה כי זה פורום אסקפיזים ולא מדור טוקבק..

עבור הרקורד: בפינק פלויד יש דווקא מוסיקאי אחד מחונן, קוראים לו דייויד גלימור והוא בהחלט מענקי הרוק. גיטריסט אגדי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה די תלוי גיל, אם הייתם בני עשרה שיצאו האלבומים המיתולוגיים הרי שככאלה הייתם מאזינים להם בחשכה עם עיניים דומעות ולב נחמץ בהרגשה שהלהקה הזאת ממש יודעת מה עובר עליכם ואיך אתם מרגישים בנוסף למוזיקה עצמה שהיתה פורצת דרך, מה שקורה היום עם ווטרס זה מחפיר אבל לא קשור למוזיקה שהם יצרו בעבר, לא זכורה לי איזו שהיא התייחסות ליהודים ולמדינת ישראל בתקליטיהם והתקליט שהכי יצא נגד ההתבהמות הקפיטליסטית ויחסי הון שלטון באופן כללי היה Animals.
וציטוט מאיזה מגזין מוזיקה חו"לי ששאל אם לא היה מתבגר אחד שלא אונן לווקליזה של הזמרת מדארק סייד אוף דה מון.

ששון

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
לא זכורה לי איזו שהיא התייחסות ליהודים ולמדינת ישראל בתקליטיהם

"Get Your Filthy Hands Off My Desert"

brezhnev took afghanistan
begin took beirut
galtieri took the union jack
and maggie over lunch one day
took a cruiser with all hands
apparently to make him give it back

The Fletcher Memorial Home

Ladies and gentlemen, please welcome, Reagan and Haig
Mr. Begin and friend, Mrs. Thatcher, and Paisley
“Hello Maggie!”
Mr. Brezhnev and party
“Scusi dov’è il bar?”
The ghost of McCarthy,
The memories of Nixon.

אני הולך להקשיב לתקליט.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63

In The Flesh
(Waters) 1:36

So ya
Thought ya
Might like to
Go to the show.

To feel that warm thrill of confusion,
That space cadet glow.
I've got some bad news for you sunshine,
Pink isn't well, he stayed back at the hotel
And they sent us along as a surrogate band
We're gonna find out where you fans* really stand.

Are there any queers in the theater tonight?
Get them up against the wall!
There's one in the spotlight, he don't look right to me,
Get him up against the wall!
That one looks Jewish!
And that one's a coon!
Who let all of this riff-raff into the room?
There's one smoking a joint,
And another with spots!
If I had my way,
I'd have all of you shot!

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
דווקא המילים למעלה כאן מעלי עומדות לזכות ווטרס, שהרי כל כולו של השיר לרבות ההתייחסות ליהודים הוא ביקורת על דעות קדומות ותפיסות גזעניות, אבל מי שרוצה להבין את ההיפך בהחלט מוזמן כפי שכבר ציינתי קודם. אני מכל מקום גם עוצר כאן ומשני טעמים, האחד, מסתבר שהשינאה לאנגלי הזה לא נופלת מזו אותה מייחסים לו כלפינו, השני כי מישהו כאן כבר מדבר בלשון של "יודע עם מי יש לו עסק" וזה בעוונותי כבר קצת מפחיד באוירה המקומית הנוכחית.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
דווקא המילים למעלה כאן מעלי עומדות לזכות ווטרס, שהרי כל כולו של השיר לרבות ההתייחסות ליהודים הוא ביקורת על דעות קדומות ותפיסות גזעניות
עד כאן אני מסכים איתך.
:בעד:
ארז

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור