פיוניר SC-LX901 - רסיבר הדגל במבחן

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
איציק! שאפו על המבחן! לא טרוויאלי לבצע את הבחינות הללו שוב ושוב... הדבר דורש סבלנות עד אין קץ... יישר כח!
נ.ב
אשמח להרחבה בעניין ההבדלים בין ה-89, ל-901 מעבר לנתונים "היבשים" והרישמיים...
שבוע מקסים,
יובל

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק! שאפו על המבחן! לא טרוויאלי לבצע את הבחינות הללו שוב ושוב... הדבר דורש סבלנות עד אין קץ... יישר כח!
נ.ב
אשמח להרחבה בעניין ההבדלים בין ה-89, ל-901 מעבר לנתונים "היבשים" והרישמיים...
שבוע מקסים,
יובל

הדור החדש של סדרת ה LX שונה ממה שהכרנו.
יותר נכון ... יהיה להשוות את ה 801 ל-89 מכוון ששניהם בעלי 9 ערוצי הגברה.

ל -901 יתרונות בכול הפרמטרים.
הגברה 11 ערוצים, חזקה ועוצמתית יותר ברב ערוצי. וגם בדו ערוצי.
יכולת הפרדה משובחת יותר. חשיפה לפרטים טובה יותר.
סטרימר אודיו משובח הקורא את כול סוגי הקבצים. כולל DSD דרך כניסת USB.
תפקוד כניסות ויציאות ה HDMI מצוין.
יכולות שליטה חדשניות.
תפריט מורחב ועשיר. קל ונוח לשימוש. הכולל GUI חדיש ומרהיב.
שלט חדשני נוח לתפעול.

בכללי מדובר על רסיבר שונה לגמרי ממה שהכרנו עד לדגם LX-89.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
סקירה מעולה איציק שפו (ורד)(ורד)(ורד) ,מאד יפה ותענוג לקריאה
אין ספק כי
הפורום הזה - פורץ דרך בארץ בתחום אודיו וידאו
והכי רציני .

אכן נראה השינוי במעבר - פיוניר לבעלות אונקיו - שינוי תפריטים מהותי .
3 זכרונות לעומת 6 בקודמים .

השילוב בין אונקיו לבין פיוניר, הניב תוצאות מעולות לשתי החברות. ובעיקר לאונקיו!

אוניקו. זנחה את השימוש בהגברה המיושנת והבעייתית. לטובת ההגברה האיכותית של פיוניר הכוללת 11 ערוצי הגברה זהים בעוצמתם, מהלך זה גרם לאונקיו, להשתמש גם בשלדה של סדרת הLX של פיוניר.

Onkyo_New_TX_RZ3100inside_zpsjeq7kvv8.jpg

תמונות מצורפות

• Onkyo_New_TX_RZ3100inside_zpsjeq7kvv8.jpg
    Onkyo_New_TX_RZ3100inside_zpsjeq7kvv8.jpg
    KB 81.9 · צפיות: 493
נערך לאחרונה ב:

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
כרגיל ביקורת מעולה.
לא ניתן לעמוד בקצב השינויים של היצרנים לגבי מערכות אודיו ווידאו.....

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
איציק יקירי,

אני בהחלט מעריך את הרצון והאהבה לתחום וטוב שישנם סקירות כאלו על מנת שכולנו נהנה מהם.
אשמח אם דבריי יהוו סוג של דיון ולא לכיוון של דיון הוכחות אשר אינני מעוניין בו.
תמיד שמח לקרוא עוד כתבה, עוד דיון, עוד פירסום אשר יכול להחכים את כל חבריי האתר ואותי.
(היה חשוב לי לכתוב זאת ואערוך שוב בהמשך מפאת קוצר זמן)

אתחיל ואומר שאני אוהב את האתר תוכנו וכותביו שנותנים מעצמם עבורינו. ברוח הדברים של עמיר (AK1) שפתח שירשור בנוגע " הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת/תיקונים על הנכתב? " – התלבטתי קשות פה אך בסוף אני בוחר בראשון.

ולמה?
הריי הסקירות הללו גורמים לאנשים להחליט לחיוב או לשלילה עבור מוצר\מבצע כזה או אחר. רצוי שניתן לכלל האתר (וגם לי באיזורים שאני פחות מבין) את הסקירה והעצה המיקצועית ביותר שניתן.

נתת מספר הבטחות שספק אם יש להן איזושהי אחיזה במציאות. וזאת ביקורת ממשהו שאוהב את התחום ורוצה שהתחום יתפתח (כולל הסקירות) אל מישהו כזה בדיוק בצד השני (הריי גם אתה היית פעם חבר אתר בעברך).

היום קיבלתי טלפון מחבר טוב שהיפנה אותי לכתבה והיה המום, לאחרונה אני והוא עשינו בחינה של שני רסיברים מבית פיונייר, הLX-89 וה901 - והתוצאות??? - היו דיי שונות ממה שכתבת.

ברור לי שסקירה בתחום הזה היא סובייקטיבית אך האם יכול להיות ששמעת דברים שאפילו מהנדסיי פיונייר (או AIR STUDIO למעשה) לא שמעו או לא התכוונו אליו????

פיונייר מצהירה שהדגם שסקרת (קרי ה-901) הינו המשך ישיר של פיתוח ה-89. (ונכון שיותר להשוות בין ה-801 ל-89 כפי שהתייחסתי מטה )

ההגברה שבה פיונייר השתמשה לדגם זה הינה אותה אחת אשר שוכנת ב-89 והנתונים מאשרים זאת. ישנה תוספת כח מיזערית כדי להניח את הייסוד להניע עוד 2 ערוצים, אך מכיוון ששיטת הOBJECT-BASE שבה משתמשים DTSX וDOLBY ATMOS שונה בהגדרה, הרסיבר אינו צריך וגם לא צורך יותר מידי כח על מנת להניע את 2 הערוצים הנוספים שמוגדרים אווירה-ATMOS.

באופן עקרוני ומעשי, לא הרבה השתנה מלבד כרטיס הHDMI (מסך) אשר כעת תומך בנוסף לכל בREC2020 וכמובן פיצרי'ם כאלו ואחרים אשר אין להם נגיעה בסאונד לדוגמא:

FireConnect™

Google Cast

Bluetooth® Wireless Technology (Version: 4.1, במקום 2.1 בדגם הקודם

11.2/MHz DSD Playback – DSD מעל 5.6 לעתיד וורוד יותר

+
שינויים במיקומיי הפרה בכלוב\בודי על מנת לתת סידור נכון יותר (לפי פיונייר לאחר הוצאת רכיבי הUSB DAC) לרכיב ההגברה ולפיזור חום אופטימאלי יותר.

כל השינויים נעשו לאחר שפיונייר (כמו כל היצרניות האחרות) מהמרות וכנראה שבצדק על כך שבעתיד את המוזיקה שלנו נמשוך וניצרוך דרך שירותיי רדיו\אפליקציות ולאיו דווקא לוקאלית. (לכן ירד חיבור הUSB DAC)

ולכן, כל ההצהרות מטה אשר נכתבו על ידך רק באזור התגובות לכתבה (שלא נדבר על הכתבה עצמה) אין להם אחיזה במציאות. לא לפי הבדיקות שלנו ובטח לא לפי הנתונים היבשים אשר פיוניר מצהירה עליהם.
כגון:
"
1. תמחור גבוה בהרבה של 901 מול ה89 (הבדל של 500 $ בלבד)
2. יכולות שליטה של 701 801 ו901מול הדגמים הקודמים (אין הבדלי שליטה כלל)
3. הדור החדש של סדרת ה LX שונה ממה שהכרנו. (ממש לא בטוח)
4. יכולת הפרדה משובחת יותר. חשיפה לפרטים טובה יותר. (האומנם??? התכנון, החלקים והביצועים דיי זהים)
5. סטרימר אודיו משובח הקורא את כול סוגי הקבצים. כולל DSD דרך כניסת USB. (קיים גם בדגמים קודמים)
6. תפקוד כניסות ויציאות ה HDMI מצוין. (לא דווחה בעה קודמת ולכן לא נעשה שום שינוי או שיפור - אז מה היתרון היחסי כאן ביחס לדגמים קודמים)
7. יכולות שליטה חדשניות. (מה החידוש ביחס לדגמים קודמים)
8. בכללי מדובר על רסיבר שונה לגמרי ממה שהכרנו עד לדגם LX-89. (האומנם???)
"
באופן כללי, דווקא יש הרבה מאוד במשותף (לא רוצה לומר יותר מידי) בין הסדרה הקודמת לנוכחית.

אני מאוד מעריך את איציק ככתב החדש של האתר אך צריך לשמור על פרספקטיבה כאשר היצרן מפרסם נתונים יחסית זהים בין המכשירים....

איציק, אני בהחלט מקווה שלא תיקח זאת אישית, אך יש יותר מידי פערים והשתפכויות בדברים שנכתבו (וזאת לא הפעם ה-1) – ככתב, צריכה להיות מידה של אוביקטיביות כאשר בוחנים מוצר וזה לא ממש נראה כך; למרות שאני סמוך ובטוח שאתה בהחלט אובייקטיבי לחלוטין (זה פשוט נראה כמו סיגנון כתיבה) בהכירי את האתר ומנהליו.

לעומת כל הכתוב לעיל, בתגובות של איציק ישנם גם דברים אשר בהחלט נכונים:

"
1. יהיה להשוות את ה 801 ל-89 מכוון ששניהם בעלי 9 ערוצי הגברה. – צודק ב-100%
2. תפריט מורחב ועשיר. קל ונוח לשימוש. הכולל GUI חדיש ומרהיב – צודק , למרות שאני אישית בהחלט לא חושב כך, לי זה רק הפריע להגיע לאופציות המוכרות אך אני מניח שזה נועד להמונים אשר אינם בקיאים ברזי התפריטים ובנוסף לישר קו עם המתחרים.
3. שלט חדשני נוח לתפעול. – זה סובייקטיבי אבל נכון במידת מה. אני אישית מעדיף את השלט הישן למרות ריבוי הכפתורים או לחליפין שימוש באפליקצייה הבאמת אינטואיטיבית שלהם שנחשבת כסמן ימני עבור המתחרים.
"

אני בהחלט לא הולך לרדת לשורש העיניין של בדיקת\מבחן בעזרת רמקולים כאלו ואחרים (לוויניים או FULLRANGE – למרות שאני חושב שאכן צריך לבדוק עם גדולים כי הם צורכים יותר כח ונותנים יותר נפח באיזור תדרים מסויים) כי אין לי בעיה עם מהות הבדיקה כפי שנראה לנכון לאיציק, רק לאי הדיוקיים.

מחכה ומצפה לסקירה הבאה שאיציק יוציא תחת ידו ובטוח ששם נראה את היכולות האמיתיוית שלו.
נ.ב.
אין ברצוני לפתוח דיון על דבריי (שונא להיכנס לפינות אפלות) ואלו בהחלט לא דבריי אלוהים חיים.
מי שרוצה לשפוך את הלב או לקבל סימוכין מוזמן לעשות זאת בפרטי (לא תמיד אני רואה אך אשמח לחזור כשאראה).
מטרתי היחידה היא לשפר את הנתונים שאנו מקבלים דרך הדיווחים באתר ואני סמוך ובטוח שכך יקרה.

תודה ובהצלחה

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1. אומנם סוג ההגברה זהה לדגם היוצא ה-89, אך עבר שינויים רבים כדי לכלול עוד זוג ערוצי הגברה זהים בעוצמתם. תוספת 2 הכבלים אינה מיועדת רק לתוספת זוג ערוצי ההגברה הנוספים. היא מתחלקת בין שאר ערוצי ההגברה. לכן מטבע הדברים ה 901 חזק יוקר מה-89 .... בנוסף גם סקלת הווליום שונתה. הכוונה לבמה השלישית, היא עובדת מ 0db עד +18db מקווה שאתה מבין במה מדובר.

2. הדאק ב 901 תומך ב 384-32bit לעומת ה-89 שתמך ב 192-32bit
3. כניסת ה-USB ב-901 תומכת בקבצי DSD ב2.8 5.6 ו11.2

4. לגבי המחיר.. הדגם הנבחן הינו דגם אירופאי מחירו 2500 פאונד הוא יקר מה 89 באזור ה-500 פאונד
משמע תוספת של 20 אחוזים. הפרש רציני מאוד, לפחות למי שטוען שמדובר במכשירים זהים.

5. ל-901 יכולות שליטה בתפריט... טענת שבדקת אותו? אני מאמין שלבסוף אתה והחבר שלך. תמצאו את אותן יכולת שליטה הקיימים בתפריט הפנימי של ה-901

6. יש ברשותי עדין עוד רסיברים של פיוניר מסדרת ה LX ה-901 בעל יכולת הפרדה ודיוק טובים יותר.

7.תפקוד מחברי ה HDMI. כשאני בוחן רסיבר כול שהוא, זה לאותו פרק זמן שהיה ברשותי. ה 89 תפקד די טוב. במעברים בין הכניסות, עם יכולת סנכרון די טובה. לדוגמא ה 7010 תפקד טוב ממנו משמעותית. כיום לאחר שבחנתי את ה 901 הוא תפקד טוב יותר מה 89 בכול הקשור ל HDMI.

8. ה-901 כן נבחן עם סט רמקולים גדול.

בתוספת לשאר הנתונים שהועלו בכתבה, מבחינתי מדובר במכשיר שונה לגמרי מהדגם היוצא.

אני מקווה, שבפעם הבאה. תחשוב לפני שאתה יוצא למתקפה.

נערך לאחרונה ב:

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
איציק,

לצערי אתה שוב טועה ומטעה....

תנסה לקרוא שוב את הברושורים + הTECH SPEC וה-DATA SHEET של המוצרים....

ההגברה זהה ב99%. השינוי הוא תוכנתי ע"מ לתמוך בשני ערוצי אווירה נוספים. שינוי הווליום עובד בצורה ליניארית ואדפטיבית ולכן יש שינוי בסקאלת הווליום לשיטתך. אין קשר לתוספת כח משמעותית.

בנוסף, הכיול של המכשירים הינו כיול לערכים של AIR STUDIO, האם אתה טוען שלחברה שאמורה לכייל ע"פ סטנדארטים מאוד קפדניים יש ערכים נפרדים לאותו כיול??? :)

איציק, לפי דברייך: " 2. הדאק ב 901 תומך ב 384-32bit לעומת ה-89 שתמך ב 192-32bit "
האומנם???? איך זה בכלל יתכן אם לשניהם יש את אותו צי'פ DAC אשר אחראי על ההמרה....
  • ESS SABRE32 Ultra DAC (ES9016S)
תקרא את הTECH SPEC: (מצורף) ובכל זאת גם ציטוט

LX-89:
Music File Playback/Seek via Network/USB: AIFF , Apple Lossless,
WAV, FLAC, MP3, WMA, AAC, DSD
• 192 kHz/24-Bit Audio playback (AIFF, Apple Lossless, WAV, FLAC)
• Multi-Channel (5.1ch, 5.0ch) Audio Playback (WAV*2, FLAC*3)

סימוכין: http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX89.pdf

LX-901:
Hi-Res Audio File Playback via USB/Network
• Up to 192 kHz/24-bit ALAC, AIFF, FLAC, WAV
• 11.2/5.6/2.8 MHz DSD Playback
• Dolby® TrueHD Playback (USB only)

סימוכין: http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX901.pdf

לגבי טענת המחיר שהעלת, שוב טענה שגויה...
אם כבר ביקשת ללכת לפי המחיר האירופאי (או החוץ אירופאי כיום באנגליה), אז דע לך שהמחיר הוא כך:
LX-89: 2200 פאונד (סימוכין: http://www.whathifi.com/pioneer/sc-lx89/review )

LX-901: 2500 פאונד (סימוכין: http://pricespy.co.uk/product.php?p=3856355 )

זה משקף עליה הגיונית של 12% ....
לא 20 % כפי שדיווחת
וזה בדגם הבכיר יותר לכאורה.....

לגביי התפריטים, זה בהחלט ADDED VALUE נחמד. עלי זה קצת היקשה בהתחלה מפאת ההרגל אבל ממילא אני משתמש באפילקציה ולכן זה בטל ב-60.

לא יודע איך אתה מודד דיוקים והפרדה בין 2 רסיברים עם ערכיי כיול שאומרים (לפחות ע"פ היצרן וחברת הכיול הכל כך מקצועית) להיות זהים!!!!

לשניהם יש את אותו תקן כיול של AIR שאמור לתת (או כך לפחות פיונייר וAIR אומרים) את אותה חתימת סאונד וערכיי כיול וכל זאת תחת אותו יצרן.( לא שני יצרנים שונים עם מודולים שונים)

לתפקוד הHDMI: האם אתה טוען שהיתה בעיה ב-89???? כי באף פורום בעולם לא דווח על כך ופיונייר לא הוציאה שום עידכון לתמיכה בבעיות כאלו.

אם נתקלת בבעיה כזאת, יכול להיות שהרסיבר שקיבלת לבדיקה לא היה חדש או חלילה תקול.

לגביי ה901, לא אמורה להיות בעיה גם שם ולכן לא אמור להיות שום הבדל.

אגב, האם ביצעת עידכון לרסיבר לפני הבדיקה? (לא התייחסת לכך בבדיקה ולכן אני מניח שלא) כי אנחנו כן, הרסיבר הקפיץ לנו הודעה על קיומה של גירסה חדשה יותר כשבדקנו.Version 1020-2000-0100-0000

ד"א, גם לפיוניר LX-89 השתחררה גירסה כשבוע-שבועיים לפני Ver 1-317-011-729-205. (אך אני מניח שאת זה כבר לא בדקת)

אני לא מכניס התייחסות למרנץ 7010 מכיוון שאותו לא בחנתי. המטרה היתה להבין אם קיימים שינויים (אם ישנם כאלו) בין הפיונירים מלבד יכולות האפליקציות רשת.

לגביי סט הרמקולי הנבחן – לא טענתי דבר בנושא מכיוון שזאת אחראיותך ורצונך הפרטי עם איזה רמקולים לבדוק ואני מקבל כל החלטה של סוקר.
רק הוספתי בתגובתי שבמוצרים כאלו נכון לבדוק גם וגם אם יש בנמצא. וזאת מכיוון שהתוצאות הן שונות בהגדרה. רמקול גדול בסופו של דבר נותן סאונד ובימה מעט שונה ולוקח מהרסיבר יותר כח וכמובן ערכים כיול שונים.

ולכן, אין פה איזה שינוי מהפכני בשנתון הזה של המוצרים כפי שכתבת.
השינויים הם יחסית מינוריים (כמובן מלבד תוספת שני הערוצים שלכאורה מבטלים צורך בהגברה נוספת למי שברשותו 11 רמקולים, למרות שאני דיי בטוח שלמי שיש סט-אפ כזה רצוי שיהיה מגבר חיצוני שיניע לפחות את הקדמיים במידה והם גדולים) :)

אם נחזור לתגובתך, חשבתי לא מעט לפני שכתבתי והיו מספר אנשים שממש ביקשו שאכתוב ואתקן את המעוות.
ו-לא, אני לא יוצא למלחמה ההיפך הוא הנכון!

ביקשתי שיפנו אליי באופן פרטי אם מישהו אכן רוצה לדעת לכאן או לכאן. לא רוצה לפתוח דיון כי זה לא תורם לאתר שום דבר. (אולי אפילו להיפך).
תנסה לקחת את דבריי ברוח טובה על מנת שכולנו נמשיך לקבל דיווחים וסקירות בעתיד בצורה המיקצועית שהאתר מרגיל אותנו - זה הכל.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אוניקו. זנחה את השימוש בהגברה המיושנת והבעייתית.

חבל מאוד.
לא מבין במה היא הייתה "בעייתית", אבל אני בעד הגברה מיושנת :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוטל.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
נמר, אתה מכיר אותי לא מהיום.
מעולם לא כתבתי משהוא בגנותו של מישהו וזה משהו ששנינו יודעים.
אני מכבד את איציק מאוד, לי ולאיציק היתה שיחה לפני כמה חוד' בדיוק על הנושא הנ"ל והוכחתי לו כמה דברים בשיחה פרטית ואישית. (ללא כל מעורבות של אחרים).
אנו מכירים מספיק שנים ואתה יודע שאני קורא פסיבי ולעולם אין כוונה ניסתרת בליבי.
סה"כ ביקשתי שהדברים יקבלו נופך של חיזוק האתר, אם זה לא מקובל בעינייך (וקשה לי להאמין מהיכרותינו רבת השנים) אחדול לאלתר ואמשיך לקרוא OFFLINE.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
חבל מאוד.
לא מבין במה היא הייתה "בעייתית", אבל אני בעד הגברה מיושנת :)

רסיבר רב ערוצי הוא עתיר טכנולוגיה ורכיבים. מטבע הדברים שהוא יהיה רב רכיבים. במיוחד שמדובר בהגברה טרנזיסטורית. לאונקיו הייתה בעיית התחממות קשה. מה שמוביל לבסוף גם לכשל ברכיבים.
כיום, מרבית רסיברי הדגל עוברים להגברה של 11 ערוצים עצמאיים. מצב זה מקשה מאוד, להכיל עוד רכיבי הגברה במארז הרסיבר, שמטבע הדברים לא משתנה מבחינת גודלו הפיזי.

ההגברה אשר טמונה בסדרת ה LX הינה קלאס D דיגיטלית. היא אינה תופסת מקום נרחב. מה עוד, שאין לה צורך בצלעות קירור, ומאווררים אקטיביים. מה שבעצם מאפשר לרכיבי הרסיבר לקבל אוורר טוב יותר, נטול בעיית התחממות קשות.

להגברה הדיגיטלית יש עוד יתרונות, צריכת זרם מופחתת, עלויות יצור זולות יותר. בבחינות אשר ביצעתי לכמה וכמה רסיברים. ההגברה הדיגיטלית של פיוניר, הייתה העוצמתית ביותר.

אין לי שום כוונה להיכנס לוויכוח איזו הגברה טובה יותר, ומניבה את התוצאות הטובות יותר בשמע רב ערוצי.

יום טוב.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה נכון שמגבר מתחמם, כמו כל מגבר.
אבל העיקר הסאונד, לא?

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
לאחר שיחתי עם נמר ולאור חברותינו רבת השנים והערכה ההדדית, החלטתי לערוך מעט את דבריי על מנת שלא ישתמע שביקשתי ליצור פרובוקציה.

אני עורך על מנת לומר שאני בהחלט מעריך את האתר וכותביו אשר נותנים מעצמם ומשקיעים מאמצים וכן על מנת ליצור דיון בנושא ולא סוג של אנטיגוניזם לכתבה.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
זה נכון שמגבר מתחמם, כמו כל מגבר.
אבל העיקר הסאונד, לא?

ההגברה הטמונה ברסיברים של אונקיו, מתחממים יתר על המידה. נפתחו לא מעט שרשורים בנידון. היו גם כאלה שהוסיפו מאווררים אקטיביים על הרסיבר כדי להקל עליו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
בגלל שאני לוקח את דברך ברצינות. יצרתי קשר עם סמנכ"ל ט.ר ובקשתי ממנו להתייחס לטענות המועלות כאן. תגובתו, לאחר שהבהרתי לו את הטענות, נאמר על ידו שאכן מדובר בהגברה שונה, ורסיבר שונה מהדורות הקודמים. וכן במידה ותרצה לבדוק זאת בעצמך, אתה מוזמן ליצור קשר עם ט.ר.

במידה ויש עוד שאלות כל שהן, אני כאן.

תודה.

Fire

אוהב את התחום
מעורבות
73
נקודות
28
כיף לקרוא איציק ביקורות שלך ואתה תמיד הולך על הדובדבן שבקצפת
ממש תענוג תודה רבה אני בינתיים נשאר עם הlx70

Fire

אוהב את התחום
מעורבות
73
נקודות
28
שלומי היקר.
כיף לראות אותך בפורום:בעד:
תודה רבה איציק הכבוד הוא לי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור